انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 6:23pm

پاسخ به موضوع  [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2538 , 2539 , 2540 , 2541 , 2542 , 2543 , 2544 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

می بخشین دخالت می کنم ولی دوست عزیز این یک پیکربندی معروف برای تقویت معکوس با تک تغذیه هستش و نه انتگرال میگیره و نه مشتق و نقش اون خازن موازی با مقاومت یک مگا اهم هم آقا حمید درست گفتن. تقویت کننده تفاضلی معکوس.

چهارشنبه 26 دی1397 - 1:56pm
کاربر فعال
کاربر فعال

saraqueen نوشته است:
می بخشین دخالت می کنم ولی دوست عزیز این یک پیکربندی معروف برای تقویت معکوس با تک تغذیه هستش و نه انتگرال میگیره و نه مشتق و نقش اون خازن موازی با مقاومت یک مگا اهم هم آقا حمید درست گفتن. تقویت کننده تفاضلی معکوس.

دوست عزيز لطفا كاملا مطالعه فرماييد بعد نظر بدين.
من گفتم خازن سمت ورودي نقش مشتق گيري رو داره و خازن موازي با مقاومت فيدبك اثر فيلتراسيون فركانس هاي بالا را انجام ميده و تقريبا ميشه گفت عمل انتگرال گيري در فركانس هاي بالا رو انجام ميده همينطور كه ميدونيم عمل انتگرال عكس فركانس هس و هرچه فركانس بالا بره موج رو تضعيف ميكنه مثلا sin(wt) رو در نظر بگيريد اگه ازش انتگرال گرفته بشه به w تقسيم ميشه و هرچقد فركانس بالاتر باشه w هم مقدار بالاتري داره و موج بيشتر تضعيف ميشه.
پاسخ فركانسي اين تركيب به صورت شكل زير هستش كه دوتا قطب و يه دونه صفر داره قطب اول همون فركانس پايين فيلتر كه از مقاومت ورودي و خازن ورودي حاصل ميشه كه داخل فركانس هاي كمتر از اون مدار به عنوان مشتق گير عمل ميكنه و همون شيب مثبت ٢٠ دي بي رو شامل ميشه.
قطب ديگه از مقاومت فيدبك و خازن موازي با اون حاصل ميشه و بعد اون مدار به صورت انتگرال گير عمل ميكنه و با شيب منفي ٢٠ دي بي گين رو كم ميكنه يعني همون اثر كاهش تقويت براي فركانس هاي بالا كه قبلا گفتم.
و مابين اين دوتا فركانس به صورت گين ثابت و به عنوان يه ولتاژ فالور عمل ميكنه آپ امپ كه گينش هم حاصل تقسيم مقاومت فيدبك به مقاومت ورودي هستش.
عذر ميخام مهندس جان اگه جايي از حرفام اشتباه باشه شما اصلاح بفرماييد

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 26 دی1397 - 12:29am
مدیر کل
مدیر کل

بنده کاری به بحث مشتق گیر و انتگرالگیر ندارم چون هدف در این مدار اصلا این مسائل نبوده و فقط یک تقویت کننده با فیلتر مناسب طراحی شده. وگرنه با آپ امپ کارهای زیادی میشه کرد که اگر هم ما چیزی بگیم بر اساس همین جزوات و کتابهاست که خودتون هم دسترسی دارین. اما نکته ای که باید توجه کنین مقادیر قطعات و طیف فرکانس کاری فلزیاب هست. خازن 5 پیکو فقط روی فرکانسهای بالا که مورد استفاده نیستن کمی تاثیر داره. به همین دلیل بود و نبودش نقش اساسی نداره. اما انتخاب مقدار خازن 2.2 میکرو مهم تر بوده و بر اساس ایجاد یک فیلتر بالاگذر در نظر گرفته شده تا نویز 50 هرتز برق شهر کمتر تقویت بشه. نکته مهمی که باید به یاد داشته باشین این هست که همیشه انتگرالگیر نوعی فیلتر پایین گذر و مشتق گیر نوعی فیلتر بالا گذر هم هست! اگر به این موضوع و کارکرد هر مدار دقت کنین متوجه میشین کدوم عملکرد مد نظر بوده.

پنج شنبه 26 دی1397 - 1:24am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام و دورود @};- ، بعد از کلی گشتن برای کابل مناسب و تست انواع کابل رابطه و آزمایش اونها به نتایج زیر رسیدم که خدمتون ارائه میدم ، اول که کابل کرمان تولید حال حاظر کیفیت لازم رو ندارن چون شیلد مس اطرافش رو بشدت نازک می زنن جدیدا ، البته مغزی همون سایزه و مس هست . کابل RG-58 هم که مهندس گفتن از همه بهتره همشون شیلد زرورقی داشتن . نهایتا تصمیم به ساخت یک کابل مجزا گرفته بودم که بذهنم رسید ببنم آیا میشه همین کابل های RG زرورق دار رو بهبود داد ؟ :-BD به همین منظور یک عدد کابل شبکه انتخواب شد از همون نوع که دو عدد سیم رابط تغزیه هم دارن و برای دوربین مدار بسته مورد استفاده است که براحتی پیدا می شه ، این کابل ها پوشش پلاستیکی شل تری دارن و می شه راحت جداشون کرد به طول 2 متر . بادقت مغزی و زره کابل به طور کامل از پوشش پلاستیک خارج شد . حالا با نزدیک کردن زره بافته شده ی مسی بین مغزی و شیلد فاصله ی قابل قبولی ایجاد می شه و به آرامی تمام مغزی و شیلد زرورق رو از زره اطرافش خارج کردم . در نهایت به راحتی تمام فویل جدا شد و مغز رو وارد زره کردم و با کشیدن زره مسی به طور کامل تمام مغزی روی فوم فیکس فیکس شد ! \M/ به همین راحتی دوستان می تونن یک عدد کامل باکیفیت بدون شیلد ، ارزون و بی دردسر داشته باشن . بنده که راضی هستم و مقدار عدد اول هم 50 واحد بهبود پیدا کرد ، برای راهنمایی دوستان چند تصویر هم خدمتون میزارم . امیدوار این تجربه برای دوستان هم مفید باشه ، زنده باشید @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

تا در طلب لقمه ی نانی نانی * تا در طلب گوهر کانی کانی
این نکته ی رمز اگر بدانی دانی * هرچیز که در جستن آنی آنی

پنج شنبه 26 دی1397 - 2:01am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود
دوستان
خسته نباشید
نزدیک دوسالی میشه فلزجو ساختم ، و خیلی ازش راضی بودم چون تنها مدار موجود هست که با حداقل هزینه میشه ساخت و حرفی برای گفتن داره!
هنوز مشکل انتخاب باطری دارم .
الان یک باطری 6 ولت خشک 2.2 امپر با یک 12خشک 4.5 امپر سیلد رو دستگاه هست ! چه نوع باطری سبک و مرغوب و چه مارکی پیشنهاد میکنید؟
جایی سراغ ندارید اسکلت شامل قاب لوپ و دسته و لوله تلسکوپی بتونم تهیه کنم؟
@};-

پنج شنبه 27 دی1397 - 4:11pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ali222 نوشته است:
درود
دوستان
خسته نباشید
نزدیک دوسالی میشه فلزجو ساختم ، و خیلی ازش راضی بودم چون تنها مدار موجود هست که با حداقل هزینه میشه ساخت و حرفی برای گفتن داره!
هنوز مشکل انتخاب باطری دارم .
الان یک باطری 6 ولت خشک 2.2 امپر با یک 12خشک 4.5 امپر سیلد رو دستگاه هست ! چه نوع باطری سبک و مرغوب و چه مارکی پیشنهاد میکنید؟
جایی سراغ ندارید اسکلت شامل قاب لوپ و دسته و لوله تلسکوپی بتونم تهیه کنم؟
@};-

سلام دوست عزیز ، با اجازه مهندس هنوز بهترین رفرنس دقیقا فایل راهنماست و نکات ظریفی داره، شما حتما 5 عدد باتری لیتیم یون بالای 2200 میلی آمپر تهیه کنید ، هم سبک هست هم انرژی کافی داره ، چطور این و عدد باتری سنگین رو حمل می کنید اونم برای کاوش ... @};-

تا در طلب لقمه ی نانی نانی * تا در طلب گوهر کانی کانی
این نکته ی رمز اگر بدانی دانی * هرچیز که در جستن آنی آنی

پنج شنبه 27 دی1397 - 8:49pm
مدیر سایت
مدیر سایت

حمید نوشته است:
هر از گاهی از این افاضات به اصطلاح علمی و مهندسی از نوابغ گمنام همیشه در "صحنه تاریکی" میشنویم!!! این دوستان در عمل هنری ندارن و هدفشون فقط کسب اعتبار از کنار چنین پروژه ای هست که طی این چند سال مقبولیت و محبوبیت خوبی پیدا کرده. امثال اینها هیچوقت درک نکردن که هر کسی میتونه توسط کار خودش به اعتبار برسه نه اینکه با لگد کردن دیگران خودشو بالا بکشه! کما اینکه روز اولی هم که فلزجو عرضه شد ما چنین کاری نکردیم و به کار دیگران هم کار نداشتیم. همونطوریکه الان هم نداریم! دیگران اگر کاری بلد هستن میتونن در عمل نشون بدن.
جالبه زمانیکه در فلزیابی نظیر چنس قابلیتها و تفکیک در سطحی خیلی پایین تر پیاده و در سال 2009 توسط اندی روسی عرضه شد تا الان که 9 سال بیشتر گذشته یک نفر نیومد بگه اتمگا 8 مناسب این کار نیست و فلان ایراد رو داره. حتی به نویز پذیری واضح اون طرح هم اشاره نکردن در حالیکه در بسیاری از کیت فروشی های داخلی هم عرضه شد. جالب تر اینکه در نهایت همون مدار هم بعنوان تنها مدار فلزیاب پالسی تفکیک دار در اون زمان توسط شخص بنده بهینه و به جایگاه بالاتری رسید! این دوستان کجا تشریف داشتن؟!
بسیاری از نکات ایشون از اساس اشتباه هست. با این حال بحثی نیست. پیاده سازی مهندسی یک طرح روشهای بیشماری داره! ایشون و امثال ایشون میتونن از هر میکرویی که مد نظرشون هست استفاده کنن و مسائل مورد نظرشون رو بدون عیب و ایراداتی که ادعا میکنن پیاده کنن. ببینیم آیا حتی تنظیم فرکانس هرتز به هرتز فلزیاب پالسی رو که در نسخه 1 فلزجو هم وجود داشت و 50 خط کد بیشتر نداره اما در دنیا فقط در فلزجو پیاده شده میتونن انجام بدن؟!
نظیر این صحبتها رو همون اوایل ارائه فلزجو هم شنیدیم ولی هیچکدوم حتی بصورت تجاری چیزی عرضه نکردن و فقط خواستن از کنار فلزجو جلب توجهی بکنن! حالا چه رزومه کاری دارن که قابل اثبات باشه و اصلا چه پروژه درخوری انجام دادن که کسی دیده باشه خدا داند! جالب اینجاست ما طرح فلزجو رو بطور مفصل حداقل در 10 بخش با فلزیاب معتبر و شناخته شده ای مثل لورنز مقایسه میکنیم اما این دوستان فقط درگیر فلزجو هستن! انگار صرف هموطن بودن امر رو مشتبه کرده که هر کسی میتونه ایراد بگیره! خیر دوست عزیز بنده طرح میذارم هزاران نفر خارج این کشور میسازن و فیلمشو هم توی یوتیوب میذارن. بنده چنین انجمنی رو 6 سال در بالاترین سطح فنی در نوع خودش اداره میکنم که دیگران نتونستن. شما کدوم یک از این کارها رو میتونی بکنی که بخودت جرات و اجازه میدی اینجور به کار من ایراد بگیری؟! میگن تواضع چیز خوبیه ولی گاهی اوقات اگر حرف نزنیم و برخی واقعیات رو به رخ نکشیم امثال اینها "خیال" میکنن توی این کار عدد و رقمی هستن که اینطور راحت و با اعتماد بنفس نظر میدن. در واقع انجام این کارها علاوه بر دانش و تجربه و مهارت مهندسی نیاز به قدرت و توانایی ویژه ای داره که من مطمئن هستم این دوستان همیشه مدعی این فاکتورها رو ندارن. باز هم میگم کار به عمل بر آید نه به حرف!

:-BD @};- با سلام خدمت مهندس حميد عزيز ، ايشون با نوشتن اون يك خط آخر علم خودشو نشون داد !

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

شنبه 29 دی1397 - 9:45am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
بنده کاری به بحث مشتق گیر و انتگرالگیر ندارم چون هدف در این مدار اصلا این مسائل نبوده و فقط یک تقویت کننده با فیلتر مناسب طراحی شده. وگرنه با آپ امپ کارهای زیادی میشه کرد که اگر هم ما چیزی بگیم بر اساس همین جزوات و کتابهاست که خودتون هم دسترسی دارین. اما نکته ای که باید توجه کنین مقادیر قطعات و طیف فرکانس کاری فلزیاب هست. خازن 5 پیکو فقط روی فرکانسهای بالا که مورد استفاده نیستن کمی تاثیر داره. به همین دلیل بود و نبودش نقش اساسی نداره. اما انتخاب مقدار خازن 2.2 میکرو مهم تر بوده و بر اساس ایجاد یک فیلتر بالاگذر در نظر گرفته شده تا نویز 50 هرتز برق شهر کمتر تقویت بشه. نکته مهمی که باید به یاد داشته باشین این هست که همیشه انتگرالگیر نوعی فیلتر پایین گذر و مشتق گیر نوعی فیلتر بالا گذر هم هست! اگر به این موضوع و کارکرد هر مدار دقت کنین متوجه میشین کدوم عملکرد مد نظر بوده.

ممنون بابت توجهتون مهندس جان
مهندس جان بعد روشن كردن مدار اون عدد انتگرال كه شروع ميكنه به كم شدن در مورد اين عملكرد مدار:
شما اومدين توي بازه انتگرال كه توي منو تنظيم ميشه از سيگنال خروجي آپ امپ نقطه به نقطه نمونه برداري كردين و از اون اعداد ميانگين گيري كردين و اونو نمايش دادين درسته؟؟يعني در واقع اين عدد سطح زير نمودار رو به ما نشون ميده؟
حالا اين عدد كه داره كم ميشه با گرم شدن مدار كدوم قسمت مدار باعث اين افت ميشه؟؟
من چند جايي رو بررسي كردم آخرش رسيدم به دوتا مقاومت ٣٩٠ اهم كه با گرم شدنشون مقاومتشون يه مقدار افت ميكنه و طبق شبيه سازي كه انجام دادم ديدم اونجا سطح زير نمودار كم ميشه.

شنبه 29 دی1397 - 5:25pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
بله نمونه گیری نقطه به نقطه انجام شده و میزان انتگرال که معادل مساحت زیر منحنی در بازه انتگرالگیری موج هست بر اساس روشهای محاسبات عددی پیاده شده.
افت عدد نشانه افت سطح ولتاژ موج میراست که وقتی از ترشهولد درجه حساسیت مربوطه کمتر بشه منجر به سنس میشه. گرم شدن بسیاری از قطعات در لحظات ابتدایی میتونه سبب کم شدن سطح ولتاژ بشه. غیر از مقاومتهای 2 وات آپ امپ هم تاثیر زیادی داره.

شنبه 29 دی1397 - 5:58pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
بله نمونه گیری نقطه به نقطه انجام شده و میزان انتگرال که معادل مساحت زیر منحنی در بازه انتگرالگیری موج هست بر اساس روشهای محاسبات عددی پیاده شده.
افت عدد نشانه افت سطح ولتاژ موج میراست که وقتی از ترشهولد درجه حساسیت مربوطه کمتر بشه منجر به سنس میشه. گرم شدن بسیاری از قطعات در لحظات ابتدایی میتونه سبب کم شدن سطح ولتاژ بشه. غیر از مقاومتهای 2 وات آپ امپ هم تاثیر زیادی داره.

ممنون مهندس جان
در مورد گرم شدن آپ امپ من به يه موردي برخوردم البته نميدونم تا چه حدي درست باشه اونم اينكه من آپ امپ رو مستقيم لحيم كرده بودم به مدار اونو درآوردم و با سوكت زدم ميزان كاهش عدد انتگرال بعد از روشن كردن مدار كمتر شد و كاهشش كمتر شد حالا نميدونم چه تاثيري داشت اين كار، شايد گرماي مدار كمتر به از طريق فيبر به آپ امپ منتقل ميشد در اين حالت.
از طرفي هم آخه آپ امپ كه اصلا گرم نميشه كه بخاد تاثيري توي اين موضوع داشته باشه

شنبه 29 دی1397 - 8:52pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2538 , 2539 , 2540 , 2541 , 2542 , 2543 , 2544 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 153 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure