انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 28 اردیبهشت1403 - 8:45pm

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1390 , 1391 , 1392 , 1393 , 1394 , 1395 , 1396 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

floyd نوشته است:
مهندس حمید..اگر برایتان مقدور هست مشخصات لوپی که خودتان استفاده میکنید را یکبار دیگر اعلام کنید (لوپ بین 20 تا 25 فکر کنم مناسب تست در منزل هست...) تا من هم مثل اون بسازم ...اگر لوپ تخت هست تعداد دور.. قطر سیم ..قطر داخل و بیرون ...تعداد شیار..عرض شیار..عمق شیار..فاصله شیار..مقاومت لوپ و هانری لوپ...چون تا به حال لوپ تخت نساختم..ممنون میشم راهنمایی بفرمایید...( عذر خواهی منو به خاطر اینکه سوال تکراری هست رو بپذیرید چون خواندن بیش از هزار صفحه خیلی وقت میبره.)...

خواهش میکنم.
واقعا نمیدونم چرا اینقدر حساسیت روی مشخصات دقیق لوپ دارین! دوست من این مدار دیلی لوپ رو دقیقا پیدا میکنه. این خودش مهمترین دلیلی هست که بر خلاف تمام مدارات موجود سبب میشه اکثر لوپهایی که میسازین جواب خوبی بدن و حداقل ظرفیت لوپ تاثیر زیادی در کارایی نداشته باشه. بحث اهم لوپ هم با اینکه مطلب مشخصیه ولی با کم و زیاد کردن تنظیم پهنای پالس باز هم میشه به نتیجه مطلوب نزدیک شد. پس توصیه میکنم وقت خودتون رو خیلی روی مشخصات دقیق لوپ نذارین.
بنده بیش از 10 لوپ دارم! لوپ پیشنهادی هم مشخصا عرض کردم نوع عنکبوتی 350 میکرو هانری 1 اهم هست. مشخصاتش هم همونی هست که با نرم افزاری که گذاشتیم محاسبه شده. هیچ نکته خاصی نداره.

پنج شنبه 16 مهر1394 - 7:14pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
در خصوص چگونگی حرکت دادن لوپ روی زمین . طبق تصویری که مهندس زحمت کشیدن عمل کنید وگرنه در حالت پاندولی فاصله ی لوپ از زمین کم و زیاد میشه و بالانس بهم میخوره .
اما چون نمای تصویر از روبرو نمایش داده شده ممکنه که ( تصویر با تیک سبز ) در تصور دوستان عزیز اشتباه برداشت بشه .
چون تصویر از روبرو نمایش داده شده ، ظاهرا مسیر حرکت لوپ را در یک خط راست میبینید که فاصله ی لوپ از زمین در یک سطح ثابت مونده . اما در واقع این مسیر حرکت ، نباید یک خط راست باشه . چون هرچه سعی کنیم در یک خط راست ، فاصله لوپ را از زمین تغیر ندهیم بازهم نمیتونیم و حالت پاندولی داره . ( دست مثل یک پرگار عمل میکنه و دایره میزنه )

برای تفهیم بیشتر ( تصویر با تیک سبز ) رو از بالای سر نگاه کنید که بهتر متوجه بشید . در واقع مسیر جارو کردن باید بصورت نیم دایره به چپ و راست شما باشه . در این صورت دیگه دست کوتاه نمیاد و فاصله ی لوپ از زمین هم حفظ میشه .

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

لا اله الا هو

پنج شنبه 16 مهر1394 - 7:40pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس دست مریزاد از بابت ورژن جدید و ایشالا خدا به شما عمر با عزت عطا کنه .اما دوستان یه نکته در مورد حرکت لوپ تو حرگت لوپ اگه میخواید لوپتون حالت یکنواخت داشته باشه حتما باید دستتون از کتف حرکت بکنه و ارنج دست بهیچ وجه نباید در حرکت لوپ نقشی داشته باشه یعنی اینگار کلا دستتون یک تیکه اس و اصلا ارنجی وجود نداره در این حالت معمولا حرکت لوپ یکنواخت و تمیز در میاد.

پنج شنبه 16 مهر1394 - 8:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام بر دوستان عزیز و خسته نباشید به همه تون مخصوصا آقا حمید
بنده فکر کنم بالغ بر دو هفته است که دارم این تاپیک رو میخونم و تموم فایلی که آقا حمید زحمت کشیدن و گذاشتن مطالعه کردم.
با توجه به اینکه برخی از قطعات در شهر ما نیست مجبور شدم تموم قطعات رو از اینترنت سفارش بدم و امیدوارم زود به دستم برسه
و استارت اینکارو انجام بدم
بنده اولین بار است که میخوام یک مدار درست کنم و کلی مطالعه کردم
فقط چند تا سوال دارم
برخی از مقاومت های 1% رو پیدا نکردم و مجبور شدم مقاومت 5% خرید کنم ولی دو مقاومت 390 همون1% خرید کردم
سایتی که کل قطعات رو خرید داشتم فیبر فایبر گلس نداشت و مجبور شدم فیبر معمولی سفارش بدم
آیا این موارد اشکالی ایجاد میکنه؟
هنوز باطری و شارژر نخریدم اگه میشه باطری خوب بهم معرفی کنید که قیمت پایینی هم داشته باشد و بشه سفارش داد.(هزینه نمیتونم زیاد بذارم)
با سپاس

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

پنج شنبه 16 مهر1394 - 11:28pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

ممنون مهندس که همه سوالات دوستان و بنده رو با صبر و حوصله پاسخ میدید....درود @};-

پنج شنبه 16 مهر1394 - 11:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: IRAN !
behnam karami نوشته است:
مهندس دست مریزاد از بابت ورژن جدید و ایشالا خدا به شما عمر با عزت عطا کنه .اما دوستان یه نکته در مورد حرکت لوپ تو حرگت لوپ اگه میخواید لوپتون حالت یکنواخت داشته باشه حتما باید دستتون از کتف حرکت بکنه و ارنج دست بهیچ وجه نباید در حرکت لوپ نقشی داشته باشه یعنی اینگار کلا دستتون یک تیکه اس و اصلا ارنجی وجود نداره در این حالت معمولا حرکت لوپ یکنواخت و تمیز در میاد.

RAZE BOGHAYE EZAFE HAMINE !
AHSANT MOHANDS !
TAGHIRE FASLE MIDANE MEGHNATISIO BEHAM MIZANE !!!!!

قسمت !

جمعه 16 مهر1394 - 1:58am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دستگاه فلزجو بنده متاسفانه باطریش ساقط شد و از کار افتاد؟؟
سوال اینه که باید همون باطری رو پیدا کنم و روش نصب کنم؟اگه باطری با ولتاژ بالاتری باشه مشکلی پیش میاد؟؟

جمعه 17 مهر1394 - 10:51am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

معمولا سعی کنید از باطری 12 dc volt استفاده کنید که حجم کمی داره عمر طولانی و شارج مداوم قوی داره

جمعه 17 مهر1394 - 11:30am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
sasanasadi نوشته است:
با سلام خدمت مهندس عزیز و دوستان گرامی .
مشکلی تو دستگاه من هست که عدد دیلی رو با لوپ 45 عنکبوتی 6 میشناسه و عددهای زیر هم با راهنمای جناب مهندس همخونی نداره A576 B812 C814 .
کارهایی هم که انجام شده برای برطرف کردن این مشکل
تعویض ماسفت با نوع فلزی
شیلد کل جعبه
کابل استفاده شده کرمان تمام مس .
پروگرام مجدد
اگر دوستان راه حلی هست بفرمایید ممنون.

همونطور که قبلا عرض شد یکی از دلایل داشتن دیلی 6 درست پروگرام نشدن فیوز بیتهاست که البته منجر به کندی عملکرد کل دستگاه هم میشه. حالا اگر دستگاه شما با سرعت عادی کار میکنه و در 4 ثانیه بالا میاد پس این مشکل رو ندارین.
با توجه به اعداد شما مشکل میتونه از دیودهای 4148 و خازن 12 و همینطور دقت مقاومتهای 13 و 14 باشه. این دو مقاومت اگر خطای زیادی داشته باشن میتونه چنین مشکلی ایجاد بشه.

با سلام خدمت شما وتشکر بابت زحمات جنابعالی
قلبا دوست ندارم وقت جنابعالی و اساتید رو بگیرم ولی متاسفانه مواردی که فرمودید چک کردم و برخی قطعات رو تعویض نمودم وبرنامه جدید رو هم با فیوزبیتهای صحیح پروگرام کردم.
مشکل دیلی 6 پابرجاست یه لوپ دیگه هم برای فلزیاب BRNداشتم دیلی اون روهم 6 میشناسه البته منوی دستگاه به خوبی عمل میکنه و عدد A هم کمتر شده.اگر ممکنه راهنمایی کنید. البته پس از تعویض ماسفت 840 متوجه شدم که این یکی رو که نو خریدم همون مارک قبلی هست میتونه از این باشه؟ممنون عکس از مدار هم گذاشتم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 17 مهر1394 - 12:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

arash111 نوشته است:
معمولا سعی کنید از باطری 12 dc volt استفاده کنید که حجم کمی داره عمر طولانی و شارج مداوم قوی داره

ارش خان شما دوستان رو جوری راهنمایی میکنین که کلا ادم میمونه چی بگه :-w مگه باطری ac 12volt هم داریم :D حداقل جوری راهنمایی کنین که دوستان سر درگم ترنشن. هر باطری 18تا 24 ولت برای این مدار جوابگو هست فقط اگه قصد استفاده از 24 ولتی رو دارین باید خازنای 25 ولتی مدار رو به 35 ولتی تغییر بدین و اگر قبلا برای رگولاتور 12 ولت مدارتون خنک کننده نذاشتین واجب هست که از یه خنک کننده ی مناسب استفاده کنین

جمعه 17 مهر1394 - 1:00pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1390 , 1391 , 1392 , 1393 , 1394 , 1395 , 1396 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , parparvazsofi و 85 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure