انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 12 اردیبهشت1403 - 4:39pm

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1290 , 1291 , 1292 , 1293 , 1294 , 1295 , 1296 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام

ممنون و سپاسگذارم که وقت گذاشتید و جواب بنده رو دادید امیدوارم فرد مفیدی تو این انجمن باشم و از تجارب دوستان و اساتید محترم استفاده مفید ببرم .اگر از دوستان کسی هست بتونه منو در زمینه لوپ مناسب و همچنین روش ساخت و اندازه هارو به من بده ممنون میشم شرمنده اولین تجربه ساخت لوپ رو دارم .

یکشنبه 8 شهریور1394 - 7:23pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

باسلام خدمت مهندس حمید عزیز خسته نباشید.مهندس جان یه زحمتی براتون داشتم میخواستم ببینم اگه بخوام از atmega328 نوع smd استفاده کنم باید چکار کنم تو فایل توضیحات فرموده بودین قابل استفاده نیست .چون میخوام اگه بشه یه طرح کوچک بزنم تا بتونم جلوی دسته لوپ توی یه جعبه کوچک نصبش کنم اگه بتونم از نوع smd این ای سی استفاده کنم خیلی خوب میشه.لطفا اگه راهی داره منو راهنمایی کنید با تشکر

زندگی در بردگی شرمندگی‌ست

یکشنبه 8 شهریور1394 - 7:31pm
مدیر کل
مدیر کل

نوع اس ام دی اتمگا 328 قابل استفاده نیست چرا که کلا جای برخی پایه هاش فرق داره! اتمگا 328 کلا میکروی کوچکی هست. شما باقی مدار رو هم کوچک در بیاری باز میتونی از نوع DIP استفاده کنی و تفاوت محسوسی در ابعاد بوجود نمیاد. کلا من تعجب میکنم مداری که بخودی خود اندازه کف دست هست و طول و عرضش عملا با ال سی دی برابره و حتی باطری هم ممکنه از مدار بزرگتر در بیاد ؛ دیگه شما چیو میخواین جمع و جور تر کنین؟! :D

یکشنبه 8 شهریور1394 - 7:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
سلام به همه ی دوستان
یک ماسفت CHN 04NK60Z w02228دارم می خواهم ببینم روی مدار مهندس جواب میده یا نه دیتاشیتش را متاسفانه نتوانستم پیدا کنم دوستانی که اطلاع دارند لطفا اعلام کنندچون دیگه صبرم تموم شده می خواهم روی مدار تستش کنم بابا تا مدارم دود نشده یکی بدادم برسه ~X( ~X( ~X(
اینم عکسش

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 8 شهریور1394 - 8:02pm
مدیر کل
مدیر کل

خیر این شماره مناسبی نیست و اندازش هم نشون میده که قدرت مناسب نداره و احتمالا 4 آمپری هست! خود IRF840 خیلی بهتره.

یکشنبه 8 شهریور1394 - 8:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
حمید نوشته است:
خیر این شماره مناسبی نیست و اندازش هم نشون میده که قدرت مناسب نداره و احتمالا 4 آمپری هست! خود IRF840 خیلی بهتره.

خیلی ممنون مهندس بازم خدارا شکر به شما دسترسی داریم و از تجربیات شما می توانیم استفاده می کنیم :-BD

یکشنبه 8 شهریور1394 - 8:33pm

mehrad4 نوشته است:
قابل توجه مهندس حميد عزيز
سلام و خسته نباشى
دستگاه من روشن ميشه، تنظيماتش تمام و كمال انجام ميشه، لوپ رو ميشناسه و ديلى هم ميده (البته به يه لوپ گاهى ديلى ١٦ ميده گاهى ٣٩ و همينطور اعداد متفاوت!) بعد كه صفحه كاوش عادى مياد بلافاصله بوق ممتد ميزنه و آنتن پر يا نصفه نشون ميده و رفته رفته كم ميشه و بوق قطع ميشه و يه علامت (!) رو صفحه مياد. هر فلزى هم بهش نزديك ميكنم هيچ واكنشى نشون نميده. بعد از مثلا ٣٠ ثانيه دوباره بوق ميزنه تا دوباره به " ! " برسه!
نظر به اهميت موضوع عرض ميكنم ولتاژهام كاملا دقيقه، كابلم RG56 بسيار مرغرب، لوپم ١.٧ اهمه ٣٠ سانتيه، قطعاتم اصله (تا جايى كه ميتونم تشخيص بدم!) خازنام MKT و ولتاژمم با باطرى تأ مين ميكنم و تست رو تو آپارتمان انجام ميدم و لوپ رو از سقف بصورت قائم اويزون كردم
مشكل چيه بنظرت مهندس؟

حميد جان نميدونم چكار بايد كنم، لطفا راهنماييم كن... تابحال كسي چنين مشكلى نداشته؟؟
راستى با گذر زمان IRF 840 رفته رفته داغ ميشه!

یکشنبه 8 شهریور1394 - 8:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خدمت دوستان گرامی سلام علیکم
مهندس حمید بابت ورژن جدید دستت درد نکنه . چند روز پیش با یک لوله پلاستیکی آب یک لوپ دایره ای به قطر دو متر و بیست سانتی با هفت دور سیم نمره 1.5 ساختم که اندوکتانسش 345 میکرو هانری شد و سیمهارو از داخل لوله با کمک فنر سیم کشی عبور دادم و تا جای ممکن کشیدوشون تا سغت و بی حرکت باشه . اما با این لوپ یک استمبولی رو در 2.80 ستس می کرد در حالی که با لوپ 60 در 2.20 سنس دارم فکر می کنید علت این سنس ضعیف اون هم با لوپ به اون بزرگی چیه و کجای کار اشکال داره ؟

موفق باشید

یا حق @};- @};- @};-

یکشنبه 8 شهریور1394 - 9:13pm

mehrad4 نوشته است:
سلام و خسته نباشى
دستگاه من روشن ميشه، تنظيماتش تمام و كمال انجام ميشه، لوپ رو ميشناسه و ديلى هم ميده (البته به يه لوپ گاهى ديلى ١٦ ميده گاهى ٣٩ و همينطور اعداد متفاوت!) بعد كه صفحه كاوش عادى مياد بلافاصله بوق ممتد ميزنه و آنتن پر يا نصفه نشون ميده و رفته رفته كم ميشه و بوق قطع ميشه و يه علامت (!) رو صفحه مياد. هر فلزى هم بهش نزديك ميكنم هيچ واكنشى نشون نميده. بعد از مثلا ٣٠ ثانيه دوباره بوق ميزنه تا دوباره به " ! " برسه!
نظر به اهميت موضوع عرض ميكنم ولتاژهام كاملا دقيقه، كابلم RG56 بسيار مرغرب، لوپم ١.٧ اهمه ٣٠ سانتيه، قطعاتم اصله (تا جايى كه ميتونم تشخيص بدم!) خازنام MKT و ولتاژمم با باطرى تأ مين ميكنم و تست رو تو آپارتمان انجام ميدم و لوپ رو از سقف بصورت قائم اويزون كردم
مشكل چيه بنظرت مهندس؟

دوست عزیز چرا قطعات رو عوض کردی خازن ام کاتی ها رو تعویض کن دقیق همین خازنهایی را که مهندس گفتن استفاده کنید دیلی متغیر هم چند دلیل داره اول 357 دوم بی اس و سوم ماسفت تا دیلی دستگاتون ثابت نشه درست کار نمیکنه

یکشنبه 8 شهریور1394 - 9:15pm

ریتون نوشته است:
mehrad4 نوشته است:
سلام و خسته نباشى
مشكل چيه بنظرت مهندس؟

دوست عزیز چرا قطعات رو عوض کردی خازن ام کاتی ها رو تعویض کن دقیق همین خازنهایی را که مهندس گفتن استفاده کنید دیلی متغیر هم چند دلیل داره اول 357 دوم بی اس و سوم ماسفت تا دیلی دستگاتون ثابت نشه درست کار نمیکنه

ممنونم از راهنماييت داداش گلم
راستش چون تو مونتاژ اول از مولتى لاير استفاده كرده بودم گفتم شايد اگه از mkt استفاده كنم مدار دقت بالاترى داشته باشه. اتفاقا مقاومتهامم از نوع ٠.١٪ تهيه كردم و برد رو با حساسيت تمام دارم مونتاژ ميكنم!
همه رو عينأ فايل راهنما تصحيح ميكنم و دنبال ايراداي ممكن كه گفتين ميگردم
متشكرم

یکشنبه 8 شهریور1394 - 9:59pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1290 , 1291 , 1292 , 1293 , 1294 , 1295 , 1296 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: dcw76 , mpoo و 157 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure