انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 3:19pm

پاسخ به موضوع  [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2441 , 2442 , 2443 , 2444 , 2445 , 2446 , 2447 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ماسفت رو تعویض کردم و مدار, در این حالت دیلی رو 16 شناسایی کرد .
---------------------------------------------------------------------------------------
pnelece عزیز @};-
میشه بفرمایید ضخامت فریمی که برای لوپ استفاده کردین چند میلی متره؟
به نظر زیاد میاد که در اینصورت دیلی رو اندکی کم نشون میده.
با این همه ذوق وخلاقیتی که دارین یک بار تاپیک لوپ رو مطالعه بفرمایید مطمئننا میتونین با تجارب و راهنمایی های مهندس حمید و دیگر دوستان ریزه کاری هایی که اونجا گفته شده یک لوپ نزدیک به ایده آل بسازین. @};-

چهارشنبه 11 اردیبهشت1397 - 1:10am

سلام خدمت دوستان میدونم دیگه این موضوع قدیمی شده ولی یه سوالی داشتم
من میخوام از ای سی ATTINY13Aاستفاده کنم چون تو سری های قبلی بود ولی این ای سی نیاز به فایل هگز داره اونو میشه کجا تهیه کرد و اگه کسی داره لطفا دریغ نکنه :x :x ;;) ;;)

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 12 اردیبهشت1397 - 5:04pm
مدیر کل
مدیر کل

فلزیاب فلزجو تنها یک میکروکنترلر و یک فایل هگز داره. چیزی که شما میفرمایین مربوط به مدار دستکاری شده توسط یکی از سودجویان هست که ظاهرا تلاش کردن از طریق یک میکروی اضافی محدودیت برنامه اصلی رو ریست کنن. اون مدار نه تنها بلحاظ حفظ حقوق ما قابل تایید نیست و بنده بابت این نوع استفاده از طرح فلزجو بهیچ وجه راضی نیستم بلکه از نظر فنی هم مورد تایید من نیست. لطفا فقط از مدار اصلی استفاده کنین. اگر مصرف کننده هستین مطمئن باشین 300 بار محدودیت روشن و خاموش برای شما مشکلساز نیست.

چهارشنبه 12 اردیبهشت1397 - 5:42pm
کاربر فعال
کاربر فعال

می بخشید اقا حمید سوال هست

1) جریان مصرفی مدار در حالت حداقل و حداکثر چقدر می تونه باشه؟
2) سوال بعدی اینه که من خروجی تقویت شده رو با اهمتر در رنج DC اندازه میگیرم تغییر خاصی نداره ولی در رنج AC تغییر داره. ولی شما مستقیما به ADC میکرو وصل کردین یعنی DC رو دارین می خونین. علتش چیه.
3) تغییرات ولتاژی که در حضور فلز روی ولتمتر می بینم (میلی ولت) زیاد نیست. یعنی درسته که ADC حساسه ولی تغییرات هم باید مطلوب باشه. من با یه لوپ 30 معمولی که با سیم لاکی ساختم، یک سکه 100 یا 500 تومنی در بیشتر از 10 سانتی متر نمی تونم تغییرات محسوس روی ولمتر ببینم متاسفانه. تازه شما خروجی اپ امپ رو مقسم ولتاژ زدین من اونها رو هم نزدم تازه باید کمی بهتر باشه.

پنج شنبه 13 اردیبهشت1397 - 10:48am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
1- اگر از فرستنده پالس دستگاه صرفنظر کنیم یا در واقع دستگاه مثلا در حالت کویل ارور باشه مصرف جریان باطری حدود 40 میلی آمپر هست و در حالت ارسال پالسها با تنظیمات پیشفرض کلا 100 میلی آمپر و به هر نسبت که فرکانس و عرض پالس رو بیشتر کنین جریان مصرفی هم تا حد 500 میلی آمپر میتونه افزایش پیدا کنه.
2- ارزیابی یک سیگنال اون هم از نوع پالس که فقط هم بخش میرای اون برای ما اهمیت داره اصلا با مولتی متر ممکن نیست! بخش بعدی صحبت شما هم دیگه از اون حرفها بود! ADC میکرو توانایی دریافت موج حداقل در محدوده کیلوهرتز رو داره و حتی میشه با همین میکرو روی امواج صوتی کار کرد! اصلا اینطور نیست که فقط مخصوص DC باشه وگرنه که دیگه کارایی چندانی نداشت. توصیه میکنم برای کار مطالعاتی در این مورد مدار اسکوپ با میکروی AVR رو در بخش الکترونیک انجمن ملاحظه کنین.
3- این رو قبلا توضیح دادم ولی متاسفانه دقت نمیکنین! بنده این تستها رو در قدیم با مولتی متر و بعدها با اسکوپ انجام دادم و نتیجه مشابه چیزی بوده که الان شما بهش رسیدین و از این حیث درست هست. عرض کردم چند میلی ولت تغییر در مقایسه با چند ولت و در کل بازه انتگرالگیری ملاک سنس هست! این کاری هست که مدار فلزیاب باید بتونه انجام بده و با مولتی متر و اسکوپ اصلا نمیشه بهش رسید.

پنج شنبه 13 اردیبهشت1397 - 12:03pm
کاربر فعال
کاربر فعال

نقل قول:
میکرو توانایی دریافت موج حداقل در محدوده کیلوهرتز رو داره و حتی میشه با همین میکرو روی امواج صوتی کار کرد! اصلا اینطور نیست که فقط مخصوص DC باشه وگرنه که دیگه کارایی چندانی نداشت.

منظور من اینه که چون مستقیم از خروجی اپ امپ وصل کردین دارین DC سیگنال رو هم می خونین و اگر فرضا یک خازن سری کرده بودین فقط AC رو جدا می کردین در غیر این صورت صد درد صد درست می گین و میشه همه کار با ADC انجام داد.

نقل قول:
بنده این تستها رو در قدیم با مولتی متر و بعدها با اسکوپ انجام دادم و نتیجه مشابه چیزی بوده که الان شما بهش رسیدین و از این حیث درست هست

بله درسته. پس شما هم تجربه کردین. واقعیت داستان اینه که من میخواستم تغییرات ولتاژ رو بدون استفاده از میکرویی چیزی بررسی کنم و در اسکوپ و مولتی متر با اون حساسیت چیزی نمی دیدم و همین باعث ناامیدی و شک شده بود و برای همین دوباره پرسیدم. چه پشنهادی دارین که بدون استفاده از میکرو و ADC بشه خروجی رو بررسی کرد یعنی سنس و تقویت اپ امپ رو آنالیز کرد و روش تحقیق انجام داد.

پنج شنبه 13 اردیبهشت1397 - 12:58pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام به همه ی دوستان اساتید و مهندس حمید عزیز خسته نباشید و خدا قوت چند تا سوال داشتم اگه بی زحمت کسی میدونه جواب بده
1.باتری 18 ولتی که من استفاده میکنم یه باتری 12 و یه باتری 6 4.5 آمپری هستش.که به هم وصل کردم و شده 18 ولت.الان نیاز به شارژ داره.چطوری شارژشون کنم آیا با آداپتور لپتاپ میتونم این کارو انجام بدم؟یا باید منبع تغذیه ی مخصوصی بسازم؟
2.چند وقت پیش نمیدونم کجا دیدم آی سی آی آر اف 840 و برداشتن و به جاش یه بورد درست کردن قضیه این بورد ثانویه چیه؟فقط کنجکاو شدم بدونم شاید بفرمایید کار افراد سودجوئه
3.تاپیکی تحت عنوان " تقویت مدار فلزجو ندیدم" بخاطر همین اینجا میپرسم آیا مدار اصلاحی یا بورد ثانویه ی تقویتی برای این مدار درست شده؟یا کلا کاری انجام شده که مدار تقویت بشه؟
ممنونم از دوستان @};-

@};- كوچيك همه،امير حسين @};-
تصویر

پنج شنبه 13 اردیبهشت1397 - 9:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام خدمت مهندس حمید عزیز ... آیا از این نوع کانکتور ضدآب بین راهی میشه استفاده کرد ؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

*** به بار رسیدن ؛ به باور رسیدن است ***

جمعه 13 اردیبهشت1397 - 12:11am

ببخشید تا صفحه۱۰۴رو نگاه کردم اکثر دوستان فلز اهن رو برای کار دستگاه ملاک قرار دادن فلز طلا رو هم میزنه؟ در چه فاصله ایی
در تکمیل سوال پست قبلیم هزینه نا محدود کردن فلزیاب ساخت خودم هزینه اش چقدر میشه
با تشکر

جمعه 14 اردیبهشت1397 - 10:20am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خداوندا،ول گنج قارون و بعد صبر ایوب نصیب مهندس حمید بفرما

زندگی در بردگی شرمندگی‌ست

جمعه 14 اردیبهشت1397 - 2:27pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2441 , 2442 , 2443 , 2444 , 2445 , 2446 , 2447 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 103 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure