انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 14 اردیبهشت1403 - 9:50am

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1106 , 1107 , 1108 , 1109 , 1110 , 1111 , 1112 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ارتین جان سنست بالوپ60خوبه بنظرم اما بالوپ 1همون سینی باید تا2.80 سنس بشه.

چهارشنبه 17 تیر1394 - 3:07pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دوستانی که زیاد تو اپراتوری تجربه ندارن و نمیدونن جایی که سنس ضعیف دارن حساسیت به زمین هست یا در عمق زمین فلزی وجود داره . وقتی جایی رو سنس میکنید و مثلا عدد میتر 12 رو نشون میده که در نتیجه عدد تفکیک رو هم نمیتونین داشته باشین باید محل سنس رو حدود 30 تا 40 سانت و به اندازه قطر لوپ به علاوه حداقل 40 سانت اضافه تر بکنید و دوباره از محل تست بگیرید اگر عدد میتر اضافه شد و مثلا به حدود 20 رسید و عدد تفکیک داشتین که همین روند رو ادامه میدین و پس از بار دوم اگر باز هم سنس قوی تر شد که مطمئن باشید فلزی زیر هست ولی اگر مقدار میتر تغییر نکرد اون دیگه حساسیت به مواد معدنی و زمین هست .

اشک هایی که بعد از شکست میریزیم همان عرق هایی هستند که قبل از آن نریخته ایم

چهارشنبه 17 تیر1394 - 3:17pm
مدیر کل
مدیر کل

mohsenlrl نوشته است:
دوباره آزمایش کردم، نتایج واقعا جالب بود آقا حمید.
فرض کردم رو زمینم و از بغل یواش یواش آوردم سمت مرکز لوپ. اول هر دوتا صدا می دن. ولی وقتی رسیدن به مرکز لوپ انبردست صداش قطع شد ولی سکه قطع نشد. :ymapplause:
ولی یه مشکلی هست آقا حمید. واسه من رو 13 آهن به زور حذف میشه ولی طلا رو 14. یعنی کمتر از یک درجه باهم اختلاف دارنو حالا نمی دونم فقط واسه من اینجوریه یا بقیم به این صورته. اگه کلا اینجوری باشه تنظیم سخت میشه. حداقل 2 درجه اختلاف داشتن خوب بود. شاید با افزایش اعداد از 30 به 60 بشه دقیقتر تنظیم کرد.
آقا حمید این دیلی اتومات عدد 20 نداره؟ این دستگاه امروز دیلیش یه دفعه 19 میشد و یه دفعه 21. انگار یه عدد بین اوناست و داره بین این دو عدد بازی می کنه. گفتم شاید مشکل از کابله. خیلی باهاش ور رفتم، مچاله کردم، تکون دادم، ولی دیدم تقصیر اون نیست. چند روز پیشم یکی از دوستان این مشکل رو مطرح کردن. حساسیت رو به 1 رسوندم، گفتم شاید فلز اطرافمه. یکیم تغییرات کمتر شد ولی درست نشد.
مسئله سوم کابله آقا حمید. من نتایج تست هارو خدمتتون عرض کردم. راستش هرچی کایل شیلد دار آزمایش کردم میتر منفی داد (با فویل و بدون فویل). حتی مکس هم تا زمانی که شیلد رو به جایی وصل نکردم این مشکل رو داشت. و نمی دونم دوستان چهجوری می گن rg58 ,59 جواب داده، والا جواب نمی ده ، 10 نوع مختلف کابل آزمایش کردم. یه نکتم اینکه وقتی دو تا مغزی مکس رو به یه نقطه وصل کردم و شیلد رو به نقطه دیگه احساس کردم دستگاه بهتر کار می کنه (هر چند میتر منفی داشت). ظاهرا با ضخیم شدن سیم دستگاه بهتر کار می کرد، واسه همین امروز صبح با یه کابل برق که 2 تا سیم 0.83 میل داشت (یعنی شماره 18 awg) آزمایش کردم و دیدم نه تنها میتر منفی به هیچ وجه نداره، بلکه دستگاه بهتر کار می کنه و تفکیکم بهتر از بقیه کابلهاست. حالا نمی دونم اگه سیم بشه 1 میل بشه چطور میشه. بی زحمت یکی از دوستان آزمایش کنه و ببینه با 2 تا سیم 1 میل به عنوان کابل رابط دستگاه چطوره.

خواهش میکنم.
اگر درست تست کنین و در عین حال مدارتون و اعداد 3 گانه شما خوب باشن ؛ باید چند درجه فاصله بین حذف آهن واقعی تا سایر فلزات وجود داشته باشه.
دیلی اتومات بقول شما عدد 20 نداره! چون بر اساس مقادیر اعشاری خاصی بر حسب زمان کار میکنه که برای نمایش روی صفحه بصورت اعداد گرد شده نمایش داده میشن. این اصلا مشکلی نیست. سیستم به همین صورت طراحی شده. اینطور جزئیات هم هر کدوم علتی دارن. تصادفی به این صورت در نیومدن! در ضمن بارها توضیح دادم پهنای پالس رو روی مقداری بذارین که دیلی لوپ شما همیشه یک عدد در بیاد. با مقداری کم یا زیاد کردن پهنای پالس دیلی لوپ شما فیکس میشه.
در مورد کابل هم نظری ندارم. بیش از حد در خصوص کابل صحبت کردیم. اگر دوستان واقعا تستهای دقیقی میکردن و کابلهای موجود در بازار هم یک جور بودن مشکلی نداشتیم. ولی متاسفانه اینطور نیست.

چهارشنبه 17 تیر1394 - 3:19pm
مدیر کل
مدیر کل

mani1063 نوشته است:
سلام دوستان
مهندس حمید عزیز درتستی که با دستگاه خودم و یکی از دوستان داشتم به این نتیجه رسیدم که اگر باطری خارج از جبعه دستگاه باشه نویز کمتری داره و میتونیم از حداکثر حساسیت استفاده کنیم ...
مهندس حمید لوپ عنکبوتی یک مشکل دیگه هم داره که از کناره ها هم سنس بسیار قوی است که برای نقطه زنی دقیق مشکل پیش میاد و اینکه این لوپ خیلی سنگینه...
لطف کنید برای ساختن لوپ معمولی سایز 50 بگید از چه سیمی استفاده کنیم زخامت و متراژ و تعداد دورها رو بفرمایید..
باتشکر

در مورد لوپ عنکبوتی نتیجه تستهای من با شما تفاوت داره! در واقع لوپ عنکبوتی اگر خوب درست بشه اتفاقا حساسیتش به کناره ها کمتره و به جاش در مرکز حساسیت بیشتری داره که منجر به افزایش بردش میشه. سنگین بودنش هم بستگی به قالب ساخت شما داره. دوستان لوپهای عنکبوتی خیلی سبکی تونستن درست کنن.
لوپ معمولی سایز 50 رو باید با سیم 0.8 میل درست کنین. البته برای نوع معمولی اگر سیم لیتز یا مشابه اون استفاده بشه خیلی بهتره. وگرنه ظرفیت خازنی لوپ خیلی بالا میره و لوپ هم ضعیف تر جواب میده. بهرحال فکر میکنم 20 دور مناسب باشه.

چهارشنبه 17 تیر1394 - 3:26pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

ارتین نوشته است:
دوستان , مشخصات کویل 60 که با 1 اهم و ظرفیت 357 که با دیلی 18 شناسایی شد و تنظیمات پیش فرض ورژن 2.4 یه سینی استیل 47 سانتی رو از دو متر سنس دارم , میدونم سنس کمه , 357 هم با توجه به اعداد مربوطه سه گانه نشون میده اصلیه , ولی نمیدونم چرا سنس ضعیفه ؟ :-? با توجه به اینکه تمام قطعات دور بر 357 رو چک کردم همگی درست بودن تازه با همون تنظیمات پیش فرض با کویل 1*1 که 1.1 اهم و ظرفیت 366 که با دیلی 14 توسط مدار شناسایی میشه , همون سینی استیل 47 سانتی رو به زور از 1 متر میزنه , جل الخاق :-? دوستان نظرتون چیه ؟ ضمنا تست ها هم در فضای ازاد و کویل هم از یه درخت اویزونه انجام دادم , تشکر

سلام جناب ارتین .
سنس در کویل 60 خوبه با توجه به اینکه برد نهایی اون کویل 3 متر هست ولی در مورد لوپ 1*1 خیلی کمه و باید بگم که دیلی اتومات فکر کنم کمه و در مورد کویل های بزرگ باید بیشتر از این اعداد باشه یا روش پیچیدن سیمها مرتب نیست یا سیمی که استفاده کردین خوب نیست و یا نزدیک لوپ 1*1 فلزی وجود داره که وقتی بالانس میکنید اون فلز هم با لوپ بالانس میشه و باعث افت برد میشه . جای تست رو عوض کنید و دوباره تست بگیرید .
تنظیمات برای لوپ بزرگ با فرکانس بالاتر و پهنای پالس 300 انجام بدین دیلی رو هم 30 به بالا بزارین و حساسیت رو هم چک کنین پایین نباشه .
ضمنا شاید هنگام پیچیدن لوپ سیمی یا قطعه فلزی با لوپ پیچیده شده باشه .
تعداد دور و نوع سیمی که استفاده کردین رو بزارین تا بهتر بشه کمک کرد .
موفق باشید.

چهارشنبه 17 تیر1394 - 3:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
mohsenlrl نوشته است:
دوباره آزمایش کردم، نتایج واقعا جالب بود آقا حمید.
فرض کردم رو زمینم و از بغل یواش یواش آوردم سمت مرکز لوپ. اول هر دوتا صدا می دن. ولی وقتی رسیدن به مرکز لوپ انبردست صداش قطع شد ولی سکه قطع نشد. :ymapplause:
ولی یه مشکلی هست آقا حمید. واسه من رو 13 آهن به زور حذف میشه ولی طلا رو 14. یعنی کمتر از یک درجه باهم اختلاف دارنو حالا نمی دونم فقط واسه من اینجوریه یا بقیم به این صورته. اگه کلا اینجوری باشه تنظیم سخت میشه. حداقل 2 درجه اختلاف داشتن خوب بود. شاید با افزایش اعداد از 30 به 60 بشه دقیقتر تنظیم کرد.
آقا حمید این دیلی اتومات عدد 20 نداره؟ این دستگاه امروز دیلیش یه دفعه 19 میشد و یه دفعه 21. انگار یه عدد بین اوناست و داره بین این دو عدد بازی می کنه. گفتم شاید مشکل از کابله. خیلی باهاش ور رفتم، مچاله کردم، تکون دادم، ولی دیدم تقصیر اون نیست. چند روز پیشم یکی از دوستان این مشکل رو مطرح کردن. حساسیت رو به 1 رسوندم، گفتم شاید فلز اطرافمه. یکیم تغییرات کمتر شد ولی درست نشد.
مسئله سوم کابله آقا حمید. من نتایج تست هارو خدمتتون عرض کردم. راستش هرچی کایل شیلد دار آزمایش کردم میتر منفی داد (با فویل و بدون فویل). حتی مکس هم تا زمانی که شیلد رو به جایی وصل نکردم این مشکل رو داشت. و نمی دونم دوستان چهجوری می گن rg58 ,59 جواب داده، والا جواب نمی ده ، 10 نوع مختلف کابل آزمایش کردم. یه نکتم اینکه وقتی دو تا مغزی مکس رو به یه نقطه وصل کردم و شیلد رو به نقطه دیگه احساس کردم دستگاه بهتر کار می کنه (هر چند میتر منفی داشت). ظاهرا با ضخیم شدن سیم دستگاه بهتر کار می کرد، واسه همین امروز صبح با یه کابل برق که 2 تا سیم 0.83 میل داشت (یعنی شماره 18 awg) آزمایش کردم و دیدم نه تنها میتر منفی به هیچ وجه نداره، بلکه دستگاه بهتر کار می کنه و تفکیکم بهتر از بقیه کابلهاست. حالا نمی دونم اگه سیم بشه 1 میل بشه چطور میشه. بی زحمت یکی از دوستان آزمایش کنه و ببینه با 2 تا سیم 1 میل به عنوان کابل رابط دستگاه چطوره.

خواهش میکنم.
اگر درست تست کنین و در عین حال مدارتون و اعداد 3 گانه شما خوب باشن ؛ باید چند درجه فاصله بین حذف آهن واقعی تا سایر فلزات وجود داشته باشه.
دیلی اتومات بقول شما عدد 20 نداره! چون بر اساس مقادیر اعشاری خاصی بر حسب زمان کار میکنه که برای نمایش روی صفحه بصورت اعداد گرد شده نمایش داده میشن. این اصلا مشکلی نیست. سیستم به همین صورت طراحی شده. اینطور جزئیات هم هر کدوم علتی دارن. تصادفی به این صورت در نیومدن!
در مورد کابل هم نظری ندارم. بیش از حد در خصوص کابل صحبت کردیم. اگر دوستان واقعا تستهای دقیقی میکردن و کابلهای موجود در بازار هم یک جور بودن مشکلی نداشتیم. ولی متاسفانه اینطور نیست.

ممنون آقا حمید. من کابل ها رو از روی کنجکاوی آزمایش کردم. تا حالام بهترین نتیجه رو با کابل مکس (در حالتی که شیلد به جایی وصل نیست) گرفتم. حالتها دیگه هر کدوم یه سری عیب دارن. همین کابل نهایی هم بهتر از مکس (در حالتی که شیلد به جایی وصل نیست) نبود، ولی خیلی بهتر از rg58 ,59 بود.تفکیک آهنم واسه من خوب نیست. آقا حمید از ورژن چند به بعد قسمت حذف آهن رو تغییر ندادید؟تفکیک من با ورژن 2.12 خیلی خوب بود. باید ورژن های قبلی رو آزمایش کنم.

چهارشنبه 17 تیر1394 - 3:30pm
مدیر کل
مدیر کل

اگر تصور میکنین نسخه های قبلی واقعا بهتر بوده دلیلی نداره دیگه از بنده سوالی بپرسین و حتی روی این مدار کار کنین! بنده این طرح رو از جایی نیاوردم که بخواد بعدا خراب شده باشه! هر چه بوده بر اساس کار و مطالعه و تحقیق و تلاش خودم انجام دادم. پس اینکه نسخه قبلی بهتر بوده باشه غیر ممکنه مگر اینکه اشتباه کوچکی شده باشه که در خصوص مورد مدنظر شما نشده! پس لطف کنین یا مشکل مدار و دستگاه خودتون رو رفع کنین یا وقت بنده رو نگیرین! متاسفانه کار من شده جوابگویی به سوالات و مسائل بیموردی که هم توی خصوصی باید روزی دهها مورد پاسخ بدم هم توی عمومی!

چهارشنبه 17 تیر1394 - 3:37pm
مدیر سایت
مدیر سایت

kelid نوشته است:
ارتین نوشته است:
دوستان , مشخصات کویل 60 که با 1 اهم و ظرفیت 357 که با دیلی 18 شناسایی شد و تنظیمات پیش فرض ورژن 2.4 یه سینی استیل 47 سانتی رو از دو متر سنس دارم , میدونم سنس کمه , 357 هم با توجه به اعداد مربوطه سه گانه نشون میده اصلیه , ولی نمیدونم چرا سنس ضعیفه ؟ :-? با توجه به اینکه تمام قطعات دور بر 357 رو چک کردم همگی درست بودن تازه با همون تنظیمات پیش فرض با کویل 1*1 که 1.1 اهم و ظرفیت 366 که با دیلی 14 توسط مدار شناسایی میشه , همون سینی استیل 47 سانتی رو به زور از 1 متر میزنه , جل الخاق :-? دوستان نظرتون چیه ؟ ضمنا تست ها هم در فضای ازاد و کویل هم از یه درخت اویزونه انجام دادم , تشکر

سلام جناب ارتین .
سنس در کویل 60 خوبه با توجه به اینکه برد نهایی اون کویل 3 متر هست ولی در مورد لوپ 1*1 خیلی کمه و باید بگم که دیلی اتومات فکر کنم کمه و در مورد کویل های بزرگ باید بیشتر از این اعداد باشه یا روش پیچیدن سیمها مرتب نیست یا سیمی که استفاده کردین خوب نیست و یا نزدیک لوپ 1*1 فلزی وجود داره که وقتی بالانس میکنید اون فلز هم با لوپ بالانس میشه و باعث افت برد میشه . جای تست رو عوض کنید و دوباره تست بگیرید .
تنظیمات برای لوپ بزرگ با فرکانس بالاتر و پهنای پالس 300 انجام بدین دیلی رو هم 30 به بالا بزارین و حساسیت رو هم چک کنین پایین نباشه .
ضمنا شاید هنگام پیچیدن لوپ سیمی یا قطعه فلزی با لوپ پیچیده شده باشه .
تعداد دور و نوع سیمی که استفاده کردین رو بزارین تا بهتر بشه کمک کرد .
موفق باشید.

دوست عزیز , تعداد 10 دور سیم افشان 1*1 سمنان که این 10 رشته رو تو یه وارنیش پلاستیکی 4 متری جازدم و دوباره سرها رو باهم سری کردم که اهم 1.1و ظرفیتش 366 , میشع لطف کنید تنظیمات برای کویل 60 و 1*1 رو بهم بگید ,تشکر

چهارشنبه 17 تیر1394 - 3:51pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

مهندس حمید خسته نباشید

دوستان اگر دقت بکنن میبینن که بقیه با ورژن جدید مشکل ندارن و فقط تعداد کمی از دوستان به مشکل بر میخورن که متاسفانه بدلیل عدم مطالعه دقیق فایل راهنما هست که بنظر من کاملا توضیح داده شده و برای پیش بردن این طرح فقط باید با تست های واقعی و کاووش کردن به بر طرف کردن موارد ریز دیگه این طرح کمک کرد نه با بحث های بیخود و وقت گیر که تعداد صفحات رو اینقدر بالا برده که دوستان حوصله خوندن اون رو نداشته باشن .

از مهندس حمید عزیز هم تشکر دارم که واقعا بدون چشم داشت وقت گذاشتن و دوستان رو همه جوره راهنمایی کردن و امیدوارم همچنان به این راهی که پیش گرفتن ادامه بدن و برای ایشون از صمیم قلب ارزوی موفقیت دارم .
مهندس عزیز از دوستان دلگیر نشوید میدونیم واقعا فشار کار بالاست و سوالات زیاد و تکراری و خسته کننده هستش اما راهی که شما پیش گرفتین و هدفی که دارین خیلی بالاتر است .

در ضمن پیشنهاد میدم یک تاپیک جدا برای مونتاژ دستگاه باز بشه و یکی برای اپراتوری و رفع مشکلات اونها و برای لوپ هم به همین شکل تا دوستان بهتر مطالب رو پیدا میکنن و بقیه دوستان هم با توجه به تجربشون میتونن کمک کنن.
و این تاپیک هم برای پیشبرد طرح و گذاشتن تجربه دوستان از کاووش ها و مشکلات طرح .

تشکر از شما که برای مردم وطنتون بهترین ها رو میخواید.

چهارشنبه 17 تیر1394 - 3:53pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

ارتین عزیز
احتمال 90 درصد تو سری کردن دچار اشتباه شدین یکبار چک کنین ببینین درست انجام دادین یا نه .

چهارشنبه 17 تیر1394 - 3:59pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1106 , 1107 , 1108 , 1109 , 1110 , 1111 , 1112 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 166 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure