انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 14 اردیبهشت1403 - 2:28pm

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1102 , 1103 , 1104 , 1105 , 1106 , 1107 , 1108 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

mohsenlrl نوشته است:
سلام آقا حمید.بنده تستهایی رو با انواع کابل انجام دادم که لازم دیدم خدمتتون عرض کنم.برعکس نظر دوستان هم rg58 و هم 59 که جنس خیلی خوبم بودن،با گرفتن سیم در حد لمس میتر منفی می دادند،کابل مکس هم در سه حالت وصل کردم،در حالت اتصال شیلد به منفی و در حالت وصل دو مغزی داخل به یه نقطه و وصل شیلد به نقطه دوم ( هر چند احساس کردم در این حالت سنس بهتره)،میتر منفی داشتم.فقط در حالتی که شیلد کابل مکس به جایی وصل نبود و دو سیم مغزی به دو نقطه وصل بودن مشکل میتر منفی حل شد و دستگاه با دیلی 19 و سنس خوب با نویز کم کار کرد.این تستها با لوپ 20 بود.یه سوالم داشتم اقا حمید،بنده از یه ربع سکه طلا و یه انبردست کوچک برای تست حذف آهن استفاده کردم،متاسفانه با وجود درست بودن عدد تفکیک،حذف آهن درست کار نمی کنه،و تقریبا با هم حذف میشن،نمب دونم چرا در ورژن جدید اینجوری شده،ورژنهای قبل این مشکل نبود

خیلی ممنون از شما خسته نباشین.
بله فکر میکنم قبلا هم به این نکته در خصوص کابل اشاره کردین و تجربه خوبی هست. روش نهایی که شما استفاده کردین ایرادی نداره و بهرحال در این خصوص نتیجه عملی حرف آخر رو میزنه. امیدوارم دوستان هم توجه داشته باشن.
در مورد حذف آهن متوجه نشدم چرا درست کار نمیکنه؟ اگر درجه حذف آهن درست و به اندازه باشه اصلا نباید سکه طلا حذف بشه و فقط باید انبردست رو حذف کنه. اگر ممکنه دقیق تر توضیح بدین یا فیلم مشخصی بگیرین تا بررسی کنم.
ضمنا توجه داشته باشین با توجه به تغییراتی که در زمینه کابل و لوپ و شیلد انجام دادین طبیعتا ممکنه درجه حذف آهن چند عدد تغییر کرده باشه! پس درجه حداقلی حذف آهن رو باید مجددا پیدا کنین و بعد با سایر فلزات هم تست کنین.

سه شنبه 15 تیر1394 - 1:25am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام خداقوت
دوستان همانطور که میدونید این طرح سیستم به لطف استاد حمید عزیز خیلی حرفه ی و ایده آل جواب داده و هست وبا نظراتشون موافقم.بنابراین وقت تان را صرف تمرین و جستجو بگذارید. .ودیگه ظاهرش و باطنش بستگی به هزینه و هنر شما در مونتاژ کامل همه ی بخش ها داره,تا بتونین سبک و مقاوم,خوش دست و شیک وو بسازین...بنده هم بدون تغییر ساختم و میزبان و همراه از همه لحاظ به کارایی و قابلیت هاش اطمینان دارند و با افتخار اسمشو نصب کردم و در پاسخ گفته ام که محصول یک دانشمند نابغه ی ایرانی و مقیم در قلب ها هستش.
بنظرم اگر فردی از کارکرد دستگاه ناراضیه!مطمعن باشید که مشکلی در مدار و مونتاژشون و تنظیمات و مکان هست...و یا اینکه اپراتوریه خودش رو زیر سوال میبره,... :-?
و در برخورد شخصی میزبان و یا همراه...که به سیستم فلزیابی اشراف و آشنایی ندارند؛بالاخره طی چند دقیقه یا ساعت جستجو در مکانشون,با اپراتوری صحیح تان, عمق زنی وقدرت,نقطه زنی دقیق,تفکیک وحذف آهن,سایز و عمق تقریبی فلز مدفون,پس از بررسی نقاط بهشون اعلام می کنید,مطمعن باشید,بعد حفاری نقاط و نتیجه ی منطبق اعلام شده,تمام ابهاماتشون برطرف خواهد شد... =p~
و بلعکس اون فرد میزبان یا همراه... که اندکی به سیستم فلزیابی آشنا باشد و یا حتی حرفه ی باشد ؛با کمی جستجو و کارکردن با دستگاه fpi_h ,متوجه کارایی بالا و کم نظیرش خواهد شد.

سه شنبه 16 تیر1394 - 3:43am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
stkmelodi_20 نوشته است:
دوستات این بحث ها رو ولش کنید دستگاه با این همه توضیحات و تلاش بچها تقریبا تموم شده و درنوع خودش بی نقص هستش غروب یه خبری بهم رسید که هنوز گیج کاری هستم که انجام دادم .چندروز پیش با همین دستگاه یجایی بردنم که اونجارو 7متر به عرض 2متر کنده بودن من بهشون گفتم هیچی اینجا نیست ولی اونا طبق نقشه و گفتهای قدیمیها گفتن سکه دقیانوس هست منم اطراف منطقه رو گشتم که جای حدودا28متر پایین تر از محلو کنار آب باریکی دستگاه هشدلر داد بهشون گفتم اینجا علامت میده اونا هم با نگاه تمسخر امیز نیم متری کندن که یهو یکی گفت اینجا یه سکه 200تومنی افتاده بعد یکی دیگشون گفت یبار اینجا درویش اورده بودیم که اون گذاشت بقیه هم در تاید حرف اون گفتن احتمالا اون سکرو زده ولی من دوباره دستگاه زدم سنس داشت که بازم اونا قبول نکردن خلاصه بعد از گذشت 7روز غروب امدن با جان و تنی حراسان که به دادمون برس پیرمردی که اونجا باهامون بود 81تا سکه دقیانوس دراورده یکی هم که خیلی حول بود رسمن نشت و گریه کرد قسم میخورد خودش سکهارو دیده که اندازه نلبکی بودن ولی پیرمرده انکار کرده دقیقا جایی بوده که من گفتم اینا نیم متر کتدن ولی افسوس که تمسخرشون پایان خوبی نداشت البته جا داره بگم ساعتی پیش دوست عزیزی که درویش هستن و ساکن شهر دیگه ای بودن به من زنگ زدن و کل ماحرارو گفتن حتی کسی که بارو از زمین درآورده هم با گفتن شکل و شمایل برام توصیف کرد درحالی که اون نه منطقه رو میشناخت و نه ادمایی که بودن چون من خودمم به اون شخص اعتقاد نداشتم ولی حرفی که زد و نشانهایی که داد صحت داشت درضمن ایشون گفتن که بخاطر سکها ینفر هم به قتل رسیده که بعد جویا شدم و دیدم داماد اون پیر مرد بوده ولی هیچکس خبر نداره که به قتل رسیده مرگ طبیعی اعلام شده .و من هنوز درکما هستم که آیا باور کنم یا نه از دوستان اهل علم نظرشون چی میتونه باشه

دوست عزیز میشه لطف کنید بگید عدد تفکیکتون چند بود ...

(( آیا خداوند برای بنده اش کافی نیست)){سوره زمر آیه 36}

سه شنبه 16 تیر1394 - 4:06am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

PEERE DANA نوشته است:
سلام خداقوت
دوستان همانطور که میدونید این طرح سیستم به لطف استاد حمید عزیز خیلی حرفه ی و ایده آل جواب داده و هست وبا نظراتشون موافقم.بنابراین وقت تان را صرف تمرین و جستجو بگذارید. .ودیگه ظاهرش و باطنش بستگی به هزینه و هنر شما در مونتاژ کامل همه ی بخش ها داره,تا بتونین سبک و مقاوم,خوش دست و شیک وو بسازین...بنده هم بدون تغییر ساختم و میزبان و همراه از همه لحاظ به کارایی و قابلیت هاش اطمینان دارند و با افتخار اسمشو نصب کردم و در پاسخ گفته ام که محصول یک دانشمند نابغه ی ایرانی و مقیم در قلب ها هستش.
بنظرم اگر فردی از کارکرد دستگاه ناراضیه!مطمعن باشید که مشکلی در مدار و مونتاژشون و تنظیمات و مکان هست...و یا اینکه اپراتوریه خودش رو زیر سوال میبره,... :-?
و در برخورد شخصی میزبان و یا همراه...که به سیستم فلزیابی اشراف و آشنایی ندارند؛بالاخره طی چند دقیقه یا ساعت جستجو در مکانشون,با اپراتوری صحیح تان, عمق زنی وقدرت,نقطه زنی دقیق,تفکیک وحذف آهن,سایز و عمق تقریبی فلز مدفون,پس از بررسی نقاط بهشون اعلام می کنید,مطمعن باشید,بعد حفاری نقاط و نتیجه ی منطبق اعلام شده,تمام ابهاماتشون برطرف خواهد شد... =p~
و بلعکس اون فرد میزبان یا همراه... که اندکی به سیستم فلزیابی آشنا باشد و یا حتی حرفه ی باشد ؛با کمی جستجو و کارکردن با دستگاه fpi_h ,متوجه کارایی بالا و کم نظیرش خواهد شد.

سلام جناب پیردانا لوپتون خیلی شکیله ازنظر کارایی چطوره؟

سه شنبه 16 تیر1394 - 8:27am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

Linkon نوشته است:
دوستان یک جا هم رفته بودم که یه نفر میگفت میخوام دستگاه رو تست کنم این احمق رفته یه لیوان استیل رو تو 4 متری خاک کرده بود .من هم یه چاقو استیل گزاشتم تو جوراب وقتی میرفتم رو هدف پام رو نزدیک لوپ میبردم و دستگاه هم صداش درمیومد اون روز من و داداشم انقدر بهش خندیدیم که نگو.:)) :))
طرف هم هرچی بهش میگفتم دستگاه انقدر قدرت نداره و باید سایز فلز خیلی بزرگتر باشه هی گوش نداد من هم مجبور بودم که این کار رو انجام بدم.تازه آخر سر اومده بود میگفت دیدی بهت گفتم دستگاهت قدرتش از اون چیزی که میگی بیشتره :))

جالب اینجاست همون روز رفتیم یه جا کاوش دستگاه 2-3 جا سنس داشت بعد طرف از من سوال میکرد و میگفت دستگاهت ننوشته سکه نقره ساسانی هست یا سکه طلا خسرو؟ :))

فک میکردم فقط خودم با اینجور آدما برخورد کردم!نگو همه بچه ها کشیدن @-)
کاوش رفته بودم وقتی چندتا میخ و فلز بی ارزش دراوردیم صاب مکان گفت دسگاه فلزیاب بدرد نمیخوره!دسگاه باید طلایاب باشه! بهش گفتم طلا هم فلزه دیگه عمو! :D تعجب کرد انگار تازه فهمیده بود که طلا هم فلزه فک کنم قبلش فک میکرد فقط نعل اسب و میخ و ... فلز هستن!

سه شنبه 16 تیر1394 - 8:32am
مدیر سایت
مدیر سایت

majid_famali نوشته است:
:))
:ymapplause: :ymapplause:
احسن دوای مردم دهن بین و بی منطق همینه
منم اون اوایل کار با این دستگاه یک گروه رو با همین روش مجبور کردم 4 متر کار کنن تا یادشون بمونه عقلشون به چشمشون نباشه.
البته من تبلت 10اینچی سامسونگو به یه لوپ خالی وصل کردم و با یه عکس متحرک از فضای برنامه ویژوال شروع به سرچ کردم که کلی هم دوستان ذوق کرده بودن و بعد عکس اسکن جای دیگه رو که بار بود بهشون دادم گفتم اینم اسکن مکانتون...فقط ازشون پول نگرفتم و گفتم منم تو بار شریک =))
طفلکا چقد حال کرده بودن...
جالب اینجاست که بازم ازرو نرفتن و بازم اومدن دنبالم که بریم جای دیگه...منم گفتم بابا جاهای شما همش نگهبان داره. بارو جابجا میکنن اصلا نمیشه اونجاها باردرآورد

ای حاج مجید بلا ;)
دوستان عزیز و محترم ، لطفاً این محیط که مربوط به ساخت و ساز و راهنمایی دوستان در ساخت مدار هست رو با خاطره نویسی خراب نکنید و دنبال کشف و مطالب و ایده های جدید باشید تا به درد همه بخوره ، L-) متشکریم

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 16 تیر1394 - 11:47am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: فلزجو
سلام و عرض و ادب خدمت پیر دانا :ymhug:

جناب پیر دانا براتون مقدوره که برای دوستانی که فن مونتاژ رو بلد نیستن این فلزیاب رو بسازید؟ اگه براتون مقدوره با توجه به قیمت قطعات و دستمزد حضرتعالی قیمت رو هم بیان کنید که در این صورت بنده نوازی فرمودین :x

حاصلضرب توان در ادعا مقداری ثابت است هرچه توان انسان بیشتر باشد ادعایش کمتر است و هرچه توانش کمتر باشد ادعایش بیشتر است.

دکتر حسابی.

سه شنبه 16 تیر1394 - 12:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهدی نوشته است:
majid_famali نوشته است:
:))
:ymapplause: :ymapplause:
احسن دوای مردم دهن بین و بی منطق همینه
منم اون اوایل کار با این دستگاه یک گروه رو با همین روش مجبور کردم 4 متر کار کنن تا یادشون بمونه عقلشون به چشمشون نباشه.
البته من تبلت 10اینچی سامسونگو به یه لوپ خالی وصل کردم و با یه عکس متحرک از فضای برنامه ویژوال شروع به سرچ کردم که کلی هم دوستان ذوق کرده بودن و بعد عکس اسکن جای دیگه رو که بار بود بهشون دادم گفتم اینم اسکن مکانتون...فقط ازشون پول نگرفتم و گفتم منم تو بار شریک =))
طفلکا چقد حال کرده بودن...
جالب اینجاست که بازم ازرو نرفتن و بازم اومدن دنبالم که بریم جای دیگه...منم گفتم بابا جاهای شما همش نگهبان داره. بارو جابجا میکنن اصلا نمیشه اونجاها باردرآورد

ای حاج مجید بلا ;)
دوستان عزیز و محترم ، لطفاً این محیط که مربوط به ساخت و ساز و راهنمایی دوستان در ساخت مدار هست رو با خاطره نویسی خراب نکنید و دنبال کشف و مطالب و ایده های جدید باشید تا به درد همه بخوره ، L-) متشکریم

بله آقا مهدی حق با شماست...
بهرحال شرمنده دیگه تو این 400تا پست چند تایی هم اسپم دادیم.. .
مهندس صلاح میدونن حذفشون کنن البته همراه این پست.
البته ناگفته نمونه این تاپیک مجموعه ای از علم و عمل شده که گهگاهی هم تجربیات عملی تو این تاپیک عنوان میشه...
بازم بابت اطاله وقت دوستان از همه عذر میخوام

سه شنبه 16 تیر1394 - 3:01pm

حمید نوشته است:
سینا۶۵ نوشته است:
باعرض سلام وقت همه بخیر.باعرض تشکر ویژه از استاد بزرگوار آقا حمید. @};-
دوستان عزیز من مدارو ساختم الانم کار میکنه فقط اعداد ۳گانه تقریبا یک سوم مقدار اصلیشه.بیشتر صفحاتی رو که شما اساتید محترم زحمت کشیدید رو هم خوندم،فکر میکنم مشکل من از اصل نبودن ۳۵۷ باشه.ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمائید. @};-

دوست عزیز به فلزجو خوش اومدین. ممنون از شما.
همونطور که اشاره کردین پایین بودن هر 3 عدد به یک نسبت میتونه از ایسی 357 باشه. ولی امکان هم داره از اشتباه بودن مقادیر مقاومتهای اطراف 357 بخصوص مقاومتهای 7 و 8 هم باشه. همینطور باید دقت کنین موقع تستها لوپ شما نزدیک هیچ فلز بزرگی نباشه چون حضور فلز طبیعتا اعداد رو کاهش میده.

سلام جناب مهندس عزیز
از پاسختون ممنونم
مقاومتهارو بررسی کردم درست بودن،البته موقع مونتاژ قبل از نصب با مولتی متر هم چک کردم که مقادیر شون درست بود.فعلا با لوپ 20 عنکبوتی دارم تست میکنم،کابل اتصال هم مکس هست،تقریبا تمام مواردی که شما تا اینجا اشاره فرمودین رو هم رعایت کردم،سکه 500 تومنی رو تا 30 سانت سنس داشتم. @};-

سه شنبه 16 تیر1394 - 4:05pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با عرض پوزش از دوستان عزیز
این اخرین اسپم رو هم من بدم و ختم کلام

میخوام اگه بشه یه ال سی دی بزرگ رو کنار ال سی دی خود دستگاه قرار بدم و با یه میکرو و یه مدار مجزا از دستگاه یه برنامه ای پیاده کنم که با زدن یه کلید تصویر سکه و اهن و فلزات گوناگون رو همراه یه نمودار مشخص کنه.تا وقتی میریم گیر اینجور ادما میافتیم حسابی سر کارشون بزاریم.

[color=#FF8040]هیچ کس همراه نیست تنهای اول[/color]

سه شنبه 16 تیر1394 - 4:11pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1102 , 1103 , 1104 , 1105 , 1106 , 1107 , 1108 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: mnbvcxzaqwsx و 157 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure