انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 9 اردیبهشت1403 - 2:46am

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1493 , 1494 , 1495 , 1496 , 1497 , 1498 , 1499 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام استاد حمید عزیز با تشکر از زحمات شما .
دوستان اینم نتیجه زحمات استاد وخودم با در سومین کاووش نمی دونم مال چه دوره ای فکر کنم هخامنشه با دستگاه استاد عزیزم در اوردم .دمت گرم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 9 آذر1394 - 2:03am
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان حرف نداره دستگاه بقران.محاله بوق بزنه چیزی نباشه.فقط استاد حمید یک سوال دارم اعداد سه گانه تقریبا خوبن دیلی لوپ 20 شناسایی میشه فقط نمبدونم چرا برد دستگاهم کمه امکان داره از خازن های بزرگ 4700 باشه بیل رو تو یک متر سنس دارم

سه شنبه 9 آذر1394 - 2:09am
کاربر فعال
کاربر فعال

یه سوال حمید خان . امروز یهو دیگه السیدی روشن نشو ولتاژای تست عوض شدن . جای 12 .16 ولت میزنه بعدشم پایه های 2 تا 6 السیدی ولتاژ ندارن ممنون میشم راهنمایی کنید

Get Rich Or Die Trying

سه شنبه 9 آذر1394 - 2:19am
مدیر کل
مدیر کل

xbehzad نوشته است:

ممنون مهندس جان من از سیم 1*1 افشان استفاده کردم 20 دور که با نرم افزار انجمن نتایج خیلی خوب بود ولی نمیدونم چرا وقتی لوپ رو ساختم اینجوری شد. بنظرتون مشکل کجاست که حلش کنم؟

خواهش میکنم.
خب ببینید اصولا هر متراژ خاص از هر ضخامت سیم خاص در حد بسیار دقیقی مقاومت مشخصی داره و فرق نمیکنه که اون سیم رو بصورت لوپ در بیارین یا خیر! لذا اگر ضخامت مغزی سیم شما 1 میل بوده باشه و طبق فرمول اون برنامه لوپ رو ساختین که البته تعداد دورها هم همین رو نشون میده ؛ میزان مقاومت حدود 10 درصد بیشتر از اون در میاد که که اون هم حاصل زیر و رو شدن سیمها در لوپ عنکبوتی هست که اندکی سیم بیشتر مصرف میکنه. در هر صورت قطعا مقاومت زیر 1 اهم در میاد و اشکال احتمالا از اندازه گیری شما یا اتصالات و یا اهم متر هست. وگرنه اگر بخوایم بگیم که از خود سیم هست ؛ مقاومتی که فرمودین متعلق به سیمی با ضخامت مغزی بین 0.4 تا 0.5 میل خواهد بود!

سه شنبه 9 آذر1394 - 3:03am
مدیر کل
مدیر کل

ada نوشته است:
دوستان حرف نداره دستگاه بقران.محاله بوق بزنه چیزی نباشه.فقط استاد حمید یک سوال دارم اعداد سه گانه تقریبا خوبن دیلی لوپ 20 شناسایی میشه فقط نمبدونم چرا برد دستگاهم کمه امکان داره از خازن های بزرگ 4700 باشه بیل رو تو یک متر سنس دارم

خواهش میکنم. خیلی ممنون از شما.
ابتدا به شما بابت این یافته خودتون تبریک میگم. البته جسارتا تصور نمیکنم اون شیء متعلق به دوره هخامنشی باشه! :-ss :D
اگر اعداد 3 گانه و دیلی لوپ درست باشن معمولا مدار نباید مشکل خاصی داشته باشه. با این حال چک کنین مقادیر قطعات اطراف ایسی 357 رو اشتباه نذاشته باشین. ممکنه حالت خاصی پیش بیاد که همه چیز بنظر درست باشه ولی برد کمی بده. بهرحال مشکل بنظر من ربطی به خازنهای 4700 میکرو نداره. در ضمن همیشه موقع اعلام برد باید سایز و نوع فلز و سایز لوپ رو بفرمایین که بشه قیاس درستی گرفت.

سه شنبه 9 آذر1394 - 3:08am
مدیر کل
مدیر کل

iggy نوشته است:
یه سوال حمید خان . امروز یهو دیگه السیدی روشن نشو ولتاژای تست عوض شدن . جای 12 .16 ولت میزنه بعدشم پایه های 2 تا 6 السیدی ولتاژ ندارن ممنون میشم راهنمایی کنید

خب متاسفانه بنظر میاد در قسمت 12 ولت شما اتصالی بوجود اومده و شاید هم 7812 معیوب شده باشه. در این صورت اگر ایسی 357 و میکرو هر دو در مدار بوده باشه و مدار رو هم روشن کرده باشین ؛ تقریبا احتمال معیوب شدن میکرو قطعی هست! اگر ولتاژ 5 ولت شما هم مشکلی پیدا کرده باشه قاعدتا ال سی دی هم میتونه اسیب دیده باشه. در غیر این صورت بنظر من غیر از میکرو قطعه دیگری آسیب ندیده.

سه شنبه 9 آذر1394 - 3:14am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
iggy نوشته است:

خب متاسفانه بنظر میاد در قسمت 12 ولت شما اتصالی بوجود اومده و شاید هم 7812 معیوب شده باشه. در این صورت اگر ایسی 357 و میکرو هر دو در مدار بوده باشه و مدار رو هم روشن کرده باشین ؛ تقریبا احتمال معیوب شدن میکرو قطعی هست! اگر ولتاژ 5 ولت شما هم مشکلی پیدا کرده باشه قاعدتا ال سی دی هم میتونه اسیب دیده باشه. در غیر این صورت بنظر من غیر از میکرو قطعه دیگری آسیب ندیده.

میکرو رو در اوردم و دوباره پروگرام کردم و پروگرام شد . همه رگلاتورها و ترانزیستورا رو هم عوض کردم حتی ماسفت هم عوض کردم ولی باز تصویر نیست . وقتی السیدی رو برعکس میزنم روشن میشه ولی چیزی نمینویسه ولی وقتی درست وصل میکنم حتی رشن هم نمیشه . با 2 تا السیدی دیگه هم تست کردم.

Get Rich Or Die Trying

سه شنبه 9 آذر1394 - 3:25am
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس اینکه دیلی لوپ من 35 هست دلیلش چیه؟ عکس لوپ رو چند صفحه پیش گذاشتمتقریبا لوپ خوبی از اب دراومده

سه شنبه 10 آذر1394 - 3:52am
کاربر فعال
کاربر فعال

ولتاژا درست شدن ولی باز السیدی روشن نمیشه . حمید خان اگه میکرو سوخته باشه السیدی روشن نمیشه ؟

Get Rich Or Die Trying

سه شنبه 10 آذر1394 - 3:55am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: IRAN !
سلام به دوستان عزیز
امشب برا اولین بار مدار مهندس رو بردم بیرون
نزدیک پست 20 کیلو ولت روشن کردم
اصلا پارازیت نداشت
لوپمم تخت چهل هست
ولی اپراتوریم ضعیفه چون با دیجیتال اصلا بیرون نرفتم
خیلی خوبه که پارازیت نمیگیره ، دوستان اگر لوپ رو درست بسازید اصلا نیازی به شیلد کردن نداره
دیلی لوپ رو 20 میشناسه دستگاه ، و با سیم نیم افشان ساختم
این دیلی خوبه آیا ؟

قسمت !

سه شنبه 10 آذر1394 - 3:57am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1493 , 1494 , 1495 , 1496 , 1497 , 1498 , 1499 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 209 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure