انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 16 اردیبهشت1403 - 8:02am

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1787 , 1788 , 1789 , 1790 , 1791 , 1792 , 1793 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
آواتار کاربر

محل اقامت: مشهد
سلام مهندس حمید عزیز.
رمز فلزجو را فراموش کردم و در حال حاظر دسترسی به پروگرامر ندارم .
راهی هست که ریست بشه؟

( برای بالا رفتن از بعضی پله ها باید تاوان داد )

یکشنبه 5 اردیبهشت1395 - 10:42pm
مدیر کل
مدیر کل

خیر هیچ راهی نداره. تاکید کردم که در صورت فراموشی رمز تنها راهش پروگرام مجدد با فیوز بیت ریست تنظیمات هست.

یکشنبه 5 اردیبهشت1395 - 11:28pm
مدیر سایت
مدیر سایت

ممد گنججو نوشته است:
مهدی نوشته است:
ممد گنججو نوشته است:
سلام مهندس حمید عزیز . خسته نباشید .
امروز لوپ 1*1 با کابل فرمان ساختم که قدرتش به وضوح از لوپ 1*1 با سیم پیچ دستی بهتر بود . لوپ معولی بشقاب استیل 22 سانتی رو با حساسیت 19 تو 215 سانتی میزنه ولی کابل فرمان تو 230 سانتی . اما مقاومت و اندوکتانس و دیباگ و سه گانه در کابل فرمان خیلی بالاتر از معمولیه .
کابل 1*1 سیم پیچ دستی 10 دور :
مقاومت 0.8 اندوکتانس 390 دیلی 18 دیباگ 16300 سه گانه 819 – 731 – 341 برد 215 .
لوپ 1*1 کابل فرمان 1*10 :
مقاومت 1.2 اندوکتانس 402 دیلی 18 دیباگ 20200 سه گانه 836 – 806 – 507 برد 230 .
مهندس جان سوال من اینه که این اعداد بزرگ برای کابل فرمان از نظر تفکیک مشکل ایجاد نمیکنه ؟
ضمنا برای کابل فرمان در حساسیت 1 برد دقیقا 120 سانت بودش که بیش از نصف حساسیت 19 و احتمالا نصف حساسیت 20 خواهد بود که بسیار عالیست .
تشکر فراوان .
@};-

آقا ممد با سلام
شما ابتدا بفرمائید ماسفت مدار رو چی گذاشتید ؟
با این وضعیت باید با کابل فرمان یک لوپ1/20 در 1/20 یا 1/30 در 1/30 و در نهایت 1/5 در 1/5 بسازی ، و به مدارت دست نزن مدارت عالیه ، با لوپ 1/5 در1/5 کابل فرمان اعدادت ایده ال تر میشه مقداری . و برد و عمق خیلی خوبی هم خواهی داشت .. یعنی جایی میتر بالای 20 داشتی برو تو کارش :YMPEACE:

سلام اقا مهدی عزیز . ممنون از محبت شما .
دستگاه من رو جناب کوهیار زحمت کشیدن لذا در مورد ماسفت بی اطلاعم ولی قطعا مدارش عالیست .
اما استاد متوجه نشدم چطور کابل فرمان میتونه برای لوپ بزرگتر از 1*1 جواب بده . من حتی تو فکر بودم برای لوپ کوچکتر امتحان کنم تا نتیجه بهتر بشه . من امروز برای لوپ 1.5*1.5 از دو رشته کابل که یکیش 5 رشته و اون یکی 3 رشته بود و 1.5 میل هستن استفاده کردم نتیجه بسیار فاجعه بار و ناامید کننده بود . برد برای بشقاب استیل 22 سانتی حدود 1.5 متر و عدد دیباگ 25000 و سه گانه تماما بالای 800 و عدد دوم بزرگتر از عدد سوم . تقریبا ناامیدم کرد . حالا وقتی 8 رشته 1.5 میل چنین جوابی بده وای به حال 1*10 . میشه بیشتر توضیح بدین شاید راهکار خاصی مدنظرتون باشه که واقعا گره گشا باشه چون من با لوپ 1.5*1.5 چند وقته با مشکل ساخت دست به گریبون هستم و اگه بشه حلش کرد عالیه و خیلی خیلی ممنون خواهم شد .
با تشکر .
@};-

ممد جان راه خاصی نداره فقط شما یک لوپ 1/30 با کابل فرمان ساده 1در10 به شکل مربع بساز و بردش رو ببین چطوره ، باید با این کابل جواب خوبی بگیری بنده با حساسیت 17 فیبر مسی 15*20 سانتی رو تا 2/30 سنس کردم ! متوجه بعضی تنظیمات مدار شدم که فقط بالاتر میرفت برد دستگاه برعکس کمتر میشد ! حواصتون باشه همیشه در تنظیمات نرمال و میانی کار کنید مثلا برای لوپ 1/30 پهنای پالس 180 تا 220 با فرکانس 100 الی 250 و انتگرال 44 الی 56 و دیلی 20 تا بالاتر رو تست و تنایج رو بررسی و یاداشت کنید باید یک جا متوجه بشید که برد خیلی خوب افزایش داشته و اون اعداد تنظیم شده رو یادداشت کنید و در مکانهای واقعی استفاده کنید .

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 6 اردیبهشت1395 - 8:46am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام.
آقا مهدی از راهنماییتون کمال تشکر رو دارم .
اگه ممکنه برای لوپ 2*2 هم بهترین روش رو با استفاده از کابل فرمان بفرمایین .
ممنونم استاد . زنده باشین .
@};-

خداوندا آرامش و سلامتی عطا فرما .

دوشنبه 6 اردیبهشت1395 - 9:20am

حمید نوشته است:
999x1000 نوشته است:

خدایی استادی چون این مشکل داشتم فکر کردم از مدار باشه

راستی تو رنج تعمیرات موبایل هم هر دونه 3200 آمپر برای خودمون میشه 12 هزار که ارزون در میاد فقط داداش سری که کردم با چی شارژ کنم؟

خواهش میکنم.
البته 3200 میلی آمپر صحیح هست که معادل 3.2 آمپر میشه. در عین حال موقع استفاده از باطریهای ارزان که معمولا مارک معتبری ندارن و کیفیتشون مشخص نیست ؛ توجه داشته باشین چون ما 5 سلول رو با هم سری میکنیم باید هر 5 تا سالم باشن. وگرنه اگر حتی یکی از سلولها معیوب یا ضعیف باشه میتونه وسط کار شما رو لنگ بذاره.
برای شارژ چندین بار دوستان مدار شارژ مناسب رو در تاپیک مطرح کردن. در هر صورت کافی هست یک آدابتور با ولتاژ 20 الی 21 ولت حداقل 1 آمپر رو با یک مقاومت 5.6 اهم 5 وات سری کنین و به مجموع باطریها متصل کنین تا بصورت نیمه اتومات شارژ بشه. در صورت شارژ اضافه هم این مدل مدار خودش جریان رو قطع میکنه. هر چند که باطریهای پلیمری دارای مدار داخلی ؛ خودشون از شارژ اضافی جلوگیری میکنن.

سلام مرسی داداش نه ارزون نیستن ما چون عمده میخریم اینقده وگرنه فروشش دونه ای 35 هست :D

ولتاژ من الان 23.3 هستش میکرو و رگلاتور 12 ولت داغ میکنه مال این؟

دلیل ارور کویل چی میتونه باشه اخه یه بلند گو هم وصل میکنم باز ارورو دارم؟

دوشنبه 6 اردیبهشت1395 - 1:20pm

سلام به همه دوستان واستاد حمید عزیز @};-
چنتا سوال داشتم ممنون میشم بزرگواری کنید جواب بدید
1.اعداد 3گانم تو فضای خونه به این حالته(عکس)
2.برد دستگاهمم با لوپ 45 عنکبوتی خیلی کمه :-s البته توفضایه خونه تست کردم
بنظرتون ایراد از کجا میتونه باشه :-?

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 6 اردیبهشت1395 - 2:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

barkod نوشته است:
سلام به همه دوستان واستاد حمید عزیز @};-
چنتا سوال داشتم ممنون میشم بزرگواری کنید جواب بدید
1.اعداد 3گانم تو فضای خونه به این حالته(عکس)
2.برد دستگاهمم با لوپ 45 عنکبوتی خیلی کمه :-s البته توفضایه خونه تست کردم
بنظرتون ایراد از کجا میتونه باشه :-?

سلام دوست عزیز با اجازه مهندس حمید

احتمالا روی فلز بالانس کردی .

ببین زیر لوپت آهن نباشه .

دوشنبه 6 اردیبهشت1395 - 3:02pm
مدیر کل
مدیر کل

مهدی نوشته است:
ممد جان راه خاصی نداره فقط شما یک لوپ 1/30 با کابل فرمان ساده 1در10 به شکل مربع بساز و بردش رو ببین چطوره ، باید با این کابل جواب خوبی بگیری بنده با حساسیت 17 فیبر مسی 15*20 سانتی رو تا 2/30 سنس کردم ! متوجه بعضی تنظیمات مدار شدم که فقط بالاتر میرفت برد دستگاه برعکس کمتر میشد ! حواصتون باشه همیشه در تنظیمات نرمال و میانی کار کنید مثلا برای لوپ 1/30 پهنای پالس 180 تا 220 با فرکانس 100 الی 250 و انتگرال 44 الی 56 و دیلی 20 تا بالاتر رو تست و تنایج رو بررسی و یاداشت کنید باید یک جا متوجه بشید که برد خیلی خوب افزایش داشته و اون اعداد تنظیم شده رو یادداشت کنید و در مکانهای واقعی استفاده کنید .

ممنون مهدی جان.
در خصوص تغییر تنظیمات به جهت رسیدن به برد حداکثری نکته بسیار مهمی رو خدمتتون عرض میکنم امیدوارم همه دوستان توجه داشته باشن.
چون هدف اغلب رسیدن به برد نهایی برای یک دفینه خوب هست ؛ فلز تست شما هم باید شرایط مشابهی داشته باشه! لذا مهم هست در این نوع تستها حتما از فلزی استفاده کنین که هم عدد تفکیک بالایی داشته باشه و هم تا حد ممکن بزرگ باشه. با کمی جستجو در اطراف خودتون میتونین چنین فلزاتی رو پیدا کنین. وگرنه تست با یک فیبر مسی که نسبتا کوچک هست و عدد تفکیکش هم ممکنه در محدوده 40 یا 50 باشه وضعیت متفاوتی با یک دفینه بزرگتر داره که عدد تفکیکش هم میتونه بالای 80 باشه. در واقع تنظیماتی که منجر به برد حداکثری میشه برای این دو هدف کمی فرق میکنه. البته اگر بعضی دوستان دنبال خورده ریز باشن طبیعتا باید این تستها رو هم با خورده ریز های مشابه انجام بدن تا بتونن بهترین تنظیمات رو به نسبت هدف خودشون بدست بیارن.

دوشنبه 6 اردیبهشت1395 - 4:02pm
مدیر کل
مدیر کل

999x1000 نوشته است:

سلام مرسی داداش نه ارزون نیستن ما چون عمده میخریم اینقده وگرنه فروشش دونه ای 35 هست :D

ولتاژ من الان 23.3 هستش میکرو و رگلاتور 12 ولت داغ میکنه مال این؟

دلیل ارور کویل چی میتونه باشه اخه یه بلند گو هم وصل میکنم باز ارورو دارم؟

خواهش میکنم.
البته اگر 5 سلول استفاده کرده باشین ولتاژ باید حداکثر 21 ولت باشه نه بیشتر. داغ کردن رگولاتور طبیعی هست و نیاز به هیت سینک داره. اما میکرو بهیچ وجه نباید داغ کنه! حتی گرم شدنش هم محسوس نیست. باید اطراف میکرو رو بررسی کنین ببینین چه اشتباهی در سیمکشی یا قطعات وجود داره. با این حساب احتمالش هست که میکرو معیوب شده باشه. در خصوص کویل ارور هم که خیلی توضیح دادیم. هر ایراد اساسی در مدار میتونه منجر به این خطا بشه. البته اتصال بلندگو به جای لوپ فکر نمیکنم جواب بده و باید یک لوپ معمولی وصل کنین و لوپ نزدیک فلزات هم نباشه و سپس بالانس کنین.

دوشنبه 6 اردیبهشت1395 - 4:08pm

سلام خدمت دوستان و اساتید محترم
بنده دستگاه رو مونتاژ کردم همه چیش اوکیه
فقط وقتی لوپ رو وصل میکنم بیشتر از 20 یا 30 سانت نمیزنه
با چند تا لوپ هم امتحان کردم ولی هیچ فرقی نکرد!!!! :(
به نظرتون مشکل از چیه؟؟؟

دوشنبه 6 اردیبهشت1395 - 7:31pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1787 , 1788 , 1789 , 1790 , 1791 , 1792 , 1793 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , محمد 1900 و 165 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure