انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 1 اردیبهشت1403 - 9:45am

پاسخ به موضوع  [ 27739 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2730 , 2731 , 2732 , 2733 , 2734 , 2735 , 2736 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

micro نوشته است:
با سلام خدمت دوستان عزیز
دوستان کسی در مورد نمونه ویرایش شده فلزجو که عامیانه بهش اروپایی میگن اطلاعاتی داره؟ و اینکه از کجا میشه اون مدار رو بدست آورد؟

من تا الان چنین چیزی نشنیدم ولی مشخصا یکی دیگر از کلکهای تبلیغاتی بوده که به جهت سودجویی از کنار این پروژه مطرح شده. وانگهی اگر به اروپایی بودن باشه فکر میکنم تا الان دهها مدار فلزیاب توسط دوستان در کشورهای اروپایی طراحی شده که همگی در دسترس هستن. اینکه این فلزیاب رو که ما در ایران ساختیم بخوان به اسم اروپایی مطرح کنن جز سودجویی نمیتونه جنبه دیگری داشته باشه. هر چند که متاسفانه خود این لفظ تلاشی در جهت تحقیر اسم ایران و ایرانی هم هست! اگر واقعا توانش رو داشتن خودشون چیزی بهتر رو از صفر طراحی میکردن و دیگه نیازی به پسوند و پیشوند گذاشتن برای فلزجو و قرض اعتبار از اسم فلزجو نداشتن! باز هم عرض میکنم بیش از 90 درصد از توانایی و قابلیتهای خاص این طرح به برنامه دیجیتالی هست که براش نوشته شده و از نظر فنی کسی نمیتونه تغییری درش اعمال کنه. باز هم اگر ادعایی هست این گوی و میدان طراحی و انتشار در اختیار همه مدعیان قرار داره و میتونن انجام بدن. ولی وقتی به اسم فلزجو کاری انجام میدن اتفاقا یعنی هیچ توانایی خاصی ندارن و کسی که توانایی خاص نداره چطور میتونه روی کار کسی مثل بنده تبصره بزنه و مدعی بشه از داخل فلزجو چیز خیلی بهتری بیرون آورده؟! باید به این دوستان عرض کنم شاید هیچکدوم شما حتی به الفبای اولیه هزاران کد برنامه ای که من در فلزجو استفاده کردم آشنایی ندارین و بعضا حتی یک مقاومت و خازن مدار به این سادگی رو هم نمیتونین محاسبه کنین که بر چه اساسی هست! حالا از نظر فنی چطور میتونین مدعی بهبود و تبصره و تعرضه روی کار بنده بشین؟!

یکشنبه 23 مرداد1401 - 2:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنونم مهندس از توضیحاتتون .

ای کاش زندگی هم دنده عقب داشت

دوشنبه 24 مرداد1401 - 4:51pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
ممنون.
خازنهای 100 نانو در این مدار همه بعنوان نویزگیر قرار داده شدن. هر چه رنج فرکانسی این خازنها بالاتر و ESR پایین تری داشته باشن نویزگیری بهتر و قویتری انجام میدن. در حالت کلی باید این خازنها رو از نوع دی الکتریک سرامیک انتخاب کرد تا پوشش فرکانسی بهتری داشته باشن. بهمین دلیل مولتی لایر یا عدسی مرغوب رو توصیه کردم. اگر جنس مناسبی استفاده نشه تاثیر نویز میتونه بیشتر بشه و ثبات داخلی عملکرد مدار رو پایین بیاره.
خازنهایی که تصویرش رو گذاشتین از نوی دی الکتریک فیلم هست و فرقی نمیکنه پلیستر یا ام کا تی یا پلی پروپیلن و ... باشه. این مدل خازنها کلا برای نویزگیری یا بای پس یا دکوپلاژ مناسب نیست چون روی فرکانسهای بالا عملکرد خوبی نداره و نهایتا تا 100 کیلوهرتز کارایی داره. در توضیح هم اشتباه نوشته شده چون اصولا هیچ خازنی با گرید صوتی مناسب بایپس نیست! مولتی لایر رایج بازار بگیرین بهترین انتخاب هست.

خیلی ممنون مهندس جان بابت پاسخ گویی.
مهندس نمونه هگزی که هس و به عنوان فول ازش یاد میشه انگار یکی دستکاری کرده و شمارش رو ازش برداشته.من روی مدارم میخام که میکرو رو به صورت مستقیم لحیم کنم و سوکت نزارم.حالا سوالم اینه این نسخه رو اگه بزنم روی میکرو مشکلی پیش میاد از لحاظ کارکرد و ثبات یا نه؟؟
و سوال دوم اینکه برا شما یا آقا مجتبی مقدور هس که یه میکرو با برنامه فول خودتون بهم بدین که بزنم روی مدار؟فقط یکی برا مصرف خودم

یکشنبه 29 مرداد1401 - 2:47am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
ابتدا عرض کنم بنده اصلا راضی نیستم که از طرح من به این صورت استفاده بشه! اما از نظر فنی هم باید عرض کنم سیستم امنیتی که به مرور روی برنامه پیاده کردم شامل حدود 20 مرحله قفل امنیتی هست که بعضی از اونها بعد مدتی فعال میشه! اینطور نیست کسی که چنین برنامه ای نوشته در روال امنیتی تنها یک عدد ساده بعنوان شمارنده استفاده کرده باشه که حالا کسی با یک دستکاری کوچک بخواد اون رو دور بزنه. لذا در صورت استفاده از این فایل های هگز دستکاری شده حتما به مشکل میخورین. 300 بار روشن و خاموش محدودیت زیادی نیست و برای دفعات زیاد کاوش کفایت میکنه و حتی برای اطمینان میشه میکروی پروگرام شده اضافی به همراه داشت. از طرف دیگه لحیم کاری میکرو روی مدار هیچ مزیت فنی خاصی نداره.
نسخه فول فقط بصورت دستگاه کامل توسط آقا مجتبی عرضه میشه.

یکشنبه 30 مرداد1401 - 2:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

babayi.sajjad نوشته است:
حمید نوشته است:
ممنون.
خازنهای 100 نانو در این مدار همه بعنوان نویزگیر قرار داده شدن. هر چه رنج فرکانسی این خازنها بالاتر و ESR پایین تری داشته باشن نویزگیری بهتر و قویتری انجام میدن. در حالت کلی باید این خازنها رو از نوع دی الکتریک سرامیک انتخاب کرد تا پوشش فرکانسی بهتری داشته باشن. بهمین دلیل مولتی لایر یا عدسی مرغوب رو توصیه کردم. اگر جنس مناسبی استفاده نشه تاثیر نویز میتونه بیشتر بشه و ثبات داخلی عملکرد مدار رو پایین بیاره.
خازنهایی که تصویرش رو گذاشتین از نوی دی الکتریک فیلم هست و فرقی نمیکنه پلیستر یا ام کا تی یا پلی پروپیلن و ... باشه. این مدل خازنها کلا برای نویزگیری یا بای پس یا دکوپلاژ مناسب نیست چون روی فرکانسهای بالا عملکرد خوبی نداره و نهایتا تا 100 کیلوهرتز کارایی داره. در توضیح هم اشتباه نوشته شده چون اصولا هیچ خازنی با گرید صوتی مناسب بایپس نیست! مولتی لایر رایج بازار بگیرین بهترین انتخاب هست.

خیلی ممنون مهندس جان بابت پاسخ گویی.
مهندس نمونه هگزی که هس و به عنوان فول ازش یاد میشه انگار یکی دستکاری کرده و شمارش رو ازش برداشته.من روی مدارم میخام که میکرو رو به صورت مستقیم لحیم کنم و سوکت نزارم.حالا سوالم اینه این نسخه رو اگه بزنم روی میکرو مشکلی پیش میاد از لحاظ کارکرد و ثبات یا نه؟؟
و سوال دوم اینکه برا شما یا آقا مجتبی مقدور هس که یه میکرو با برنامه فول خودتون بهم بدین که بزنم روی مدار؟فقط یکی برا مصرف خودم

با تستی که بچه ها روی اون فایل هگز انجام دادند دستگاه بعد از مدتی بی ثبات میشه و به مرور زمان بی ثباتی بیشتر میشه و به نویز هم حساس میشه از همین فایل 300 بار استفاده کنید خیلی بهتره

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

سه شنبه 31 مرداد1401 - 2:05am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
ابتدا عرض کنم بنده اصلا راضی نیستم که از طرح من به این صورت استفاده بشه! اما از نظر فنی هم باید عرض کنم سیستم امنیتی که به مرور روی برنامه پیاده کردم شامل حدود 20 مرحله قفل امنیتی هست که بعضی از اونها بعد مدتی فعال میشه! اینطور نیست کسی که چنین برنامه ای نوشته در روال امنیتی تنها یک عدد ساده بعنوان شمارنده استفاده کرده باشه که حالا کسی با یک دستکاری کوچک بخواد اون رو دور بزنه. لذا در صورت استفاده از این فایل های هگز دستکاری شده حتما به مشکل میخورین. 300 بار روشن و خاموش محدودیت زیادی نیست و برای دفعات زیاد کاوش کفایت میکنه و حتی برای اطمینان میشه میکروی پروگرام شده اضافی به همراه داشت. از طرف دیگه لحیم کاری میکرو روی مدار هیچ مزیت فنی خاصی نداره.
نسخه فول فقط بصورت دستگاه کامل توسط آقا مجتبی عرضه میشه.

درود بر شما مهندس جان ای کاشکی میکرو فول رو جداگانه میفروختین تا هکرها بفکر این کار نبودن یکی از دوستانم می‌گفت که از آقا مجتبی دستگاه فول خریده روش برنامه ادیت فلزجو بود

سه شنبه 1 شهریور1401 - 1:26pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون.
طبق تعاملی که بین بنده و آقا مجتبی بوده تصمیم بر این شد که نسخه فول فقط بصورت دستگاه کامل باشه. آقا مجتبی فقط نسخه فول عرضه میکنن و حالت دیگری نداره. لذا اصلا تصور نمیکنم دوست شما دستگاه غیر فول از آقا مجتبی گرفته باشن و شاید از کسی دیگه خریدن. اگر دوست شما مدعی چنین چیزی هست لطف کنین مستنداتش رو برای من بفرستین.

سه شنبه 1 شهریور1401 - 2:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام و عرض ادب
خب بعد مدتی مطلبی در فلزجو میزارم و خیلی خوشحال ک خدمت مهندس میرسم.با عرض خدا قوت و خسته نباشین
مهندس سوالی در مورد فرکانس داشتم.دنبال مقدار فرکانس مناسب با فلزجو هستم.خب کارهایی ک داشتم با فرکانس بین ۱۶۰ الی ۱۸۰ فلزات کوچک اهنی پیدا شده.همچنین فرکانس پایینتر سرعت سنس پاییین‌میاره ک هم خوبه واس کنترل ذرات ولی از نظری سرعت کار‌کمه.
همچنین فرکانس بالاتر دس ادمو نمیگیره.نظر شما چیه.همچنین سعی کردم خازن با کیفیت کار کنم ک تولید فرکانس ب خوبی انجام بشه.
مهندس اگ مدار فلزجو بازطراحی بشه و کمی برد بزرگتر بشه و فاصله قطعات از هم بیشتر بشه مشکلی پیش میاره؟
فرکانس پایین
در آشکازسازطول موج طولانی تری دارند.هنگامی که امواج طولانی راحت تر به زمین نفوذ می کنند، عمق بیشتری دریافت می کند.برای شناسایی اهداف رسانایی بالا مانند نقره بهتر است.ولی برای یافتن اهداف کوچکتر و اهداف رسانایی کم مانند طلا یا آهن خوب نیست.
فرکانس بالا
در آشکارسازطول موج های کوتاه تری داردبرای تشخیص اجسام کوچک مانند قطعات کوچک طلا عالی است.برای اهداف رسانایی کم مانند طلا و آهن بهتر است.عمق کمتری نسبت به فرکانس پایین بدست می آید.دقت بالاتر، نزدیکتر به سطح.حساس تر به تداخل کانی سازی زمین

بیهوده نشین
وقت طلاست

شنبه 18 شهریور1401 - 1:56am
مدیر کل
مدیر کل

ممنون.
1- فرکانس دقیق فقط از حیث عدم تداخل با نویز بخصوص برق شهر هست. در غیر این صورت مقدار دقیقش اصلا اهمیتی نداره. لذا بلحاظ وجود سیستم برق 50 هرتز در کشور ما فرکانس 100 و 200 بهترین هستن. من فرکانس 100 رو برای کاوش دفینه و 200 رو برای کاوش اهداف کوچکتر توصیه میکنم.
2- تولید فرکانس به میکرو بستگی داره که دقت کار اون هم وابسته به کریستال هست و به خازنهای مدار ربط نداره.
3- فیبر رو میشه با حفظ دقیق حالت سیمکشی فعلی بصورت بزرگتر هم طراحی کرد ولی ثبات کاری اون اندکی افت میکنه.
4- مطلبی که در مورد فرکانس بالا و پایین قید کردین تا حدی درست هست. ولی اولا این مطلب بیشتر برای فلزیاب های وی ال اف که از موج سینوسی استفاده میکنن صدق میکنه. در ثانی برای تاثیر محسوس فرکانس باید خیلی تغییر بکنه وگرنه میزان تغییر فرکانس کم تفاوتی نداره. بعلاوه در مورد تاثیر مثبت فرکانس بالا برای کاوش اهداف کوچک منظور اهدافی کوچکتر از سکه هست که اکثر قریب به اتفاق کاوشگران ما دنبال چنین اهدافی نیستن. این مساله در مورد طلا هم صدق میکنه و اگر با سکه تمام بهار تست کنین متوجه میشین با سکه های دیگه تفاوت چندانی نداره و البته حتی کمی قوی تر هم سنس میشه چون رسانایی سکه طلا از سکه های معمول بیشتر هست.

شنبه 19 شهریور1401 - 11:35am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنونم مهندس جان.تشکر فراوان.بله تست هایی داشتم و متوجه شدم
سوالی داشتم اینه ک ما اصلا برق شهری کاری نداریم ولی همچنان تاثیر فرکانس برق شهر محیط برامون مهمه و که باعث نویز محیطی میشه.تو محیط ازاد ک کاوش داریم کنترل و تاثیر فرکانس ۱۰۰ پاربرجاست؟منظورم این ک با کمتر و بیشتر کردن مشکلی پیش نمیاره

بیهوده نشین
وقت طلاست

شنبه 19 شهریور1401 - 2:32pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27739 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2730 , 2731 , 2732 , 2733 , 2734 , 2735 , 2736 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 82 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure