انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 12:35pm

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1182 , 1183 , 1184 , 1185 , 1186 , 1187 , 1188 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خدمت همگی و مهندس حمید عزیز.
بدبختانه مدار من قصد نداره باهام را بیاد با تعویض irf840 که الانه یدونه 11nk100 روشه همچنین تعویض 357 و bs170 د دوتا دیود هنوز اعدادم خیلی پایینه 310 198 56 برد که اصلا حرفشو نزن که افتضاحه حزف آهن ندارم که مشخصه دلیلش.فقط یه چیز مثبت با تعویض 357 به فلزی دیگه میتر منفی ندارم فقط گاها تک بوق دارم.قبلا مدارم اینطور نبود اعدادم پایین بود اما نه در این حد .به نظرتون کجاها رو بررسی کنم.با سپاس از شما

دوشنبه 12 مرداد1394 - 3:51pm
مدیر کل
مدیر کل

talar نوشته است:
با سلام خدمت اقا حميد.دو. تا سوال فني دارم.
1- براي كويل 350ميكرو چند ميكرو ثانيه بعد از قطع پالس موج ميرا شروع ميشود.و چقدر طول ميكشد تا تمام شود و صفر شود.
2-فلزات چند ثانيه بعد از اتمام پالس به ميدان مغناطيسي پاسخ ميدهند و اين واكنش چقدر.طول ميكشد.مرسب

خواهش میکنم.
1- لحظه شروع موج میرا همون مقداری هست که دستگاه بصورت دیلی اتومات بعد از بالانس نشان میده. برای اغلب لوپهای مناسب این مقدار 18 میکرو ثانیه هست. صفر شدن کامل موج میرا بستگی به جنس و بزرگی فلز هم داره. ولی بدون حضور فلز چیزی بین 100 تا 120 میکروثانیه طول میکشه.
2- ثانیه که نمیشه گفت! تقریبا از 10 ال 15 میکروثانیه بعد از پالس این واکنش شروع میشه ولی چون لحظه شروعش برای فلزی مثل طلای کوچک زودتر هست و سریعتر هم خاتمه پیدا میکنه ؛ لذا برای سنس خورده ریز های طلا دیلی زیر 20 اهمیت پیدا میکنه. طول واکنش هم کاملا بستگی به جنس و بزرگی فلز داره. عدد تفکیک هر چقدر بیشتر باشه نشانه طول واکنش بیشتر هست! بسته به فلز مورد سنس این زمان ممکنه 40 تا چند صد میکروثانیه طول بکشه!

دوشنبه 12 مرداد1394 - 4:06pm
مدیر کل
مدیر کل

kdj نوشته است:
سلام به دوستان و خسته نباشید
حمید خان ضمن خسته نباشید یه سوال داشتم از حضورتون @};-
به جای خازنهای عدسی 100 nf میشه ام کا تی استفاده کرد
ممنون

فکر کنم تعداد دفعاتی که این سوال رو دارم جواب میدم به بیش از 20 بار رسیده! دوست عزیز در یک جمله عرض کنم ؛ هر خازنی بلحاظ دی الکتریک و خاصیت فرکانسی که از خودش بروز میده برای یک کاری مناسبه. ام کا تی خازن عالی برای خیلی کارهاست ولی اگر به جای 100 نانو ها ام کا تی یا پلیستر بذارین انگار که کلا خازن نذاشتین!!! برای نویزگیری همیشه خازن عدسی (سرامیک) بهتره حتی اگر ظرفیتش خطای زیادی داشته باشه. تنها خازن مولتی لایر میتونه تا حدی کار خازن عدسی رو انجام بده.

دوشنبه 12 مرداد1394 - 4:10pm
مدیر کل
مدیر کل

alireza mo نوشته است:
استاد سلا م خسته نباشید ایا میشه به جای خازن تانتال از خازن سرامیکی استفاده کرد و طریقه تشخیص سرامیکی از پلی استر چگونه هست با تشکر از شما استاد گرامی

تنها خازن تانتال این مدار که معادل پلیستر یا ام کا تی داره 2.2 میکرو هست. اون هم نگفتیم سرامیکی بذارین! سرامیکی اصلا برای اون خازن مناسب نیست. خازنهای 100 میکرو هم که اصلا سرامیکی ندارن! برای تشخیص انواع خازن هم همین عبارات رو در گوگل جستجو کنین بمراتب بهتر جواب میگیرین. ما دیگه اینجا نمیتونیم آموزشگاه الکترونیک راه بیندازیم! یک مدار فلزیاب برای استفاده گذاشتیم ولی همین مدل سوالات اکثرا خارج از موضوع فلزیاب باعث شده به طرز عجیب و غریبی حجم تاپیک افزایش پیدا کنه. لذا توصیه میکنم دوستان در مسائل حاشیه ای سعی کنن اطلاعاتشون رو افزایش بدن.

دوشنبه 12 مرداد1394 - 4:15pm
مدیر کل
مدیر کل

freepax نوشته است:
سلام
خسته نباشی مهندس .من مدار رو مونتاژ کردم ولی زمانی که روشن کردم کویل ارور داد. هم زمانی که کویل رو وصل میکنم و هم زمانی که کویل قطعه ارور یکی هستش ولتاژ ها رو هم چک کردم .خروجی میکرو که به ورودی bs170 وصله 5 ولت .خروجی bs170 که با مقاومت به ورودی irf840 وصله هم صفر ولته . خروجی irf840 هم 12 ولته . که اختلا ف ولتاژ دو سر کویل صفر میشه. مشکل از کجاست .

ممنون از شما.
بارها عرض کردم هر ایراد اساسی تقریبا در هر بخش مدار منجر به این خطا میشه! پس دقیق نمیشه گفت حتما ایراد از نقطه خاصی هست. با این حال باید اصلی بودن BS170 رو هم مد نظر داشته باشین.
در خصوص ولتاژ هم تا زمانیکه خطای لوپ اعلام میشه هیچ ولتاژی در لوپ نخواهید داشت. در واقع چند پالس سریع فقط موقع زدن کلید بالانس ارسال میشه و وقتی خطا وجود داشته باشه بلافاصله پالسها متوقف میشن تا مشکلی برای مدار پیش نیاد.

دوشنبه 12 مرداد1394 - 4:19pm
مدیر کل
مدیر کل

miladkd نوشته است:
بدبختانه مدار من قصد نداره باهام را بیاد با تعویض irf840 که الانه یدونه 11nk100 روشه همچنین تعویض 357 و bs170 د دوتا دیود هنوز اعدادم خیلی پایینه 310 198 56 برد که اصلا حرفشو نزن که افتضاحه حزف آهن ندارم که مشخصه دلیلش.فقط یه چیز مثبت با تعویض 357 به فلزی دیگه میتر منفی ندارم فقط گاها تک بوق دارم.قبلا مدارم اینطور نبود اعدادم پایین بود اما نه در این حد .به نظرتون کجاها رو بررسی کنم.با سپاس از شما

خسته نباشین.
شما تقریبا باید همه قطعات بخصوص مقدار مقاومتها رو بررسی کنین! مثلا مقاومتهای 2 وات باید 390 اهم باشن نه کیلو اهم! همین مساله رو در خصوص مقاومتهای 7 و 8 و 9 و 10 و 13 و 14 باید بررسی کنین.
خیلی رک خدمت شما و سایر دوستانی که بعضا از این مشکلات دارن عرض کنم ؛ اگر شما اشتباه سهوی و بقولی سوتی فجیع ندین هرگز این مسائل عجیب و غریب اتفاق نمیفته! :D چون امکان نداره این مدار هزار بار ساخته بشه و درست هم ساخته بشه و حتی یک بار چنین موردی پیش بیاد!

دوشنبه 12 مرداد1394 - 4:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

آقا ببخشید پستی که اینو جواب دادید الان دیدم!
X_X X_X ^:)^

همه از مرگ میترسند...!
من از زندگیه سمج خودم!!!

دوشنبه 12 مرداد1394 - 4:35pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
miladkd نوشته است:

خسته نباشین.
شما تقریبا باید همه قطعات بخصوص مقدار مقاومتها رو بررسی کنین! مثلا مقاومتهای 2 وات باید 390 اهم باشن نه کیلو اهم! همین مساله رو در خصوص مقاومتهای 7 و 8 و 9 و 10 و 13 و 14 باید بررسی کنین.
خیلی رک خدمت شما و سایر دوستانی که بعضا از این مشکلات دارن عرض کنم ؛ اگر شما اشتباه سهوی و بقولی سوتی فجیع ندین هرگز این مسائل عجیب و غریب اتفاق نمیفته! :D چون امکان نداره این مدار هزار بار ساخته بشه و درست هم ساخته بشه و حتی یک بار چنین موردی پیش بیاد!

خیلی ممنون مهندس جان فقط یک مورد دارم که نمیدونم مشکل مال چیه صدای وز وز در کویل باید به صورت ممتد باشه اما مال من تند تند قطع و وصل میشه تمام مشکلاتم از این قسمته قبلا اینطور نبود تمام مقاومتها رو من چک کردم همگی درست بودن البته مقاومتهای دمپینگ 380 اهم دو وات متال فیلم هستن.حقیقتا دیگه چیزی به ذهن خودم نمیرسه فقط میمونه یه میکرو دیگه پروگرام کنم بازم ممنون از پاسختون.

دوشنبه 12 مرداد1394 - 4:51pm
مدیر کل
مدیر کل

اون صدای وز وز اتفاقا باید تند تند قطع و وصل بشه! :D علتش هم این هست بعد از هر سری پالس محاسبات صورت میگیره. البته در نسخه بعدی دیگه تقریبا چنین حالتی نخواهد بود!!! بهرحال اگر فاصله بین صداهایی که از لوپ شنیده میشه زیاد باشه ممکنه همون مشکل سرعت کار دستگاه و فیوز بیت اشتباه میکرو مطرح باشه.

دوشنبه 12 مرداد1394 - 5:07pm
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
اون صدای وز وز اتفاقا باید تند تند قطع و وصل بشه! :D علتش هم این هست بعد از هر سری پالس محاسبات صورت میگیره. البته در نسخه بعدی دیگه تقریبا چنین حالتی نخواهد بود!!! بهرحال اگر فاصله بین صداهایی که از لوپ شنیده میشه زیاد باشه ممکنه همون مشکل سرعت کار دستگاه و فیوز بیت اشتباه میکرو مطرح باشه.

سلام
استاد نسخه جدید کی میاد

خدایا به من کمک کن تا قبل از اینکه درباره راه رفتن کسی قضاوت کنم ،کمی با کفش های او راه بروم

دوشنبه 12 مرداد1394 - 5:56pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1182 , 1183 , 1184 , 1185 , 1186 , 1187 , 1188 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: zagalo16 , مهدی مولایی و 198 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure