انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 17 اردیبهشت1403 - 7:39am

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1819 , 1820 , 1821 , 1822 , 1823 , 1824 , 1825 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

مهدی نوشته است:
با سلام
زمین خیلی خیس باشه حساسیت مدار بالا میره چون رسانایی خاک زیاد میشه و این برای تمام پالسی ها صدق میکنه ، به احتمال زیاد اعداد سه گانه لوپ 1/7 شما مناسب نیست ! و خیلی بالاست ؛ شما از زیر مدارتون هم عکس بذارید شاید اتصالی داشته باشید که چند قطعه با هم خراب میشن ! بله وقتی زمین مرطوب باشه و لوپ رو بیش از حد از میزان بالانس به زمین نزدیک کنید ممکنه تفکیک عمل کنه و تشخیص آهنی بده ! باید فاصله بالانس موقع جستجو حفظ بشه ! @};-

با سلام و تشکر
اون قسمت های مربوط به پایه های مقاومت های 390 اهم و ماسفت و bs170 و مقاومت های دور و بریشون که یه مقدار ناهنجار به نظر میرسه بخاطر تعویض زیاد اون قطعاته و اتصالی نداره

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

از دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست

شنبه 1 خرداد1395 - 5:27pm

نقل قول:
سلام
با اجازه مهندس حمید.
دوست عزیز مدار شما درست کار میکنه و این برد هم کاملا در رنج طبیعی هست و البته کیفیت لوپ تاثیر گذار هست و تنظیمات هم میتونه خیلی موثر باشه.
در بهترین شرایط و در حداکثر حساسیت و بهترین کیفیت لوپ این فلز رو میشه با لوپ 40 سانتی حدود 180 تا 200 سانت زد !
پس دقت کنید که موارد مذکور رو رعایت کنید تا نتیجه بهتری بگیرید.

کوهیار جان ممنون از راهنماییت ولی منظور من هم رسیدن به اون حالت حداکثر برد بود اگر کاری هست که توی قسمت لوپ باید انجام بدم یا مدار تا به اون حداکثر برسم لطف میکنید راهنمایی کنید

شنبه 1 خرداد1395 - 5:41pm

سلام مهندس خسته نباشید و نیمه شعبلن رو بهتون. و به همه دوستان تبریک میگم
مهندس 2ساعت پیش جمهوری بودم فروشگاه چهره. lf357 گفت اورجینال پلاستیکی دارم 32000 هزار بنظرتون میشه اعتماد کرد و گرفت

شنبه 1 خرداد1395 - 7:21pm
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون.
بنده نمیدونم الان دقیقا کدوم آیسی رو بعنوان اصلی عرضه میکنن! ولی قیمت واقعی نیست. برخی از این فروشگاهها متاسفانه در جریان کار ما هستن و به شدت قیمت قطعات مرتبط با این طرح رو بالا بردن! لذا پیشنهاد میکنم از چنین فروشگاههایی قطعه نخرین. خوشبختانه تمام قطعات استفاده شده در این مدار از جمله LF357 رایج تر از این هستن که مجبور باشین بخاطر تهیه اونها پول اضافی پرداخت کنین. نمونه ای هم که بنده استفاده کردم نوع پلاستیکی بوده که حدود 2 سال پیش از پایا الکترونیک خدود 2 تومن خریده بودم و اصلی هم هست! حالا چطور میشه در عرض این مدت قیمتها اینقدر بالا بره؟ جالب اینکه برخی از قطعاتی که به اسم اصلی ارائه میشن و چنین قیمتهایی دارن در واقع اصلی هم نیستن!

شنبه 1 خرداد1395 - 7:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: زانی و کوره هاتمه؟
من پلاستیکی چهره گرفتم 29000 که اصلی بود
البته سرامیکی هم گرفتم 9000 که اونم خوب جواب داد

شنبه 1 خرداد1395 - 9:00pm
مدیر سایت
مدیر سایت

yonesi21 نوشته است:
نقل قول:
سلام
با اجازه مهندس حمید.
دوست عزیز مدار شما درست کار میکنه و این برد هم کاملا در رنج طبیعی هست و البته کیفیت لوپ تاثیر گذار هست و تنظیمات هم میتونه خیلی موثر باشه.
در بهترین شرایط و در حداکثر حساسیت و بهترین کیفیت لوپ این فلز رو میشه با لوپ 40 سانتی حدود 180 تا 200 سانت زد !

کوهیار جان ممنون از راهنماییت ولی منظور من هم رسیدن به اون حالت حداکثر برد بود اگر کاری هست که توی قسمت لوپ باید انجام بدم یا مدار تا به اون حداکثر برسم لطف میکنید راهنمایی کنید

سلام
دوست خوبم بنده در پست بالا به اختصار توضیح دادم که برای رسیدن به برد ایده آل باید تمام شرایط ایده آل باشن :
ابتدا باید لحیمکاری شما با دقت زیاد انجام بشه و فیبر کاملا تمیز باشه و تمام آلودگیها رو برطرف کنید.
تا حد امکان از قطعاتی دارای اندازه نزدیک به مقدار واقعی و با درصد خطای کم استفاده کنید.
برای ساختن لوپ باید با دقت و حوصله عمل کنید و برای لوپهای کوچیک مثل 40 سانت بهتره از سیم لاکی استفاده کنید و هنگام پیچیدن لوپ هم فاصله بین سیمهارو رعایت کنید و در کل یک شبکه منظم در لوپ داشته باشید و مقدار اندوکتانس هم بین 350 تا 400 میکروهانری باشه.
کابل اتصال و کانکتورها هم باید خوب و با کیفیت باشن.
هنگام تست باید 5 تا 6 برابر قطر لوپ در اطراف اون هیچگونه فلزی موجود نباشه این خیلی مهمه!
برای تست حداکثر عمقزنی باید از حساسیت بالا مثلا 19 یا 20 بتونید استفاده کنید و در چنین شرایطی باید تمام نکات رو هرچند ریز رعایت کنید تا بتونید ثبات داشته باشید.
نهایتا باید از تنظیمات مناسب هم استفاده کنید.

وقتی صحبت از حداکثر حساسیت و حداکثر عمقزنی میشه باید حداکثر دقت رو در تمام مراحل مذکور به خرج بدید.
موفق باشید

نگذارید گوشهایتان گواه چیزی باشد که ندیده اید
نگذارید زبانتان چیزی را بگوید که قلبتان باور نکرده
صادقانه زندگی کنید

شنبه 1 خرداد1395 - 9:04pm

کوهیار نوشته است:
yonesi21 نوشته است:
نقل قول:
سلام
با اجازه مهندس حمید.

سلام
دوست خوبم بنده در پست بالا به اختصار توضیح دادم که برای رسیدن به برد ایده آل باید تمام شرایط ایده آل باشن :
ابتدا باید لحیمکاری شما با دقت زیاد انجام بشه و فیبر کاملا تمیز باشه و تمام آلودگیها رو برطرف کنید.
تا حد امکان از قطعاتی دارای اندازه نزدیک به مقدار واقعی و با درصد خطای کم استفاده کنید.
برای ساختن لوپ باید با دقت و حوصله عمل کنید و برای لوپهای کوچیک مثل 40 سانت بهتره از سیم لاکی استفاده کنید و هنگام پیچیدن لوپ هم فاصله بین سیمهارو رعایت کنید و در کل یک شبکه منظم در لوپ داشته باشید و مقدار اندوکتانس هم بین 350 تا 400 میکروهانری باشه.
کابل اتصال و کانکتورها هم باید خوب و با کیفیت باشن.
هنگام تست باید 5 تا 6 برابر قطر لوپ در اطراف اون هیچگونه فلزی موجود نباشه این خیلی مهمه!
برای تست حداکثر عمقزنی باید از حساسیت بالا مثلا 19 یا 20 بتونید استفاده کنید و در چنین شرایطی باید تمام نکات رو هرچند ریز رعایت کنید تا بتونید ثبات داشته باشید.
نهایتا باید از تنظیمات مناسب هم استفاده کنید.

وقتی صحبت از حداکثر حساسیت و حداکثر عمقزنی میشه باید حداکثر دقت رو در تمام مراحل مذکور به خرج بدید.
موفق باشید

خیلی متشکرم بخاطر جواب کامل و منطقی در اکثر موارد مشکلی ندارم ولی دقت در لوپ یکم فکر کنم با عجله انجام دادم ایشالا یدونه خوب میپیچم فردا

یکشنبه 2 خرداد1395 - 3:37am

سلام دوستان دلیل اینکه با نزدیک کردن لوپ به زمین به جای سنس میتر منفی میده چیه؟ البته دیلی لوپ و اعداد سه گانه نرمال هست با تشگر.

یکشنبه 2 خرداد1395 - 8:52pm

سلام دوستان .شرمنده سوالام پیش پا افتادس چون علم زیادی ندارم تو زمینه الکترونیک.میکرو دستگاهم سوخته الان یدونه نو خریدم میخوام پروگرامش کنم .یکی از دوستان گفت که برای بار اول باید کریستال بزارم بقل یکی از پایه ها .شرمنده من اصلا متوجه نمیشم کریستال چیه و کجا باید بزارم.سوال 2 .برای پیچید لوپ ساده 60 سانتی چند دور سیم و چه سیمی باید استفاده بشه/؟

دوشنبه 3 خرداد1395 - 9:52am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: Internet
لطفا یکی زحمت 0 تا 100 ساخت لوپ پین پوینتر برای فلزجو رو بکشه .
تاپیک رو خوندم و ظاهرا یکی از دوستان ساخته ولی اطلاعات دقیقی عنوان نکرده بود .
قطر لوله ای که باید دورش بپیچیم ، تعداد دور ، نحوه پیچیدن ( روی هم یا کنار هم ) ، نوع سیم و . . .
رو لوله پلاستیکی پیچیده میشه یا روی هسته فریت ؟
لطفا راهنمایی کنید

پرنده ای که پرواز بلد نیست ، به قفس میگوید تقدیر

دوشنبه 3 خرداد1395 - 4:42pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1819 , 1820 , 1821 , 1822 , 1823 , 1824 , 1825 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 123 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure