انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 17 اردیبهشت1403 - 12:30pm

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1817 , 1818 , 1819 , 1820 , 1821 , 1822 , 1823 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mamali2310 نوشته است:
سلام مهندس بابت تمام زخماتی که برای مامیکشید ممنونم .بابت مقاومتها بروی چشم حتما چک میکنم .یه مورد دیگه اینکه وقتی سیستم روشن میکنم بعد از نمایش دمو وروشن شدن ارور کویل میده .یه لوپ 35 عنکبوتی درست کردم وقتی به مدا وصل میکنم هیچ عکس العملی انجام نمیشه .میشه در این مورد هم راهنمایی بفرمایید.اهم لوپم8/. هستش.ظرفیتشو نمیدونم

اگه بعد از روشن شدن دمو نشون بده که دیگه کویل ارور نشون نمیده کلا نمیشه رفت تو منو فقط همون دمو رو نشون میده .البته شاید منظور شما چیز دیگه ای باشه. ولی به نظرم در کل شما میکرو رو خوب پروگرم نکردید.و تو فیوز بیتها مشکل دارید

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

جمعه 31 اردیبهشت1395 - 2:38pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس
وقت بخیر
مدار من خیلی زود به زود کویل ارور میده و هر دفعه مجبورم ماسفت و bs170 و دو سه تا مقاومت دور و بریشون رو عوض کنم تا درست بشه ، ولی موقع کاوش خیلی به زمین حساس میشه اصلا اروم نمیشه مگر اینکه حساسیت رو تا حد زیادی پایین بیارم .
در ضمن تفکیک خاک رو بصورت اهنی میگرفت ( با لوپ 50 عنکبوتی ) . و با لوپ 1.7*1.7 دروازه حیاط رو غیر اهنی میزد .
ممنون میشم راهنمایی کنید تا این مشکلو بتونم حل کنم .

از دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست

جمعه 31 اردیبهشت1395 - 3:28pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس حمید عزیز عرض ادب و خسته نباشید مهندس از این ماسفت هایی که دوستان تو انجمن میگن کدومش مورده تائید جنابعالیه واسه جایگزینی بجا840 که البته کارایی بهتری داشته باشه برد دستگاه من خوبه ولی متاسفانه ثبات خوبی نداره و بوقهای اضافه با میتر منفی زیاد داره ضمنا دوستان محبت کنن جنس با کیفیت تهیه میکنن بگن از کدوم فروشگاه که بقیه عزیزان پول الکی بابت جنس بی کیفیت ندن تا حالا چند کابل رابط عوض کردم ولی کابل نرمال گیرم نمیاد واکثرشون فویل دارن که خود این نوع کابلا باعث.....

جمعه 31 اردیبهشت1395 - 4:15pm

سلام و عرض ادبخدمت کلیهدوستان و حرفه ای هایاین بخش و مهندس حمید عزیز بنده ماه قبل این مدار ساختم و چون جواب داد دو روز قبل با قطعات خوب و رعایت کلیه مسائل ذکر شده برای بار دوم مدار ساختم که خیلی بهتر از اولی بود اما با وجود اینکه رنج اعداد سه گانه با معیار ذکر شده برابری داره و دستگاه از مایداری خوبی برخورداره اما نتونستم بیشتر از 1.5 متر سینی استیل 40 سانتی رو سنس کنم و نکته دوم اینکه برای لوپ مثلا 40 سانتی گفته بودن قطر داخلی 31 یعنی عمق شیار 4.5 سانت اما بنده برای 25 دور سیم حدود 5.5 سانت احتیاج دارم و چکار باید بکنم

جمعه 31 اردیبهشت1395 - 5:11pm

سلام مهندس جان خسته نباشید
اگه خواستین فلزیاب فلزجو رو تصویری کنین من نرم افزار rover uc دارم برای گوشی اندروید
ممنون.

جمعه 31 اردیبهشت1395 - 6:11pm
مدیر کل
مدیر کل

persian.550bc نوشته است:
سلام مهندس
وقت بخیر
مدار من خیلی زود به زود کویل ارور میده و هر دفعه مجبورم ماسفت و bs170 و دو سه تا مقاومت دور و بریشون رو عوض کنم تا درست بشه ، ولی موقع کاوش خیلی به زمین حساس میشه اصلا اروم نمیشه مگر اینکه حساسیت رو تا حد زیادی پایین بیارم .
در ضمن تفکیک خاک رو بصورت اهنی میگرفت ( با لوپ 50 عنکبوتی ) . و با لوپ 1.7*1.7 دروازه حیاط رو غیر اهنی میزد .
ممنون میشم راهنمایی کنید تا این مشکلو بتونم حل کنم .

ممنون. خسته نباشین.
اصلا نباید اینطور باشه که مدام مجبور به تعویض این قطعات بشین. این نشون میده مدار شما اشکال خاصی داره. لطف کنین جهت بررسی بیشتر عکس واضحی از مدار ساخته شده خودتون قرار بدین و وضعیت اعداد 3 گانه و دیلی لوپ رو هم بفرمایین.

جمعه 31 اردیبهشت1395 - 8:32pm
مدیر کل
مدیر کل

shahab58 نوشته است:
سلام مهندس حمید عزیز عرض ادب و خسته نباشید مهندس از این ماسفت هایی که دوستان تو انجمن میگن کدومش مورده تائید جنابعالیه واسه جایگزینی بجا840 که البته کارایی بهتری داشته باشه برد دستگاه من خوبه ولی متاسفانه ثبات خوبی نداره و بوقهای اضافه با میتر منفی زیاد داره ضمنا دوستان محبت کنن جنس با کیفیت تهیه میکنن بگن از کدوم فروشگاه که بقیه عزیزان پول الکی بابت جنس بی کیفیت ندن تا حالا چند کابل رابط عوض کردم ولی کابل نرمال گیرم نمیاد واکثرشون فویل دارن که خود این نوع کابلا باعث.....

ممنون.
بسیاری از شماره ها میتونه برای ماسفت قابل استفاده باشه. مثلا شماره 11NK100 مورد تایید بنده هست. ثبات ارتباطی به ماسفت نداره مگر اینکه بخواین از عرض پالس بالا استفاده کنین که در اون صورت ماسفت قویتر ثبات عملکرد بهتری داره. باقی داستان ثبات به ماسفت مربوط نمیشه. باید کیفیت لوپ و کابل و وضعیت کلی ساخت به همراه تنظیمات مناسب رو مد نظر داشته باشین.
برای کابل اتصال لوپ هم کابلهای آنتن مارک کرمان و مازندران که مغزی و شیلد کاملا مسی و ضخیم دارن و بدون فویل هستن جواب خوبی دادن.

جمعه 31 اردیبهشت1395 - 8:36pm
مدیر کل
مدیر کل

yonesi21 نوشته است:
سلام و عرض ادبخدمت کلیهدوستان و حرفه ای هایاین بخش و مهندس حمید عزیز بنده ماه قبل این مدار ساختم و چون جواب داد دو روز قبل با قطعات خوب و رعایت کلیه مسائل ذکر شده برای بار دوم مدار ساختم که خیلی بهتر از اولی بود اما با وجود اینکه رنج اعداد سه گانه با معیار ذکر شده برابری داره و دستگاه از مایداری خوبی برخورداره اما نتونستم بیشتر از 1.5 متر سینی استیل 40 سانتی رو سنس کنم و نکته دوم اینکه برای لوپ مثلا 40 سانتی گفته بودن قطر داخلی 31 یعنی عمق شیار 4.5 سانت اما بنده برای 25 دور سیم حدود 5.5 سانت احتیاج دارم و چکار باید بکنم

به فلزجو خوش اومدین. ممنون از شما.
همیشه برای بیان مساله برد باید اندازه و جنس فلز و همینطور سایز و نوع لوپ رو بفرمایین. وگرنه نمیشه در مورد برد نظر خاصی داد.
برای لوپ 40 سیم لاکی 0.6 الی 0.7 میل به میزان 22 دور و قطر داخلی 36 سانت مناسب هست. طبیعتا با توجه به تفاوت قطر داخلی و خارجی این لوپ ؛ طول شیاری که باید براش در نظر بگیرین 2 سانت خواهد بود.

جمعه 31 اردیبهشت1395 - 8:43pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام
حمید جان مجددا ازت متشکرم بابت مدار عالیی که درست کردی

من لوپی ساختم که قطر داخلیش 41 سانت هست ، دستگاه دیلی لوپ رو 19 نشون میده و اعداد 3 گانه به تریتیب 260 640 720 هست ! ولی بعضی وقتا که دکمه پایین رو فشار میدم دیلی رو 21 ، 46 ، 80 نشون میده ! آیا فلزات اطراف محیط کار تو این جریان تاثیر گذار هست یا نه دیلی که دستگاه میشناسه باید همیشه ثابت باشه ؟
اهم لوپ به همراه سیم رابط 1.8 و بدون اون 1.7 هست.
راستی سینی استیل 30*30 رو راحت توی اتاق در 160 سنس میکنه

ممنون و خسته نباشید فراوان خدمت مهندس گلمون

آخرین بار توسط IIII در جمعه 31 اردیبهشت1395 - 8:59pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

جمعه 31 اردیبهشت1395 - 8:57pm
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس جان من از یه iGBT استفاده کردم متاسفانه ثباتش اصلا خوب نیس ولی دیلی اتوات19 بردش خوبه عداد هم 232 420 508 البته با کمی تغیرات جزئی البته عرض کنم کابلم زیاد مناسب نیس چون هم فویل داره هم شیلدش مسی نیست و همونجور که عرض کردم بوقای مکرر میزنه با میتر منفی مهندس به نظرتون از ای جی بی تیه یا سیم یا جایی دیگه عرض کنم کیفیت لوپ خوبه منتظر نظرتونم مشگل اعداد هستن بخصوص b و c و بوقای اضافی با سپاس بسیار و تشکر از لطفتون بازم منشکر

جمعه 31 اردیبهشت1395 - 8:59pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1817 , 1818 , 1819 , 1820 , 1821 , 1822 , 1823 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: behroozbandary , Google , zagalo16 و 158 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure