انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 28 اردیبهشت1403 - 12:43pm

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1300 , 1301 , 1302 , 1303 , 1304 , 1305 , 1306 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام

شایدم به قول شما اشتباه ساخته باشه اما من میخوام خودم بسازم ببینم چطورهستش شاید جواب دادفقد فیبردستگارولیزری باشه مشکل نیستش استادهاهم باید یاریم کنن

چهارشنبه 11 شهریور1394 - 7:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: همه جای ايران سرای من است
معراج26 نوشته است:
شایدم به قول شما اشتباه ساخته باشه اما من میخوام خودم بسازم ببینم چطورهستش شاید جواب دادفقد فیبردستگارولیزری باشه مشکل نیستش استادهاهم باید یاریم کنن

دوست عزیز به فلزجو خوش اومدید.
شما اگر تاحالا ی مدار ساخته باشید مطمئن باشید این مدارو هم میتونید بسازید :ymhug:
فقط سعی کنید ازبهترین و مرغوبترین قطعات استفاده کنید تابهترین نتیجه رو ازش بگیرید
موفق باشید.

چهارشنبه 11 شهریور1394 - 7:44pm
مدیر کل
مدیر کل

مهدی نوشته است:
مهندس حمید عزیز باسلام و ارادت
بنده با مولتی متر اتو رنج چند مدل از این ورق هارو تست کردم که هیچ رسانایی ندیدم ! به نظر بنده بهترین گزینه باید همون گرافیت باشه یا دوستان میتونن مغز گرافیتی مدادهای طراحی مداد کنته رو در بیارن و روی کاغذ به اندازه لوپ کاملاً بمالن تا کاغذ یکدست سیاه بشه و از زیر و روی لوپ استفاده کنن .

ممنون مهدی جان.
البته بنده خودم هنوز این مساله رو تست نکردم ولی تا الان چند تن از دوستان با تصویر اهم متر نشون دادن که برخی از این زرورقها دارای رسانایی خیلی خوبی هستن. بنابراین بجای گرافیت بهتره دنبال زرورقی باشین که رسانایی داشته باشه. گرافیت چنین رسانایی خوبی نداره و مقاومتش خیلی بیشتره.

چهارشنبه 11 شهریور1394 - 7:46pm
مدیر کل
مدیر کل

mahdisalehi نوشته است:

ببخشید من زیاد سوال میکنم مهندس منظورتون اینه که سیم های تک مغزی هم جواب میده؟
یعنی کلا از قسمت شیلد استفاده نکنیم و فقط قسمت شیلد کابل رو به نقطه ی یک وصل کنیم کافیه؟

خواهش میکنم.
عزیز من وقتی میگیم کابل کواکسیال یعنی یک مغزی داره و یک شیلد! همون روش دومی هست که در توضیحات ذکر شده و با کابل RG59 قابل انجام هست. بله از نقطه شیلد روی مدار استفاده نمیشه.

چهارشنبه 11 شهریور1394 - 7:49pm
مدیر کل
مدیر کل

بهرام نوشته است:

ممنون مهندس از راهنمایتون..در مورد سنس یک هدف بیشترین ملاکمون صوت باشه یا اعداد میتر من متوجه شدم هر دو مورد جدا از همدیگه کار میکنن واین دو پارامتر خیلی متونه کمک کنه به کاذب بودن یا نبودن جنس همینطور تارگت ای دی تا حدودی

خواهش میکنم.
صوت و میتر بر اساس یک نتیجه از محاسبه فعال میشن. ولی طبیعتا میتر خیلی دقیق تر از صداست و میزان قدرت هدف رو با حداکثر دقت مشخص میکنه و به کمک اون میشه نقطه دقیق هدف رو تعیین کرد و حتی در مورد عمق هم گمانه زنی کرد! صدا اصلا چنین دقتی نداره و فقط برای تشخیص سنس اولیه مهمه. چون شما در حالت عادی کاوش قاعدتا به صفحه ال سی دی توجه ندارین. به محض اینکه صدای بوق سنس رو شنیدین دیگه باید حواستون به اطلاعات روی ال سی دی باشه که یکیش همین میتر سنس هست.

چهارشنبه 11 شهریور1394 - 7:52pm
مدیر کل
مدیر کل

معراج26 نوشته است:
با سلام استادحمیدمن یکی ازدوستانم که توسایت قسمت باستان شناسیش هست میگن اگه فایل هگزاصلی نباشه بهترنسازیش چون وقتی جای باشی که دستگاهت بهم بریزه یاوقت دموبودنت تموم بشه بایددوباره بسازی دستگارو درسته یانه ازکجامیتونم فایل هگزاصلیروگرفت استاد حمیدعزیز

به دوست به اصطلاح باستانشناستون بفرمایین کلاه وطن فروشی خودشون رو کمی بالاتر بذارن و دقت کنن که توجه خیلیا حتی در خارج این مرز و بوم هم به این مدار بشدت معطوف شده و بیش از این هم خواهد شد! امثال شما غرض ورزان هم اصلا در حدی نیستین که بخاطر منافع و اغراض شخصی و آلودگی ذهن و دل خودتون اینطور بخواین مثلا به دیگری راهنمایی بدین!
بهرحال در پاسخ به شما عرض کنم تنها یک قطعه از این مدار باید پس از پایان محدودیت 300 بار استفاده پروگرام بشه و اصلا نیازی به ساخت مجدد مدار نیست!!! آیسی میکرو هم که باید پروگرام بشه یک قطعه بسیار کوچک هست که اگر در هنگام کاوش هر نگرانی داشتین میتونین به سادگی میکروی پروگرام شده یدکی به همراه داشته باشین. اندازش از یک شکلات هم کوچکتره و قیمتش زیر 10 هزار هست و در کمتر از یک دقیقه پروگرام میشه و در چند ثانیه روی سوکت مربوطه روی مدار قرار میگیره! ضمن اینکه با یک لپ تاپ و پروگرامر ساده حتی در وسط بیابان هم میشه بسادگی پروگرامش کرد و دستگاه دوباره راه بیفته. از این گذشته 300 بار محدودیت استفاده رقم بالایی هست و جوابگوی دهها بار کاوش خواهد بود! پس میبینید که حساب خیلی چیزها رو کردم و بر خلاف دوستان باستانشناس شما اینجا کسی قرار نیست دیگری رو در دردسر بیندازه. اون کسی که بقول بعضی دوستان دیگران رو علاف کوه و بیابان کرده ما نیستیم! ;)
فایل هگز اصلی وجود نداره و بصورت فروشی هم نیست و تنها نسخه موجود در حال حاضر همین هست که در پست اول میبینید و بنده هم دقیقا از همین نسخه استفاده میکنم. یعنی نسخه کامل و غیر دمو حداقل تا اینجا تولید نشده و تنها محدودیتش هم همون 300 بار روشن و خاموش کردن هست. بطور خلاصه عرض کنم حالت دمو بودن این طرح نسبت به تقریبا همه مدارات دمویی که تا بحال وجود داشته فرق داره و صرفا به جهت سودجویی های فروشندگان بیشمار این بازار فلزیابی در نظر گرفته شده.

چهارشنبه 11 شهریور1394 - 8:06pm
مدیر کل
مدیر کل

معراج26 نوشته است:
سلام اقای شکیب اقای یزدانی توبخش باستان شناسی سلام رسوندن گفتن بپرسم پس چطوربعضی وقتا صفربرعکس میزنه این دستگاه بخاطرفایل هگزهستش یانه

به ایشون سلام برسونید و بفرمایید اگر طبق توضیحات مفصل فایل راهنما ؛ میکرو بدرستی و با فیوز بیتهای ذکر شده پروگرام بشه هیچ مشکلی امکان نداره پیش بیاد و دستگاه دقیقا به میزان 300 بار روشن و خاموش قابل استفاده خواهد بود. البته طبیعتا به جهت اینکه ممکن بود کسی با ترفندی میکرو رو روشن بذاره و از خاموش و روشن شدنش جلوگیری کنه تا محدودیت کاهش پیدا نکنه ؛ در صورت استفاده پیوسته از دستگاه به میزان چند ساعت هم یک رقم از میزان باقیمانده استفاده کسر میشه. میزان ساعتش هم از تحمل هر کاوشگری که بتونه یکسره در طول یک کاوش دستگاه رو دست بگیره بیشتر هست.

چهارشنبه 11 شهریور1394 - 8:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام، خازن 5 پیکو smd رو چطوری باید شناخت، روش همون عدد 5 نوشته شده؟؟؟؟

دکتر شریعتی گفت : "...هی با خود فکر می کنم چگونه است که ما در این سر دنیا عرق می ریزیم و وضع مان این است و آن ها در آن سر دنیا ع.رق می خورند و وضع شان آن است. نمی دانم اشکال در نوع عرق است یا در نوع ریختن و خوردن..."

چهارشنبه 11 شهریور1394 - 8:14pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ba.davood نوشته است:
alijooon نوشته است:
سلام خدمت استاد بزرگوار جناب مهندس حمید
وسلام خدمت همه همکاران و دوستان

تو تنظیم فیوزبیت ها گیر کردم بخدا

موندم چکار کنم

عاجزانه تقاضای کمک و دارم

عکس زیر رو ملاحظه بفرمایید
پروگرامر منtnmهست و گزینه های آن با توضیحات استاد کمی متفاوت هست

عکس رو زوم کنید تمام گزینه ها مشخص هست
http://8pic.ir/images/xn73i6tbma85wsptba4y.jpg
مرسی و ممنون

بفرما

البته اگر رو آی سی خام فایل رو بریزی و تنظیمات رو انجام بدی بهتره
اول فایل هگز را بریز تو آی سی و بعد این تنظیمات را انجام بده

سلام
جنابdavoodگرامی
بسیار بسیار بسیار سپاسگزارم
خیلی کمک کردی ممنون
ابتدا یهokاومد و ثانیه شمار(نور ال سی دی تغییر نمیکرد از همون ابتدا اعداد و ارقام دیده میشدن)
بعد دمو(مدت زمانش تقریبا30ثانیه بود)
بعد300بار
بعد هم عکس زیر

صفحه کلید قشنگ کار میکنه(البته3ثانیه باید فشار بدیم بعد عمل میکنن)

من هنوز لوپ براش نساختم
لطف کنید و یه مرحمت بفرمایید طبق عکس زیر مشکلی هست یا نه؟؟؟؟؟؟؟
http://8pic.ir/images/a1w00nnycbe4kx9vw9ou.jpg

بازم از جناب مهندس حمید تشکر میکنم-بابت لطفی که به ما فقرا نمودند

چهارشنبه 11 شهریور1394 - 8:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
حمید نوشته است:
معراج26 نوشته است:
سلام اقای شکیب اقای یزدانی توبخش باستان شناسی سلام رسوندن گفتن بپرسم پس چطوربعضی وقتا صفربرعکس میزنه این دستگاه بخاطرفایل هگزهستش یانه

به ایشون سلام برسونید و بفرمایید اگر طبق توضیحات مفصل فایل راهنما ؛ میکرو بدرستی و با فیوز بیتهای ذکر شده پروگرام بشه هیچ مشکلی امکان نداره پیش بیاد و دستگاه دقیقا به میزان 300 بار روشن و خاموش قابل استفاده خواهد بود. البته طبیعتا به جهت اینکه ممکن بود کسی با ترفندی میکرو رو روشن بذاره و از خاموش و روشن شدنش جلوگیری کنه تا محدودیت کاهش پیدا نکنه ؛ در صورت استفاده پیوسته از دستگاه به میزان چند ساعت هم یک رقم از میزان باقیمانده استفاده کسر میشه. میزان ساعتش هم از تحمل هر کاوشگری که بتونه یکسره در طول یک کاوش دستگاه رو دست بگیره بیشتر هست.

خدایش دمت گرم مهندس عجب برنامه ای نوشتی :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:

چهارشنبه 11 شهریور1394 - 9:23pm
YIM
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1300 , 1301 , 1302 , 1303 , 1304 , 1305 , 1306 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: zagalo16 و 51 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure