انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 15 اردیبهشت1403 - 2:17pm

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1792 , 1793 , 1794 , 1795 , 1796 , 1797 , 1798 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

hoseinfi نوشته است:
سلام مهندس حمید و دوستان.من یه لوپ ۳۰ برا دستگاه ساختم با سیم لاکی ۸ دهم و ۲۷ متر.ولی انگار یه جای مدار اشکال داره.بردش ثابت نیس بعضی وقتا یه سکه ۲۰۰ تومنی را تو ۳۰ سانت میگیره.بعضی وقتا باید تقریبا بچسبونیش به مدار.گاهی وقتا اصلا تو خونه نمیشه تستش کنی بسکه در و پنجره و تیراهنو میگیره.بعضی موقعا هم فقط رو زمین باشه و زیرش تیراهن نباشه با برد کم جواب میده.فرکانس و دیلی و انتگرالم خیلی تغییر دادم ولی عملکردش همینطوره.ثبات نداره.اگه میشه راهنماییم کنید

خسته نباشین.
برای این سایز از لوپ بنطر من سیم 0.6 الی 0.7 لاکی مناسبتر هست. البته 0.8 هم جواب خوبی میده.
از نظر ثابت بودن برد فکر میکنم روش تست شما اشکال داره! این رو در راهنما هم اشاره کردم. با توجه به فعال بودن تنظیم گراند ؛ نزدیک کردن آرام فلز از دور به سمت لوپ روش درستی نیست و بسته به سرعت انجام این کار ممکنه هر بار برد متفاوت باشه! اگر نمیتونین درست تست کنین بهتره گراند رو غیر فعال کنین. اما اینکه گاهی لازمه فلز به لوپ بچسبه دیگه عادی نیست! احتمال داره دستگاه شما بخصوص در بخش لوپ و اتصالاتش دارای قطعی یا اتصالی باشه.

جمعه 10 اردیبهشت1395 - 9:40pm
مدیر کل
مدیر کل

شیرعلی نوشته است:
عدد دیباگ هرچقدر بالا باشه بهتره یا پایین

اگر منظور شما دیباگ 1 باشه که عددش به تنظیمات مختلف بخصوص دیلی و بازه انتگرال بستگی داره و کم یا زیاد بودنش به تنهایی اهمیتی نداره.
در خصوص دیباگ 2 هم که اعداد 3 گانه هستن توضیح دادیم و باید در یک محدوده مشخصی باشن تا عملکرد دستگاه بخصوص در مورد تفکیک قابل قبول باشه.

جمعه 10 اردیبهشت1395 - 9:42pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام . دوستان شکل ظاهری کرستال که فرقی نداره ؟

توی سایت ایران میکرو اسیلاتور مستطیل شکل هست!

جمعه 10 اردیبهشت1395 - 9:54pm
YIM
مدیر کل
مدیر کل

چیزی که ما برای میکرو در مدار استفاده کردیم کریستال معمولی هست. کریستال اسیلاتور با کریستال معمولی کمی عملکردش متفاوته و بدرد اینجا نمیخوره. در خصوص کریستال معمولی هم میتونین از نوع ایستاده و هم خوابیده یا کوتاه استفاده کنین. تفاوتی ندارن. طبیعتا نوع اس ام دی هم برای این مدل فیبر قابل جاگذاری نیست و باید نوع پایه دار معمولی بگیرین.

جمعه 10 اردیبهشت1395 - 9:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

kdj نوشته است:
یه چیز دیگه دوست من؟؟؟ :D
من اگه بخوام از کابل فرمان 8 در 1/5 برای فریم 2 در 2 استفاده کنم فریم رو باید چند بگیرم؟
ممنون @};-

سلام .
راستش منطقا بایستی سایز لوپ 1.5*1.5 باشه ولی من با دو رشته کابل که یکیش 1.5*5 و اونیکی 1.5*3 بود برای فریم 1.5*1.5 نتیجه خیلی ضعیف و ناامیدکننده ای گرفتم که یکی دو صفحه قبل هم اعلامش کردم . دیباگ اولم 25000 و اعداد سه گانم هر سه بالای 800 شدن که کلا کنار گزاشتمش . از همه بدتر دیلی بود که بالای 60 شناخته میشد . فکر کنم کابل فرمان فقط برای لوپ 1*1 جواب میده اونم 1*10 . اگه کسی از کابل 1.5*7 یا 1.5*8 برای لوپای بزرگتر از 1*1 جواب گرفته لطفا اینجا اعلام کنه . اگه شما هم میخواین امتحان کنین خوبه که قالب لوپ رو کمی از 1.5 بیشتر بگیرین و اگه دیدین اعدادتون و دیلی خوب درمیاد و فقط اندوکتانستون کمی بالاس اونوقت میتونین سایز لوپ رو کاهش بدین تا به اندوکتانس نرمال 350 نزدیک بشین .
موفق باشین .
@};-

خداوندا آرامش و سلامتی عطا فرما .

جمعه 10 اردیبهشت1395 - 11:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممد گنججو نوشته است:
kdj نوشته است:
یه چیز دیگه دوست من؟؟؟ :D
من اگه بخوام از کابل فرمان 8 در 1/5 برای فریم 2 در 2 استفاده کنم فریم رو باید چند بگیرم؟
ممنون @};-

سلام .
راستش منطقا بایستی سایز لوپ 1.5*1.5 باشه ولی من با دو رشته کابل که یکیش 1.5*5 و اونیکی 1.5*3 بود برای فریم 1.5*1.5 نتیجه خیلی ضعیف و ناامیدکننده ای گرفتم که یکی دو صفحه قبل هم اعلامش کردم . دیباگ اولم 25000 و اعداد سه گانم هر سه بالای 800 شدن که کلا کنار گزاشتمش . از همه بدتر دیلی بود که بالای 60 شناخته میشد . فکر کنم کابل فرمان فقط برای لوپ 1*1 جواب میده اونم 1*10 . اگه کسی از کابل 1.5*7 یا 1.5*8 برای لوپای بزرگتر از 1*1 جواب گرفته لطفا اینجا اعلام کنه . اگه شما هم میخواین امتحان کنین خوبه که قالب لوپ رو کمی از 1.5 بیشتر بگیرین و اگه دیدین اعدادتون و دیلی خوب درمیاد و فقط اندوکتانستون کمی بالاس اونوقت میتونین سایز لوپ رو کاهش بدین تا به اندوکتانس نرمال 350 نزدیک بشین .
موفق باشین .
@};-

سلام و ممنون از پاسختون @};-
من قبلا با کابل 5 در 1/5 یه فریم 2 در 2 ساختم.اندوکتانسش 255 شد و اعداد هم تقریبا مناسب درومد.به این دلیله که میگم کابل 8 در 1/5 خوب میشه.و با این کابل اندوکتانس فکر میکنم بین 350 تا 400 باشه و مناسب هستش.و اگه اعداد هم درست نبود به قول شما با کم و زیاد کردن اندازه فریم میشه درستش کرد.
ولی در مورد کابل 10 در 1!من هم 90 ساختمش هم 1 و هم 1/30(که آقای مهدی گفته بودن)ولی فقط فریم 1 در 1 تا حدودی مناسب بود البته اعداد درست نبودن و بالا بودن و دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه!
ممنون @};-

همه از مرگ میترسند...!
من از زندگیه سمج خودم!!!

شنبه 11 اردیبهشت1395 - 8:50am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

kdj نوشته است:
چنگیز نوشته است:
999x1000 نوشته است:
سلام دوستان عزیز با اجازه استاد حمید عزیز من این باتری هارو تست کردم بعد 2 ساعت کاوش مداوم از 23.2 ولتاژم شده 23.0 فکر کنم قصد نداره تموم بشه :D

در کل هر کدوم از اینا یه تبلت 7 اینچی رو میتونه 5 تا 6 ساعت روشن بزاره خب مطمئن باشین حالا شش تاش میتونه بهترین عملکردو بده که سبک هم هست و کم جا تر میگیره هزینش هم اگه از قطعات فروشی گوشی ها بخرین شاید زیاد بدن بشه 25 تومن انصافی بدن 13 هزار در کل بنظرم بهتره از بقیه هستن @};-

سلام. منم از این باطریا 4 عدد بستمه . واقا عالین4.20ساعت دستگاه یه کله روشن میمونه. خیلی هم سبکن. فقط قیمتشون بالاست هر کدوم رو 34 تومان از باطری فروش طبق دوم پاساژ امجد خریدمه.
فقط من هنوز مقداری مشکل دارم من هنوزنتونستم کابل رابط خوبی بین لوپ ودستگاه برقرارکنم ..هم ازلحاظ فیش وهم ازلحاظ نوع کابل .باتکان دادن همش صداهای اضافه دارم.

دوست من کابل که RG59 خارجی بگیر خیلی خوبه و کانکتر هم نظامی بگیر عکسش رو ضمیمه میکنم.

ممنون دوست عزیز

دکتر شریعتی گفت : "...هی با خود فکر می کنم چگونه است که ما در این سر دنیا عرق می ریزیم و وضع مان این است و آن ها در آن سر دنیا ع.رق می خورند و وضع شان آن است. نمی دانم اشکال در نوع عرق است یا در نوع ریختن و خوردن..."

شنبه 11 اردیبهشت1395 - 12:40pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان
با کابل فرمان 10 در 1/5 کسی لوپی ساخته ؟

از دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست

شنبه 11 اردیبهشت1395 - 12:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

kdj نوشته است:
سلام و ممنون از پاسختون @};-
من قبلا با کابل 5 در 1/5 یه فریم 2 در 2 ساختم.اندوکتانسش 255 شد و اعداد هم تقریبا مناسب درومد.به این دلیله که میگم کابل 8 در 1/5 خوب میشه.و با این کابل اندوکتانس فکر میکنم بین 350 تا 400 باشه و مناسب هستش.و اگه اعداد هم درست نبود به قول شما با کم و زیاد کردن اندازه فریم میشه درستش کرد.
ولی در مورد کابل 10 در 1!من هم 90 ساختمش هم 1 و هم 1/30(که آقای مهدی گفته بودن)ولی فقط فریم 1 در 1 تا حدودی مناسب بود البته اعداد درست نبودن و بالا بودن و دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه!
ممنون @};-

سلام . خوب این که گفتید خیلی عالیه . مهمترین مزیتی که به نظر من کابل فرمان داره نرم و انعطاف پذیر و سهولت باز کردن و جمع کردن و محکم بودنشه که حتی از عمقزنی بالاش هم مهمتره . به شرطی که دستگاه اون رو به خوبی و با دیلی پایین شناسایی کنه . به نظرم نامناسب بودن اعداد سه گانه هم به شرطی که دیلی از 20 بیشتر نشه اهمیت زیادی ندارن . چیزی که منو از کابل 1.5*8 مایوس کرد افت برد خیلی زیادش بود وهمینطور دیلی بالای 60 . ولی این فرمایشتون که کابل 5 رشته حدودا جواب داده امیدوار کنندس . شما خوبه کابل 8 رشته 1.5 رو با یه فریم حدود 1.6*1.6 تست کنین و اندوکتانس و دیلی رو بررسی کنین . ممنون میشم به ما هم اعلام کنین . اگه راهی باشه کلا کابل فرمان جایگزین سیم پیچ دستی بشه هیچی بهتر از اون نیست . در این صورت برای لوپ 1.8*1.8 هم میشه از کابل یه تیکه 1.5*7 استفاده کرد .
مرسی موفق باشین برادر .
@};-

خداوندا آرامش و سلامتی عطا فرما .

شنبه 11 اردیبهشت1395 - 2:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
مهندس جان من بالاخره دستاه را ساختم فقط اعداد سه گانه پایین می باشند A230 B635C770لطفا راهنمایی فرمایید

شنبه 11 اردیبهشت1395 - 2:19pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1792 , 1793 , 1794 , 1795 , 1796 , 1797 , 1798 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 189 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure