انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 29 اردیبهشت1403 - 5:37pm

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1784 , 1785 , 1786 , 1787 , 1788 , 1789 , 1790 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

یشم سبز... نوشته است:
سلام مهندس جان...خداقوت..ایشالله همیشه سالم و خوش خرم باشید...مهندس جان اگه برد مدارو تغییر بدیم به طوری که بشه قطعات smdاستفاده کنیم ...همه قطعات به جز میکرو...مثلن طوری طراحی بشه قطعات همش یک طرف برد باشن و میکرو خودش به تنهایی یک طرف دیگه باشه...بنظر شما با این طراحی و روش و استفاده از قطعات اس ام دی ..میتونه تاثیر چشم گیری تو مسعله ثبات و پایداری داشته باشه.....ممنونم...مهندس جان...ایشالله همیشه سالم باشید...باتشکر

خواهش میکنم. ممنون.
خیر تاثیر محسوسی نداره. قبلا در این مورد توضیح دادم. اگر مشکل ثبات دارین بهتره بیشتر روی قسمت لوپ و شیلد لوپ و اسکلت و تکنیکهای مختلف اپراتوری و تنظیمات دستگاه کار کنین. فیبر مدار در بین این موارد از هیچ اهمیت خاصی برخوردار نیست! در عین حال طراحی فعلی فیبر بر اساس تئوری عملکرد قطعات مختلف در مدار هست. یعنی اگر فیبر بدون توجه به تئوری مدار و بصورت سلیقه ای تغییر پیدا کنه احتمالش هست بازدهیش کمی پایین تر بیاد.

شنبه 4 اردیبهشت1395 - 2:45pm

سلام این باتری میشه استفاده کرد؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 4 اردیبهشت1395 - 6:35pm
مدیر کل
مدیر کل

بله هر دو باطری از نوع لیتیوم پلیمر هستن که بسیار مناسبه. ظاهرا ظرفیت اولی 2.5 آمپر و دومی 3.6 آمپر هست که از این حیث هم برای این مدار مناسب هستن. البته همون باطری اول کفایت میکنه چون هر چه آمپر باطری بیشتر باشه قیمتش بالاتر و وزن و ابعادش هم بیشتر هست.
فقط توجه کنین باطریهای پلیمر از جمله این دو نمونه دارای مدار قطع کننده در شرایط اتصال کوتاه یا شارژ بیش از حد هستن. این مساله با اینکه خوب هست ولی ممکنه با توجه به وجود خازنهای ظرفیت بالا در مدار ما ؛ در لحظه روشن شدن دستگاه مشکل ایجاد کنه و باطری بدلیل جریان یورشی بالایی که خازنها لازم دارن جریان رو قطع کنه و دستگاه روشن نشه! هر چند در این شرایط معمولا با چند بار زدن کلید روشن و خاموش دستگاه بالاخره روشن میشه ؛ ولی برای رفع کامل این مشکل در این باطریها میشه مدار قطع کن هر سلول باطری رو کلا دراورد یا اینکه سر راه باطری به مدار از مقاومتی با اهم پایین یا یک دیود استفاده کرد تا جریان اولیه محدود بشه و باطری موقع روشن شدن دستگاه تلقی اتصال کوتاه رو نداشته باشه. البته این موضوع به نوع و آمپر باطری هم بستگی داره و ممکنه برای بعضی انواع پلیمری مساله ای وجود نداشته باشه.

شنبه 4 اردیبهشت1395 - 7:11pm

حمید نوشته است:
بله هر دو باطری از نوع لیتیوم پلیمر هستن که بسیار مناسبه. ظاهرا ظرفیت اولی 2.5 آمپر و دومی 3.6 آمپر هست که از این حیث هم برای این مدار مناسب هستن. البته همون باطری اول کفایت میکنه چون هر چه آمپر باطری بیشتر باشه قیمتش بالاتر و وزن و ابعادش هم بیشتر هست.
فقط توجه کنین باطریهای پلیمر از جمله این دو نمونه دارای مدار قطع کننده در شرایط اتصال کوتاه یا شارژ بیش از حد هستن. این مساله با اینکه خوب هست ولی ممکنه با توجه به وجود خازنهای ظرفیت بالا در مدار ما ؛ در لحظه روشن شدن دستگاه مشکل ایجاد کنه و باطری بدلیل جریان یورشی بالایی که خازنها لازم دارن جریان رو قطع کنه و دستگاه روشن نشه! هر چند در این شرایط معمولا با چند بار زدن کلید روشن و خاموش دستگاه بالاخره روشن میشه ؛ ولی برای رفع کامل این مشکل در این باطریها میشه مدار قطع کن هر سلول باطری رو کلا دراورد یا اینکه سر راه باطری به مدار از مقاومتی با اهم پایین یا یک دیود استفاده کرد تا جریان اولیه محدود بشه و باطری موقع روشن شدن دستگاه تلقی اتصال کوتاه رو نداشته باشه. البته این موضوع به نوع و آمپر باطری هم بستگی داره و ممکنه برای بعضی انواع پلیمری مساله ای وجود نداشته باشه.

خدایی استادی چون این مشکل داشتم فکر کردم از مدار باشه

راستی تو رنج تعمیرات موبایل هم هر دونه 3200 آمپر برای خودمون میشه 12 هزار که ارزون در میاد فقط داداش سری که کردم با چی شارژ کنم؟

شنبه 4 اردیبهشت1395 - 7:41pm

سلام دوستان استفاده از اداپتور 18 ولت برای تست مدار میتونه تو برد مدار تاثیر داشته باشه .من با اداپتور تست میکنم برد مدار خیلی کمه . میخواستم بدونم از اداپتور میتونه باشه ؟ دوستان راهنمایی کنند.

شنبه 4 اردیبهشت1395 - 7:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
حمید نوشته است:

^:)^ :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: لایک

شنبه 4 اردیبهشت1395 - 9:17pm
YIM
مدیر کل
مدیر کل

999x1000 نوشته است:

خدایی استادی چون این مشکل داشتم فکر کردم از مدار باشه

راستی تو رنج تعمیرات موبایل هم هر دونه 3200 آمپر برای خودمون میشه 12 هزار که ارزون در میاد فقط داداش سری که کردم با چی شارژ کنم؟

خواهش میکنم.
البته 3200 میلی آمپر صحیح هست که معادل 3.2 آمپر میشه. در عین حال موقع استفاده از باطریهای ارزان که معمولا مارک معتبری ندارن و کیفیتشون مشخص نیست ؛ توجه داشته باشین چون ما 5 سلول رو با هم سری میکنیم باید هر 5 تا سالم باشن. وگرنه اگر حتی یکی از سلولها معیوب یا ضعیف باشه میتونه وسط کار شما رو لنگ بذاره.
برای شارژ چندین بار دوستان مدار شارژ مناسب رو در تاپیک مطرح کردن. در هر صورت کافی هست یک آدابتور با ولتاژ 20 الی 21 ولت حداقل 1 آمپر رو با یک مقاومت 5.6 اهم 5 وات سری کنین و به مجموع باطریها متصل کنین تا بصورت نیمه اتومات شارژ بشه. در صورت شارژ اضافه هم این مدل مدار خودش جریان رو قطع میکنه. هر چند که باطریهای پلیمری دارای مدار داخلی ؛ خودشون از شارژ اضافی جلوگیری میکنن.

شنبه 4 اردیبهشت1395 - 10:10pm
مدیر کل
مدیر کل

volkan نوشته است:
سلام دوستان استفاده از اداپتور 18 ولت برای تست مدار میتونه تو برد مدار تاثیر داشته باشه .من با اداپتور تست میکنم برد مدار خیلی کمه . میخواستم بدونم از اداپتور میتونه باشه ؟ دوستان راهنمایی کنند.

استفاده از هیچ ادابتوری برای تست هیچ فلزیابی مورد توصیه نیست! علتش هم بیشتر مساله نویز هست که در عملکرد دستگاه حساسی مثل فلزیاب تاثیر داره و اختلال ایجاد میکنه. هر چند برای تست اولیه اشکالی نداره ولی نباید توقع کارکرد ایده آل داشته باشین. لذا باید تستهای اصلی خودتون رو با باطری انجام بدین. طبیعتا تستهای اصلی با لوپهای نسبتا بزرگ که در محیط بیرون باید انجام بشه نیاز به استفاده از باطری هم داره!

شنبه 4 اردیبهشت1395 - 10:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام مهندس حمید عزیز . خسته نباشید .
امروز لوپ 1*1 با کابل فرمان ساختم که قدرتش به وضوح از لوپ 1*1 با سیم پیچ دستی بهتر بود . لوپ معولی بشقاب استیل 22 سانتی رو با حساسیت 19 تو 215 سانتی میزنه ولی کابل فرمان تو 230 سانتی . اما مقاومت و اندوکتانس و دیباگ و سه گانه در کابل فرمان خیلی بالاتر از معمولیه .
کابل 1*1 سیم پیچ دستی 10 دور :
مقاومت 0.8 اندوکتانس 390 دیلی 18 دیباگ 16300 سه گانه 819 – 731 – 341 برد 215 .
لوپ 1*1 کابل فرمان 1*10 :
مقاومت 1.2 اندوکتانس 402 دیلی 18 دیباگ 20200 سه گانه 836 – 806 – 507 برد 230 .
مهندس جان سوال من اینه که این اعداد بزرگ برای کابل فرمان از نظر تفکیک مشکل ایجاد نمیکنه ؟
ضمنا برای کابل فرمان در حساسیت 1 برد دقیقا 120 سانت بودش که بیش از نصف حساسیت 19 و احتمالا نصف حساسیت 20 خواهد بود که بسیار عالیست .
تشکر فراوان .
@};-

خداوندا آرامش و سلامتی عطا فرما .

شنبه 4 اردیبهشت1395 - 10:25pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
کابل فرمان برای لوپهای بزرگ جواب خوبی داده ولی متاسفانه بنظر میاد مشکل اعداد 3 گانه رو داره. عدد اول در رنج 500 اصلا مورد قبول نیست و بخش حذف آهن قطعا درست کار نمیکنه. علت برد بیشتر هم همین بالا بودن عدد اول هست که به حساسیت بیشتر منجر میشه و طبیعی هست. باید ابتدا سعی کنین با تغییرات کوچکی در ساختار لوپ یا کابل عدد اول رو پایین بیارین. اگر نشد و استفاده از این لوپ براتون مهم هست ؛ چاره ای جز افزایش مقدار خازن 5 پیکو در مدار نیست.

شنبه 4 اردیبهشت1395 - 10:31pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1784 , 1785 , 1786 , 1787 , 1788 , 1789 , 1790 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: khani و 54 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure