انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 19 اردیبهشت1403 - 1:39am

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1288 , 1289 , 1290 , 1291 , 1292 , 1293 , 1294 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

shayanii نوشته است:
سلام مهندس حمیدعزیز شب بخیر @};-
مهندس جان ی لوپ عنکبوتی 50 سانتیمتر درست کردم با 24 دور سیم 0/5. قطر خارجی لوپم 50 سانتیمتره قطر داخلیش هم 40 سانتیمتر ظرفیت و اهمشو نمیدونم ولی مدار اونو با دیلی 24 شناسایی کرد. البته تخته لوپ رو برای سیم افشان 1 میل ساختم چون برای افشان فکرکنم برای هر شیار عمق 5 cm لازم بودولی الان ازاین سیم نیم که استفاده کردم لبه های بیرونی لوپ خیلی اضافه داره. حالا اگه اضافه های لبه لوپ رو حذف کنم دقیقا میشه لوپی باقطر بیرونی 45 و داخلی 39. نظرشما چیه؟
آیا دیلی 24 مقداری بالا نیست.
ممنون وخسته نباشید

سلام دوست عزیز
طبق تجربه بنده وقتی اهم لوپ زیاد باشه دیلی هم همزمان با اون بالا میره . الان فکر کنم اهم لوپ شما 2 تا 2.5 اهم باشه !!!
حالا شما مثلا 5 دورش رو کم کن دوباره تست بگیر ببین دیلی چقدر شده که معمولا پایین میاد.

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

یکشنبه 7 شهریور1394 - 3:02am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: IRAN !
ﺩﺭﻭﺩ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ
ﺑﺮاﻱ اﺯ ﺑﻴﻦ ﺑﺮﺩﻥ ﻛﺎﻣﻞ ﻧﻮﻳﺰﻫﺎﻱ ﻓﺮﻛﺎﻧﺲ ﺑﺎﻻ ﻣﺪاﺭﻱ ﻃﺮاﺣﻲ ﻛﺮﺩﻡ. ﻛﻪ. ﻗﺎﺑﻠﻴﺖ ﻧﺼﺐ ﺭﻭﻱ ﻓﻠﺰﻳﺎﺑﻬﺎﻱ ﻣﺨﺘﻠﻒ ﺭﻭ ﺩاﺭﻩ اﺯ ﺟﻤﻠﻪ ﻓﻠﺰﻳﺎﺏ ﻣﻬﻨﺪﺱ ﺣﻤﻴﺪ
ﺩﺭ اﻳﻦ ﺭﻭﺵ ﺭﮔﻮﻟﻪ ﺷﺪﻥ و ﻣﺪاﺭ ﺗﻐﺬﻳﻪ ﺧﺎﺭﺝ اﺯ ﻓﻠﺰﻳﺎﺏ ﺑﻪ ﺻﻮﺭﺕ ﻣﺠﺰا اﻧﺠﺎﻡ ﻣﻴﺸﻪ ﻭاﺯ. ﭼﻮﻙ ﻫﺎﻱ ﻓﺮﻳﺖ. ﭘﺮﺳﻲ. ﻣﻴﻦ ﺑﺮﺩ اﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﻛﺮﺩﻡ
ﻛﻪ اﻳﻦ ﭼﻮﻙ ﻫﺎﻱ ﻓﺮﻳﺖ ﻭﻇﻴﻔﻪ ﺣﺬﻑ ﻓﺮﻛﺎﻧﺴﻬﺎﻱ ﺑﺎﻻ ﺭﻭ اﺯ ﺳﻲ ﭘﻲ ﻳﻮ ﻋﻬﺪﻩ ﺩاﺭﻥ
و ﺗﻨﻬﺎ ﺑﻪ ﻭﻟﺘﺎﮊ ﺩﻱ ﺳﻲ اﺟﺎﺯﻩ ﻋﺒﻮﺭ ﻣﻴﺪﻫﻨﺪ!
اﻳﻦ ﻣﺪاﺭ. ﻫﻢ ﺁﻣﭙﺮ. ﻣﻮﺭﺩ ﻧﻴﺎﺯﻭ ﺗﺎﻣﻴﻦ. ﻣﻴﻜﻨﻪ. و ﻫﻢ ﻧﻮﻳﺰ ﺭﻭ ﺑﻪ. ﺷﺪﺕ ﻛﺎﻫﺶ ﻣﻴﺪﻩ
ﻳﻜﻲ اﺯ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﻛﻪ ﭘﻲ ﺳﻲ ﺑﻲ ﻣﻴﺰﻧﻪ. ﭘﻲ اﻡ ﺑﺪﻩ

قسمت !

یکشنبه 8 شهریور1394 - 4:14am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: همه جای ايران سرای من است
حمید نوشته است:
shayanii نوشته است:
مهندس جان ی لوپ عنکبوتی 50 سانتیمتر درست کردم با 24 دور سیم 0/5. قطر خارجی لوپم 50 سانتیمتره قطر داخلیش هم 40 سانتیمتر ظرفیت و اهمشو نمیدونم ولی مدار اونو با دیلی 24 شناسایی کرد. البته تخته لوپ رو برای سیم افشان 1 میل ساختم چون برای افشان فکرکنم برای هر شیار عمق 5 cm لازم بودولی الان ازاین سیم نیم که استفاده کردم لبه های بیرونی لوپ خیلی اضافه داره. حالا اگه اضافه های لبه لوپ رو حذف کنم دقیقا میشه لوپی باقطر بیرونی 45 و داخلی 39. نظرشما چیه؟
ممنون وخسته نباشید

خسته نباشین.
لوپ شما مشکل خاصی نداره ولی بهتر بود از سیم ضخیم تری استفاده میکردین. لوپ 50 سیم 0.8 میل نیاز داره تا از نظر مقاومت هم خوب در بیاد. حاشیه های قالب هم اضافی هستن و باید قطر داخلی رو بیشتر میگرفتین. در واقع لوپ شما 45 سانتی محسوب میشه! دیلی 24 هم مشکلی نداره. یک مقدار بالاتر بودنش هم میتونه از جنس روکش سیم باشه ولی باز در حد قابل قبول هست.

ممنون مهندس عزیز شماهم خسته نباشید @};-
والا مهندس جان این سیمو از ی کابل استریو که 2 رشته افشان داشت و شیلد داربود در آوردم دیگه دقیقا نمیدونم این سیم 0/8 میله یا 0/5 میل :D
پس به فرموده شما این لوپ رو 45 سانت درنظر میگیرم وحاشیه های اضافی روهم اصلاح میکنم

یکشنبه 8 شهریور1394 - 4:27am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: همه جای ايران سرای من است
asadof نوشته است:
shayanii نوشته است:
ممنون وخسته نباشید

سلام دوست عزیز
طبق تجربه بنده وقتی اهم لوپ زیاد باشه دیلی هم همزمان با اون بالا میره . الان فکر کنم اهم لوپ شما 2 تا 2.5 اهم باشه !!!
حالا شما مثلا 5 دورش رو کم کن دوباره تست بگیر ببین دیلی چقدر شده که معمولا پایین میاد.

سلام جناب اسدی عزیز @};-
همانطور که عرض کردم متاسفانه نمیدونم اهمش چقدره،
بله قبلاهم این تستو انجام دادم تقریبا 5 دور که زیاده 3 دور کم کردم مدارم لوپ رو با دیلی 14 میشناخت که به فرموده مهندس حمید دیلی 14 ی مقدار پایینه ،

یکشنبه 8 شهریور1394 - 4:36am

سلام دوستان من یک لوپ ساختم با سیم 1 لاکی که قطر داخلی 38 و قطر خارج حدود 43 هست
آیا باید در یک طرف تعداد دور 25 دور باشه یا هر دو طرف که جمع شد؟ مقاومت لوپ خیلی پایین بود در حد 0.5
به نظرتون به درد میخوره این لوپ؟ :)

یکشنبه 8 شهریور1394 - 8:02am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

milad7 نوشته است:
حمید نوشته است:
milad7 نوشته است:
با سلام و خسته نباشید خدمت مهندس حمید عزیز. مهندس جان امروز در حین کاوش متوجه شدم که حذف آهنم اصلا کار نمیکنه و عدد تفکیکم همش بالاست از 85 تا 99. ولی اعداد سه گانه کاملا طبیعی و عدد اول 304 بود ولی تا شماره 30 هم حذف آهن جواب نداد. با دوتا لوپ دیگه هم امتحان کردم به همین صورت بود و همچنین دوتا 357 دیگه هم عوض کردم هردو هم فلزی ولی باز جواب نداد. مهندس جان لطفا راهنمایی کنید @};-

خب این مورد عجیبی هست که برای اولین بار میشنوم! اگر اعداد شما درست باشن باید تفکیک هم درست کار کنه. حالا ممکنه چیزی در مدار شما درست نباشه. همینکه حذف آهن هم عمل نمیکنه نشون میده که مدار قاعدتا مشکلی داره. در این مورد ماسفت و کابل لوپ هم میتونن تاثیر داشته باشن.

مهندس جان خیلی وقته که اصلا مدارو باز نکردم تا به امروز که این مشکل پیش امدیه موضعی دیگه که الان چک کردم. 357 اولیه که روش بودو دوباره جا زدم دیدم اعداد سه گانه هر سه تا شده بالای 700 و بوق الکی هم زیاد میزنه. قبلا هم یبار همینجوری شد و ماسفتم سوخت البته اون ماسفت 840 بو این که الان روشه 11nk100

دوستان کسی تا حالا همچین مشکلی نداشته؟؟؟؟

یکشنبه 8 شهریور1394 - 9:04am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

147369258 نوشته است:
yahooo نوشته است:
147369258 نوشته است:
لوپ ۵۰ سانتی با مقاومت 0/9اهم و سیم لاکی 0.30 ۲۵لایه بهم تابیده شده دیلی ۱۹ اعداد سه گانه _A:300_B:699_ C:802 تفکیک از ۲۱ تا ۲۲ عالی عمل میکنه در یک تست زیر خاک به گفته خود صاحب زمین یک ظرف مسی اندازه یک کاسه بزرگ در 2/70 با فرکانس ۲۵۰و دیلی ۳۰و پهنای پالس ۲۰۰ و حساسیت ۲۰ گراند ۱و اسپید ۷و انتگرال ۴۲ سنس عالی داشتم ولی تفکیک نداشتم همین جا از مهندس حمید نازنین و گرامی تشکر و قدردانی میکنم شما کاربران عزیز انواع فرومها رو بگردین هرگز کسی با این اخلاص مداری در این حد رورایگان در اختیار کسی قرار نداده باز هم از صمیم قلب از این استاد فرزانه سپاسگذاری میکنم :x

عجب صاحب زمین گفت شما هم باور کردین . ما هم باور کردیم ! لوپ 50 کاسه بزرگ مسی زیر خاک در 2.70 سنس شد =)) لورنزی که 50 سال اینده بیاد تو بازار چنین بردی نخواهد داشت . یک مقدار معقول باشید لطفا
شاید هم حداقل بزرگی کاسه مورد نظر 60 الی 70 سانتی شاید هم یک متری بوده ؛ که باز هم محاله :))
راستی چرا صاحب زمین که تست کرده و شاهد اصلی بود ؛لابد مدار را هم خودش ساخته ! خودش نیامد اینجا و از مهندس تشکر کنه ؟!! نکنه سازنده مدار ایشان شما بودید و داری تبلیغ میکنی ؟!! و شما به جای صاحب زمین تشکر کردید !! :))

دوست گرامی یاهو جان بنده ید طولایی در زمینه دستگاه و اپراتوری دارم و مطمن باش الکی چیزی نمینویسم یه نگاه به مشخصات سیمی که ساختم بنداز بنده خودم شدیدا در ابتدا تکذیب کردم که همچین چیزی نمیشه ولی یارو جهت اطمینان یه کاغذ یاداشت از جیبش در اورد و گفت دقیقا در 2/70 دو سال پیش یه کاسه بزرگ مسی قرار دادیم ودر 3/70 هم دوباره نزدیک ۶ کیلو مس و مفرغ قراردادیم که من باردیاب چک کردم مس رو در عمق 3/50 تشخیص دادم ولی باز میگم شخصا دلیل این عمق رو که با لوپ ۵۰ سانتی گرفتم نوع سیم میدونم شما طبق قانون دست راست اگه مسله را بررسی کنی میبینی که برایند میدان تولید شده در این حالت بسیار قوی تر از زمانی است که لوپ با یک رشته سیم پیچیده میشه حالا بفرض که ظرف مسی این بابا کمی بزرگتر از کاسه هم باشه باز من از سنس در این عمق شدیدا خرسندم با لورنز دیپ مکس ایکس تری هم کار کردم و دقیقا میدونم چی هستش جناب یاهو افرادی که در این انجمن حضور پیدا میکنن زیاد دست کم نگیر خیلی از این افراد آدمهای تحصیل کرده و با سوادی هستند درسته همه مهندس حمید نمیشن ولی بزرگواران این و بدونید کمکی که این انجمن در این زمینه به دوستان کرده اصلا قیمت نداره ! به امید موفقیت برای تک تک افراد زحمت کش این انجمن .

ممنونم / دوست عزیز شما صرفا نقل قول کرده اید و با چشم ندیده اید ولی من خودم دقیقا چنین لوپی دارم و تمام مشخصاتی که شما بیان کردید را داراست و چنین بردی نداره ! بدست اوردن چنین بردی عرض کردم با لوپ 50 سانتی انهم زیر خاک محاله ! یک کاسه را در 2.70 سنس کنه !! حالا با هر دستگاهی باشه و به نوع دستگاه کاری ندارم. فقط در صورتی صحبت شما را تایید میکنم که ان صاحب زمین وان حمام را بجای کاسه اشتباه گرفته باشند :D همیشه واقعیت را مد نظر داشته باش و الا من هم یکی مثل شما و از خدا میخوام چنین بردی داشته باشه و افتخار هم میکنم ولی متاسفانه چنین بردی در کار نیست و باور نکنید. با تشکر

آخرین بار توسط yahooo در یکشنبه 8 شهریور1394 - 10:52am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

یکشنبه 8 شهریور1394 - 10:47am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

sajad p نوشته است:
لازم نیست برای بدست اوردن چیزی بعضی چیزا رو از دست بدی اگه طبق قوانین پیش بری همه چیز به نقطه تعادل خواهد رسید اگه پهنای پالس و حساسیت رو یه مقدار ناچیز کم کنی دیگه به املاح حساس نیست با حساسیت 16 و پهنای پالس 155 خیلی با ثباته با همین لوپ .

دوست عزیز شما اگه حساسیت و دیلی رو بیاری پایین و هر دو منجر به کاهش عمق میشه واین یعنی شما باز یک چیزی رو از دست دادی :D در الکترونیک نقطه تعادلی وجود نداره همش با نوسانات سر و کله می زنی :D
یا حق

یکشنبه 8 شهریور1394 - 10:51am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بله حق با اقا قنبری عزیزه وقتی منجر به کاهش برد میشه یعنی فاکتور مهمی را از دست داده ای .
..........................................................................................................................................................
همچنین افت برد ها را هم مد نظر داشته باشید: 10 الی 15 سانت فاصله لوپ از زمین+ معمولا 40 الی 50 سانت عمق شخم زدن زمین (اگر چیزی در این عمق بوده الان دیگه نیست) + افت برد ناشی از تغییرات ارتفاعی و معضل میتر منفی+ افت برد مربوط به .......... متاسفانه افت بردها زیاده . برد خوبی داشته باشی ولی افت بردها زیاد باشه اخرش که جمع بزنی می بینی چیزی نمونده ! :D
یک سوال از اساتید محترم : ایا راهی داره پالس های خارج شده از لوپ که به هوا و اطراف پخش میشوند را کنترل کنیم؟
منظورم اینه ماده عایقی باشه که از نفوذ پالس یا میدان لوپ به هوا و اطراف جلوگیری کنیم و همه را به سمت زمین هدایت و انعکاس دهیم ؟ اگر چنین راه و یا ماده ای باشه و منجر به کاهش برد هم نشه؛ میشه به برد های بهتری دست یافت ! :-?
درچنین حالتی لوپ باید فقط از یک طرف سنس کنه (از طرفی که به سمت زمین قرار داره ) و اگر از پشت لوپ فلزی را بهش نزدیک کنم ، انرا سنس نکنه چون پشت لوپ را با ماده مورد نظر عایق کرده ایم

کسانیکه لوپ را به نوعی شیلد میکنند ایا چنین خاصیتی داره یا نه ؟ اگر نداره میشه گفت چندان مفید نخواهد بود

یکشنبه 8 شهریور1394 - 11:08am
کاربر فعال
کاربر فعال

برای فلزیاب های پالسی به هیچ وجه ممکن نیست...از نظر علم فیزیک غیر ممکنه...

یکشنبه 8 شهریور1394 - 12:45pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1288 , 1289 , 1290 , 1291 , 1292 , 1293 , 1294 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: mnbvcxzaqwsx , Saeidpor2 , zagalo16 و 90 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure