انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 15 اردیبهشت1403 - 10:05pm

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1788 , 1789 , 1790 , 1791 , 1792 , 1793 , 1794 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: Internet
مدار قبلی من ثبات نداشت و میخوام یه مدار جدید بسازم .
خازن c11 رو تانتالیوم 2.2 میکرو فاراد 16 ولت بندازم بهتره یا پلیستر 2.2 میکرو فاراد 400 ولت ؟
میدونم سوالم تکراریه و خازن با ولتاژ بالا کار میکنه .
ولی چون ولتاژش 25 برابر ولتاژ ذکر شده بود پرسیدم .
الآن کدومش بهتره بندازم رو مدار ؟

پرنده ای که پرواز بلد نیست ، به قفس میگوید تقدیر

دوشنبه 6 اردیبهشت1395 - 8:12pm
مدیر کل
مدیر کل

mamadlsd نوشته است:
سلام خدمت دوستان و اساتید محترم
بنده دستگاه رو مونتاژ کردم همه چیش اوکیه
فقط وقتی لوپ رو وصل میکنم بیشتر از 20 یا 30 سانت نمیزنه
با چند تا لوپ هم امتحان کردم ولی هیچ فرقی نکرد!!!! :(
به نظرتون مشکل از چیه؟؟؟

به فلزجو خوش اومدین.
مدارتون رو با دقت بررسی کنین. این مشکل بخصوص در حالتی که ماسفت برعکس نصب شده یا معیوب باشه میتونه اتفاق بیفته. همینطور مقاومتهای اطراف ایسی 357 رو چک کنین که اشتباه نذاشته باشین.

دوشنبه 6 اردیبهشت1395 - 8:53pm
مدیر کل
مدیر کل

COBRA-11 نوشته است:
مدار قبلی من ثبات نداشت و میخوام یه مدار جدید بسازم .
خازن c11 رو تانتالیوم 2.2 میکرو فاراد 16 ولت بندازم بهتره یا پلیستر 2.2 میکرو فاراد 400 ولت ؟
میدونم سوالم تکراریه و خازن با ولتاژ بالا کار میکنه .
ولی چون ولتاژش 25 برابر ولتاژ ذکر شده بود پرسیدم .
الآن کدومش بهتره بندازم رو مدار ؟

بنده با تانتال هیچ مشکلی احساس نکردم. اما سایر انواع باید تست بشن. بنظر من همون تانتال رو استفاده کنین مطمئن تر هست.

دوشنبه 6 اردیبهشت1395 - 8:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام مهندس

بالاخره بعد از یک هفته خرید اینترنتی یه رستم رسید
1-ایا irf7840B مورد قبوله

سه شنبه 6 اردیبهشت1395 - 1:52am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام. من هنوز مقداری مشکل دارم .لطفا اگرکسی میتونه کمک کنه. من هنوزنتونستم کابل رابط خوبی بین لوپ ودستگاه برقرارکنم ..هم ازلحاظ فیش وهم ازلحاظ نوع کابل .باتکان دادن همش صداهای اضافه دارم.

دکتر شریعتی گفت : "...هی با خود فکر می کنم چگونه است که ما در این سر دنیا عرق می ریزیم و وضع مان این است و آن ها در آن سر دنیا ع.رق می خورند و وضع شان آن است. نمی دانم اشکال در نوع عرق است یا در نوع ریختن و خوردن..."

سه شنبه 7 اردیبهشت1395 - 11:01am

با سلام خدمت مهندس حمید بزرگوار ..

عزیز ضمن عرض پوزش بابت مزاحمت . بنده برای یکی میخوام دستگاه بزنم فلزجو . بنده خدا سواد درست حسابی نداره یه مرد مسنی هستش .
میخواستم بدونم ایا امکانش هست از روی یکی از پایه ها های میکرو pb7-pd3 فکر کنم درحال حاضر بلا استفاده هست ..از روی یکی از این پایه های بلا استفاده یک خروجی انتگرال گیر ولتاژ متغیر به من بدید تا بتونم میتر انالوگ با led براشون راه اندازی کنم .تا با علایم led بتونه کاوش کنه . در صورتی که این لطف رو بکنید ممنونتون میشم .. با تشکر اط لطف و حمات شما بزرگوار .. منتظر پاسخ شما هستم

سه شنبه 7 اردیبهشت1395 - 11:13am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

IIII نوشته است:
سلام و خسته نباشید خدمت دوستان

عزیزان سنس دستگاه برای طلا چگونه است ؟

اگه ممکنه دوستانی که ازمایش کردند فیلم و یا توضیحاتی بدن

با سپاس

سلام مجدد ، جنا حمید لطفا به پست پاسخ دهید!

17 هزار پست موجود هست و بیشترش دوستان تعریف و تمجید میکنند

یک دستگاه ساختبد و افتخار میکنبم که کار یک ایرانی هست و هزینه ای هم حتی برای فایل هگز آن کسی پرداخت نمیکند ! ( آقای دمیر پول هنگفتی برای فایل میگرفت یادمه )

بیشتر دوستان در کاوش دنبال سنس طلا هستن ! چگونه عمل میکنه این دستگاه نسبت به طلا ؟؟ شرایطش به چه صورت است ؟؟

با سپاس

سه شنبه 7 اردیبهشت1395 - 2:23pm
YIM
مدیر کل
مدیر کل

zakari نوشته است:
سلام مهندس

بالاخره بعد از یک هفته خرید اینترنتی یه رستم رسید
1-ایا irf7840B مورد قبوله

بنده از نوع بدون پسوند استفاده کردم و در راهنما هم اشاره داشتم. طبق گفته بعضی دوستان نوع با پسوند B عملکردش کمی متفاوت هست و در این صورت ممکنه برای بخش تفکیک مشکل پیش بیاد. حتما سعی کنین نوع بدون پسوند رو تهیه کنین.

سه شنبه 7 اردیبهشت1395 - 4:41pm
مدیر کل
مدیر کل

novinco20167 نوشته است:
با سلام خدمت مهندس حمید بزرگوار ..

عزیز ضمن عرض پوزش بابت مزاحمت . بنده برای یکی میخوام دستگاه بزنم فلزجو . بنده خدا سواد درست حسابی نداره یه مرد مسنی هستش .
میخواستم بدونم ایا امکانش هست از روی یکی از پایه ها های میکرو pb7-pd3 فکر کنم درحال حاضر بلا استفاده هست ..از روی یکی از این پایه های بلا استفاده یک خروجی انتگرال گیر ولتاژ متغیر به من بدید تا بتونم میتر انالوگ با led براشون راه اندازی کنم .تا با علایم led بتونه کاوش کنه . در صورتی که این لطف رو بکنید ممنونتون میشم .. با تشکر اط لطف و حمات شما بزرگوار .. منتظر پاسخ شما هستم

خواهش میکنم.
بنده نمیتونم بصورت جداگانه چنین کاری انجام بدم. اگر کمی وارد باشین میتونین به راحتی دستگاه رو روی تون 9 یا 10 قرار بدین و سپس خروجی بلندگو رو به یک مبدل فرکانس به ولتاژ که مدار نسبتا ساده ای داره وصل کنین. خروجی اون مدار یک ولتاژ کاملا متغیر بسته به قدرت سنس خواهد داشت که میتونین به یک میتر عقربه ای معمولی یا یک مدار بارگراف ال ای دی متصل کنین. بهرحال اینجور کارها چندان جالب نیست و اگر کسی نتونه از مزایای دیجیتالی این طرح و اطلاعات مفیدی که در مورد سنس و تفکیک روی صفحه ال سی دی ظاهر میشه استفاده کنه ؛ بنظر من بهتره از مدارات دیگه بهره ببره. اپراتور چنین دستگاهی باید از حداقلهای فنی جهت بهره برداری برخوردار باشه. حداقل در حد یک نوجوان دبیرستانی!

سه شنبه 7 اردیبهشت1395 - 4:50pm
مدیر کل
مدیر کل

IIII نوشته است:
IIII نوشته است:
سلام و خسته نباشید خدمت دوستان

عزیزان سنس دستگاه برای طلا چگونه است ؟

اگه ممکنه دوستانی که ازمایش کردند فیلم و یا توضیحاتی بدن

با سپاس

سلام مجدد ، جنا حمید لطفا به پست پاسخ دهید!

17 هزار پست موجود هست و بیشترش دوستان تعریف و تمجید میکنند

یک دستگاه ساختبد و افتخار میکنبم که کار یک ایرانی هست و هزینه ای هم حتی برای فایل هگز آن کسی پرداخت نمیکند ! ( آقای دمیر پول هنگفتی برای فایل میگرفت یادمه )

بیشتر دوستان در کاوش دنبال سنس طلا هستن ! چگونه عمل میکنه این دستگاه نسبت به طلا ؟؟ شرایطش به چه صورت است ؟؟

با سپاس

متاسفانه لحن کلام شما مشخص میکنه که دلتون با این کار نیست و چه بسا حتی از اینکه طرحی اینچنینی در ایران توسط ما کار شده ناراحت هم هستین! در این صورت شخصا برای شما واقعا متاسفم!
اینکه 17 هزار پست هست و بیشترش تعریف و تمجیده خب مشخصه که اینطور نیست. شما در صفحات مختلف شاهد سوال و جوابهای فنی هستین. از این گذشته بنده خودم چند هزار پست در این تاپیک دارم که بالای 99 درصدش پاسخ فنی هست. از جمله چند مورد اشاره دقیق و مشخص در خصوص سوال شما! چقدر از این پستها رو حتی بصورت اجمالی مطالعه کردین که حالا طلبکارانه جواب سوالتون رو درخواست میکنین؟! اصلا آیا میدونین تاپیک مجزایی جهت اپراتوری این دستگاه در انجمن موجوده؟ پس لطف کنین قبل اینطور اظهار نظرها انجمن رو با دقت ببینید.
در خصوص سنس طلا سوال شما کاملا حالت کلیشه ای داره. چند بار در طول تاپیک توضیح مفصل دادم. در فایل راهنما در خصوص طلا توضیحاتی داشتم و به نتیجه سنس دو نوع سکه طلا هم اشاره کردم. پس پاسخ شما در جاهای مختلف قبلا داده شده. وانگهی اگر کمی فنی باشین و تجربه فلزیابی داشته باشین باید بدونین یک قطعه طلای کوچک حساب سنسش با طلا به میزان زیاد تفاوت زیادی داره. میزان هدایت پذیری الکتریکی یک طلای کوچک نسبت به همون میزان فلز از نوع مس کمتر و سنسش اندکی ضعیف تر هست ولی وقتی همین دو فلز رو در ابعاد بزرگ در نظر بگیرین نمیتونین در برد سنس تفاوت محسوسی ببینید. هم در این فلزیاب و هم در هر فلزیاب دیگری! واقعیتهای علمی و فنی ربطی به دستگاه خاص ندارن. در عین حال اگر به وجود تنظیماتی نظیر فرکانس و عرض پالس و بخصوص دیلی دقت کنین و به مفهومشون واقف باشین خودتون متوجه میشین سوالتون مفهومی نداره. این فلزیاب عملا دارای تنظیماتی هست که به کمک اونها میتونین حتی یک تکه طلای کوچک رو بخوبی سنس کنین. یا اینکه برعکس جوری تنظیم کنین که اینطور اهداف کوچک تضعیف یا حذف بشن و در عوض حساسیت نسبت به فلزات بزرگتر از جمله طلای بزرگ افزایش پیدا کنه. لذا در نهایت خدمت شما عرض کنم نه تنها مشکلی در خصوص سنس طلا وجود نداره بلکه این دستگاه میتونه طلا رو با برد بالایی سنس کنه. مطمئنا بیش از هر مدار فلزیاب پالسی که قبلا ساخته باشین! اگر شک دارین میتونین خودتون آزمایش کنین.
اما اینکه دوستان بیشتر دنبال طلا هستن بله درسته. ولی طلا هم مثل ریگ بیابان نیست که همه جا ریخته باشه و منتظر شما باشه تا پیداش کنین! طلا به همون میزان که ارزشمند بوده و هست ؛ احتمال وجودش هم بصورت دفینه کمتر از سایر اهدافه. این مساله ربطی به هیچ دستگاهی نداره. اینکه ما دوست داریم در زمین طلا پیدا کنیم سبب نمیشه زمین خودش برای ما طلا تولید کنه! باید جایی چیزی موجود باشه تا از امکان کشفش صحبت به میان اورده بشه. لذا نباید آرزوها و ایده آل های خودمون رو الزاما با واقعیت مساوی فرض کنیم. شما مکانی رو که واقعا احتمال وجود چیزی با ارزش درش وجود داره در نظر بگیرین ؛ مطمئن باشین این دستگاه در نوع خودش بهترین کمک برای شما خواهد بود. وگرنه هزینه میلیاردی بابت دستگاه هم هرگز منجر به کشف چیزی با ارزش در مکانی که چیزی نیست نخواهد شد و فکر میکنم این مساله مثل روز روشن باشه!

سه شنبه 7 اردیبهشت1395 - 5:13pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1788 , 1789 , 1790 , 1791 , 1792 , 1793 , 1794 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , kaakasat , Saeidpor2 و 162 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure