انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 17 اردیبهشت1403 - 2:29am

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1818 , 1819 , 1820 , 1821 , 1822 , 1823 , 1824 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

IIII نوشته است:
سلام
حمید جان مجددا ازت متشکرم بابت مدار عالیی که درست کردی

من لوپی ساختم که قطر داخلیش 41 سانت هست ، دستگاه دیلی لوپ رو 19 نشون میده و اعداد 3 گانه به تریتیب 260 640 720 هست ! ولی بعضی وقتا که دکمه پایین رو فشار میدم دیلی رو 21 ، 46 ، 80 نشون میده ! آیا فلزات اطراف محیط کار تو این جریان تاثیر گذار هست یا نه دیلی که دستگاه میشناسه باید همیشه ثابت باشه ؟
اهم لوپ به همراه سیم رابط 1.8 و بدون اون 1.7 هست.
راستی سینی استیل 30*30 رو راحت توی اتاق در 160 سنس میکنه

ممنون و خسته نباشید فراوان خدمت مهندس گلمون

خواهش میکنم.
دیلی و اعداد 3 گانه شما خوب هستن. ولی طبیعتا وقتی لوپ نزدیک فلزات بالانس بشه دیلی لوپ بالا میره و طبیعی هست! بارها عرض کردیم برای هر نوع تستی باید حداقل تا 5 برابر سایز لوپ از روبرو و 2 برابر سایز لوپ از کناره ها هیچ فلزی وجود نداشته باشه. البته فلزات آهنی که معمولا در مصالح ساختمان وجود دارن میتونن تاثیر بدتری داشته باشه. پس باید فاصله تا کف یا سقف و دیوارها رو هم در نظر داشته باشین. کلا بهتره با فلزیاب زیاد در محیط خانه کار نکنین چون حتی گرانقیمت ترین فلزیاب ها هم در محیط منزل جواب درستی نمیدن. اگر هم مجبور به تست بودین باید شرایط و فضای مناسب رو فراهم کنین.
برد شما هم با لوپی که فرمودین کمی پایین هست. برد نهایی سینی 30 سانتی با لوپ 45 باید حدود 2 متر باشه! تست در محیط منزل باعث مقداری افت میشه و البته تنظیمات هم کمی تاثیر دارن.

جمعه 31 اردیبهشت1395 - 9:05pm
مدیر کل
مدیر کل

shahab58 نوشته است:
مهندس جان من از یه iGBT استفاده کردم متاسفانه ثباتش اصلا خوب نیس ولی دیلی اتوات19 بردش خوبه عداد هم 232 420 508 البته با کمی تغیرات جزئی البته عرض کنم کابلم زیاد مناسب نیس چون هم فویل داره هم شیلدش مسی نیست و همونجور که عرض کردم بوقای مکرر میزنه با میتر منفی مهندس به نظرتون از ای جی بی تیه یا سیم یا جایی دیگه عرض کنم کیفیت لوپ خوبه منتظر نظرتونم مشگل اعداد هستن بخصوص b و c و بوقای اضافی با سپاس بسیار و تشکر از لطفتون بازم منشکر

خسته نباشین.
شما باید ابتدا با همون ماسفت اصلی 840 به نتیجه مطلوب میرسیدین بعد اقدام به تست و تعویض قطعه میکردین! اینطور که فرمودین نوع کابل اتصالی که استفاده کردین خودش به تنهایی مشکلساز هست. همیشه سعی کنین فقط یک تغییر در مدار اعمال کنین و با دقت تفاوت نتیجه رو بررسی کنین. ضمن اینکه بازم تاکید میکنم تنظیمات مناسب برای گرفتن بهترین نتیجه میتونه کاملا با ماسفتهای متفاوت فرق داشته باشه! پس باید بهترین جواب هر کدوم رو با تنظیمات مخصوص خودش بدست بیارین و بعد با هم مقایسه کنین. این نکته بسیار مهمی هست که علیرغم تاکید بنده متاسفانه بنظر میاد اکثر دوستان رعایت نمیکنن و برای همین پس از تعویض فلان قطعه نظر میدن که ثبات بهتر شد یا برد بیشتر شد در صورتیکه ممکنه هیچ ربطی نداشته باشه و تصادفا تنظیماتی که دستگاه باهاش تست شده برای اون قطعه بهتر بوده باشه!

جمعه 31 اردیبهشت1395 - 9:10pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

ممنون مهندس جان
دوستان مطالب قشنگی رو با کمک شما برای شیلد لوپ جمع اوری و نتیجه گیری کردند !

میخوام بدونم با شیلد خود مدار هم شما موافق هستید یا تاثیر محسوسی نداره ؟

ممنون

جمعه 31 اردیبهشت1395 - 10:09pm
YIM
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
خیر شیلد کل مدار ضرورتی نداره و میشه گفت کمک مثبتی هم نمیکنه. اما برعکس شیلد لوپ تاثیر محسوسی داره.

جمعه 31 اردیبهشت1395 - 10:17pm

نقل قول:
به فلزجو خوش اومدین. ممنون از شما.
همیشه برای بیان مساله برد باید اندازه و جنس فلز و همینطور سایز و نوع لوپ رو بفرمایین. وگرنه نمیشه در مورد برد نظر خاصی داد.
برای لوپ 40 سیم لاکی 0.6 الی 0.7 میل به میزان 22 دور و قطر داخلی 36 سانت مناسب هست. طبیعتا با توجه به تفاوت قطر داخلی و خارجی این لوپ ؛ طول شیاری که باید براش در نظر بگیرین 2 سانت خواهد بود.

از پاسخ گویی سریع شما ممنون هستم لوپ 40 تخت با 25 درو سیم افشان0.8 استفاده کرده بودم و جنس مورد ازمایشم سینی گرد استیل به قطر 40 سانت الان به نظر شما با سیم لاکی لوپ بسازم

جمعه 31 اردیبهشت1395 - 10:31pm
مدیر سایت
مدیر سایت

yonesi21 نوشته است:
نقل قول:
به فلزجو خوش اومدین. ممنون از شما.
همیشه برای بیان مساله برد باید اندازه و جنس فلز و همینطور سایز و نوع لوپ رو بفرمایین. وگرنه نمیشه در مورد برد نظر خاصی داد.
برای لوپ 40 سیم لاکی 0.6 الی 0.7 میل به میزان 22 دور و قطر داخلی 36 سانت مناسب هست. طبیعتا با توجه به تفاوت قطر داخلی و خارجی این لوپ ؛ طول شیاری که باید براش در نظر بگیرین 2 سانت خواهد بود.

از پاسخ گویی سریع شما ممنون هستم لوپ 40 تخت با 25 درو سیم افشان0.8 استفاده کرده بودم و جنس مورد ازمایشم سینی گرد استیل به قطر 40 سانت الان به نظر شما با سیم لاکی لوپ بسازم

سلام
با اجازه مهندس حمید.
دوست عزیز مدار شما درست کار میکنه و این برد هم کاملا در رنج طبیعی هست و البته کیفیت لوپ تاثیر گذار هست و تنظیمات هم میتونه خیلی موثر باشه.
در بهترین شرایط و در حداکثر حساسیت و بهترین کیفیت لوپ این فلز رو میشه با لوپ 40 سانتی حدود 180 تا 200 سانت زد !
پس دقت کنید که موارد مذکور رو رعایت کنید تا نتیجه بهتری بگیرید.

نگذارید گوشهایتان گواه چیزی باشد که ندیده اید
نگذارید زبانتان چیزی را بگوید که قلبتان باور نکرده
صادقانه زندگی کنید

جمعه 31 اردیبهشت1395 - 11:34pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
persian.550bc نوشته است:
سلام مهندس
وقت بخیر
مدار من خیلی زود به زود کویل ارور میده و هر دفعه مجبورم ماسفت و bs170 و دو سه تا مقاومت دور و بریشون رو عوض کنم تا درست بشه ، ولی موقع کاوش خیلی به زمین حساس میشه اصلا اروم نمیشه مگر اینکه حساسیت رو تا حد زیادی پایین بیارم .
در ضمن تفکیک خاک رو بصورت اهنی میگرفت ( با لوپ 50 عنکبوتی ) . و با لوپ 1.7*1.7 دروازه حیاط رو غیر اهنی میزد .
ممنون میشم راهنمایی کنید تا این مشکلو بتونم حل کنم .

ممنون. خسته نباشین.
اصلا نباید اینطور باشه که مدام مجبور به تعویض این قطعات بشین. این نشون میده مدار شما اشکال خاصی داره. لطف کنین جهت بررسی بیشتر عکس واضحی از مدار ساخته شده خودتون قرار بدین و وضعیت اعداد 3 گانه و دیلی لوپ رو هم بفرمایین.

سپاس فراوان مهندس بزرگوار
اعداد سه گانه برای لوپ 50 عنکبوتی به ترتیب 232-613-740 می باشد دیلی 16 می باشد.
مهندس جان
1-.برد مدار من کم هست ،با لوپ 50 عنکبوتی سینی استیل 40سانتی رو در 120 میزنه و سینی مسی 45 سانتی رو در 1 متری میزنه.
2.زمین را با هر لوپی سنس میکنه ،جالب اینه که حتی وقتی حساسیت رو کم میکنیم (مثلا حساسیت 5 یا 6) همه نقاط زمین رو سنس میکنه و جالبتر اینکه زمین رو تفکیک هم میکنه.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

از دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست

شنبه 1 خرداد1395 - 7:38am
مدیر سایت
مدیر سایت

با سلام
زمین خیلی خیس باشه حساسیت مدار بالا میره چون رسانایی خاک زیاد میشه و این برای تمام پالسی ها صدق میکنه ، به احتمال زیاد اعداد سه گانه لوپ 1/7 شما مناسب نیست ! و خیلی بالاست ؛ شما از زیر مدارتون هم عکس بذارید شاید اتصالی داشته باشید که چند قطعه با هم خراب میشن ! بله وقتی زمین مرطوب باشه و لوپ رو بیش از حد از میزان بالانس به زمین نزدیک کنید ممکنه تفکیک عمل کنه و تشخیص آهنی بده ! باید فاصله بالانس موقع جستجو حفظ بشه ! @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

شنبه 1 خرداد1395 - 12:52pm

با سلام اساتید ببخشد در 357 های فلزی پایه یک کدامه چون دوستان گفته بودن پایه هشتم یک برامدگی داره اگه منظور از برآمدگی همون نوک فلش قرمز توی عکسه که توی این عکس انگار اون پایه رو زدن توی شماره یک و توی شماره هشت نیست

شنبه 1 خرداد1395 - 3:49pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام @};-

قسمتی که با فلش مشخص کردم و نوشته پایه برامده ، باید برامدگی رو اون پایه قرار بگیره
یا اون دایره قرمز رنگ

شنبه 1 خرداد1395 - 4:58pm
YIM
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1818 , 1819 , 1820 , 1821 , 1822 , 1823 , 1824 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Ali..bgh , m_fatemi_m , Majestic12 و 91 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure