انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 16 اردیبهشت1403 - 1:54am

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1825 , 1826 , 1827 , 1828 , 1829 , 1830 , 1831 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

korosh94 نوشته است:
با سلام مجدد
عیب مدارم من از نظر دیلی اتومات برطرف شد
با دقت مدارد بررسی کردم همه قطعات سالم بود وقتی متوجه دیود های 1n4148 شدم اونهارو چک و تعویض کردم که خوشبختانه مدار درست شد
الان دیلی اتومات من 16 هست
با لوپ انکبوتی 60 سانت اهم 0.9 و ظرفیت 340 میکرو هانری یک فیبر مسی 10*10 رو در 100 سانتی متری میزنه البته اعداد 3 گانه من A232 B428 C543 هست ه طبق توضیحات مهندس A نزدیک 250 و B تقریبا دو برابر A و C هم از B تقریبا 100 تا بیشتر .
نظر شما چی مهندس حمید گرامی؟؟

خیلی ممنون. به فلزجو خوش اومدین. خسته نباشین.
در ابتدا عرض کنم طبق تجارب مختلف تا این لحظه ؛ لوپ 60 عنکبوتی با مقاومت زیر 1 اهم روی برخی زمینها ثبات خوبی نداره! لذا اگر سیم نازک تری به کار بگیرین تا مقاومت لوپ به حدود 1.5 اهم برسه بهتر هست.
برد شما هم بد نیست و فقط اندکی میتونه بیش از این باشه که به شرایط محیط تست و تنظیمات هم بستگی داره.
در مورد اعداد 3 گانه بنظر میاد احتمالا اطراف لوپ شما فلزات مزاحم بزرگی باشه. سعی کنین در محیط کاملا باز تست بگیرین. در اون صورت اعداد باید همگی افزایش داشته باشن.

یکشنبه 9 خرداد1395 - 11:57am

بسیار ممنون مهندس حمید
از زحمات شما سپاسگذارم
من واقعا قدر این مدارو میدونم و میدونم اگه قرار بود اونو بخرم باید چندین میلیون اونو بخرم چون تو زمینه خرید فلزیابا متاسفانه بسیار سر من کلاه رفته و آخرم هیچ .

یکشنبه 9 خرداد1395 - 12:12pm

حمید نوشته است:
yonesi21 نوشته است:
بابت راهنمایی کاملتون ممنون اما اگر زحمتی نیست بفرمایید که بال و پایین رفتن ظرفیت خازنی و همچنین اهم لوپ چه تغییراتی در اعداد سه گانه میده که بتونیم متوجه بشیم و ایا در دیلی اتومات هم تاثیر گذار هستن و اگر تاثییر میزاره بفرمایید به چه صورت که بتونم حدودا شرایط لوپ متوجه بشم

خواهش میکنم.
ظرفیت خازنی همونطور که عرض شد فاکتوری مزاحم و پارازیتی در سیم پیچ محسوب میشه. طبیعیه که در حالت ایده ال باید این مقدار صفر باشه که البته هیچوقت نیست چون همیشه بین سیمها خازن کوچکی هم بوجود میاد. لذا تلاش بر پایین آوردنش هست. بالا رفتن ظرفیت خازنی میتونه سبب افت برد ؛ بر هم خوردن دقت سیستم تفکیک و همینطور بی ثباتی بشه. وضعیت اعداد 3 گانه و عملکرد خوب بخش تفکیک در این مدار تا حد زیادی مشخص کننده میزان ظرفیت خازنی مناسب برای لوپ هست. افزایش ظرفیت خازنی معمولا سبب افزایش عدد اول A میشه هر چند که تنها دلیل بالا رفتن عدد اول حالت خازنی لوپ نیست!
بالا رفتن حالت خازنی میتونه دیلی اتومات لوپ رو هم افزایش بده.
مقاومت اهمی لوپ بخودی خود تاثیر محسوسی روی اعداد 3 گانه و تفکیک نداره و لذا رنج وسیعی از لوپها با مقاومتهای مختلف قابل استفاده هست.

مهندس ممنون فقط اگر زحمتی نیست بفرمایید میزان اندوکتانس چه تاثیری روی اعداد و دیلی اتومات داره

یکشنبه 9 خرداد1395 - 12:38pm

ببخشید اگر سوالاتم زیاد شد برای لوپ 60 اگر بخوام سیم لینر استفاده کنم چه ساایزی و چند متر لازمه

یکشنبه 9 خرداد1395 - 12:43pm
مدیر کل
مدیر کل

بالا رفتن اندوکتانس (میکرو هانری) میتونه سبب افزایش اندک عدد اول بشه. البته چون در عین حال با افزایش اندوکتانس سیم بیشتری مصرف میشه ؛ حالت خازنی هم افزایش پیدا میکنه که اون هم خودش در بالا بردن عدد اول دخیل هست. طبیعتا بالا رفتن دیلی اتومات هم به تدریج اتفاق میفته. چیزی که ما در مورد اندوکتانس در نظر گرفتیم استاندارد رایجی هست که کلا در سیستم فلزیابهای پالسی بهترین جواب رو میده. لذا رنج مناسب اعداد 3 گانه و محاسبات تفکیک هم پس از این پیشفرض محاسبه شده. البته تغییر جزئی ظرفیت در حد چند میکرو هانری هیچ تاثیر محسوسی در کارایی دستگاه نداره.
برای لوپ 60 عنکبوتی کلا 35 متر سیم مصرف میشه. اگر سیم لیتز در اختیار داشتین بنظرم نیازی نیست عنکبوتی هم بپیچین! سیم لیتز رو میشه مثل لوپهای مینلب بصورت معمولی ولی کاملا منظم پیچید و اینجوری اندکی هم قویتر جواب میده. اگر خواستین معمولی بپیچین بنظرم حدود 30 متر سیم مصرف میشه. سیم مناسب برای لوپ 60 ضخامت مغزی حدود 0.8 میل هست.

یکشنبه 9 خرداد1395 - 1:41pm
کاربر فعال
کاربر فعال

korosh94 نوشته است:
با سلام مجدد
عیب مدارم من از نظر دیلی اتومات برطرف شد
با دقت مدارد بررسی کردم همه قطعات سالم بود وقتی متوجه دیود های 1n4148 شدم اونهارو چک و تعویض کردم که خوشبختانه مدار درست شد
الان دیلی اتومات من 16 هست
با لوپ انکبوتی 60 سانت اهم 0.9 و ظرفیت 340 میکرو هانری یک فیبر مسی 10*10 رو در 100 سانتی متری میزنه البته اعداد 3 گانه من A232 B428 C543 هست ه طبق توضیحات مهندس A نزدیک 250 و B تقریبا دو برابر A و C هم از B تقریبا 100 تا بیشتر .
نظر شما چی مهندس حمید گرامی؟؟

سلام دوست من از کجا فهمیدی از دیود بوده و چطوری میشه عیب یابی کرد؟ منم همین مشکل رو دارم. دیلی اتو رو برای لوپ های مختلف بین 30 تا 35 میشناسه و عدد اولم هم حدود 180 هستش اونم تو بیابون! کابل رابطم کرمانه و کانکتور پلاستیکی مرغوب ولی نمیدونم مشکل از کجاست چون لوپ های مختلف اعداد سه گانشون تقریبا مثل هم بودند.

اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است.

یکشنبه 9 خرداد1395 - 1:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام روز بخیر
مهندس حمید.من نتونستم برنامه نصب کنم حتی با کمک درایو ها
درضمن مدار ساخت پروگرامر گذاشتم.لطفا نگاهی بیاندازید.پروگرامر یو اس بی از سایت eca پیدا نکردم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

بیهوده نشین
وقت طلاست

یکشنبه 9 خرداد1395 - 1:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستانی ک پروگرامر میشناسن لطفا معرفی کنن
برنامه پیشنهادی مهندس رو چ ویندوزی نصب کردین

بیهوده نشین
وقت طلاست

یکشنبه 9 خرداد1395 - 2:04pm
مدیر کل
مدیر کل

اگر در بخش فروشگاه سایت ECA دقت میکردین براحتی پروگرامر پیشنهادی رو پیدا میکردین. بهرحال این آدرس دقیقش هست:
http://eshop.eca.ir/%D9%BE%D8%B1%D9%88% ... ammer.html
البته چند مدل مشابه دیگر هم از نوع USBasp در بازار یافت میشه که دوستانیکه تهیه کردن میتونن عنوان کنن.
ساخت این پروگرامر با اینکه کاملا ممکن هست و قبلا هم در انجمن مطرح شده ؛ ولی از جانب من مورد توصیه نیست چون ممکنه ساخت پروگرامر بصورت موفقیت آمیز خودش تبدیل به یک پروژه برای شما بشه و مشکلاتی بوجود بیاد در حالیکه ما فقط میخوایم یک پروگرامر ساده برای پروگرام میکروی مدار اصلی خودمون داشته باشیم و چنین پروگرامری بصورت آماده و با قیمت مناسب در بازار موجود هست.

یکشنبه 9 خرداد1395 - 3:54pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام به همه دوستان

من میکرو تازه سفارش دادم با پروگرامر و طبق فیلمو پروگرام کردم ولی این خطا هارو میده لطفا راهنمایی کنید.و در ضمن درایور درست نصب شده.

http://8pic.ir/images/1o8e6lvpnja8w001cuai.jpg

http://8pic.ir/images/q7t72hyskfty9912ml11.jpg

http://8pic.ir/images/f6blajs07hpyseupb50q.jpg

http://8pic.ir/images/ewpljgnvn7r8vfdmezf8.jpg

از این تکرار ساعتها
از این بیهوده بودنها
از این بی تاب ماندنها
از این تردیدها
نیرنگها
شکها
خیانتها
از این رنگین کمان سرد آدمها
و از این مرگ باورها و رویاها
پریشانم …
دلم پرواز میخواهد !

یکشنبه 9 خرداد1395 - 6:04pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1825 , 1826 , 1827 , 1828 , 1829 , 1830 , 1831 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: h4midr3z4 , sahar1348 و 169 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure