انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 14 اردیبهشت1403 - 1:16pm

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1098 , 1099 , 1100 , 1101 , 1102 , 1103 , 1104 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

در ضمن در لوپ جی پی شماره 2 مغزی لوپ و شماره 1 و5 شیلد سیم بهش وصله

اشک هایی که بعد از شکست میریزیم همان عرق هایی هستند که قبل از آن نریخته ایم

دوشنبه 15 تیر1394 - 4:04pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

jaber68 نوشته است:
سلام دوستان عزیز و اقا حمید گل
من دیشب با اشتباه زدن فیوز بیتها میکروهام رو ترکوندم.چه راهی رو پیشنهاد میکنید تا میکروم درست بشه
باید مدار دکتر فیوز بیت رو بسازم یا راه دیگه ای هم هست؟
ممنون میشم راهنماییم کنید.

در ضمن اقا حمید
میشه تو قسمت پسورد بعد اینکه پسورد رو فعال کردیم و پسورد رو انتخاب کردیم گزینه تایید پسورد هم قرار بدید.چون دیشب پسورد رو انتخاب کردم و بعد خواستم لغوش کنم فکر کردم گزینه تایید پسورد داره ولی نداشت و پسورد گزاشته شد و حالا پسورد رو فراموش کردم و خواستم دوباره پروگرام کنم که فیوز بیتها رو اشتباه زدم و میکرو رفت واسه خودش.......
یه چیز دیگه اینکه چند باری از شما توسط دوستان درخواست شده که ال سی دی مدار رو گرافیکی کنید .اگه امکانش هست یه ال سی دی بزرگتر و گرافیکی تر رو واسه دستگاه برنامه ریزی کنید چون ما هر کجا دستگاه رو میبریم واسه کاووش متاسفانه بلانسبت شما ها عقل مردم تو چششونه و فکر میکنن که دستگاه مالی نیست در صورتی که ما و شما میدونیم که دستگاه کاراییش چطوریه.حالا اگه صلاح میدونید و امکانش وجود داره یه فکری به خاطر این مساله هم بکنید.ممنون میشم.البته اقا حمید جسارت نباشه و فکر بد در مورد من نکنیدا.من نیتم فقط و فقط بهتر شدن دستگاه و استفاده از اون برای کاووشهای خودم و دوستانه که واقعا وقتشون رو واسه این مدار گزاشتن و میخوان ازش استفاده ببرند هست و هیچگونه قصد و نیت شومی ندارم.بازم ممنون از همگی به خصوص اقا حمید

با سلام . دوست گرامی مهندس حمید قبلا راجع به موضوع شکیل بودن دستگاه توضیحات کامل دادن مهم کارایی دستگاه هست شما اگر اینو اثبات کنید فکر نکنم دیگه حرفی برای طرف مقابلت بمونه که بزنه . در ضمن اگر این موضوع خیلی براتون مهمه میتونین مثل بعضی دوستان هزینه جعبه و طراحی شکیل بدید و برای پنل جلو از نوع طراحی لمسی استفاده کنید . ادرسم سرچ کنین پیدا میکنین فکر کنم چهار راه تیر ی پاساژ هست طبقه بالاش میزنه . پیروز باشید . اما یادتون باشه طرح زیبا بعضی وقتا کار دست ادم میده :YMPEACE:

دوشنبه 15 تیر1394 - 4:12pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

مهندس حمید خسته نباشید
لطفا با توجه به تست های انجام شده لطف کنید در ورژن بعدی مقدار صدا رو کمتر کنید چون حتی روی گزینه یک هم از حد استاندارد خیلی بالاتره و گوش رو اذیت میکنه بطوری که تا چند متر اون طرف تر هم کسایی که وایسادن صدای بوق هندزفری رو میشنون . مثل کاری که برای اسپید انجام شد . ( البته این نظر شخصی منه بقیه دوستانم میتونن نظر بدن تا مهندس بهتر تصمیم بگیرن )
با تشکر از زحمات شما .

دوشنبه 15 تیر1394 - 4:18pm
مدیر کل
مدیر کل

sodoko نوشته است:
سلام مهندس حمید عزیز @};-
من تازه فهمیدم لوپی که ساخته بودم اهمش حتی کمتر از 0.1 اهم بوده و اونو وصل کردم به مدار X_X
مدارم اتفاقی براش افتاده؟ :(( چجوری مطمئن شم؟ینی اگه مدار سالم کار کنه چه مشخصاتی باید داشته باشه؟
اینم بگم که ولتاژ 9.5 من اولا دقیقا 9.5 بود ولی الان شده 9.51 .
و یه سوال دیگه اینکه اگه bs170 مشکلی داشته باشه یا اصل نباشه چجوری میشه فهمید و به کجای مدار مربوط میشه .
خیلی ممنون مهندس :-*

اگر دستگاه شما کماکان میتونه بالانس بشه و دیلی لوپ رو پیدا کنه یعنی مشکل خاصی نداره.
دقت ولتاژ 9.5 رو در فایل توصیح دادم! یک صدم ولت اهمیتی نداره و اصولا دقت مولتی متر ها هم در حدی نیست که بشه روی صدم ولت در این رنج ولتاژ حساب کرد.
BS170 اگر هر مشکلی داشته باشه دستگاه کلا بالانس نمیشه و خطای لوپ میده. اگر خطای لوپ ندارین این ترانزیستور مشکلی نداره و کیفیتش هم تاثیری در کار نداره.

دوشنبه 15 تیر1394 - 4:47pm
مدیر کل
مدیر کل

jaber68 نوشته است:
من دیشب با اشتباه زدن فیوز بیتها میکروهام رو ترکوندم.چه راهی رو پیشنهاد میکنید تا میکروم درست بشه

در ضمن اقا حمید
میشه تو قسمت پسورد بعد اینکه پسورد رو فعال کردیم و پسورد رو انتخاب کردیم گزینه تایید پسورد هم قرار بدید.چون دیشب پسورد رو انتخاب کردم و بعد خواستم لغوش کنم فکر کردم گزینه تایید پسورد داره ولی نداشت و پسورد گزاشته شد و حالا پسورد رو فراموش کردم و خواستم دوباره پروگرام کنم که فیوز بیتها رو اشتباه زدم و میکرو رفت واسه خودش.......
یه چیز دیگه اینکه چند باری از شما توسط دوستان درخواست شده که ال سی دی مدار رو گرافیکی کنید .اگه امکانش هست یه ال سی دی بزرگتر و گرافیکی تر رو واسه دستگاه برنامه ریزی کنید چون ما هر کجا دستگاه رو میبریم واسه کاووش متاسفانه بلانسبت شما ها عقل مردم تو چششونه و فکر میکنن که دستگاه مالی نیست در صورتی که ما و شما میدونیم که دستگاه کاراییش چطوریه.حالا اگه صلاح میدونید و امکانش وجود داره یه فکری به خاطر این مساله هم بکنید.ممنون میشم.البته اقا حمید جسارت نباشه و فکر بد در مورد من نکنیدا.من نیتم فقط و فقط بهتر شدن دستگاه و استفاده از اون برای کاووشهای خودم و دوستانه که واقعا وقتشون رو واسه این مدار گزاشتن و میخوان ازش استفاده ببرند هست و هیچگونه قصد و نیت شومی ندارم.بازم ممنون از همگی به خصوص اقا حمید

خواهش میکنم.
این میکروها فقط با فیوز بیت خاصی قفل میشن. حالا اگر شما دقیقا همون حالت رو تنظیم کرده باشین طبیعتا با پروگرامر عادی دیگه اصلا قابل پروگرام نیست و یا پروگرامر ولتاژ بالا لازم دارین یا با همون مدار دکتر فیوز بیت باید فیوزبیتهای میکرو رو به حالت عادی برگردونین.
در خصوص مساله پسورد حق با شماست و بنده هم میخواستم گزینه Confirm برای رمز عبور قرار بدم ولی برنامه اون قسمت به صورتی هست که باید مقدار زیادی کد فقط برای تایید رمز اضافه بشه و این از نظر من برای چنین قابلیت غیر ضروری صلاح نبود! لذا فعلا بهتر هست موقع گذاشتن رمز در همون یک بار که رمز رو وارد میکنین دقت لازم رو انجام بدین. با توجه به اینکه رمز روی صفحه نمایش داده میشه میتونین قبل از اوکی کردنش عدد رمز رو یادداشت کنین.
در مورد ال سی دی هم توضیح دادم که این کار رو بنا به دلایل متعدد انجام نمیدم. البته ال سی دی گرافیکی داستان خاص خودشو داره و بطور مستقیم با مدار فعلی قابل استفاده نیست اما ال سی دی کاراکتری بزرگتر رو میشه استفاده کرد. عرض کردم بلحاظ کاهش احتمال سوء استفاده جز همین ال سی دی که حداقل مورد نیاز هست رو در نظر نگرفتم. توجه داشته باشین طرح این دستگاه یک طرح فنی ساز هست نه تجاری ساز! هر کسی کمی آشنا باشه با توجه به تنظیمات خاص و منحصر بفردی که در منو میبینه متوجه موضوع میشه. حالا عوام چه فکر میکنن برای من اهمیتی نداره. از نظر من کسی که همه چیز رو به ظاهر دستگاه میدونه واقعا حقشه که میلیونها تومن پول رو بابت اسباب بازی های شیک پرداخت کنه و در نهایت هم به چیزی نرسه! کار فلزیابی عقل و هوش و درایت خودش رو نیاز داره. کسی اگر واجد این شرایط نیست بنظر من نباید اصلا وقت و انرژی خودش رو صرف پرسه زدن در کوه و دشت و بیابان کنه! بقول معروف نابرده رنج گنج میسر نمیشود. بیشتر داستان هم اصلا به دستگاه بستگی نداره!!! اینا مسائلی هست که بارها عرض کردیم.
اما درباره ظاهر این نکته رو هم عرض کنم که ال سی دی اتفاقا خیلی هم مهم نیست! شما با ساخت جعبه و اسکلت و لوپ بسیار شیک میتونین همین طرح رو از هر فلزیابی قشنگ تر در بیارین بطوریکه همه انگشت به دهان بمونن! این دیگه بستگی به سلیقه و مهارت خودتون داره. فلزیاب وسیله کوچکی نیست که همه فقط به ال سی دی اون نگاه کنن. شکل کلی ظاهرش هم خیلی روی ذهنیت افراد ظاهربین تاثیر داره! :D

دوشنبه 15 تیر1394 - 5:01pm
مدیر کل
مدیر کل

kelid نوشته است:
مهندس حمید خسته نباشید
لطفا با توجه به تست های انجام شده لطف کنید در ورژن بعدی مقدار صدا رو کمتر کنید چون حتی روی گزینه یک هم از حد استاندارد خیلی بالاتره و گوش رو اذیت میکنه بطوری که تا چند متر اون طرف تر هم کسایی که وایسادن صدای بوق هندزفری رو میشنون . مثل کاری که برای اسپید انجام شد . ( البته این نظر شخصی منه بقیه دوستانم میتونن نظر بدن تا مهندس بهتر تصمیم بگیرن )
با تشکر از زحمات شما .

ممنون از شما.
ولوم درجه 1 کمترین صدایی هست که امکان تولیدش وجود داشته! کمتر از اون بمعنی قطع بودن صداست. در واقع من فقط حداکثر صدا رو با توجه به تستهای خودم طوری محدود کردم که ترانزیستور اون قسمت آسیب نبینه و بشه از حداکثر قدرتش استفاده کرد که از این حیث کاملا کافی هم بوده. ولی در خصوص حداقل صدا مشکلی نداریم.
مساله شما یا از نوع بلندگویی هست که استفاده کردین و یا ممکنه قطعات مربوط به مدار صوتی شامل مقاومتهای 16 و 17 و 18 رو اشتباه گذاشتین. در نهایت اگر باز هم حس میکنین صدا زیاد قوی هست کم کردنش خیلی راحته! میتونین بک مقاومت مثلا 10 اهمی با بلندگو سری کنین تا صدا ضعیف بشه. برای هدفون هم بهتره از هدفون های ولوم دار استفاده کنین تا کنترل بیشتری روی میزان صدا داشته باشین.

دوشنبه 15 تیر1394 - 5:11pm

حمید نوشته است:
faraz_223 نوشته است:
سلام به مهندس حمید عزیز و به همه عزیزان
یک مورد مشترکی که تو اکثر فلزیاب های پالسی که تا حالا دیدم وجود داشته این بود که وقتی مثلا میخوای داخل یک گودال رو کاوش کنی دستگاه به شکل نامتعارفی بی ثبات میشه که فکر می کنم این مسئله بخاطر سنس حاشیه گودال با لبه های لوپ باشه .
میخوام ببینم برای این مسئله با تنظیماتی که در اختیار داریم میشه کاری کرد ؟
مسئله بعدی که باهاش مواجه شدم تفکیک و حذف آهنه ، چون تو توضیحات اومده که اگه نتونستیم از 1 تا 10 در بخش ایرون ریجکت آهن رو حذف کنیم بهتره که به داده های تفکیک اعتماد نکنیم ، من این مسئله رو داشتم بطوریکه در حدود 13 الی 14 حذف آهن اتفاق می افته . البته توضیح دادین که تفکیک از لوپ و تنظیم فرکانس و دامنه تاثیر می پذیره ، میخواستم ببینم در این خصوص توصیه ای دارین یا باید روی طراحی دقیق تر لوپ متمرکز بشم؟
چون اعدادسه گانه تفکیک رو تقریبا با همون نسبتی که فرمودین دارم بنظرم رسید که شاید قطعاتم از جمله آی سی 357 داره درست کار میکنه تا نظر شما چی باشه ؟
ممنونم مهندس و باز هم بخاطر زحماتی که می کشید تشکر می کنم

ممنون خسته نباشین.
در خصوص گودال مطلب شما درست هست و بارها در موردش بحث کردیم. بله با تنظیماتی از قبیل افزایش دیلی میشه تا حدی داخل گودال هم بهتر کار کرد ولی بنظر من شرط اصلی ؛ کوچک بودن لوپ نسبت به گودال هست تا بشه راحت تر جواب گرفت.
توضیحاتی که در خصوص حذف آهن فرمودین مربوط به نسخه های قبلی بود که تا 10 درجه بیشتر نداشتیم! در حال حاضر فرض بر این هست که اگر دستگاه شما هم عین بنده باشه باید درجه آهن دور و بر 15 جواب بده. پس مشکلی نیست. فایل توضیحات رو هم به امید خدا در فرصتی آپدیت میکنم.
مدار شما در کل بنظر میاد هیچ مشکلی نداره. بیشتر تمرکزتون رو روی ساخت اسکلت مناسب و لوپ بذارین تا امکان بهره برداری بهتری از دستگاهتون داشته باشین.

خیلی ممنون مهندس که پاسخ دادین
و همچنین بخاطر زحماتی که می کشین ممنونم ... بدون تعارف یکی از دوستانی که با دستگاههای مختلف کار کرده وقتی این دستگاه رو دید و کمی باهاش ور رفت گفت تنظیماتش در برخی موارد از لورنز هم بهتره و کلا دستگاه در اختیار آدمه
این اظهار نظرهای افراد فنی گاهی وقتا میتونه ملاک کار باشه
به هر حال ممنونم برای دقت نظر تون و زحماتی که می کشید

دوشنبه 15 تیر1394 - 5:30pm
مدیر کل
مدیر کل

SAHEL نوشته است:
سلام خدمت مهندس حمید گل خسته نباشی باید بگم گل کاشتی :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:
من تازه عضو این انجمن شدم و فایلهای مدارو مطالعه کردم و تا چند روز آینده مدارو میسازمش چند پیشنهاد در مورد سخت افزار و چند پیشنهاد در مورد نرم افزارش دارم که با رعایت ادب و احترام عرض میکنم البته هدف پیشرفت کار فنی مداره :
برای از بین بردن نویز 2 کارو میشه انجام داد : 1 قراردادن فیلتر مناسب قبل از تغذیه ADC میکرو . 2 قرار دادن سلف 12uh 6A قبل از خازن های C16 C15 .
برای افزایش سرعت و دقت در اندازه گیری دیجیتالی مدار بهتره از سری XMEGA U به جای میکروی فعلی استفاده بشه به دلایل 1: ADC 12bit که دوستان متخصص میدونن در میکروی فعلی ADC 10bit معادل 1024 رقم برای 5ولته که در ADC 12bit XMEGA معادل 4095رقم برای 3.3 ولته که دقت پردازش سیگنالو چندین برابر افزایش میده 2: سرعت این سری حد اقل 32KHrz که تقریبا دو برابرمیکروی موجود هستش 3: وجود امکانات DACدر این سری برای استفاده به عنوام خروجی بسیار کارآمدتره 3: وجود امکاناتی از قبیل MDA و .... عملا سرعت پردازش رو چندین برابر افزایش میدهد که باعث کاهش زمان مرده و افزایش مدت زمان بیشتر جهت پردازش سیگنال از یک پالس تا پالس بعدی می شود که خود امکان گنجاندن برنامه های محاسباتی پیشرفته تری در نرم افزار مدار را مهیا میسازد . 4: این سری احتیاجی به مدار پروگرامر نداردو کابل USB کافی است .
با استفاده از گیت درایور و IGBT مخصوص میشه عمق کاوش بیشتر کرد:
TLP 250 +_1.5 A 10-30V یا FOD 3182 3A 10-30V , و , IXGH60N60C2 600V Icm300A برای کویل های 350uh-500uh برای کاوش های عمق متوسط .
TLP 250 +_1.5 A 10-30V یا FOD 3182 3A 10-30V , و , HGTG30N120CN 1200V Icm240A و HGTG27N120BN 1200A Icm216A برای کویل های 1000uh-1200uh برای کاوش های عمیق الته با تغییر دو مقاومت R11 R12 به مقدار 2K 5W .

برای افزایش عقق ودر نقطه مقابل آن کاهش اثر املاح خاک و کانیها بهتر است دو کار را انجام داد 1 : افزلیش فرکانس کاری مثل مدل Z1 Deep max با فرکانس 1400hrz-2100hrz و در مقابل کاهش پهنای پالس در حد us برای کاهش اثر خاک و املاح . 2: افزایش ضرفیت کویل تا 1200uh برای تولید میدان مغناطیسی قویترجهت عمق کاوش بیشتر که هرچه ضرفیت کول بیشتر باشه به فرکانس بیشتر با پهنای پالس کمتری نیاز است .

دوست عزیز خیلی ممنون از شما. به فلزجو خوش اومدین!
برخی مطالب شما درست بود و برخی هم نه و در مجموع باید گفت ظاهرا شما پیشنهاد طرح دیگری رو دارین که البته در برنامه بنده نیست.
در خصوص نویز مربوط به ADC بنده از بهترین فیلتری که طبق اطلاعات اسکوپ جواب داده استفاده کردم. توجه داشته باشین تمام نقاط مدار بدون استثنا توسط یک اسکوپ خوب آنالیز شده و بارها درش تغییر صورت گرفته! همینطوری نظری چیزی رو انجام ندادم.
در مورد استفاده از میکروهای XMEGA حق با شماست و بنده مدتها در این فکر بودم که از این میکروها استفاده کنم. اما چند مشکل عمده مانع این کار شد! اول اینکه این میکروها تا این لحظه قابل شبیه سازی در پروتئوس یا هیچ نرم افزار شبیه سازی مشابهی که بتونه ترکیب مدار آنالوگ و دیجیتال رو آنالیز کنه نیست و این مشکل بخصوص در آغاز پروژه کار رو بسیار دشوار میکرد. مشکل دوم SMD بودن تمام مدلهای این نوع میکرو بود که کار مونتاژ رو برای عموم دوستان سخت میکرد. مشکل سوم هم گرانتر بودن و تا حدی کمیاب تر بودن این میکروهاست که باز کار رو برای دوستان مشکل میکرد. وگرنه در بهتر بودن میکروهای سری XMEGA شکی نیست. با این وجود جوابدهی طرح فعلی در حدی بوده که شخصا فکر نمیکنم با تغییر میکرو بشه به نتیجه ای که بصورت محسوس در فلزیابی بهتر باشه دست پیدا کرد.
در مورد IGBT برای این مدار بسیاری از مدلها قابل استفاده هست و دوستان هم تست کردن. نتایج ظاهرا زیاد تفاوت محسوسی نداشته.
در مورد افزایش فرکانس هر چند ما فرکانس بالا رو در این طرح داریم و حتی میشه بیشتر از 1000 هم قرار داد ولی تستها نشان میده که فرکانسهای بالا چندان جواب خوبی نمیدن. به اعتقاد من اتفاقا افزایش فرکانس سبب افزایش حساسیت به ذرات و املاح و کاهش نسبی نفوذ امواج در خاک میشه و این مطلبی ثابت شدست. حالا لورنز دقیقا چه کاری انجام داده من نمیدونم و تا الان هم هیچ مطلب ثابت شده یا شکل موج خروجی که با اسکوپ ثبت شده باشه در مورد اون دستگاه ندیدیم.
در مورد ظرفیت لوپ هم دوستان تستهای زیادی کردن و این مدار محدودیتی از نظر ظرفیت لوپ نداره. بقول شما ممکنه ظرفیتهای بالا برای لوپهای بزرگ بهتر باشه. ولی لوپ با ظرفیت بالا قطعا پهنای پالس بیشتری میخواد نه کمتر! وگرنه جریان لوپ افت زیادی میکنه و قدرت میدان لوپ هم بیش از اونکه به ظرفیت بستگی داشته باشه به جریانش بستگی داره.

دوشنبه 15 تیر1394 - 5:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
jaber68 نوشته است:

در ضمن اقا حمید

خواهش میکنم.
این میکروها فقط با فیوز بیت خاصی قفل میشن. حالا اگر شما دقیقا همون حالت رو تنظیم کرده باشین طبیعتا با پروگرامر عادی دیگه اصلا قابل پروگرام نیست و یا پروگرامر ولتاژ بالا لازم دارین یا با همون مدار دکتر فیوز بیت باید فیوزبیتهای میکرو رو به حالت عادی برگردونین.
در خصوص مساله پسورد حق با شماست و بنده هم میخواستم گزینه Confirm برای رمز عبور قرار بدم ولی برنامه اون قسمت به صورتی هست که باید مقدار زیادی کد فقط برای تایید رمز اضافه بشه و این از نظر من برای چنین قابلیت غیر ضروری صلاح نبود! لذا فعلا بهتر هست موقع گذاشتن رمز در همون یک بار که رمز رو وارد میکنین دقت لازم رو انجام بدین. با توجه به اینکه رمز روی صفحه نمایش داده میشه میتونین قبل از اوکی کردنش عدد رمز رو یادداشت کنین.
در مورد ال سی دی هم توضیح دادم که این کار رو بنا به دلایل متعدد انجام نمیدم. البته ال سی دی گرافیکی داستان خاص خودشو داره و بطور مستقیم با مدار فعلی قابل استفاده نیست اما ال سی دی کاراکتری بزرگتر رو میشه استفاده کرد. عرض کردم بلحاظ کاهش احتمال سوء استفاده جز همین ال سی دی که حداقل مورد نیاز هست رو در نظر نگرفتم. توجه داشته باشین طرح این دستگاه یک طرح فنی ساز هست نه تجاری ساز! هر کسی کمی آشنا باشه با توجه به تنظیمات خاص و منحصر بفردی که در منو میبینه متوجه موضوع میشه. حالا عوام چه فکر میکنن برای من اهمیتی نداره. از نظر من کسی که همه چیز رو به ظاهر دستگاه میدونه واقعا حقشه که میلیونها تومن پول رو بابت اسباب بازی های شیک پرداخت کنه و در نهایت هم به چیزی نرسه! کار فلزیابی عقل و هوش و درایت خودش رو نیاز داره. کسی اگر واجد این شرایط نیست بنظر من نباید اصلا وقت و انرژی خودش رو صرف پرسه زدن در کوه و دشت و بیابان کنه! بقول معروف نابرده رنج گنج میسر نمیشود. بیشتر داستان هم اصلا به دستگاه بستگی نداره!!! اینا مسائلی هست که بارها عرض کردیم.
اما درباره ظاهر این نکته رو هم عرض کنم که ال سی دی اتفاقا خیلی هم مهم نیست! شما با ساخت جعبه و اسکلت و لوپ بسیار شیک میتونین همین طرح رو از هر فلزیابی قشنگ تر در بیارین بطوریکه همه انگشت به دهان بمونن! این دیگه بستگی به سلیقه و مهارت خودتون داره. فلزیاب وسیله کوچکی نیست که همه فقط به ال سی دی اون نگاه کنن. شکل کلی ظاهرش هم خیلی روی ذهنیت افراد ظاهربین تاثیر داره! :D
دقیقا حرف شما رو من تجربه کردم دستگاه یبار سر زمین بردم دو نفر نگاه کردن دیدم پچ پچ میکنن چون من دستگاه تو جعبه 10*10جا دادم خیلی هم شیک و ظریفه .جایی هم که منو برده بودن خیلی خنده دار بود چند جارو با دستگاه گرفتم ولی خبری نشد بعد احساس کردم دارن منو به بازی میگیرن.گفتم این دستگاه واسه تست زمینه فردا دستگاه اصلی رو میارم ولی فقط یه باتری ماشین نیاز داریم که با اینورتر برق220به دستگاه اصلی بدیم اینا گفتن مشگلی نیست منم یه جا سوکت الکی رو دستگاه خودم گذاشتم فرداش دستگاه اسیلوسکپ قدیمیمو که 15کیلو وزنشه یه مانیتور8اینچم داره بردم از دیدن دستگاه کف کرده بودن میگفتن عجب چیزیه خلاصه باتری ماشین دادم بغغل یکی اسیلوسکوپم دادم بغل یکی روشن کردم بهد دستگاه خودمم روشن کردم چون دستگاه صدا نداشت یلحظه گوشیرو گرفتم نزدیکش بوق زد البته بعد اینکه 400متر زمینو دور زدم که اونا حسابی خسته بشن بعد گفتم اینجارو گرفت گفتن چی نشون میده گفتم طلا میزنه خلاصه سرتون درد نیارم 2متر تمام کندن منم داشتم نظر میدادم بعد دومتر گفتم بزار دستگاه بزنم که دم دمای صبح بود رسمن داغون بودن که گفتم دستگاه به املاح زده بود بعد کلی تو دلم خندیدم گفتم تا شما جماعت باشین به دستگاه کوچیک مهندس حمید که ماه ها روش کار شده نخندین و خیلی با افتخار و غرور برگشتم. و جالب اینجاست طرف به 100نفرم گفته بود یه دستگاه تصویری داره خیلی محشره 150میلیون بهش پول داده. واقعا جای تاسف داره که مردم عقلشون به چشمشونه.ولی خاطر نشان کنم که اون دونفر بعد اون شب و کار سنگینی که انجام دادن دیگه پی زمین و دستگاه تصویری نمیرن =)) =)) =)) =)) :)) :)) :)) :))

دوشنبه 15 تیر1394 - 5:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

نقل قول:
دقیقا حرف شما رو من تجربه کردم دستگاه یبار سر زمین بردم دو نفر نگاه کردن دیدم پچ پچ میکنن چون من دستگاه تو جعبه 10*10جا دادم خیلی هم شیک و ظریفه .جایی هم که منو برده بودن خیلی خنده دار بود چند جارو با دستگاه گرفتم ولی خبری نشد بعد احساس کردم دارن منو به بازی میگیرن.گفتم این دستگاه واسه تست زمینه فردا دستگاه اصلی رو میارم ولی فقط یه باتری ماشین نیاز داریم که با اینورتر برق220به دستگاه اصلی بدیم اینا گفتن مشگلی نیست منم یه جا سوکت الکی رو دستگاه خودم گذاشتم فرداش دستگاه اسیلوسکپ قدیمیمو که 15کیلو وزنشه یه مانیتور8اینچم داره بردم از دیدن دستگاه کف کرده بودن میگفتن عجب چیزیه خلاصه باتری ماشین دادم بغغل یکی اسیلوسکوپم دادم بغل یکی روشن کردم بهد دستگاه خودمم روشن کردم چون دستگاه صدا نداشت یلحظه گوشیرو گرفتم نزدیکش بوق زد البته بعد اینکه 400متر زمینو دور زدم که اونا حسابی خسته بشن بعد گفتم اینجارو گرفت گفتن چی نشون میده گفتم طلا میزنه خلاصه سرتون درد نیارم 2متر تمام کندن منم داشتم نظر میدادم بعد دومتر گفتم بزار دستگاه بزنم که دم دمای صبح بود رسمن داغون بودن که گفتم دستگاه به املاح زده بود بعد کلی تو دلم خندیدم گفتم تا شما جماعت باشین به دستگاه کوچیک مهندس حمید که ماه ها روش کار شده نخندین و خیلی با افتخار و غرور برگشتم. و جالب اینجاست طرف به 100نفرم گفته بود یه دستگاه تصویری داره خیلی محشره 150میلیون بهش پول داده. واقعا جای تاسف داره که مردم عقلشون به چشمشونه.ولی خاطر نشان کنم که اون دونفر بعد اون شب و کار سنگینی که انجام دادن دیگه پی زمین و دستگاه تصویری نمیرن =)) =)) :)) :))

:ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: داداش دمت گرم واقعا که کار مردو کردین خیلی خوشم امد این بی لیاقتها لیا قت همچین دستگاه کوچیک وکار امد و ندارن واقعا حقشون بود اگه همچین کسی گیر من بیفته بلای بدتر ازاین سرشون میارم که قدر این مدار وزحمات اقاحمید وتا زنده هستن یادشون نره وهمیشه قدر دان باشن :D :D :D

دوشنبه 15 تیر1394 - 6:07pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1098 , 1099 , 1100 , 1101 , 1102 , 1103 , 1104 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 172 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure