انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 5 اردیبهشت1403 - 7:41pm

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1822 , 1823 , 1824 , 1825 , 1826 , 1827 , 1828 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اینم فیبرهایی که خودم با روش اتو برای تست زده بودم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

زندگی در بردگی شرمندگی‌ست

پنج شنبه 6 خرداد1395 - 5:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ماشاالله
آفرین
میشه فایلهای pcb رو در اختیارمون بگذارید؟
متشکرم

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

پنج شنبه 6 خرداد1395 - 5:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اینم فایل پروتئوس طرح smd.البته من با پروتئوس 6 کار میکنم.خوشحال میشم مهندس حمید عیبهای کارمو بگن.البته برای زیر دیپلم :D

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

زندگی در بردگی شرمندگی‌ست

پنج شنبه 6 خرداد1395 - 5:43pm
مدیر کل
مدیر کل

voov نوشته است:

سلام
لوپ منوی که من چک کردم 300میلی هانری ومقاوت 0.5بود احتمالا خطای سیم اهم متر حساب نکردین .حالا چه سیمی استفاده شده با نیم اهم 300میلی هانری شده نمیدونم ولی به غکس دقت کنید به سیم وسط دقت کنید شاید چنین سیمی باشه

دوست عزیز ممنون از شما.
ولی لطف کنین اگر قصد دادن اطلاعات و بخصوص تصحیح رو دارین دقت بیشتری بخرج بدین. اولا میکرو هانری صحیح هست نه میلی هانری! در ثانی تصویر لوپی که گذاشتین مربوط به لوپ سوپر دی میشه که فقط در مدل GPZ 7000 مینلب استفاده شده و ربطی به مونو لوپ مورد بحث ما نداره! اصولا باید میفرمودین چه لوپی رو مورد تست قرار دادین و در صورت امکان تصویر واقعی از اندازه گیری خودتون میذاشتین. ثالثا اندازه گیری اندوکتانس و مقاومت که عرض کردم تا اینجا توسط دو تا از بچه های انجمن خودمون انجام شده و در انجمن های خارجی هم اندازه گیری مشابه همین انجام و اعلام شده که با هم مطابقت داشته. کلا ظرفیت و مقاومت دقیق برای کار ما آنچنان هم مهم نیست که بخوایم در موردش وسواس بیش از حد بخرج بدیم. در مورد سیم هم لااقل برای لوپ 45 سانتی مشخص هست که سیم با ضخامت مغزی 1 میل یا شماره تجاری AWG18 استفاده شده چرا که فقط با این سیم میشه به چنین مقاومتی در این لوپ رسید. نکته مبهمی از نظر بنده وجود نداره.

پنج شنبه 6 خرداد1395 - 6:13pm
مدیر کل
مدیر کل

1426539 نوشته است:
اینم فایل پروتئوس طرح smd.البته من با پروتئوس 6 کار میکنم.خوشحال میشم مهندس حمید عیبهای کارمو بگن.البته برای زیر دیپلم :D

خیلی ممنون. زحمت کشیدین. خسته نباشین.
من ایراد خاصی در فیبر شما ندیدم. البته برای بررسی دقیق باید تک تک جزئیات رو مورد توجه قرار داد که کار وقتگیری هست. همین که فرمودین این فیبر جواب خوبی داده از نظر من کفایت میکنه. چون مدار کوچک هست و تاثیر فیبر درش آنچنان زیاد نیست. بهرحال امیدوارم دوستانی که احیانا دوست داشتن مدار از این هم کوچکتر بشه بتونن بهره لازم رو ببرن. وگرنه از نظر فنی تفاوت محسوسی که در فلزیابی نقش داشته باشه وجود نداره.

پنج شنبه 6 خرداد1395 - 6:18pm
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
voov نوشته است:

سلام
لوپ منوی که من چک کردم 300میلی هانری ومقاوت 0.5بود احتمالا خطای سیم اهم متر حساب نکردین .حالا چه سیمی استفاده شده با نیم اهم 300میلی هانری شده نمیدونم ولی به غکس دقت کنید به سیم وسط دقت کنید شاید چنین سیمی باشه

دوست عزیز ممنون از شما.
ولی لطف کنین اگر قصد دادن اطلاعات و بخصوص تصحیح رو دارین دقت بیشتری بخرج بدین. اولا میکرو هانری صحیح هست نه میلی هانری! در ثانی تصویر لوپی که گذاشتین مربوط به لوپ سوپر دی میشه که فقط در مدل GPZ 7000 مینلب استفاده شده و ربطی به مونو لوپ مورد بحث ما نداره! اصولا باید میفرمودین چه لوپی رو مورد تست قرار دادین و در صورت امکان تصویر واقعی از اندازه گیری خودتون میذاشتین. ثالثا اندازه گیری اندوکتانس و مقاومت که عرض کردم تا اینجا توسط دو تا از بچه های انجمن خودمون انجام شده و در انجمن های خارجی هم اندازه گیری مشابه همین انجام و اعلام شده که با هم مطابقت داشته. کلا ظرفیت و مقاومت دقیق برای کار ما آنچنان هم مهم نیست که بخوایم در موردش وسواس بیش از حد بخرج بدیم. در مورد سیم هم لااقل برای لوپ 45 سانتی مشخص هست که سیم با ضخامت مغزی 1 میل یا شماره تجاری AWG18 استفاده شده چرا که فقط با این سیم میشه به چنین مقاومتی در این لوپ رسید. نکته مبهمی از نظر بنده وجود نداره.

از اینکه شما استا ما هستی شکی نیست بسیار از علم شما ستفاده کردم و اموختم چند مدت پیش یک دستگاه5000 اوردن که کار نمیکرد یک لوپ 45سانتی dd داشت برسی کردم دیدم کویل سیمش قطع بودسیمها آزاد کردم مقاومت وهانری گرفتم مشخصات همان قبل گفتم بود ولی قسمت دیگه 19.2 اهم بود دوتا لوپ دیگه اورد که یکی منو بود یکی دیگهdd که سایز انها حدودن25 سانت بود همه 300میکرو هانری با مقاومت0.5 اهم بود داشتن فقط فرق کویل حتما اطلاع داری از یک بخش سیم پیچ هست چون فرمودین دستگاه شما با کویل منو خوب کار میکنه گفتم شاید مطالب کمکی کنه .
نکته بعدی خیلی دوست داشتم به شما بگم اگر امکان داره قسمت صدای دستگاه شما کاری کنید که صدای زیباتری داشته باشه شما دستگاهای شرکتی زیادی دیدن صدای انها تون خاصی داره که ادم بهش اعتماد بیشتری بهش میکنه تا صدا تق تق یا ویز ویز شروع بشه . تشکر ازشما دوست عزیز

پنج شنبه 6 خرداد1395 - 10:57pm
مدیر سایت
مدیر سایت

voov نوشته است:
حمید نوشته است:
voov نوشته است:

سلام

دوست عزیز ممنون از شما.

از اینکه شما استا ما هستی شکی نیست بسیار از علم شما ستفاده کردم و اموختم چند مدت پیش یک دستگاه5000 اوردن که کار نمیکرد یک لوپ 45سانتی dd داشت برسی کردم دیدم کویل سیمش قطع بودسیمها آزاد کردم مقاومت وهانری گرفتم مشخصات همان قبل گفتم بود ولی قسمت دیگه 19.2 اهم بود دوتا لوپ دیگه اورد که یکی منو بود یکی دیگهdd که سایز انها حدودن25 سانت بود همه 300میکرو هانری با مقاومت0.5 اهم بود داشتن فقط فرق کویل حتما اطلاع داری از یک بخش سیم پیچ هست چون فرمودین دستگاه شما با کویل منو خوب کار میکنه گفتم شاید مطالب کمکی کنه .
نکته بعدی خیلی دوست داشتم به شما بگم اگر امکان داره قسمت صدای دستگاه شما کاری کنید که صدای زیباتری داشته باشه شما دستگاهای شرکتی زیادی دیدن صدای انها تون خاصی داره که ادم بهش اعتماد بیشتری بهش میکنه تا صدا تق تق یا ویز ویز شروع بشه . تشکر ازشما دوست عزیز

سلام
دوست عزیزم شما دستگاه رو ساختی؟
برادر هیچ دستگاهی اندازه فلزجو تون صدای متفاوت نداره!
از بندری گرفته تا متال و برزی برزی همشو داره! حتما سی دی شما خش داره نمیخونه! :D

نگذارید گوشهایتان گواه چیزی باشد که ندیده اید
نگذارید زبانتان چیزی را بگوید که قلبتان باور نکرده
صادقانه زندگی کنید

جمعه 6 خرداد1395 - 12:11am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهندس حمید جان بازم ممنونم که به سوالم پاسخ دادید انشالا به لیلی برسیم بلکه بتونیم جبرانی کوچیک در برابر اینهمه لطف شما بکنیم :)

جمعه 6 خرداد1395 - 1:12am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خدمت دوستان باالاخره سیم RG59 بدون فویل گیر اوردم عکسشو اپلود میکنم برا دوستان اگه از دوستان کسی دنبالش میگرده خ چراغ برق نمایندگی کابل کرمان داره دوستان من هرچی ماسفت میگرفتم یه پسوند داشت ولی چند روز پیش از عماد الکترونیک دوتا 840 بدون پسوند گرفتم البته شکل ظاهریشون یه کم با هم فرق میکنه نمیدونم کدومش اصلی کدومش اصل نیست جز با ازمایش تو اولین فرصت جواب تست کابل و ماسفت هارو میزارم تو انجمن که دوستان فرق کارکرد رو البته با عرض ادب خدمت اساتید ببینن که خریدهاشون رو هدفمندتر انجام بدن راستش بیشتر برا اونا که تازه میخان شروع کنن به اسمبل دستگاه میگم چون خود من تا الان 20 تا شایدم بیشتر رگلاتور12 و 5 وایسی و ماسفت تقلبی خریدم

جمعه 6 خرداد1395 - 1:27am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام ب دوستان فلزجو.بخصوص آقا حمید ک زحمت فراوانی کشیده و دیگر دوستان
الان چند وقتیه ک دارم تاپیک ها رو میخونم تا صفحه 102 رسیدم ولی همش تا ورژن 1 دستگاه هست.ب تایپیک های اخر رفتم میبینم بچه تغیراتی تو دستگاه تیجاد کردن.میخاستم بدونم جناب حمید خان اینارو تو خود دستگاه لازم میدونن یا فقط مخصوص بعضی از بچه ها هست.تغیرات تو خود فایل اومده یا نیازی نیست.تازه میخام شروع ب ساخت کنم .
در ضمن دوستانی ک نتیجه گرفتن و دستگاه ساختن یا رفتن کاوش یا تست های زیر خاک.لطفا نتایج اعلام کنن.یا اگه نمیکنن لطفا بگن ک خودم شروع کنم ب ساخت.ارزش کار آقا حمید پایین نمیارم ایشون لطف بزرگی کردن.چون من دستگاه برا کاوش میخام.دوستانی ک نتیجه گرفتن راهنمایی کنن.بساااازم؟؟؟
دستاگه دیگه ای هم پیشنهاد میکنین یا همین...
ممنون از دوستان واقعی این انجمن

بیهوده نشین
وقت طلاست

جمعه 7 خرداد1395 - 9:39pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1822 , 1823 , 1824 , 1825 , 1826 , 1827 , 1828 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 , sadegh1981 و 84 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure