انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 13 اردیبهشت1403 - 3:23am

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1296 , 1297 , 1298 , 1299 , 1300 , 1301 , 1302 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

خسته نباشید مهندس جان من بعد از دو روز تونستم مشکل کار نکردن حذف آهن مدارمو پیدا کنم. البته هنوز مطمن نیستم از این دو قطعه بود یا 357 چون اعداد سه گانه کاملا درست بودند عدد اول هم 300 بود. دو قطعه تعویضی که مقدارشون رو مدار صفر بود r 6 , r14 بودند. که بعد از تعویض تفکیک و حذف آهن بدرستی انجام میشه. البته درجه حذف آهن خیلی پایین امد. یعنی از 8 شروع به حذف میکنه. مهندس جان آیا این دومقاومت در حذف آهن تاثیر گذارند؟

سه شنبه 10 شهریور1394 - 11:41pm
مدیر کل
مدیر کل

signal نوشته است:
مهندس حمیدخسته نباشید :x
من 10عدد باطری لبتاب رو 2تا 2تا موازی کردم و در نهایت 5 سلول دوبل رو با هم سری کردم که میشه 18.5 ولت .
قدرت باطری ها 2.2 آمپر هست و دوبلش میشه 4.4 آمپر
میخواستم ببینم اگه بخوام بدون مدار و بالانسر شارژش کنم ، ولتاژ لگوله شده چند ولت بهش بدم
و چه مقاومتی باهاش سری کنم که خطری نداشته باشه و خوب شارژ شه .
از توجهتون سپاسگذارم @};-

خواهش میکنم. خسته نباشین.
ابتدا این رو عرض کنم طبق تجربه من موازی کردن باطریها زیاد جالب نیست و معمولا به خرابی زودتر باطریها منجر میشه! در باطری های لپ تاپ هم اگر مقتضیات حجم و اندازه باطری نبود این کار رو نمیکردن چون یکی از دلایل خرابی زودتر این باطریها همون موازی بودن سلولها در برخی انواع هست. لذا اگر واقعا به شرایط قدرتی دستگاه نیاز ندارین بهتره همون 5 سلول 2 امپری رو با هم سری کنین که وزن و حجم اضافی هم اشغال نشه. اگر هر 5 سلول سلامت خوبی داشته باشن میتونین روی حداقل 10 ساعت عملکرد خوب دستگاه حساب کنین که بنظرم کاملا کافیه.
در خصوص ولتاژ شارژ هم موازی بودن یا نبودن فرقی نمیکنه و بین 20 تا 21 ولت ثابت و ترجیحا 20.5 ولت جواب خوبی میده. مقاومت انتخابی هم تا حدی بستگی داره به قدرت منبع تغذیه شما و سرعت شارژی که نیاز دارین! بنظر من 4.7 اهم 10 وات مناسب هست.

سه شنبه 10 شهریور1394 - 11:45pm
مدیر کل
مدیر کل

بهرام نوشته است:
سلام به همگی.مهندس حمید من امروز کلا کاوش بودم با لوپ یک متری که تازگی ساختم با ظرفیت 345 میکرو هانری اما دو عدد اول من کمی بالاست ودیلی اتو لوپ 16 هست به نظرتون تفیک رو میتونه ایدال نشون بده..واینکه رو زمین تونستم تا حساسیت 20 کار کنم بدون سرو صدا البته پهنای پالس رو 200 هست که تاثیر میزاره کلا میشه رو تفکیک لوپ یک متری حساب باز کرد واینکه یک جایی رو با حجم یک متری سنس داشتم که مرز بین صدای زیر وبم بود اگه از 20 سانت فاصله لوپ با زمین کمتر میکردم صدای بم فعال میشد اما اعدد میتر زیاد بالا نبود از 10 تا 15 بیشتر نمیشد :-? میشه راهنمایی کنین. 355.729.805 @};-

خسته نباشین.
3 عدد شما که کاملا در رنج درست هستن! با توجه به دستساز بودن مدار و ریزه کاریهای مختلفی که هر کسی در دستگاه خودش بصورت متفاوتی انجام میده و همینطور تلرانس قطعات ؛ این میزان تفاوت اعداد نسبت به چیزی که بنده توصیه کردم اهمیتی نداره و تفکیک باید خوب باشه. البته بنظر میاد دیلی لوپ شما کمی پایینه و همون میتونه باعث بالا رفتن اندک عدد اول شده باشه.
حساسیت 20 اگر با ثبات به شما جواب میده مشکلی نداره و میتونین استفاده کنین و در عوض از برد فوق العاده ای برخوردار بشین.
تفکیک لوپ 1 متری هم با لوپ کوچکتر تفاوت محسوسی نداره. فقط باید درجه حذف آهن هر لوپی رو بطور جداگانه و ترجیحا روی همون زمینی که قصد کاوش دارین پس از تست انتخاب کنین که خیالتون راحت تر باشه.
موردی هم که سنس داشتین ممکنه یک هدف ضعیف باشه و ممکن هم هست ذرات یا سنگ خاصی باشه. کلا اینطور سنسهای ضعیف در هیچ فلزیابی قطعیت سنس فلز رو نداره و چون در حالت سنس ضعیف تفکیک هم وجود نداره دیگه نتیجه رو فقط حفاری مشخص میکنه. زیاد نمیشه گمانه زنی خاصی کرد.

سه شنبه 10 شهریور1394 - 11:54pm
مدیر کل
مدیر کل

milad7 نوشته است:
خسته نباشید مهندس جان من بعد از دو روز تونستم مشکل کار نکردن حذف آهن مدارمو پیدا کنم. البته هنوز مطمن نیستم از این دو قطعه بود یا 357 چون اعداد سه گانه کاملا درست بودند عدد اول هم 300 بود. دو قطعه تعویضی که مقدارشون رو مدار صفر بود r 6 , r14 بودند. که بعد از تعویض تفکیک و حذف آهن بدرستی انجام میشه. البته درجه حذف آهن خیلی پایین امد. یعنی از 8 شروع به حذف میکنه. مهندس جان آیا این دومقاومت در حذف آهن تاثیر گذارند؟

ممنون شما هم خسته نباشین.
مقاومت 6 که مربوط به گیت ماسفت هست و بنظر من تاثیر محسوسی روی این قضیه نداره. اما برعکس مقاومت 14 بسیار مهم هست و صد در صد روی تفکیک و سنس اثر اساسی داره! لذا بخصوص دوستانی که از مقاومت 5 درصد استفاده میکنن بهتره با اهم متر چک کنن میزان خطای مقاومت در حداکثر حالت خودش نباشه. برخی از این مقاومتها اگر بیش از 2-3 درصد خطا داشته باشن میتونه مشکل پیش بیاد. بنده هم در مدار خودم جهت احتیاط و هماهنگی حداکثری با مدار دوستان کلا از مقاومتهایی استفاده کردم که طبق اندازه گیری نزدیک ترین مقدار واقعی نسبت به مقدار اسمی رو داشته باشن.

چهارشنبه 10 شهریور1394 - 12:02am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
milad7 نوشته است:

ممنون شما هم خسته نباشین.
مقاومت 6 که مربوط به گیت ماسفت هست و بنظر من تاثیر محسوسی روی این قضیه نداره. اما برعکس مقاومت 14 بسیار مهم هست و صد در صد روی تفکیک و سنس اثر اساسی داره! لذا بخصوص دوستانی که از مقاومت 5 درصد استفاده میکنن بهتره با اهم متر چک کنن میزان خطای مقاومت در حداکثر حالت خودش نباشه. برخی از این مقاومتها اگر بیش از 2-3 درصد خطا داشته باشن میتونه مشکل پیش بیاد. بنده هم در مدار خودم جهت احتیاط و هماهنگی حداکثری با مدار دوستان کلا از مقاومتهایی استفاده کردم که طبق اندازه گیری نزدیک ترین مقدار واقعی نسبت به مقدار اسمی رو داشته باشن.

سپاسگذارم مهندس جان. آیا حذف با عدد 8 خوبه یا باید بالاتر باشه؟

چهارشنبه 10 شهریور1394 - 12:22am

سلام مهندس عزیز نمیدونم چرا برد من بیشتر از 1/5 نمیشه با لوپ 60 و1متری سینی استیل 38سانتی

چهارشنبه 10 شهریور1394 - 12:56am
مدیر کل
مدیر کل

milad7 نوشته است:

سپاسگذارم مهندس جان. آیا حذف با عدد 8 خوبه یا باید بالاتر باشه؟

نه مشکلی نداره.

چهارشنبه 10 شهریور1394 - 1:38am
مدیر کل
مدیر کل

سینا۶۵ نوشته است:
سلام مهندس عزیز نمیدونم چرا برد من بیشتر از 1/5 نمیشه با لوپ 60 و1متری سینی استیل 38سانتی

این مشکل رو چند تا از دوستان داشتن و دقیقا نمیدونم علتش چی میتونه باشه. ولی هم میتونه از یک اشکال مداری باشه و هم از خود لوپ و شاید هم شرایط و محیط تست. کلا در همه فلزیاب ها وقتی اشکالی وجود داشته باشه میتونه حالت محدود شدن برد پیش بیاد.

چهارشنبه 10 شهریور1394 - 1:39am

با سلام، ببخشید میشه نحوه تست در منزل رو توضیح بدید؟ من لوپ 50 رو به صورت عمودی گذاشتم روی تخت ولی دیلی لوپ رو 110 نشون میده و برد هم خیلی کمه، لطفا راهنمایی کنید، تنظیماتم چطور باشه برای تست در هوا، ممنون از لطفتون

چهارشنبه 11 شهریور1394 - 4:18am
کاربر فعال
کاربر فعال

سینا۶۵ نوشته است:

سلام شما بهتره برای حل این مشکلتون از خازن ۵ پیکو smd استفاده کنید مشکل حل میشه تست کنید

چهارشنبه 11 شهریور1394 - 6:40am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1296 , 1297 , 1298 , 1299 , 1300 , 1301 , 1302 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 165 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure