انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 29 اردیبهشت1403 - 2:37am

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2380 , 2381 , 2382 , 2383 , 2384 , 2385 , 2386 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
ممنون.
بدون میکرو بلحاظ وجود رگولاتورها و ال سی دی و درایو ماسفت و آپ امپ چند میلی آمپر جریانکشی طبیعی هست و مشکلی نداره.

ممنون مهندس. لطف کردی. خروجی lf357 چی؟ درسته؟ ولتاژ روی پایه 6 آپ امپ. ینی قبل از او دوتا مقاومت. مدارو برای دوستم میسازم فردا بهش بدم. لوپ ندارم تست کنم. ولتاژارو گرفتم. مونده فقط مطمئن بشم آپ امپ درست تقویت میکنه یانه. دستتون درد نکنه

انسان ها 10 دسته اند، دسته ای که باینری میدانند و دسته ای که باینری نمیدانند!

سه شنبه 14 آذر1396 - 6:09pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
بله بدون میکرو ولتاژ پایه 6 آیسی 357 که خروجی هست باید 9.5 ولت باشه که با ولتاژ نقطه 9.5v برابر هست. کلا با این روشها نمیتونین متوجه بشین مدار درست و دقیق کار میکنه یا نه! مثلا اگر 357 شما تقلبی باشه تست ولتاژ مشخص نمیکنه.

سه شنبه 14 آذر1396 - 8:22pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

با درود بینهایت به خدمت استادی بی بدیل بی منت با حلم وکوه علم استاد عزیزمان مهندس حمید جان و با درود به خدمت هم گروهی های گل و تبریک بمناسبت عید امشب.... ابتدا باید قدردانی بینهایت کنم از استادی چون ابی بیکران دریا که این چنین لطفش رو ازما دریغ نمیکنه و بنده بشخصه همیشه به ایشان مدیونم و روزی خداوند دستم رو باز کنه گرچه ناقابل ولی حتما وظیفه هست ازخجالت ایشان دربیام...امشب بنابر دستوراستاد گرانمایه خودم از ایسیLF357Nتقلبی که متاسفانه اخیرا بصورت عمده دربازار فراوان شده عکس بذارم تا دوستان باتوجه به شکل و شماره ازخرید اون جدا پرهیز کنند.پایا الکترونیک.ایسی کالا و اکثر فروشگاهها اکنون ازهمین مدل دارند پس با دقت خرید کنید...ضمنا بدستور استاد عزیزم اعداد سه گانه این ایسی رو هم میگم تا ببینید اگر برخوردید به این مورد یقینا ایسی شما تقلبی هست...a=120 b=315 c=513 .استاد درقلب مایید.خداوند شمارو برای ما سربلند حفظ کنه و مایه افتخار ایرانید :ymhug: :x

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 14 آذر1396 - 8:40pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. ممنون. :ymhug: :x @};-

سه شنبه 14 آذر1396 - 8:58pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خواهش میکنم. ممنون. :ymhug: :x @};-

استاد وظیفست...شما دستور بدید اطاعت از ما :ymhug: :x @};- ^:)^

سه شنبه 14 آذر1396 - 9:12pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
بله بدون میکرو ولتاژ پایه 6 آیسی 357 که خروجی هست باید 9.5 ولت باشه که با ولتاژ نقطه 9.5v برابر هست. کلا با این روشها نمیتونین متوجه بشین مدار درست و دقیق کار میکنه یا نه! مثلا اگر 357 شما تقلبی باشه تست ولتاژ مشخص نمیکنه.

ممنون استاد حمید. واقعا زحمت کشیدید. پس از تقسیم ولتاژ به 4.3 رسیده که برای ورودی میکرو مناسبه. راستی اگه میکرو تو مدار باشه و درحال کار باشه، امکان داره ولتاژ پایه 6 از 9.5 تجاوز کنه؟

انسان ها 10 دسته اند، دسته ای که باینری میدانند و دسته ای که باینری نمیدانند!

سه شنبه 14 آذر1396 - 9:37pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
ولتاژ پایه 6 نهایتا همون 9.5 ولت هست و اصولا تقسیم مقاومتی که انجام شده و ولتاژ 9.5v روی مدار مشخص شده به همین دلیل هست. البته این مساله با دقت زیاد برای آیسی LF357 انجام شده. وقتی میکرو روی مدار هست باز هم ولتاژ اندازه گیری شده پایه 6 توسط ولتمتر حدود 9.5 ولت هست.

سه شنبه 14 آذر1396 - 11:43pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس حمید عزیز
من دیروز داشتم لوپ های مختلف روبرای فلزجو امتحان میکردم بعد یه دفعه دیدم که کانتر اول دستگاه عدد 69 رو نشون میده از رو کنجکاوی 69 دفعه حاموش و روشن کردم و در نهایت روی ال سی دی دستگاه می نویسه DEMO!!! حالا هر چی سعی می کنم با پروگرامر میکرو رو پروگرام کنم نمیشه پروگرامر همون USBAVR که تو انجمن هست و برنامه هم همون اکسترم برنر هست و همه چی درسته و ای سی دیگه ای دارم اونو هم میخونه هم پروگرام میکنه اما این میکرو که روی دستگاه بوده رو نه فیوز بیت ها رو هم مثل راهنما دستکاری گردم نشد لطفا راهنمایی بفرمائید از زخمات بی دریغ شما متشکرم

چهارشنبه 14 آذر1396 - 12:42am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

hasanzade نوشته است:
سلام مهندس حمید عزیز
من دیروز داشتم لوپ های مختلف روبرای فلزجو امتحان میکردم بعد یه دفعه دیدم که کانتر اول دستگاه عدد 69 رو نشون میده از رو کنجکاوی 69 دفعه حاموش و روشن کردم و در نهایت روی ال سی دی دستگاه می نویسه DEMO!!! حالا هر چی سعی می کنم با پروگرامر میکرو رو پروگرام کنم نمیشه پروگرامر همون USBAVR که تو انجمن هست و برنامه هم همون اکسترم برنر هست و همه چی درسته و ای سی دیگه ای دارم اونو هم میخونه هم پروگرام میکنه اما این میکرو که روی دستگاه بوده رو نه فیوز بیت ها رو هم مثل راهنما دستکاری گردم نشد لطفا راهنمایی بفرمائید از زخمات بی دریغ شما متشکرم

درود دوست عزیز.با تشکر فراوان از استاد گرانمایه مهندس حمید جان بابت این لطف بیکران..و کسب اجازه از محضر استاد گرانمایه.فقط تجربه شخصی خودم روبیان میکنم واگر اشکال داشت استاد گرانمایه نوشته بنده کمسواد رو تصحیح فرمایند.جناب حسن زاده شما درقسمت کریستال خارجی یک کریستال از 8تا 20 مگاهرتز بگذارید و برنامه برنر رو بازکنید ابتدا چیپ رو مشخص کنید سپس فایل رو بازکنید سپس با فیوزبیت f7 d9 fc پروگرام نمایید شاید اینجور مشکل شما برطرف بشه...بازهم از محضر استاد گرانقدر پوزش میخوام :ymhug: :x

چهارشنبه 14 آذر1396 - 12:55am
کاربر فعال
کاربر فعال

درود بر دوستان عزیزم بهترین و راحتترین روش اینه یا از سایت چهره الکترونیک کیت اماده دکتر فیوزبیت رو جهت ریست کامل میکرو تهیه کنید و با داخل همین انجمن این مدار رو بسازید با فشار دادن یک کلید میکرو به حالت اول بر میگرده دلیل دوباره پروگرم نشدن میکرو شما قفل شدن فیوزبیتها هستش که با پروگرمرهای 12 ولتی و با همین مدار دکتر فیوزبیت فقط قابل تنظیم هست

چهارشنبه 15 آذر1396 - 6:28am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2380 , 2381 , 2382 , 2383 , 2384 , 2385 , 2386 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: alinamy525 , Google , Majestic12 و 76 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure