انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 28 اردیبهشت1403 - 5:40am

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1193 , 1194 , 1195 , 1196 , 1197 , 1198 , 1199 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام

دستت درد نکنه حمید خان واقعا زحمت میکشی وقت میذاری واسه پیشرفت پروزه.
کاش من هم می تونستم از این دستگاه استفاده کنم.دمت گرم حمید خان :-H

پنج شنبه 15 مرداد1394 - 10:09am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
خواهش می کنم اگه کسی تجربه داره کمک کنه از برنامه مهندس استفاده کردم برای پروگرامر کردن
با این نرم افزار progisp172 که خیلیم راحت کار کردنش پروگرامر کردم ولی مشکلم حل نشد
بعد از اینکه 5 تا میکرو رو که پروگرامر کردم هی مشکل دیلی 6 دارم هنوز دارم به یه چیزی پی بردم
extvalue بعد از پروگزامر مقدارش 0 میشه وقتی با این نرم افزار میرم ومیکرو رو می خونم
لطفا عکس ها رو نگاه کنید
http://s6.picofile.com/file/8204563492/Untitled.png
http://s3.picofile.com/file/8204563542/Untitled2.png
http://s3.picofile.com/file/8204563592/Untitled3.png
http://s3.picofile.com/file/8204565284/Untitled5.png
:YMPRAY: :YMPRAY: :YMPRAY:

پنج شنبه 15 مرداد1394 - 10:50am
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهندس جان اگه صد صفحه هم تشکر بشه بازم کمه... واقعا گل کاشتی... دارم با این ورژن کار میکنم، کولاک کردی... بخدا هیچ چیزی کم نداره...
زنده باشی...

پنج شنبه 15 مرداد1394 - 12:53pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون از لطف همه عزیزان. :ymhug: :x

پنج شنبه 15 مرداد1394 - 2:08pm
مدیر کل
مدیر کل

mohammadiraj نوشته است:
خواهش می کنم اگه کسی تجربه داره کمک کنه از برنامه مهندس استفاده کردم برای پروگرامر کردن
با این نرم افزار progisp172 که خیلیم راحت کار کردنش پروگرامر کردم ولی مشکلم حل نشد
بعد از اینکه 5 تا میکرو رو که پروگرامر کردم هی مشکل دیلی 6 دارم هنوز دارم به یه چیزی پی بردم
extvalue بعد از پروگزامر مقدارش 0 میشه وقتی با این نرم افزار میرم ومیکرو رو می خونم
لطفا عکس ها رو نگاه کنید
http://s6.picofile.com/file/8204563492/Untitled.png
http://s3.picofile.com/file/8204563542/Untitled2.png
http://s3.picofile.com/file/8204563592/Untitled3.png
http://s3.picofile.com/file/8204565284/Untitled5.png
:YMPRAY: :YMPRAY: :YMPRAY:

عزیز من به معنی واقعی کلمه از چاله به چاه افتادی! :D برای بنده هم با این برنامه یکی در میون درست پروگرام نمیشه! بخاطر همین اون برنامه رو معرفی کرده بودم وگرنه پر واضحه progisp خیلی معروف تره. پس اگر مشکلی نداشت دلیلی هم برای توصیه نرم افزار دیگر نبود!
بهرحال اگر در توضیحات جدید دقت کرده باشین من تلاش کردم در قسمت پروگرام میکرو هم جزئیات بیشتری اضافه کنم که جای هیچ شبهه ای باقی نمونه. دیگه باقیش به خودتون بستگی داره.

پنج شنبه 15 مرداد1394 - 2:12pm
مدیر کل
مدیر کل

دوست عزیز خوب شد تصاویر رو دقیق تر دیدم! عزیز من شما که میکرو رو روی اتمگا 32 گذاشتی!!! :D میکروی ما ATmega 328P هست و زمین تا اسمون فرق داره! این اولین شرط کار با همه برنامه هاست که شماره میکرو باید درست انتخاب شده باشه.

پنج شنبه 15 مرداد1394 - 2:26pm
آواتار کاربر

سلام مهندس حمید عزیز
لطفا روتین انتیگرال گیر رو پیام خصوصی برام بفرستین اسمبلی هم باشه مسئله ای نیست همین سر نخ دستم بیاد کافیه و همچنین دلای لوپ رو با چه الگوریتمی در میاری
اگه تمایل به تبادل اطلاعات داشته باشین باهم میتونیم مداری طراحی کنیم که کپیmdlباشه خلاصه از تکنیکی فراتر از فلزیابهای ساده دیجیتال بهره ببریم
البته اگه تلفنی باهم ارتباط داشته باشیم خیلی خوب میشه
کمی از جزئیات مدارmdlو خلاصهdspرو با مهندس کرمی در میان گزاشتم و
جزئیاتی در ارتباط با انتیگرال گیری از سری فوریه نیازه البته به مدار شما باید قسمتی اضافه شود ولی شاید بشود با روش نرم افزار کار اونقسمت رو پیاده کرد و از دستکاری مدار اجتناب کرد
خلاصه همکاری میخواد البته اگه سورس برنامه مدارتون رو در اختیارم بزارین من هم اطلاعاتی رو در مورد رزونانس مغناطیسی با استفاده ازdspدر اختیارتون میزارم که بیشک بحتزده خواهید شد چون قدرت مدارتون رو از دوبرابر بیشتر خواهد کرد و همچنین ثباتش را و همچنین مداری بهتون معرفی میکنم که با dspکار میکنه و بیسmdlهست
دیگه تصمیم گیری برای همکاری با شماست
ادغام تکنولوژی فوق حرفه ای با مدار شما که باعث میشه شوک بزرگی به صنعت فلزیاب کشورمون وارد بشه
منتظر پاسختون هستم

پنج شنبه 15 مرداد1394 - 3:39pm

سلام پوريا جان و بقيه دوستان
ميشه آموزش پروگرام با stk500 رو برام بذاري .من با كد ويژن انجام دادم بعد از روشن كردن دستگاه فقط demo به نمايش در مي آيد.

پنج شنبه 15 مرداد1394 - 3:49pm
مدیر کل
مدیر کل

dafous m.f.d نوشته است:
سلام مهندس حمید عزیز
لطفا روتین انتیگرال گیر رو پیام خصوصی برام بفرستین اسمبلی هم باشه مسئله ای نیست همین سر نخ دستم بیاد کافیه و همچنین دلای لوپ رو با چه الگوریتمی در میاری
اگه تمایل به تبادل اطلاعات داشته باشین باهم میتونیم مداری طراحی کنیم که کپیmdlباشه خلاصه از تکنیکی فراتر از فلزیابهای ساده دیجیتال بهره ببریم
البته اگه تلفنی باهم ارتباط داشته باشیم خیلی خوب میشه
کمی از جزئیات مدارmdlو خلاصهdspرو با مهندس کرمی در میان گزاشتم و
جزئیاتی در ارتباط با انتیگرال گیری از سری فوریه نیازه البته به مدار شما باید قسمتی اضافه شود ولی شاید بشود با روش نرم افزار کار اونقسمت رو پیاده کرد و از دستکاری مدار اجتناب کرد
خلاصه همکاری میخواد البته اگه سورس برنامه مدارتون رو در اختیارم بزارین من هم اطلاعاتی رو در مورد رزونانس مغناطیسی با استفاده ازdspدر اختیارتون میزارم که بیشک بحتزده خواهید شد چون قدرت مدارتون رو از دوبرابر بیشتر خواهد کرد و همچنین ثباتش را و همچنین مداری بهتون معرفی میکنم که با dspکار میکنه و بیسmdlهست
دیگه تصمیم گیری برای همکاری با شماست
ادغام تکنولوژی فوق حرفه ای با مدار شما که باعث میشه شوک بزرگی به صنعت فلزیاب کشورمون وارد بشه
منتظر پاسختون هستم

ناصر عزیز بنده اون چیزی که شما خواستی به صورتی که هر آدم فنی بتونه ازش استفاده کنه توضیح دادم! فکر نمیکنم این توقع درستی باشه که شما سورس برنامه رو هم از من بخوای! شما اگر جای من بودی چنین کاری میکردی؟ مسلما خیر! بخصوص که بنده مدار رو برای انتشار عمومی گذاشتم ولی شما قطعا هدفت این نیست و فقط دنبال دستگاهی برای فروش هستی! در هر صورت این پروژه چیزی نیست که در عرض چند روز به جایی برسه و ماهها کار میبره همونطور که برای من اینجور بوده.
در خصوص پیدا کردن دیلی لوپ هم وقتی شما نمونه های کافی از ابتدا تا انتهای موج داشته باشی ؛ با چند محاسبه ریاضی ساده میتونی محل شروع میرایی موج رو پیدا کنی! دانش ریاضی برای انجام این کارها نهایتا در حد دیپلم ریاضی کفایت میکنه و از یک مهندس توقع میره که لااقل این چیزها رو بلد باشه. لذا پیاده سازی دقیق به عهده خود شماست.
در خصوص MDL هم بحث زیاد بوده و خود شما از کسانی بودی که در تاپیک مربوطه در همین انجمن بسیار در موردش حرف زدی تاجاییکه گفتی اصلا کپی کردیش و حتی نسخه 9500 هم مطرح کردی! :D حالا این حرفهای جدید که مشخصه در تناقض با حرفهای گذشته هست. بهرحال شما اگر فقط قسمت خروجی لوپ و ماسفت و شکل پالسهای خروجی در سر لوپ رو مشخص میکردی بیشتر داستان حل میشد. وگرنه حتی یک درصد هم تصور نکن قسمت گیرنده یا چیزی مثل DSP میتونه منجر به برد بالا در خاک بشه! هر چند در هوا این امکانپذیره ولی روی زمین چنین امکانی وجود نداره که با دستکاری گیرنده بشه به برد انچنان بالا دست پیدا کرد. در همین مدار ساده ما میشه با تقویت ساده بخش گیرنده بسادگی در هوا به برد بیشتر رسید! اما اون میزان برد برای کاوش روی زمین قابل استفاده نیست. با توجه به اینکه میبینید فرکانس و پهنای پالس و تمامی فاکتورهای موثر در فلزیاب پالسی در این طرح در رنج وسیعی قابل تنظیم هستن پس دیگه جای شبهه ای باقی نمیمونه و کسی هم در سیستم پالس نمیتونه از غیب فاکتوری به این داستان اضافه کنه!
بهرحال اینها رو عرض کردم که بگم مانور شما روی بعضی فاکتورها کلا اشتباه هست! بعنوان مثال بنده اینجا هم سعی کردم از میکرو بعنوان یک DSP استفاده کنم و موفق هم شدم. حالا شما اگر از یک DSP واقعی که سخت افزار قویتر و دقیق تری داره استفاده کنی ممکنه حداکثر به 5 درصد برد بیشتر برسی. مطمئن باش غیر این نیست و این میزان هم همون فاصله بردی هست که بین این مدار و لورنز وجود داره!!! در حالیکه مدار از نظر سادگی قابل قیاس نیست. پس از نظر من بخصوص برای یک مدار دستساز با قطعات داخل ایران نمیشه خیلی کار رو پیچیده تر کرد و آخرش هم فقط 5 درصد برد بیشتر داشت. تازه اگر به جواب برسه! :D
حالا هم حرفی نیست. شما در محضر این جماعت کاربران بفرما اون روش 2 برابر کردن برد رو ارائه بده بنده قول میدم سورس قسمتی رو که میخوای بهت بدم! در واقع اینکه برای من چیزی نیست چون کار رو انجام دادم و کدش رو از حفظ هم میتونم برات بگم! اما شما اگر ادعایی داری و میخوای تبادل اطلاعات داشته باشی اول باید ادعای خودت رو ثابت کنی که مشخص بشه حکایت مثل گذشته نیست!

پنج شنبه 15 مرداد1394 - 4:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mirza نوشته است:
سلام پوريا جان و بقيه دوستان
ميشه آموزش پروگرام با stk500 رو برام بذاري .من با كد ويژن انجام دادم بعد از روشن كردن دستگاه فقط demo به نمايش در مي آيد.

فیوز بیتها صحیح نیستن.
اینم آموزش به اهتمام hamedkk
@};- @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

کسی که نتواند دنیا را بهتر کند پس به چه دردی میخورد

پنج شنبه 15 مرداد1394 - 5:00pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1193 , 1194 , 1195 , 1196 , 1197 , 1198 , 1199 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: labridgedjamel و 77 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure