انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 10:58pm

پاسخ به موضوع  [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2617 , 2618 , 2619 , 2620 , 2621 , 2622 , 2623 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

adnistor_6 نوشته است:
سلام مهندس واسه بار دوم یدونه ۳۵۷ دیگه گرفتم به قول فروشنده سالمه و اصلی اما بازم کویل ارور میده ولی با ۳۵۷ فیک که ۴ تومن خریدم کویل ارور نمیده :(( بنظرتون چکار کنم جایی نمیشناسید بتونم تهیه کنم یا مدارم به ایسی اورجینال حساسیت داره

منظور من از ملاک تشخیص اصلی یا تقلبی بودن همین اعتماد به گفته فروشنده بود! هر چند ممکنه مدار در جای دیگری مشکل داشته باشه ولی اصلا نمیتونین به گفته فروشنده بسنده کنین بخصوص که اکثرا خودشون از کیفیت فنی قطعات اطلاع ندارن و اونها هم با همین تبلیغات و توصیفات قطعه رو از دیگران تهیه میکنن. پس تا تست دقیقی انجام نشه مشخص نمیشه.

پنج شنبه 23 آبان1398 - 2:13pm

با سلام خدمت همه دوستان عرض کنم که من از اول ساخت این دستگاه با انجمن همراه بودم و ساخت این دستگاه رو کاملا منطبق با فرمایشات اساتید عزیز انجام دادم باید بگم که واقعا دستگاه بسیار خوب و قابل اعتمادیه.فقط چند ریزه کاری داره که باید رعایت بشه

ArmaGeDDoN

پنج شنبه 23 آبان1398 - 4:29pm
کاربر فعال
کاربر فعال

اقا حمید مقاومت حالت وصل ماسفت Rds-ON و ظرفیت خازنی داخلی اش چقدر تاثیر در عملکرد یک فلزیاب داره؟
اگر این دو پارامتر هر چی کمتر باشه بهتره؟

سه شنبه 5 آذر1398 - 10:58pm
مدیر کل
مدیر کل

در مورد Rds قاعدتا هر چه کمتر باشه از این نظر که امکان انتقال جریان بیشتری به کویل فراهم میشه بهتر هست. اما در عمل کمتر از 0.5 اهم دیگه بنظر من تفاوت محسوسی نداره. در عین حال اگر Rds خیلی کم و نزدیک به صفر باشه احتمال خرابی ماسفت یا برخی قطعات دیگه بسته به طراحی مدار در شرایط اتصالی وجود خواهد داشت.
در مورد ظرفیت خازنی خروجی ماسفت هر چه کمتر باشه بهتر هست. البته میزان تاثیرش بستگی به طراحی مدار هم داره.

چهارشنبه 5 آذر1398 - 12:22am
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون

حمید آقا موازی کردن مقاومت های دمپ رو برای دستیابی به توان بالاتر رو تایید می کنین (دو مقاومت با اهم یکسان) ؟

پنج شنبه 7 آذر1398 - 8:28pm
مدیر کل
مدیر کل

اگر منظور این باشه که بجای 390 اهم دو مقاومت موازی با مقدار دو برابر بذاریم ؛ این کار فایده خاصی نداره جز اینکه میشه وات هر مقاومت رو نصف در نظر گرفت. این مساله ربطی به توان فلزیابی مدار نداره. اصولا دمپینگ بر اساس مقدار اهمی مقاومت انجام میشه و فاکتورهای غیر ایده آل مقاومتها اعم از ظرفیت خازنی و سلفی هر مقاومت هم حداقل در مورد مقاومتهای کربنی و متال فیلم و برای طیف فرکانسی موثر در کارکرد یک فلزیاب در حدی نیست که استفاده از دو مقاومت به جای یکی مزیتی داشته باشه. اگر هم با سری یا موازی کردن مقاومتها به دنبال مقدار اهم دقیقی باشیم این انتخاب دقیق مقاومت برای دمپینگ تاثیر محسوسی در قدرت فلزیاب نداره.

جمعه 8 آذر1398 - 3:41am

سلام
من این دستگاه رو با 357 موجود در ایران ساختم ولی اعداد سه گانه مشگل داشت ولی دیلی درست بود
من سه عدد ای سی از اتریش گرفتم 375 275 157 با 375 اعداد سه گانه درست نبود با دوتای بعدی اعداد سه گانه درست ولی دیلی پایین بود
یعنی 13 بود
ظرفیت لوپ 375
و مسله بعدی داستان ان ولوم 500 کیلواهم با مقاومت 820 کیلو اهم که با هم سری نشم وجای مقاومت 1 مگ گزاشته بشه
چی هست ایا درست هست

جمعه 8 آذر1398 - 1:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: ايران
حمید نوشته است:
adnistor_6 نوشته است:
سلام مهندس واسه بار دوم یدونه ۳۵۷ دیگه گرفتم به قول فروشنده سالمه و اصلی اما بازم کویل ارور میده ولی با ۳۵۷ فیک که ۴ تومن خریدم کویل ارور نمیده :(( بنظرتون چکار کنم جایی نمیشناسید بتونم تهیه کنم یا مدارم به ایسی اورجینال حساسیت داره

منظور من از ملاک تشخیص اصلی یا تقلبی بودن همین اعتماد به گفته فروشنده بود! هر چند ممکنه مدار در جای دیگری مشکل داشته باشه ولی اصلا نمیتونین به گفته فروشنده بسنده کنین بخصوص که اکثرا خودشون از کیفیت فنی قطعات اطلاع ندارن و اونها هم با همین تبلیغات و توصیفات قطعه رو از دیگران تهیه میکنن. پس تا تست دقیقی انجام نشه مشخص نمیشه.

ممنونم بالاخره اینترنت وصل شد واسه ما
مشکل از ۳۵۷ بود با یک ۳۵۷ دیگه الان کویل ارور ندارم و اعداد هم توی رنج اعلامی خودتون هستس توی محیط خونه با لوپ ۷۰ و دیلی ۳۰ سینی ۵۰ سانتیو توی ۲.۳۰ متر زدش البته بدلیل فلزات مزاحم عمق کم شده و فکر میکنم بیرون از منزل حداقل ۱ متر به بردم اضافه بشه
فقط برای لوپ ۷۰ طبق فرمایش خودتون ۱۲ دور سیم ۰.۷۵ به صورت عنکبوتی پیچیدم ولی ظرفیت شد ۲۷۵ یک دور دیگه اضافه کردم که شد ۳۲۰ میکرو هانری مجبور شدم دور اخر رو به لوپ سیم اضافه کنم که به خوبی لحیم و با وارزیش شیشه ای یا همین ژاپنیا عایق کردم محل اتصال رو به این صورت مشکلی ایجاد نمیکنه ؟

ترس باعث ميشود كه بسياري از مردم به روياهايشان نرسند

جمعه 8 آذر1398 - 3:12pm
مدیر کل
مدیر کل

rabio نوشته است:
سلام
من این دستگاه رو با 357 موجود در ایران ساختم ولی اعداد سه گانه مشگل داشت ولی دیلی درست بود
من سه عدد ای سی از اتریش گرفتم 375 275 157 با 375 اعداد سه گانه درست نبود با دوتای بعدی اعداد سه گانه درست ولی دیلی پایین بود
یعنی 13 بود
ظرفیت لوپ 375
و مسله بعدی داستان ان ولوم 500 کیلواهم با مقاومت 820 کیلو اهم که با هم سری نشم وجای مقاومت 1 مگ گزاشته بشه
چی هست ایا درست هست

خسته نباشین.
اگر رنج اعداد و دیلی رو برای هر آیسی بفرمایین بهتر مشخص میشه چه مشکلی هست. بهرحال ما آیسی ایرانی یا اتریشی که نداریم! جنس تقلبی و اصلی همه جا وجود داره.
مورد استفاده از ولوم و مقاومت رو هم قبلا رد کردم. مدار رو با قطعات اصلی و با دقت طبق راهنما مونتاژ کنین مثل هزاران مورد قبلی به جواب خوب میرسین.

جمعه 8 آذر1398 - 3:22pm
مدیر کل
مدیر کل

adnistor_6 نوشته است:
ممنونم بالاخره اینترنت وصل شد واسه ما
مشکل از ۳۵۷ بود با یک ۳۵۷ دیگه الان کویل ارور ندارم و اعداد هم توی رنج اعلامی خودتون هستس توی محیط خونه با لوپ ۷۰ و دیلی ۳۰ سینی ۵۰ سانتیو توی ۲.۳۰ متر زدش البته بدلیل فلزات مزاحم عمق کم شده و فکر میکنم بیرون از منزل حداقل ۱ متر به بردم اضافه بشه
فقط برای لوپ ۷۰ طبق فرمایش خودتون ۱۲ دور سیم ۰.۷۵ به صورت عنکبوتی پیچیدم ولی ظرفیت شد ۲۷۵ یک دور دیگه اضافه کردم که شد ۳۲۰ میکرو هانری مجبور شدم دور اخر رو به لوپ سیم اضافه کنم که به خوبی لحیم و با وارزیش شیشه ای یا همین ژاپنیا عایق کردم محل اتصال رو به این صورت مشکلی ایجاد نمیکنه ؟

خسته نباشین.
بله قابل پیش بینی بود. سینی 50 سانتی با لوپ 70 تا حدود 2.8 متر قابل سنس هست. با توجه به تست در محیط منزل نتیجه خوب بوده.
نمیدونم دقیقا چطور لوپ رو پیچیدین. قاعدتا باید با 12 دور درست در میومد. ولی بهرحال ظرفیت واقعی مهم هست و باید در محدوده درستی باشه. تکه شدن سیم در یک قسمت اشکالی نداره بشرطی که بخوبی لحیم و عایق بشه.

جمعه 8 آذر1398 - 3:31pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2617 , 2618 , 2619 , 2620 , 2621 , 2622 , 2623 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 119 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure