انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 1 اردیبهشت1403 - 1:56pm

پاسخ به موضوع  [ 27739 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1095 , 1096 , 1097 , 1098 , 1099 , 1100 , 1101 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

Hamed t نوشته است:
دوستان 357های من امروز رسید دستم با ایسی پلاستیکی اعداد سه گانه بیشتر از فلزی هست ولی حذف اهن با فلزی بهتره من تا حالا نه به حذف اهن توجه کردم نه تو فایل توضیحات خوندم چون کلا من علاقه ای به حذف اهن نداشتم چون فک میکردم اصلا درست کار نمیکنه چنین چیزی حتی تو گرون ترین فلزیابها...ولی امروز تعجب کردم از عدد 5برای سنس اهن صدا داره ولی مس و..میتر پر میشه ولی صدا نداره فوق العاده بود میخاستم بدونم مال همه همینطوره یا مال من برعکس عمل میکنه برای اهن صدا میده ولی مس نه :-?

:D داداش قانونش اینه که برا اهن صدا نده و برا مس صدا بده..برا شما برعکس شده انگار :D :D
شما در واقع حذف مس رو دارین الان؟؟!!!

یکشنبه 14 تیر1394 - 11:42pm
آواتار کاربر

mhak نوشته است:
Tous نوشته است:
اللهم صل علی محمد و ال محمد
دوستان بلاخره مدار من روشن شد و چشم به جمال ضفحه فلزجو روشن شد و اینقدر بالا و پایین پریدم که نگوو و نپرس...
خیلی برای این مدار حرص خوردم و خدا خدا کردم کلی ضرر کردم و بلاخره مشکل کارم رو پیدا کردم
+مشکل اصلی خازن تانتالیومی بود که از ایران میکرو خریده بودم و همشون خراب بودن!+
و با تعویض همشون مشکلم حل شد!!
دو سه تا خازن 4 ماه منو سر کار گزاشته بودن!!!
ممنون از همه برای کمک و تحمل سوالات بنده
حالا من هم برم به جمع کویل سازها بپیوندم :))))

دوست عزیز مبارکتون باشه :D شما مطمئنی خازنها همه خراب بودن؟جسارت نباشه اما ممکنه جهت رو اشتباه نصب کرده باشین چون تانتالها برعکس الکترولیتی ها جهت مثبشون مشخص شده هست

قربون شما
والا روی خازنهای من جهت منفی رو نمایش داده

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 14 تیر1394 - 11:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

نخیراون جهت مثبته خسته نباشین :D !

یکشنبه 14 تیر1394 - 11:56pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

shakib نوشته است:
Hamed t نوشته است:
دوستان 357های من امروز رسید دستم با ایسی پلاستیکی اعداد سه گانه بیشتر از فلزی هست ولی حذف اهن با فلزی بهتره من تا حالا نه به حذف اهن توجه کردم نه تو فایل توضیحات خوندم چون کلا من علاقه ای به حذف اهن نداشتم چون فک میکردم اصلا درست کار نمیکنه چنین چیزی حتی تو گرون ترین فلزیابها...ولی امروز تعجب کردم از عدد 5برای سنس اهن صدا داره ولی مس و..میتر پر میشه ولی صدا نداره فوق العاده بود میخاستم بدونم مال همه همینطوره یا مال من برعکس عمل میکنه برای اهن صدا میده ولی مس نه :-?

داداش تبریک میگم یک ثبت اختراع بنام خودت زدی :))

=)) =))

بسیاری از ناکامی ها ناشی از این هست که هنگام تسلیم شدن نمیدانید چه حد به موفقیت نزدیکید (توماس ادیسون)

دوشنبه 14 تیر1394 - 12:00am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

amir6777 نوشته است:
Hamed t نوشته است:

:D داداش قانونش اینه که برا اهن صدا نده و برا مس صدا بده..برا شما برعکس شده انگار :D :D
شما در واقع حذف مس رو دارین الان؟؟!!!

ممنون داداش از کجا میتونه باشه ایرادش مهندس حمید لطفا راهنمایی کنید @};-

بسیاری از ناکامی ها ناشی از این هست که هنگام تسلیم شدن نمیدانید چه حد به موفقیت نزدیکید (توماس ادیسون)

دوشنبه 14 تیر1394 - 12:03am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام دوستان اگه میشه لطف کنید بنده رو در مورد وصل کردن لوپ مینلب (۵ پین) برای مدار Felezjoo PI (سه پین) راهنمایی بفرماید به صورت کامل، با تشکر فراوان.

دوشنبه 14 تیر1394 - 12:35am
مدیر کل
مدیر کل

sodoko نوشته است:
سلام مهندس حمید عزیز و بقیه بچه ها @};-
حمید جان انشاا... هرجا که هستین موفق و پیروز باشین.
شرمنده چنتا سوال داشتم مهندس L-)
من یه لوپ تقریبا 20 برا تست درس کردم که اهمش شد 1.7 ولی ظرفیت سلفیشو نمیدونم وصل کردم به مدار ، میخواستم بدونم مشکلی پیش میاد ؟
دوم اینکه داغ شدن قطعات با هویه تا چه حد مجازه و اینکه وقتی قطعه ای با حرارت هویه خراب میشه چجور میشه تشخیص داد؟تو عملکرد مدار تاثیر میزاره؟
خیلی ممنون حمید جان :x

خیلی ممنون خواهش میکنم.
با این مقاومت نسبتا زیاد مشکلی پیش نمیاد. برای چنین لوپ کوچکی تقریبا باید 20 متر سیم استفاده کنین تا ظرفیت لوپ بصورت حدودی درست در بیاد! این راه حدودی برای تشخیص ظرفیتش هست.
در مورد هویه اولا باید توجه کنین هویه شما بالاتر از 40 وات نباشه چون دیگه مناسب مونتاژ الکترونیک نیست. 30 وات یا کمتر هم حرارتش کمتر از حد مورد نیاز هست. سر هویه تمیز و نوک تیز هم همیشه توی مونتاژ اثر مثبت داره. اگر این موارد رو رعایت کرده باشین و فیبر شما هم تمیز باشه و سیم لحیم خوبی هم داشته باشین زمان لازم برای لحیم کاری هر نقطه در حد 1 ثانیه بیشتر نیست! بیشتر از 3 ثانیه خطر آسیب رسوندن به قطعه رو به همراه داره که در قطعات مختلف این مساله فرق میکنه. تشخیص خرابی در اثر حرارت هم ساده نیست و بستگی به قطعه داره. باید کاملا تست بشه. بهرحال این مورد معمولا کم پیش میاد.

دوشنبه 14 تیر1394 - 1:54am
مدیر کل
مدیر کل

Hamed t نوشته است:

حذف آهن که اسمش مشخص هست و برای آهن باید صدا قطع بشه! اینکه برای شما برعکسه نشون میده مدار شما اشکالی داره. اعداد سه گانه رو طبق توضیحات کنترل کنین اگر درست باشن حذف آهن هم باید درست کار کنه.

دوشنبه 14 تیر1394 - 1:58am
مدیر کل
مدیر کل

Tous نوشته است:
قربون شما
والا روی خازنهای من جهت منفی رو نمایش داده

دوست عزیز خسته نباشین.
جسارت نباشه 4 ماه که سهله کلا شما نباید موفق میشدین! :D عزیز من این همه ما توی توضیحات موشکافانه حتی این موارد جزئی رو هم توضیح دادیم که در تانتالیوم برعکس الکترولیت هست و اون نوار نشانه قطب مثبت خازنه!!! اگر خازنهای جدید رو هم برعکس گذاشته باشین معیوب میشن. در ضمن معیوب شدن خازن در موارد خاصی ممکنه منجر به از کار افتادن مدار بشه ولی در خیلی موارد هم باعث میشه که مدار درست کار نکنه و پیدا کردن ایراد سخت تر میشه. لذا اگر برعکس نصب کردین و مدار روشن شده باید باز هم خازنها رو تعویض کنین.

دوشنبه 14 تیر1394 - 2:02am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
sodoko نوشته است:
سلام مهندس حمید عزیز و بقیه بچه ها @};-
حمید جان انشاا... هرجا که هستین موفق و پیروز باشین.
شرمنده چنتا سوال داشتم مهندس L-)
من یه لوپ تقریبا 20 برا تست درس کردم که اهمش شد 1.7 ولی ظرفیت سلفیشو نمیدونم وصل کردم به مدار ، میخواستم بدونم مشکلی پیش میاد ؟
دوم اینکه داغ شدن قطعات با هویه تا چه حد مجازه و اینکه وقتی قطعه ای با حرارت هویه خراب میشه چجور میشه تشخیص داد؟تو عملکرد مدار تاثیر میزاره؟
خیلی ممنون حمید جان :x

خیلی ممنون خواهش میکنم.
با این مقاومت نسبتا زیاد مشکلی پیش نمیاد. برای چنین لوپ کوچکی تقریبا باید 20 متر سیم استفاده کنین تا ظرفیت لوپ بصورت حدودی درست در بیاد! این راه حدودی برای تشخیص ظرفیتش هست.
در مورد هویه اولا باید توجه کنین هویه شما بالاتر از 40 وات نباشه چون دیگه مناسب مونتاژ الکترونیک نیست. 30 وات یا کمتر هم حرارتش کمتر از حد مورد نیاز هست. سر هویه تمیز و نوک تیز هم همیشه توی مونتاژ اثر مثبت داره. اگر این موارد رو رعایت کرده باشین و فیبر شما هم تمیز باشه و سیم لحیم خوبی هم داشته باشین زمان لازم برای لحیم کاری هر نقطه در حد 1 ثانیه بیشتر نیست! بیشتر از 3 ثانیه خطر آسیب رسوندن به قطعه رو به همراه داره که در قطعات مختلف این مساله فرق میکنه. تشخیص خرابی در اثر حرارت هم ساده نیست و بستگی به قطعه داره. باید کاملا تست بشه. بهرحال این مورد معمولا کم پیش میاد.

خیلی گلی مهندس :x

دوشنبه 14 تیر1394 - 2:17am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27739 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1095 , 1096 , 1097 , 1098 , 1099 , 1100 , 1101 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 و 106 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure