انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 4:28am

پاسخ به موضوع  [ 27739 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1187 , 1188 , 1189 , 1190 , 1191 , 1192 , 1193 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام

behnam karami نوشته است:
saeed0421 نوشته است:
shakib نوشته است:
داداش خودت باید تشریف ببری تهران قطعاتو بخری دهن باز کنی بگی مثلا مقاومت 4.7کیلومیخوام میگن برای فلزیاب میخوای این ازلطف دهن گشادو بی چفتوبس بعضی کاربراست که بازار پره قطعات تقلبیه فعلا 357از چهره بگیرکه اونام از آب گل آلود دارن ماهی میگیرن بقیشم از نیکوشاپ بگیرکه خریداینترنتی هم دارن.موفق باشی

ممنون بخاطر راهنمایی ها.
اساتید عزیز اگه میشه یه نگاه هم به این ادرس بندازین و نظرتونو ممنون مشم بگین.اخه با علایمی که تو منطقه دیدم بنظرم یه منطقه خیلی بکر رو دارم نگاه میکنم وحتی دیوار یه مقبره هم از خاک اومده بیرون که در عمق حدود7متری هست.
بازم ممنون
اینم لینک

viewtopic.php?f=31&t=2223&p=126563#p126563

داداش از این حرفم ناراحت نشو اما خدا وکیلیش این تایپیک پر شده از حرف و سخن هایه بیربط و....اخه برادر من اون قسمت شما سوالتا مطرح کردی و اساتید هم اگه صلاح بدونن جوابه شما را همون جا خواهند داد .خواهشا مراعات کنید.

اقای کرمی عزیز من بخاطر عجله ای که داشتم گفتم چون اینجا بازدیدش به لطف اقا حمید زیاد هست اینجا هم مطرحش کنم چون توی عکسا زیاد چیز جالبی قابل دیدن نیست ووقتی کسی میره تو منطقه متوجه اوضاع اونجا میشه.منطقش جوریه که انگار از چند هزار سال تا حالا کسی پاشو اونجا نذاشته وکاملا بکر هست.با چیزایی که من دیدم اگه هرکس هم بود خودشو گم میکرد.دوستان خواهشا اشتباه منو به دل نگیرید.

چهارشنبه 13 مرداد1394 - 12:47am

باسلام خدمت تمامی دوستان واساتید عزیز!
راستش من به بمبست خوردم هر چقدرم سرچ کردم افاقه نکرد به خاطر همینم اولین پستم تو این انجمن حرفه ای گذاشتم!
آقا حمید یه چنتا سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید!
من مدارو تکمیل کردم فقط یه چنتا مشکل دارم
1.بنده یه باتری 6سل پلیمر 2.2آمپر برای مدار گرفتم اما وقتی به مدار وصلش میکنم مدار روشن نمیشه در صورتی که باتری رو کاملا با شارژرش شارژ کردم! ولی وقتی شارژر باتری هارو که24 ولته2.2 آمپر به مدار وصل میکنم مدار روشن میشه یه نکته ایم یادو نره من ولت باتری رو با مولتی متر اندازه گیری کردم 24 ولت و نشون میده!
2.وقتی هم که مدار روشن میشه فقط گزینه ! ! ! DEMO میاد درصورتی که کله پست های دوستانو شما هم مو به مو خوندم اما باز خوردم به در بسته!راستی 2تا میکرو هم با تمام دقت وهمه دستورالعمل های شما و دوستان پروگرام کردم باز نشد که نشد! ممنون میشم راهنماییم کنید

چهارشنبه 13 مرداد1394 - 12:54am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

barkod نوشته است:
باسلام خدمت تمامی دوستان واساتید عزیز!
راستش من به بمبست خوردم هر چقدرم سرچ کردم افاقه نکرد به خاطر همینم اولین پستم تو این انجمن حرفه ای گذاشتم!
آقا حمید یه چنتا سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید!
من مدارو تکمیل کردم فقط یه چنتا مشکل دارم
1.بنده یه باتری 6سل پلیمر 2.2آمپر برای مدار گرفتم اما وقتی به مدار وصلش میکنم مدار روشن نمیشه در صورتی که باتری رو کاملا با شارژرش شارژ کردم! ولی وقتی شارژر باتری هارو که24 ولته2.2 آمپر به مدار وصل میکنم مدار روشن میشه یه نکته ایم یادو نره من ولت باتری رو با مولتی متر اندازه گیری کردم 24 ولت و نشون میده!
2.وقتی هم که مدار روشن میشه فقط گزینه ! ! ! DEMO میاد درصورتی که کله پست های دوستانو شما هم مو به مو خوندم اما باز خوردم به در بسته!راستی 2تا میکرو هم با تمام دقت وهمه دستورالعمل های شما و دوستان پروگرام کردم باز نشد که نشد! ممنون میشم راهنماییم کنید

سلام دوست عزیز اولا خوش اومدین :D دوما شما باید وقتی باطری رو به مدار وصل میکنین ولتاژ ورودی و خروجی رگولاتورها رو بگیرین و اعلام کنین تا درمورد مشکلتون بشه نظر داد سوما نوشتن کلمه ی دمو به دلیل درست تنظیم نشدن فیوز بیتهای میکرو هست و شما باید حتما یک بار با تنظیمات ریست میکرو رو پروگرم کنین.موفق باشین

چهارشنبه 13 مرداد1394 - 1:17am
مدیر کل
مدیر کل

miladkd نوشته است:
راستی مهندس دوباره یه کویل 20 سانتی پیچیدم امشب با 23 دور سیم 0.7 عنکبوتی که با کابل رابط دقیق 1.2 اهم شد ماسفتنم 11nk100 هست اعداد سه گانم خیلی پایین اومده عدد اولم نزدیک 80 هست.خلاصه بگم حذف آهن ندارم اصلا اینم مربوط به کویل میشه.یه صفحه مسی 20*30 رو از 90 سانتی میگیره.باتشکر

مشکل میتونه از کویل یا کابل اتصال یا نزدیکی فلزات به لوپ باشه. ایسی 357 هم که جای خود! وگرنه دوستان تا حالا با این ماسفت چنین مشکلی گزارش نکردن. در هر صورت برد نهایی شما برای این لوپ خوبه.

چهارشنبه 13 مرداد1394 - 1:20am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

[quote]سلام مهندس حمید عزیز
لطفا در برنامه نویسی روتین قسمت انتیگرالگیر رو علنی کنین چون من همین الان در حال برنامه نویسی برای فلزیاب هستم
یک روش که برای انتیگرالگیری هست استفاده از روش ذوزنقه در محاسبات عددی هست که در واقع ولتاژ اولadcرو با سمپل دوم جمع میکنی و حاصل رو تقسیم میکنی بر دو برابرفرکانس نمونه برداری adc
و دوباره با سمپل های بعدی به همین روش جمع میکنی
شما چند تا ولتاژadcرو برای انتیگرالگیری در هر موج میرایی لوپ جمع میکنی و این انتیگرال رو باچه ولتاژی مقایسه میکنی
اگه فرمولش رو برام بفرستی خیلی خوب میشه[/quote]

من فكر ميكنم مهمترين قسمت كار براي ناصر خواندن 70 نمونه باشه.كه با دستورات سي مطمينا اينن كار امكان پذير نيست.حالا مهندس حميد از چه تكنيكي استفاده كرده .الله علم.

چهارشنبه 13 مرداد1394 - 3:28am
مدیر سایت
مدیر سایت

حمید نوشته است:
miladkd نوشته است:
راستی مهندس دوباره یه کویل 20 سانتی پیچیدم امشب با 23 دور سیم 0.7 عنکبوتی که با کابل رابط دقیق 1.2 اهم شد ماسفتنم 11nk100 هست اعداد سه گانم خیلی پایین اومده عدد اولم نزدیک 80 هست.خلاصه بگم حذف آهن ندارم اصلا اینم مربوط به کویل میشه.یه صفحه مسی 20*30 رو از 90 سانتی میگیره.باتشکر

مشکل میتونه از کویل یا کابل اتصال یا نزدیکی فلزات به لوپ باشه. ایسی 357 هم که جای خود! وگرنه دوستان تا حالا با این ماسفت چنین مشکلی گزارش نکردن. در هر صورت برد نهایی شما برای این لوپ خوبه.

دوستان ماسفت 2611 هم خوب جواب داده اگر ماسفتهای دیگه رو از نوع با کیفیت پیدا نکردید ماسفت 2611 هم مورد خوبی هست میتونید تست کنید . @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 14 مرداد1394 - 7:45am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
chalak نوشته است:
مهندس یه سوال برام پیش اومده،من بجای ماسفت پیشنهادی شما از 2sk2601,استفاده میکنم.
در اعداد سه گانه هیچ تفاوتی با هم ندارن.
حین کاوش باید حساسیت رو تا پانزده کم کنم،و دیلی دستی تا پنجاه،تا بتونم تا حدودی از حساسیت به حرکت ،کم کنم.
بنظرتون این مشکل میتونه از نوع ماسفت باشه؟

ماسفتی که شما استفاده کردین 500 ولتی و با Rds معادل 0.75 اهم هست. خب اینکه تقریبا هیچ مزیتی نسبت به IRF840 نداره و لذا استفاده ازش بی معنیه! ولی اینکه اعداد درست هستن نشون میده باید درست جواب بده. تا حد خیلی کمی بلحاظ تفاوت تایمینگ و ظرفیتهای خازنی ممکنه حساسیت بالا بره و نیاز باشه شما دیلی رو افزایش بدین. شاید هم نوع زمین مورد کاوش شما اینطور ایجاب کرده باشه. بهرحال اگر به چنین انتخابی باشه توصیه من به استفاده از همون IRF840 هست.
اگر واقعا میخواین ماسفت رو عوض کنین و تفاوتی ببینین باید هم ولتاژش در حد قابل ملاحظه بیشتر از 500 ولت باشه و هم Rds کمی در حد 0.2 اهم داشته باشه و در عین حال Output Capacitance هم دور و بر 300 پیکو باشه تا بخش تفکیک هم درست کار کنه.
از نظر Rds ماسفت همیشه محدودیت آمپر ایجاد میکنه و لذا IGBT بهتر هست که بعضی شماره هاش برای این مدار جواب میده.

مهندس جان بابت جواب ممنون.
در مورد شماره ماسفت اصلاح می کنم ،2sk3878
اعداد برای ماسفت بالا دیلی 19
۲۷۹٫۶۵۶،۷۷۲
با همون تنظیمات و محل تست برای ماسفت اورجینال دیلی 19
۲۸۳،۶۵۳،۷۶۹
.

یا الله

چهارشنبه 14 مرداد1394 - 8:58am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

عجب !!!!!!!!!هم اموزش برنامه نویسی و الکترونیک داریم هم تالار پاسخگویی به تصاویر باستانشناسی داریم دیگه چه میخواهین =)) =)) =)) مثل اینکه اینجا اسیاب هم همه کاره است گندم و نخود و عدس و ذرت و فلفل و همه چیز اسیاب مبشه =)) =)) =)) یک کم رعایت کنید بدهم نیست

چهارشنبه 14 مرداد1394 - 9:20am
کاربر فعال
کاربر فعال

کسی میدونه این بحث زرورق ساندویچ واستیکر اشپزخونه برای شیلد لوپ به کجا رسید من هرچی تو بخش لوپ وکویل گشتم نتونستم پیدا کنم میشه منو راهنمایی کنید لینک اون بخش و برام بزارین

برای تهیه قاب لوپ ولوپ ودسته تلسکوپی به لینک زیر مراجعه نمایید
https://t.me/joinchat/EbJXtUMD3cUynlOqO2J6yw

چهارشنبه 14 مرداد1394 - 11:11am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

تو هر پالس فقط 5 تا نمونه برداری کنی . تو 10 تا پالس 50 تا نمونه برداری می رسی و تبدیل ADC انجام شده.حال باید با تایمینگ مختلف زمان های نمونه برداری هاتو کنترل کنی. :ymhug: این کار با دستورات بیسیک هم قابل پیاده سازی هست
یا حق

چهارشنبه 14 مرداد1394 - 11:34am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27739 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1187 , 1188 , 1189 , 1190 , 1191 , 1192 , 1193 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: mzzzzzzz و 100 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure