انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 31 اردیبهشت1403 - 6:02am

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1285 , 1286 , 1287 , 1288 , 1289 , 1290 , 1291 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام

سلام به مهندس حمید عزیز
بنده بعد از آزمایش IGBT های فراوان به یک مدل خیلی عالی دست یافتم ... این مدل : IXGH 60N60C2 D1 هست . که دستگاه با
In..W46 G1 SPED10 F201 P165 DA21 DM0 sensivety19 . با ثبات عالی و فاقد نویز بوده و نتایج تست با سیم پیچ 20cm 452uH مقاومت 2 اهم به این قرار بود : البته سیم پیچ کلافی ساده و فاقد شیلد ه
سکه کامل بهار آزادی : 35cm سکه 1 گرمی طلا 18 عیار :15cm سکه 500 تومانی : 38cm زائده باز کردن درب قوطی رانی : 25cm
بشقاب نازک استیل به قطر 18cm از فاصله 1متر و 7 سانتی متر سنس کامل داشت
قسمت تفکیک هم از Ironre... 24 درست کار کرد .
اعداد سه گانه هم از این قرار هستن : A307 B770 C881

شنبه 6 شهریور1394 - 1:32am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

علي مولايي نوشته است:
با سلام خدمت همه دوستان
دوست عزیز اقا محسن شما باید با لوپ کوچیک هم این سنس کردن رو چک میکردین من طبق تجربه ای که دارم فکر میکنم یه چیزی تو سطح افتاده و عمقی نیستش چون عدد میتر وقتی ۹۹۹ رو‌نشون میده یه چیز روی سطح زمین افتاده پوست ساندیس و نعل اسب اگه روی سطح باشه دستگاه دو متر با لوپ یک در یک بوق میزنه شما با همون لوپ یک در یک هم میتونستید اون فلز سطحی رو پیدا کنید وقتی جایی رو دستگاه میگیره شما باید حساسیت دستگاه رو یه مقدار کم کنید و با بغل لوپ اون منطقه بوق رو چک کنید اگر جایی بوق داشتید مطمان باشید فلز سطحی روی زمین افتاده در مورد حذف نکردن اهن هم یه نکته خیلی جالب رو میخوام بگم که برای من هم اتفاق افتاده یک جایی رو دستگاه من گرفت و حذف اهن روی عدد ۲۲ بود که حذف نشد و عدد میتر هم بالا بود با بغل لوپ تست کردم دیدم یه مفتول روی سطح زمین افتاده از همون مفتول هایی که برای کارهای ساختمانی ازش استفاده میشه از اون به بعد دیگه هیچ وقت تو‌منطقه ای نمیرم که مسکونی باشه و یا اون دور و بر خونه باشه باید جاهای رفت که این اشغال های سطحی نباشه البته کم میشه پیدا کرد جایی رو ‌که اشغال سطحی نباشه ولی بهترین کار اینه که شما اول با یه لوپ کوچیک با سرعت بالا فلز های سطحی رو پیدا کنید و از زمین درش بیارین و بعد با لوپ یک در یک فلزهای عمق رو بگیرید من به این صورت کار میکنم وقت گیر هستش ولی نتیجه میده .
دوستان عزیز هر جایی ‌که فلز سطحی هست رو به راحتی ازش نگذرین اگه دستگاه شما یه جا رو تشخیص داد اهن و اون رو حذف کردش شما هم به راحتی بیخیال اون نقطه میشین ولی اشتباه بزرگی این کار چون امکان داره در یک متری همون نقطه سنس یه فلز با ارزش باشه و شما هم از دستش بدین پس بهترین کار اینه که شما جنس های سطحی و بی ارزش رو از زمین در بیارین و بعد دنبال جنس عمقی بگردین من خودم یک ماهی که فقط دنبال مفرغ هستم چون هم راحت تر پیدا میشه و هم نیاز به تفکیک نداره دلیلش هم اینه من فقط تو قبر هاکار میکنم و دنبال دفینه هم نیستم چون دفینه هم حفاریش زمان بره و هم تجهیزات و امکانات بالایی رو‌میخواد با هذینه های بالا

ممنون از نظرتون دوست عزیز.نظر شما کاملا درسته و بنده قبل از حفاری حتما با لوپ 20 سانت تست می کنم. مسئله ای که باعث شد هم بنده و هم آقا حمید به فلز با ارزش بودن شک کنیم عدد تفکیک حدود 80 هستش که مربوط به طلا در ابعاد بزرگه. حذف آهن و اعداد تفکیک بنده کاملا درست کار می کنه و من اولین باره که عدد تفکیک 80 داشتم، واسه آهن تا حالا نبوده عدد تفکیک بالاتر از 70 بشه، همیشه بین 50 تا 70 بوده. نکته ی دیگه اینکه اون نقطه یه جای عادی نیست، اگه یه جای عادی بود دلیلی نداشت که طلا باشه.

شنبه 7 شهریور1394 - 7:49am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: آذربایجان
saleh700 نوشته است:
بله پوریا جان دقیقا اشتیاه هم میکنید
اگر هدف از لوپ بزرگتر باشه تاثیری روی برد نداره اگر هم داشته باشه محسوس نیست. سنس وقتی اتقاق میافته که هدف درون میدان مقناطیسی که لوپ ایجاد کرده قرار بگیره و چیزی که مشخصه اینکه شما اگه یک قلز یک متری را هم جلوی لوپ 33 سانتی بگیرید تنها 33 سانتش درون میدان مقناطیسی قرار میگیره!

حافظ جان در صورت امکان فیلمی از تستی که انجام میدید تهیه کنید همچنین اگر امکانش براتون وجود نداره که مطمعن هم هستم وجود نداره! عکس از ماسفت بزارید بنده خودم تهیه و تست میکنم.

یعنی از نطر شما با لوپ 33 سانتی یه هدف 53 سانتی یا بقول شما یک متری با یه هدف 33 سانتی که هم اندازه لوپ هست، تقریبا در یه فاصله سنس میشن؟اگه اینطوری فکر میکنید معلومه که تجربه زیادی در اپراتوری فلزیاب دارید!!!
آخه بنده خدا، کی گفته اگه یه هدف یک متری رو جلوی لوپ 33 سانتی بگیریم تنها 33سانتش درون میدان قرار میگیره؟!

شنبه 7 شهریور1394 - 11:01am

لوپ ۵۰ سانتی با مقاومت 0/9اهم و سیم لاکی 0.30 ۲۵لایه بهم تابیده شده دیلی ۱۹ اعداد سه گانه _A:300_B:699_ C:802 تفکیک از ۲۱ تا ۲۲ عالی عمل میکنه در یک تست زیر خاک به گفته خود صاحب زمین یک ظرف مسی اندازه یک کاسه بزرگ در 2/70 با فرکانس ۲۵۰و دیلی ۳۰و پهنای پالس ۲۰۰ و حساسیت ۲۰ گراند ۱و اسپید ۷و انتگرال ۴۲ سنس عالی داشتم ولی تفکیک نداشتم همین جا از مهندس حمید نازنین و گرامی تشکر و قدردانی میکنم شما کاربران عزیز انواع فرومها رو بگردین هرگز کسی با این اخلاص مداری در این حد رورایگان در اختیار کسی قرار نداده باز هم از صمیم قلب از این استاد فرزانه سپاسگذاری میکنم :x

شنبه 7 شهریور1394 - 1:29pm
مدیر کل
مدیر کل

pouya83 نوشته است:
saleh700 نوشته است:
اگر هدف از لوپ بزرگتر باشه تاثیری روی برد نداره اگر هم داشته باشه محسوس نیست. سنس وقتی اتقاق میافته که هدف درون میدان مقناطیسی که لوپ ایجاد کرده قرار بگیره و چیزی که مشخصه اینکه شما اگه یک قلز یک متری را هم جلوی لوپ 33 سانتی بگیرید تنها 33 سانتش درون میدان مقناطیسی قرار میگیره!

حافظ جان در صورت امکان فیلمی از تستی که انجام میدید تهیه کنید همچنین اگر امکانش براتون وجود نداره که مطمعن هم هستم وجود نداره! عکس از ماسفت بزارید بنده خودم تهیه و تست میکنم.

یعنی از نطر شما با لوپ 33 سانتی یه هدف 53 سانتی یا بقول شما یک متری با یه هدف 33 سانتی که هم اندازه لوپ هست، تقریبا در یه فاصله سنس میشن؟اگه اینطوری فکر میکنید معلومه که تجربه زیادی در اپراتوری فلزیاب دارید!!!
آخه بنده خدا، کی گفته اگه یه هدف یک متری رو جلوی لوپ 33 سانتی بگیریم تنها 33سانتش درون میدان قرار میگیره؟!

بنظر من دوستمون تقریبا درست گفته بودن! نمیدونم تجربه شما چی میگه ولی آیا منظور شما این هست یک هدف 50 سانتی با یک هدف 1 متری برای لوپ 30 تفاوت برد زیادی داره؟! اگر منظور شما این باشه خیر چنین چیزی نیست! میدان این نوع لوپهایی که ما میسازیم از طرفین تقریبا شبیه یک کله قند هست که بزرگی قاعده اون کاملا به سایز لوپ بستگی داره. به همین دلیل ما همیشه سایز لوپ رو ملاک برد نهایی میدونیم و براش هم یک فرمول تقریبی داریم. غیر این بود که بحث سایز لوپ معنی نداشت. حالا درسته که باز هم ابعاد فلز کمی تاثیر داره ولی اینطور نیست که وقتی از سایز لوپ بزرگتر شد برد افزایش زیادی داشته باشه. در ضمن توجه داشته باشین در این نوع تستها که سایز فلز ملاک هست نباید جنس فلز یا ضخامتش عوض بشه وگرنه اون فاکتورها هم بخودی خود کمی تاثیر دارن!

شنبه 7 شهریور1394 - 1:41pm
مدیر کل
مدیر کل

147369258 نوشته است:
لوپ ۵۰ سانتی با مقاومت 0/9اهم و سیم لاکی 0.30 ۲۵لایه بهم تابیده شده دیلی ۱۹ اعداد سه گانه _A:300_B:699_ C:802 تفکیک از ۲۱ تا ۲۲ عالی عمل میکنه در یک تست زیر خاک به گفته خود صاحب زمین یک ظرف مسی اندازه یک کاسه بزرگ در 2/70 با فرکانس ۲۵۰و دیلی ۳۰و پهنای پالس ۲۰۰ و حساسیت ۲۰ گراند ۱و اسپید ۷و انتگرال ۴۲ سنس عالی داشتم ولی تفکیک نداشتم همین جا از مهندس حمید نازنین و گرامی تشکر و قدردانی میکنم شما کاربران عزیز انواع فرومها رو بگردین هرگز کسی با این اخلاص مداری در این حد رورایگان در اختیار کسی قرار نداده باز هم از صمیم قلب از این استاد فرزانه سپاسگذاری میکنم :x

دوست عزیز به فلزجو خوش اومدین.
از لطفی که به بنده داشتین ممنونم.

شنبه 7 شهریور1394 - 1:45pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام.دوستان کسی از این آی سی 357 استفاده کرده؟؟اصل هست یا تقلبیه؟؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

زمین شناسی.نقطه زن فلزجو = موفقیت

شنبه 7 شهریور1394 - 1:50pm

حمید نوشته است:
pouya83 نوشته است:
saleh700 نوشته است:

بنظر من دوستمون تقریبا درست گفته بودن! نمیدونم تجربه شما چی میگه ولی آیا منظور شما این هست یک هدف 50 سانتی با یک هدف 1 متری برای لوپ 30 تفاوت برد زیادی داره؟! اگر منظور شما این باشه خیر چنین چیزی نیست! میدان این نوع لوپهایی که ما میسازیم از طرفین تقریبا شبیه یک کله قند هست که بزرگی قاعده اون کاملا به سایز لوپ بستگی داره. به همین دلیل ما همیشه سایز لوپ رو ملاک برد نهایی میدونیم و براش هم یک فرمول تقریبی داریم. غیر این بود که بحث سایز لوپ معنی نداشت. حالا درسته که باز هم ابعاد فلز کمی تاثیر داره ولی اینطور نیست که وقتی از سایز لوپ بزرگتر شد برد افزایش زیادی داشته باشه. در ضمن توجه داشته باشین در این نوع تستها که سایز فلز ملاک هست نباید جنس فلز یا ضخامتش عوض بشه وگرنه اون فاکتورها هم بخودی خود کمی تاثیر دارن!

سلام مهندس
با تشكر از مطالب مفيدتون ميشه لطف كنيد در مورد فرمول لوپ و بردش بيشتر توضيح بديد/ فكر ميكنم بيشتر مشكل در زمينه لوپ، نداشتن درك درست از كارايي لوپ باشه. ^:)^ :-H

شنبه 7 شهریور1394 - 3:10pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با عرض سلام به آقا حمید عزیز و کلیه دوستان محترم
در جواب این دوستمون باید عرض کنم که لوپ کوچکی که من الان پیچیدم با مشخصات ذیل:
لوپ عنکبوتی با قطر داخلی 16 و قطر خارجی 21 با 34 دور سیم 0.8
با فرکانس 99 پهنای پالس 100 و دیلی 19+0 و انتگرال 90 و حساسیت18
یک سینی استیل 25 سانتی را در فاصله 100 سانتی و یک سینی استیل 55 سانتی را در فاصله 150 سانتی
سنس کامل دارم درواقع میدانی که سیم پیچ تولید میکند بسیار بیشتر از قطر سیم پیچ میباشد عکس العمل دستگاه
نسبت به فلز بستگی کامل به تغییرات ایجاد شده میدان توسط فلز میباشد.
تا نظر آقا حمید چه باشد.
با احترام

شنبه 7 شهریور1394 - 4:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام و خسته نباشید خدمت مهندس حمید عزیز. مهندس جان امروز در حین کاوش متوجه شدم که حذف آهنم اصلا کار نمیکنه و عدد تفکیکم همش بالاست از 85 تا 99. ولی اعداد سه گانه کاملا طبیعی و عدد اول 304 بود ولی تا شماره 30 هم حذف آهن جواب نداد. با دوتا لوپ دیگه هم امتحان کردم به همین صورت بود و همچنین دوتا 357 دیگه هم عوض کردم هردو هم فلزی ولی باز جواب نداد. مهندس جان لطفا راهنمایی کنید @};-

شنبه 7 شهریور1394 - 7:54pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1285 , 1286 , 1287 , 1288 , 1289 , 1290 , 1291 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 103 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure