انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 6:48pm

پاسخ به موضوع  [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1093 , 1094 , 1095 , 1096 , 1097 , 1098 , 1099 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
آواتار کاربر

سلامی دوباره
بچها من مشکل نداشتن ولتاژ 9.5 رو پیدا کرده بودم
و تو مدار از دو خازنوتانتالیوم 16 ولتی استفاده کرده بودم
که با تعویض یکی از اونا و جا نهادن خازن 35 ولتی مشکل حل شد
البته الکترولیتی 16 ولت هم گذاشتم ولتاژ 9.5 رو بهم می داد!
مدارهای قبلیم هم که توش ناکام بودم احتمالا بخاطر بعضی قطعات نامرغوب بود و یا چیز دیگه که نفهمیدم!
ممنون از دوستان برای راهنمایی و کمک

فقط یک سوال دیگه
یک خازن 16 ولتی 100 میکروی تانتال دیگه توی مدار هستش بنظرتون اون رو هم با 35 ولت عوض کنم؟
ولتاژهای تمام نقاط درسته

یکشنبه 14 تیر1394 - 9:21am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام خدمت دوستان و مهندس حمید عزیز امیدوارم هر جا هستند در پناه ایزد منان باشند.

در دو مداری که ساختم یه مشکلی هست که مربوط به کلید مدار و روشن شدن اون هست.بعضی وقتها باید چند بار کلید رو بزنم تا مدار روشن بشه.بعضی وقت ها هم باید کلید رو با سرعت بزنم فکر میکردم از رگولاتور باشه که اون هم تعویض کردم لطفا راهنمایی کنید با تشکر.

یکشنبه 14 تیر1394 - 11:13am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

پوریا نوشته است:
با سلام خدمت دوستان و مهندس حمید عزیز امیدوارم هر جا هستند در پناه ایزد منان باشند.

در دو مداری که ساختم یه مشکلی هست که مربوط به کلید مدار و روشن شدن اون هست.بعضی وقتها باید چند بار کلید رو بزنم تا مدار روشن بشه.بعضی وقت ها هم باید کلید رو با سرعت بزنم فکر میکردم از رگولاتور باشه که اون هم تعویض کردم لطفا راهنمایی کنید با تشکر.

پوریای عزیز اول کلیدت را عوض کن ، میتونی سیمهای کلید را بهم وصل کنی و انرا مستقیم وصل بکنی که ایا باز هم چنین مشکلی داری یا نه . اگر با مستقیم شدن کلید درست نشد اشکال باید از رگلاتور 12 باشه

یکشنبه 14 تیر1394 - 11:18am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با تشکر کلید تست شده.سیم ها رو هم مستقیم به هم میزنم همین طور هست.رگولاتور هم عوض کردم.حتی دیود ورودی رو هم عوض کردم نمیدونم دیگه باتری هم لیتیوم ایون هست.

یکشنبه 14 تیر1394 - 11:45am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

پوریا نوشته است:
با تشکر کلید تست شده.سیم ها رو هم مستقیم به هم میزنم همین طور هست.رگولاتور هم عوض کردم.حتی دیود ورودی رو هم عوض کردم نمیدونم دیگه باتری هم لیتیوم ایون هست.

سلام.مشکل به احتمال زیاد باتری های شما لیتیوم پلیمرها !اگر هم میفرمایید لیتیوم آیون هستند؛میشه نتیجه گرفت شما از نوع کوچک و آمپر پایین باتری های گوشی همراه استفاده کردین...چون این باتری ها دارای برد حفاظتی هستند که در هنگام استارت مدار (در واقع بخاطر وجود خازن های الکترولیت مختل میشه... ) عمل کرده و جریان رو قطع میکنه...و برای رفع مشکل میتونین با قرار دادن و سری کردن یک دیود 5819 مابین مسیر سیم کشیه ورودی مثبت باتری به مدار بهره بگیرید...البته این رنج باتری ها که توان خروجی و آمپر پایینی دارند,مناسب این دستگاه نیستند..و باید باتری تون رو با باتری آمپر بالاتری تعویض کنید...

یکشنبه 14 تیر1394 - 2:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دانا جان ممنون.باتری پلیمر نیست ولی مدار محافظت رو داره و فکر میکنم به همین دلیل باشه.موردی رو که فرمودین حتما تست میکنم.با تشکر

یکشنبه 14 تیر1394 - 2:29pm
مدیر کل
مدیر کل

پوریا جان با وجود اون برد های محافظتی همین مشکلی که فرمودین پیش میاد. یا باید برد حفاظتی باطری ها رو در بیارین یا اینکه یک مقاومت مثلا 2.2 اهم با باطری سری کنین تا جریانکشی اولیه محدود بشه و مدار محافظ ؛ جریان رو قطع نکنه. البته در این صورت دیگه دستگاه ولتاژ دقیق باطری رو نشون نمیده! بنابراین خارج کردن مدار محافظ بنظر من ارجحیت داره.

یکشنبه 14 تیر1394 - 4:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

استاد حمید چون اون برد هم برای شارژ باتری ها هم برای محافظت هست نمیشه حذفش کرد ولی اون مقاومت رو حتما تست میکنم به احتمال زیاد مشکل همینه.با تشکر

یکشنبه 14 تیر1394 - 4:37pm

سلام به مهندس حمید عزیز و به همه عزیزان
یک مورد مشترکی که تو اکثر فلزیاب های پالسی که تا حالا دیدم وجود داشته این بود که وقتی مثلا میخوای داخل یک گودال رو کاوش کنی دستگاه به شکل نامتعارفی بی ثبات میشه که فکر می کنم این مسئله بخاطر سنس حاشیه گودال با لبه های لوپ باشه .
میخوام ببینم برای این مسئله با تنظیماتی که در اختیار داریم میشه کاری کرد ؟
مسئله بعدی که باهاش مواجه شدم تفکیک و حذف آهنه ، چون تو توضیحات اومده که اگه نتونستیم از 1 تا 10 در بخش ایرون ریجکت آهن رو حذف کنیم بهتره که به داده های تفکیک اعتماد نکنیم ، من این مسئله رو داشتم بطوریکه در حدود 13 الی 14 حذف آهن اتفاق می افته . البته توضیح دادین که تفکیک از لوپ و تنظیم فرکانس و دامنه تاثیر می پذیره ، میخواستم ببینم در این خصوص توصیه ای دارین یا باید روی طراحی دقیق تر لوپ متمرکز بشم؟
چون اعدادسه گانه تفکیک رو تقریبا با همون نسبتی که فرمودین دارم بنظرم رسید که شاید قطعاتم از جمله آی سی 357 داره درست کار میکنه تا نظر شما چی باشه ؟
ممنونم مهندس و باز هم بخاطر زحماتی که می کشید تشکر می کنم

یکشنبه 14 تیر1394 - 4:57pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام خدمت مهندس حمید و دیگر دوستان. :x
بنده برای استفاده دستگاه توباکس ساشو رو با وسواس ساختم ولی به دلیل این که خیلی ناپایداره و تنظیمش هم بسیار بسیار اعصاب خورد کن هست دیگه گذاشتمش کنار و اومدم سراغ این مدار . بردی که برای ساشو داشتم برای یک سینی نیم متری تقریبا دو متر بود ولی اگه با تو باکس کار کرده باشید میدونید که خیلی اعصاب خرد کن هست واسه همین میخوام بیام سراغ ساخت این مدار. حالا مهندس حمید و دوستان لطف کنن بگن که این مدار رو بنده بسازم یا نه؟ تو این بیشتر از هزار صفحه ای که دوستان با هم بحث کردن در آخر نتیجه قابل قبول هست یا خیر؟ تست عملکرد این دستگاه با تست واقعی ورژن های جدید نرم افزار چقدر هست؟(شما را به خدا نتیجه تست واقعی رو ارایه بدید :D ) و این که ریسک ساخت این دستگاه چقدره و مشکلات احتمالی ساخت این دستگاه مثلا نبود ثبات یا داغ شدن المان ها یا مشکل صدا یا ال سی دی و ... چی هست؟ و در آخر این که من از ساخت ساشو پشیمون نیستم ، تجربه ای بود برای خودش و خیلی برام مهمه که بدونم آیا این مدار درست کار میکنه یا نه و این که کسانی که ساختن راضی هستن از ساختش؟ بازم از مهندس حمید عزیز که انصافا خیلی خیلی زحمت میکشه تشکر و قدر دانی میکنم و امیدوارم ایشون برداشت اشتباهی از صحبت های بنده نداشته باشه. @};- @};- @};-

یکشنبه 14 تیر1394 - 5:16pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1093 , 1094 , 1095 , 1096 , 1097 , 1098 , 1099 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 94 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure