انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 13 اردیبهشت1403 - 2:32pm

پاسخ به موضوع  [ 27744 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1499 , 1500 , 1501 , 1502 , 1503 , 1504 , 1505 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون مهندس حمید
راستی bs170 دم سوخته بود نداشتم بجاش BC109 گذاشتم فکر کنم بخاطر اونه که یکم ضعیفه

چهارشنبه 11 آذر1394 - 8:11pm
مدیر کل
مدیر کل

sina97 نوشته است:
ممنون مهندس حمید
راستی bs170 دم سوخته بود نداشتم بجاش BC109 گذاشتم فکر کنم بخاطر اونه که یکم ضعیفه

بله خسته نباشید!
همینکه کار کرده هم شانس اوردین! چون اصلا این دو ترانزیستور شباهتی به هم ندارن. ترانزیستور اون بخش باید یک فت مثل BS170 یا 2N7000 باشه تا مدار درست کار کنه. اما مشخصات دقیقش اهمیت نداره.

چهارشنبه 11 آذر1394 - 8:34pm

سلام
موسفتی که به نظر من از 840بهتر جواب میده k3667 هست
البته گمون نمیکنم اصلش توبازار باشه

اصلیش فقط روی برد های اوراقی بعضی مدلهای پلاسمای50اینچ سامسونگ پیدا میشه
برامن که از انواع840بازاری و740اصلی و 2611بهتر و با ثبات تر جواب داده
الکی جیک جیک نمیکنه کاملا رام شده

چهارشنبه 11 آذر1394 - 8:42pm
مدیر کل
مدیر کل

دوستان عزیز پس از قریب به 2 ماه نسخه جدید 3.20 تهیه و در انتهای پست اول تاپیک قرار داده شد. امکانات و تغییرات این نسخه به شرح زیر هست:

* اضافه شدن تون صدای VCO شبیه دستگاههای لورنز و مینلب و تون صدای متناسب با تفکیک.
* کاهش قابل ملاحظه نویز روی اکثر فرکانسها و افزایش ثبات دستگاه.
* افزایش برد تفکیک و دقت و کیفیت تفکیک.
* اضافه شدن گزینه About در منو جهت نمایش اطلاعات دستگاه و طراح و کشور ایران.
* تغییرات و اصلاحات جزئی.

در این نسخه بر اساس تقاضاهای مکرر دوستان مبنی بر قرار دادن مدل صدای VCO شبیه به بعضی دستگاهها ؛ این مساله سر انجام به نحو خاصی انجام شده. در واقع با توجه به محدودیت مداری و نبود مدار مجزا برای این کار و اهمیت موضوع برای بسیاری از دوستان ؛ بنده با عبور از محدودیت مداری و صرفنظر از امکان وجود ولوم تغییر صدا ؛ تون صدای 9 و 10 رو بصورت VCO قرار دادم. به این صورت که در تنظیم تون 9 وقتی فلز دور هست صدا زیر و با نزدیک شدن فلز بتدریج صدا بم میشه. در تون 10 برعکس هست و صدا از بم به زیر تبدیل میشه. اینکه کدوم یک از این حالات بهتر هست بیشتر سلیقه ایه و به همین جهت هر دو رو قرار دادم. هر چند سلیقه شخصی من تون 10 هست که به مدل صدای لورنز هم شباهت بیشتری داره. با توجه به منشا دیجیتالی تولید این نوع صدا ؛ عملکردش روی فرکانسهای زیر 100 خیلی مطلوب نیست و حالت پله ای داره هر چند گویای دور و نزدیکی به فلز هست. برعکس روی فرکانسهای بالای 300 عملکرد این نوع صدا بسیار مطلوب هست و به اعتقاد من بلحاظ دقت و سرعت حتی از دستگاههای مینلب و لورنز هم واضح تر عمل میکنه. طبیعتا اون دستگاهها هم کلا با فرکانسهای بالا کار میکنن. عملکرد این دو مدل صدای VCO از نظر سرعت حداکثری در نظر گرفته شده تا اپراتور بدون توجه به صفحه ال سی دی بتونه موقعیت دقیق هدف رو متوجه بشه. اما طبیعتا دقت نمایش میتر 3 رقمی رو نداره و کماکان از روی میتر کمی دقیق تر میشه متوجه مرکز هدف شد. تون صدای 11 هم بصورت صدای VCO وابسته به عدد تفکیک در نظر گرفته شده. هر چند این مدل صدای سنس از نظر من کمک چندانی نمیکنه ولی بنا به درخواست بعضی دوستان قرار داده شده. در این حالت صوتی وقتی تفکیک فعال بشه تون صدا کاملا وابسته به عدد تفکیک هست و برای اعداد پایین صدای زیر تر و برای اعداد تفکیک بالا صدای بم تر تولید میشه. اما نکته بسیار مهم در خصوص این 3 نوع صدا مساله نداشتن ولوم هست! همونطور که اشاره شد طراحی این 3 تون صدای جدید به قیمت از دست دادن امکان تغییر ولوم تمام شده و لذا صدا بصورت دائمی روی حالت حداکثری و حتی قویتر از قبل هست. بنابراین بنده این موضوع رو به خود دوستان واگذار میکنم تا در صورت استفاده از تون های جدید با قرار دادن مقاومت یا ولوم سر راه بلندگو خودشون صدا رو کم کنن. وگرنه اگر از بلندگوی معمولی استفاده شده باشه فشار زیادی روی قسمت صوتی مدار و حتی خود بلندگو وارد میشه و همینطور مدار هم بی ثبات خواهد شد. لذا قویا توصیه میکنم حتما از بلندگوی پیزو استفاده بشه که هیچ یک از این مشکلات رو نداره و راحت تر هم میشه صداش رو کم کرد. البته لازم به ذکره ولوم روی تون های 8 گانه قبلی کماکان کار میکنه و فقط برای تون 9 و 10 و 11 امکان تنظیم دیجیتالی ولوم وجود نداره.
همینطور در این نسخه باز هم روال جدید و پیشرفته ای در خصوص نحوه استفاده از ADC و محاسبات صورت گرفته که نتیجه اون کاهش شدید نویز روی بسیاری از فرکانسها و محاسباتی بسیار دقیق تر هست و عملکرد دستگاه بیش از پیش به سیستم DSP نزدیک شده. لذا در این نسخه فرکانسهای بسیار بیشتری قابل استفاده هست و عملا به سختی میشه تفاوت نویز روی فرکانسهای مختلف رو ارزیابی کرد! کما اینکه این موضوع با دقت به عدد حاصل از انتگرال گیری در حالت دیباگ 1 هم مشخص هست. لذا دقت و ثبات عملکرد کلی دستگاه بهبود محسوسی داشته.
در خصوص تفکیک در این نسخه تا حد ممکن برد تفکیکی افزایش پیدا کرده بطوریکه بسته به نوع هدف 5 الی 10 درصد برد تفکیکی بیشتر شده. همینطور دقت محاسبات کمی بیشتر شده و به همراه دقت کلی محاسبات که در بخش قبلی ذکر شد در مجموع دقت بهتری رو برای بخش تفکیک بوجود اورده. علاوه بر این حذف آهن در این نسخه با اندکی سختگیری بیشتر انجام میشه تا احیانا هدفی که مشکوک به آهنی بودن هست حذف نشه. البته این مساله کماکان به تنظیم درجه حذف آهن توسط اپراتور هم بستگی داره.
با توجه به درخواست دوستان مبنی بر نمایش اطلاعات طراح و کشور سازنده ؛ بنده در این نسخه یک گزینه About داخل منو در نظر گرفتم که در صورت وارد شدن به اون گزینه توسط کلید های راست یا چپ ؛ ابتدا اطلاعات دستگاه مانند شروع کار نمایش داده میشه و سپس نوشته طراحی توسط حمید به همراه نام پر افتخار کشور ایران نمایش پیدا میکنه. البته در این قسمت مختصری جلوه های تصویری هم استفاده شده! نمایش این اطلاعات به غیر از مشخص کردن شناسنامه دستگاه مطمئنا کار رو برای سودجویان هم دشوار تر خواهد کرد.
تغییرات و اصلاحات جزئی متعددی هم در این نسخه صورت گرفته که از جمله واضح ترین اون ها میشه به رفع مساله کم نور شدن ال سی دی روی فرکانسهای بالا اشاره کرد. این مساله ای بود که از نسخه 1 هم وجود داشت و نهایتا در این نسخه با ترفندی که بتونه تامین کننده سطح نویز حداقلی ADC هم باشه برطرف شد.

دوستان عزیز به اعتقاد بنده این نسخه کاملا یک سطح بالاتر از همه نسخه های قبلی هست و قویا توصیه میکنم در اسرع وقت حتما دستگاه ساخته شده خودتون رو با این نسخه اپدیت کنین. امیدوارم که دوستان با این نسخه بتونن خیلی بهتر از قبل جواب بگیرن. :x @};-

چهارشنبه 11 آذر1394 - 9:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بابت این همه تلاش ممنون استاد حمید من که به خودم و خدای خودم قول دادم اگه خودش دستمو بکیره و یه بار خوب بزنم سهم شما محفوظه
در ضمن ای کاش برای دکمه ها هم یه تن مینوشتی
دمت گرم خدا پدر مادرتو برات ببخش و بیامرزه

همه آرزوم دیدن دوباره مادرمه.. .....
ای کاش خدا قدیمها رو برگردونه ....

چهارشنبه 11 آذر1394 - 9:45pm
کاربر فعال
کاربر فعال

درود بر شرفتون،خدا پایدار و سربلند نگهتون داره.

یا الله

چهارشنبه 11 آذر1394 - 9:49pm

حمید جان متشکریم
خدا به شما سلامتی و ثروت بده انشاالله

چهارشنبه 11 آذر1394 - 10:06pm
کاربر فعال
کاربر فعال

درود بر مهندس عزیز که همیشه یه چیز جدید برای بچه‌ها تو چنته داره و هر چند وقت یکبار ما رو سورپرايز میکنه. @};-

چهارشنبه 11 آذر1394 - 10:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید اقا شما همه کاربران این سایت رو شرمنده خودتون کردید.واقعا نمیدونم چه طوری از شما تشکر کنم .هرباری که من با این دستگاه موفق شم .سهم شما محفوظ بود .مرسی

چهارشنبه 11 آذر1394 - 10:11pm

درود به شرفت مهندس

چهارشنبه 11 آذر1394 - 10:12pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27744 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1499 , 1500 , 1501 , 1502 , 1503 , 1504 , 1505 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: FX5 , Google , saman2 و 190 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure