انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 14 اردیبهشت1403 - 4:18pm

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1101 , 1102 , 1103 , 1104 , 1105 , 1106 , 1107 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

orginal نوشته است:
حمید نوشته است:
ruler نوشته است:
سلام.
میشه از باتری توباکس ساشو با استفاده از مبدلش برای این مدار استفاده کرد؟
باتری که من برای ساشو تهیه کرده بودم ۱۲ ولت و ۴.۵ آمپر بود. که البته یک مبدل دی سی به دی سی هم داشت این مدار.میشه از این باتری استفاده کنم و مبدل رو رو ۱۸ ولت تنظیم کنم؟ لطفا پاسخ بدید .ممنون

خیر نه باطری 12 ولت برای این مدار قابل استفادست و نه مبدل ولتاژ! مبدلهای ولتاژ نویز قابل ملاحظه ای دارن که هر جور هم فیلتر بشه باز هم روی بازدهی دستگاه اثر منفی محسوسی میذاره و بی ثباتش میکنه. این مورد رو بنده امتحان کردم. حالا شما هم میتونین با مبدل خودتون آزمایش کنین. از نظر آسیب زدن به مدار مشکلی نداره.

سلام دوست گرامی منم چون باطری 6 ولتی نداشتم این کار را کردم ولی متاسفانه بعدش مجبورشدم رگولاتور 12 ولتی را عوض کنم و بروم یک باطری 6 ولتی بخرم

سلام دوست گرامی .
ممنون از این که تجربه خودتون رو بیان کردید.سپاسگزارم @};- @};-

دوشنبه 15 تیر1394 - 10:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اکثرا روستنایی و ادم های بی سوادی هستند. مجبوریم به خاطر نشان دادن مکان بریم !!! برام جالبه :-? :^o خوب اگه شما میدونید که طرف بی سواده هیچی حالیش نیست !!! خوب پس مکانش هم بدرد نمیخوره دیگه اونجام برید چیزی جز علاف شدن نیست هم پولتون و هم زمان از دست میره .پس بهتر با اینطور افراد اصلا جایی نرید که بخواهید مجبور بشید ال سی دی گرافیکی رو فلزیاب نصب کنید. من که با همچین افرادی اصلا جایی نمیرم به خصوص افرادی که تو خواب دیدند جایی طلا بیرون اومده یا پدربزرگشون رو تو خواب دیدند گفته نوه عزیزم فردا برو فلان جا بار زیادی هستش .برش دار برو زن بگیر :D یا مثلا اقا تو خونه فلانی گنج داره !!! حتی چند بار به من گفتم اقا تو خونه شما تو روشتا گنج داره رفتی دستگاه بزنید؟ گفتم عزیز دلم نه نرفتم ولی اگه شما شبانه رفتید حفاری کردید مشکلی نیست فقط بعد از حفاری دوباره جاش رو پر کن و مثل اول درسصتش کن ید .که بی خیال شدند :)) البته من که بچگی تو روستا بودم خیلی ها بودند که فکر میکردند داخل خونه ها بار داره الان هم که خونه ها خالی از سکنه شده اکثرا میرند حفاری در ضمن گنج گوجه فرنگی نیست که هر جا داشته باشه این راه هم برای خودش حساب و کتاب داره :-Q اقا دیشب دستگاه رو برداشتم رفتم حفاری ولی دست خالی برگشتیم ! خوب معمولمه که باید دست خالی برمیگشی ;)

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

دوشنبه 15 تیر1394 - 10:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

فقط و فقط اپدیت بشه که پایین ال سی دی 4*16 بنویسه NO Service مشکل حل شده است ؛ میگوییم دستگاه ماهواره ایست تمام =)) دیگه حرفی برای گفتن باقی نمی ماند.
البته منظور بیشتر اینه که به این نوع ال سی دی سرویس نمیده =)) و این نوشته خیلی جاها بدرد میخوره . در ضمن عقل و وجدان هیچ ادمی اجازه نمیده چنین کاری بکنه جز اینکه مجبور بشه و در صورت نیاز از این شگرد استفاده کنه .
بنابراین از شوخی گذشته این مورد را از مهندس عزیز تقاضامندیم موقتا پایین ال سی دی 4*16 بنویسه NO Service

دوشنبه 15 تیر1394 - 10:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام آقا حمید.بنده تستهایی رو با انواع کابل انجام دادم که لازم دیدم خدمتتون عرض کنم.برعکس نظر دوستان هم rg58 و هم 59 که جنس خیلی خوبم بودن،با گرفتن سیم در حد لمس میتر منفی می دادند،کابل مکس هم در سه حالت وصل کردم،در حالت اتصال شیلد به منفی و در حالت وصل دو مغزی داخل به یه نقطه و وصل شیلد به نقطه دوم ( هر چند احساس کردم در این حالت سنس بهتره)،میتر منفی داشتم.فقط در حالتی که شیلد کابل مکس به جایی وصل نبود و دو سیم مغزی به دو نقطه وصل بودن مشکل میتر منفی حل شد و دستگاه با دیلی 19 و سنس خوب با نویز کم کار کرد.این تستها با لوپ 20 بود.یه سوالم داشتم اقا حمید،بنده از یه ربع سکه طلا و یه انبردست کوچک برای تست حذف آهن استفاده کردم،متاسفانه با وجود درست بودن عدد تفکیک،حذف آهن درست کار نمی کنه،و تقریبا با هم حذف میشن،نمب دونم چرا در ورژن جدید اینجوری شده،ورژنهای قبل این مشکل نبود

دوشنبه 15 تیر1394 - 11:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان خواهشن دست از این بحثها بردارید.نتایج تستهاتون رو بذارید دوستان،اینو به عنوان یه خواهش می گم

دوشنبه 15 تیر1394 - 11:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستات این بحث ها رو ولش کنید دستگاه با این همه توضیحات و تلاش بچها تقریبا تموم شده و درنوع خودش بی نقص هستش غروب یه خبری بهم رسید که هنوز گیج کاری هستم که انجام دادم .چندروز پیش با همین دستگاه یجایی بردنم که اونجارو 7متر به عرض 2متر کنده بودن من بهشون گفتم هیچی اینجا نیست ولی اونا طبق نقشه و گفتهای قدیمیها گفتن سکه دقیانوس هست منم اطراف منطقه رو گشتم که جای حدودا28متر پایین تر از محلو کنار آب باریکی دستگاه هشدلر داد بهشون گفتم اینجا علامت میده اونا هم با نگاه تمسخر امیز نیم متری کندن که یهو یکی گفت اینجا یه سکه 200تومنی افتاده بعد یکی دیگشون گفت یبار اینجا درویش اورده بودیم که اون گذاشت بقیه هم در تاید حرف اون گفتن احتمالا اون سکرو زده ولی من دوباره دستگاه زدم سنس داشت که بازم اونا قبول نکردن خلاصه بعد از گذشت 7روز غروب امدن با جان و تنی حراسان که به دادمون برس پیرمردی که اونجا باهامون بود 81تا سکه دقیانوس دراورده یکی هم که خیلی حول بود رسمن نشت و گریه کرد قسم میخورد خودش سکهارو دیده که اندازه نلبکی بودن ولی پیرمرده انکار کرده دقیقا جایی بوده که من گفتم اینا نیم متر کتدن ولی افسوس که تمسخرشون پایان خوبی نداشت البته جا داره بگم ساعتی پیش دوست عزیزی که درویش هستن و ساکن شهر دیگه ای بودن به من زنگ زدن و کل ماحرارو گفتن حتی کسی که بارو از زمین درآورده هم با گفتن شکل و شمایل برام توصیف کرد درحالی که اون نه منطقه رو میشناخت و نه ادمایی که بودن چون من خودمم به اون شخص اعتقاد نداشتم ولی حرفی که زد و نشانهایی که داد صحت داشت درضمن ایشون گفتن که بخاطر سکها ینفر هم به قتل رسیده که بعد جویا شدم و دیدم داماد اون پیر مرد بوده ولی هیچکس خبر نداره که به قتل رسیده مرگ طبیعی اعلام شده .و من هنوز درکما هستم که آیا باور کنم یا نه از دوستان اهل علم نظرشون چی میتونه باشه

دوشنبه 15 تیر1394 - 11:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درویشی که باهام تماس گرفته بود گفت سکها تو خونه پیرمرد تو همون روستا داخل یه اتاق چال شده .نمیدونم قابل باور هست یا نه. اون گروهی هم که هیچی دستشون نمرفت خیلی بابت این بار زحمت کشیدن تا جایی که میدونم یک ماه تمام با صرف کلی هزینه اونجا کار کردن

دوشنبه 15 تیر1394 - 11:51pm
مدیر کل
مدیر کل

سینا۶۵ نوشته است:
باعرض سلام وقت همه بخیر.باعرض تشکر ویژه از استاد بزرگوار آقا حمید. @};-
دوستان عزیز من مدارو ساختم الانم کار میکنه فقط اعداد ۳گانه تقریبا یک سوم مقدار اصلیشه.بیشتر صفحاتی رو که شما اساتید محترم زحمت کشیدید رو هم خوندم،فکر میکنم مشکل من از اصل نبودن ۳۵۷ باشه.ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمائید. @};-

دوست عزیز به فلزجو خوش اومدین. ممنون از شما.
همونطور که اشاره کردین پایین بودن هر 3 عدد به یک نسبت میتونه از ایسی 357 باشه. ولی امکان هم داره از اشتباه بودن مقادیر مقاومتهای اطراف 357 بخصوص مقاومتهای 7 و 8 هم باشه. همینطور باید دقت کنین موقع تستها لوپ شما نزدیک هیچ فلز بزرگی نباشه چون حضور فلز طبیعتا اعداد رو کاهش میده.

سه شنبه 15 تیر1394 - 1:12am
مدیر کل
مدیر کل

ruler نوشته است:
ممنون از پاسخ شما مهندس عزیز.
با این اوصاف باید یک باتری دیگه تهیه کنم ولی میشه این باطری رو هم خشک بگیرم و بیرون دستگاه توی کوله پشتی باشه یا حتما باید درون خود جعبه مدار باشه؟
با تشکر از زحمات شما برای کل انجمن @};- @};-

خواهش میکنم.
بله باطری دور و بر 18 ولت بهترین انتخاب هست. برای باطریهای خشک طبیعتا باید بصورت ترکیب سری شده باطری 12 و 6 ولتی باشه. سیمکشی طولانی برای باطری میتونه اندکی افت ثبات و کارایی رو برای فلزیاب به همراه داشته باشه. بنابراین سعی کنین باطری تا حد ممکن به جعبه مدار نزدیک باشه. ولی داخل جعبه بودن باطری ضرورت نداره.

سه شنبه 15 تیر1394 - 1:16am
مدیر کل
مدیر کل

yahooo نوشته است:
فقط و فقط اپدیت بشه که پایین ال سی دی 4*16 بنویسه NO Service مشکل حل شده است ؛ میگوییم دستگاه ماهواره ایست تمام =)) دیگه حرفی برای گفتن باقی نمی ماند.
البته منظور بیشتر اینه که به این نوع ال سی دی سرویس نمیده =)) و این نوشته خیلی جاها بدرد میخوره . در ضمن عقل و وجدان هیچ ادمی اجازه نمیده چنین کاری بکنه جز اینکه مجبور بشه و در صورت نیاز از این شگرد استفاده کنه .
بنابراین از شوخی گذشته این مورد را از مهندس عزیز تقاضامندیم موقتا پایین ال سی دی 4*16 بنویسه NO Service

عزیز من اگر شوخی هست که بجای خود! ولی اگر جدی میگین که طبیعتا امکانش نیست چون اگر بفرض برای ال سی دی بزرگتر هر چیزی در نظر بگیریم دیگه با ال سی دی کوچکتر درست کار نمیکنه! این هم که عرض کردم ال سی دی 16 در 4 میتونین بذارین بخاطر این بود که سیستمش ال سی دی 16 در 2 رو هم در بر میگیره ولی برعکسش صادق نیست.

سه شنبه 15 تیر1394 - 1:20am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1101 , 1102 , 1103 , 1104 , 1105 , 1106 , 1107 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , kaakasat , mtg212 و 179 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure