انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 8 اردیبهشت1403 - 8:49pm

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2440 , 2441 , 2442 , 2443 , 2444 , 2445 , 2446 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

hitman نوشته است:
سلام دوباره بچه ها من یه مشکلی دارم 2 تا میکرو رو با فیوز بیت های اشتباه پروگرام کردم و بعد از دوبار روشن و خاموش کردن دستگاه رفت روی مد DEMO !! ولی هر چی دوباره میکرو ها رو ERASE کردم و با فیوز بیت درست پروگرام کردم بازم درست نشدن همون خطای DEMO!! رو نشون میدن :| :| :| :(( :(( :((

من جواب خودمو تا یه جایی بدم :)) :)) :)) ببخشید در ادامه تنظیمات در راهنماتون نوشته بودید به دلیلی اتنظیمات فیوز بیت ها این حالت امکان داره پیش بیاد واقعا شرمنده نخونده بودم لی الان نمیدونم چطور میتونم eeprom را پاک کنم غیر از erase کردن

فقط انسان های ضعیف به اندازه امکاناتشان کار میکنند

سه شنبه 11 اردیبهشت1397 - 4:09pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

در مورد خازن 5 pf یه سوالی داشتم ممنون میشم جواب بدید @};- @};- @};-
اول از عدسی معمولی استفاده کردم ولی دیدم گفتید این خازن باید کیفیت بالایی داشته باشه منم رفتم یه دونه خیلی خوب خریدم همچنینی رفتم تانتال 16 ولت 100 UF رو هم خیلی خوب گرفتم ولی جالب بود مغازه داره گفت برا فلزیاب میخوای :)) :)) :)) :)) گفتم نه
اینقدر رفتن ملت تو بازار گفتن برا فلز یاب میخوایم که یه خازن 5 PF زپرتی رو دونه ای 300 میفروشن @-) @-)

حالا تا سوالم یادم نرفته بپرم اگر از خازن مایلار ولتاژ بالا استفاده کنم مسئله ای پیش میاد یا نه؟

سه شنبه 11 اردیبهشت1397 - 4:23pm
مدیر کل
مدیر کل

saraqueen نوشته است:
من یک کویل معمولی 30 سانتی متری با سیم لاکی دارم که مقاومتش 2.4 اهم و ظرفیتش حدود 760 میکرو هانری هستش. این به درد تست در منزل میخوره؟
بردی که میشه از این گرفت چقدر میتونه باشه؟

با این مشخصاتی که میفرمایین اگر دستگاه بالانس بشه و کویل ارور نده میتونه سکه 500 تومنی رو تا حد 30 سانت سنس بکنه. زیاد بودن ظرفیت و پیچیده نشدن با روشهای مطلوبی مثل تخت یا عنکبوتی یا استوانه ای سبب افت برد قابل ملاحظه ای میشه وگرنه لوپ 30 مناسب باید سکه مذکور رو براحتی تا 40 سانت سنس بکنه.

سه شنبه 11 اردیبهشت1397 - 5:29pm
مدیر کل
مدیر کل

hitman نوشته است:
در مورد خازن 5 pf یه سوالی داشتم ممنون میشم جواب بدید @};- @};- @};-
اول از عدسی معمولی استفاده کردم ولی دیدم گفتید این خازن باید کیفیت بالایی داشته باشه منم رفتم یه دونه خیلی خوب خریدم همچنینی رفتم تانتال 16 ولت 100 UF رو هم خیلی خوب گرفتم ولی جالب بود مغازه داره گفت برا فلزیاب میخوای :)) :)) :)) :)) گفتم نه
اینقدر رفتن ملت تو بازار گفتن برا فلز یاب میخوایم که یه خازن 5 PF زپرتی رو دونه ای 300 میفروشن @-) @-)

حالا تا سوالم یادم نرفته بپرم اگر از خازن مایلار ولتاژ بالا استفاده کنم مسئله ای پیش میاد یا نه؟

خسته نباشین.
ابتدا عرض کنم احتمال زیاد داره کلا با پروگرامر TNM موفق به پروگرام صحیح فیوز بیتها نشین! این موضوع و بحث پروگرامر و نرم افزار مربوطه رو مفصلا در راهنما توضیح دادم. اون توضیحات رو جدی بگیرین وگرنه بخاطر مساله به این سادگی به مشکل اساسی بر میخورین.
خازن 5 پیکو در همین حد که سالم باشه کفایت میکنه. عدسی معمولی هم قابل استفادست. البته خازن مایلار ولتاژ بالا بهتر هست.

سه شنبه 11 اردیبهشت1397 - 5:35pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
hitman نوشته است:
در مورد خازن 5 pf یه سوالی داشتم ممنون میشم جواب بدید @};-
اول از عدسی معمولی استفاده کردم ولی دیدم گفتید این خازن باید کیفیت بالایی داشته باشه منم رفتم یه دونه خیلی خوب خریدم همچنینی رفتم تانتال 16 ولت 100 UF رو هم خیلی خوب گرفتم ولی جالب بود مغازه داره گفت برا فلزیاب میخوای :)) :)) :)) گفتم نه
اینقدر رفتن ملت تو بازار گفتن برا فلز یاب میخوایم که یه خازن 5 PF زپرتی رو دونه ای 300 میفروشن @-)

خسته نباشین.
ابتدا عرض کنم احتمال زیاد داره کلا با پروگرامر TNM موفق به پروگرام صحیح فیوز بیتها نشین! این موضوع و بحث پروگرامر و نرم افزار مربوطه رو مفصلا در راهنما توضیح دادم. اون توضیحات رو جدی بگیرین وگرنه بخاطر مساله به این سادگی به مشکل اساسی بر میخورین.
خازن 5 پیکو در همین حد که سالم باشه کفایت میکنه. عدسی معمولی هم قابل استفادست. البته خازن مایلار ولتاژ بالا بهتر هست.

ممنون مهندس عزیز @};-
راستش تونستم کامل پروگرام کنم طبق عکسایی که صفحه قبل گذاشتم فیوز بیت ها رو هم پروگرام کردم که الته کسی انگار دقیقا با TNM انجام نداده که بگه این ترکیب درست هست یا نه :| :|
مهندس جان یه سوال دیگه هم پرسیدم که کسی جوابمو نداد در مورد میکرو هایی که همش خطای DEMO!! میدن و بعد از پاک کردن دوباره و برنامه ریزی مجدد همچنان کار نمیکنن نمیدونم باید چیکارشون کنم :-? :-?

سه شنبه 11 اردیبهشت1397 - 5:45pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام به همه عزیزان @};-
بلاخره موفق شدم یه لوپ عنکبوتی 60 سانتی با سیم لاکی 0.8 بپیچم با کلی دشواری :ymsigh:

اولین موضوع رو بگم که متاسفانه با یه خطای کوچیک 3 سانت از شصت دقیق کمتر شد ولی خوب کاریش نمیشه کرد.
داخل قاب 20 تا شیار گذاشتم با فاصله های 9 سانتی که ابعاد و عکس های اونو گذاشتم.

ولی مشکل اصلی من اینه که یه جایی دیدم آقا مهدی گفته بود لوپ 60 با 18 تا 20 دور پیچیدن مقدار اندوکتانس 400 تا 410 میکرو هانری میشه که الان که من تست کردم و نتایج رو گذاشتم اصلا شدنی نیست این عدد اندوکتانس و بالاتر میره با شرایطی که آقا مهدی عرض کردن.

در صورت دیدن ایراد در لپ لطفابه من بگید هنوز تو مرحله شیلد نرفتم یه سوال دیگه هم داشتم اسپری کیلر تاثیری بر عملکرد لوپ و دیلی داره یا نه؟ @};- @};- @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 11 اردیبهشت1397 - 6:16pm
مدیر کل
مدیر کل

hitman نوشته است:
ممنون مهندس عزیز @};-
راستش تونستم کامل پروگرام کنم طبق عکسایی که صفحه قبل گذاشتم فیوز بیت ها رو هم پروگرام کردم که الته کسی انگار دقیقا با TNM انجام نداده که بگه این ترکیب درست هست یا نه :| :|
مهندس جان یه سوال دیگه هم پرسیدم که کسی جوابمو نداد در مورد میکرو هایی که همش خطای DEMO!! میدن و بعد از پاک کردن دوباره و برنامه ریزی مجدد همچنان کار نمیکنن نمیدونم باید چیکارشون کنم :-? :-?

این موارد رو در راهنما توضیح دادم. لیست فیوز بیت تفصیلی در راهنما مربوط به کار شماست ولی مشکل این نیست! مشکل این هست که کلا بعضی پروگرامر ها و برنامه ها از میکروی اتمگا328 بصورت صد در صد پشتیبانی نمیکنن! وقتی هم که پشتیبانی صد در صد نباشه کاری از شما ساخته نیست و احتمال اینکه میکرو بعدا به مشکل بخوره وجود داره. بهمین جهت عرض کردم توصیه اکید میکنم فقط از پروگرامر و برنامه پیشنهادی استفاده کنین.
مساله دمو هم مربوط به تمام شدن دفعات استفاده هست که البته میتونه از پروگرام اشتباه فیوز بیتها باشه و در بخش قبلی عرض کردم احتمالا با این پروگرامر نمیتونین درستش کنین. پاک یا Erase کردن حافظه EEPROM البته کار ساده ای هست که با هر برنامه و پروگرامری میشه انجام داد ولی شاید شما با این پروگرامر نتونین انجام بدین. در ضمن فقط از فیوز بیتهای ریست تنظیمات استفاده کنین.

سه شنبه 11 اردیبهشت1397 - 7:28pm
مدیر کل
مدیر کل

hitman نوشته است:
سلام به همه عزیزان @};-
بلاخره موفق شدم یه لوپ عنکبوتی 60 سانتی با سیم لاکی 0.8 بپیچم با کلی دشواری :ymsigh:

اولین موضوع رو بگم که متاسفانه با یه خطای کوچیک 3 سانت از شصت دقیق کمتر شد ولی خوب کاریش نمیشه کرد.

ولی مشکل اصلی من اینه که یه جایی دیدم آقا مهدی گفته بود لوپ 60 با 18 تا 20 دور پیچیدن مقدار اندوکتانس 400 تا 410 میکرو هانری میشه که الان که من تست کردم و نتایج رو گذاشتم اصلا شدنی نیست این عدد اندوکتانس و بالاتر میره با شرایطی که آقا مهدی عرض کردن.

در صورت دیدن ایراد در لپ لطفابه من بگید هنوز تو مرحله شیلد نرفتم یه سوال دیگه هم داشتم اسپری کیلر تاثیری بر عملکرد لوپ و دیلی داره یا نه؟ @};- @};- @};-

اون 3 سانت ایرادی نداره. تعداد 20 شیار برای حالت عنکبوتی درست نیست چون باید عدد فرد باشه وگرنه فاصله ای بین سیمها ایجاد نمیشه و خیلی شبیه به لوپ تخت در میاد. البته اون حالت هم جواب میده ولی توصیه من بیشتر به حالت اصلی یعنی تعداد شیار با عدد فرد هست. چیزی هم که در تصویر شما میبینم نشون میده همین کار رو کردین.
سعی کنین در درجه اول توصیه های فایل راهنما رو در نظر بگیرین حتی برای ساخت انواع کویل. وقتی اونجا مشخصا گفته شده که مشخصات لوپ 60 چی هست یعنی حرف آخر رو زده! هیچ کجای انجمن تا این لحظه نکته ای بهتر و صحیح تر از توضیحات فایل راهنما پیدا نمیکنین پس دیگه اینکه کی چی گفته نباید برای شما ملاک باشه! فایل راهنما بر اساس همین صحبتها و آزمون و خطاها بارها ویرایش شده. بر این اساس اولا برای لوپ 60 سیم لاکی 0.7 بهتر هست. در ثانی بسته به حالتی که میپیچین حداکثر 17 دور نیاز هست و در هیچ شرایطی لوپ 60 نباید بیش از 17 دور سیم داشته باشه! ثالثا حتی اگر بر اساس تفاوتهایی مثل همون 3 سانت خطا که شما در ابعاد لوپ داشتین بخواد فرقی ایجاد بشه و شما ابزار اندازه گیری قابل اطمینان دارین ؛ دیگه اندازه گیری با ابزار حرف آخر رو میزنه و خودتون باید ظرفیت رو در رنج 350 الی 400 میکرو هانری در نظر بگیرین.
در خصوص شیلد هم توصیه میکنم کلا صرفنظر کنین چون احتمال خراب شدنش بیشتر از اندک تاثیر مثبتی هست که بخواد داشته باشه!

سه شنبه 11 اردیبهشت1397 - 7:40pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
hitman نوشته است:
سلام به همه عزیزان @};-

در صورت دیدن ایراد در لپ لطفابه من بگید هنوز تو مرحله شیلد نرفتم یه سوال دیگه هم داشتم اسپری کیلر تاثیری بر عملکرد لوپ و دیلی داره یا نه؟

اون 3 سانت ایرادی نداره. تعداد 20 شیار برای حالت عنکبوتی درست نیست چون باید عدد فرد باشه وگرنه فاصله ای بین سیمها ایجاد نمیشه و خیلی شبیه به لوپ تخت در میاد. البته اون حالت هم جواب میده ولی توصیه من بیشتر به حالت اصلی یعنی تعداد شیار با عدد فرد هست. چیزی هم که در تصویر شما میبینم نشون میده همین کار رو کردین.
سعی کنین در درجه اول توصیه های فایل راهنما رو در نظر بگیرین حتی برای ساخت انواع کویل. وقتی اونجا مشخصا گفته شده که مشخصات لوپ 60 چی هست یعنی حرف آخر رو زده! هیچ کجای انجمن تا این لحظه نکته ای بهتر و صحیح تر از توضیحات فایل راهنما پیدا نمیکنین پس دیگه اینکه کی چی گفته نباید برای شما ملاک باشه! فایل راهنما بر اساس همین صحبتها و آزمون و خطاها بارها ویرایش شده. بر این اساس اولا برای لوپ 60 سیم لاکی 0.7 بهتر هست. در ثانی بسته به حالتی که میپیچین حداکثر 17 دور نیاز هست و در هیچ شرایطی لوپ 60 نباید بیش از 17 دور سیم داشته باشه! ثالثا حتی اگر بر اساس تفاوتهایی مثل همون 3 سانت خطا که شما در ابعاد لوپ داشتین بخواد فرقی ایجاد بشه و شما ابزار اندازه گیری قابل اطمینان دارین ؛ دیگه اندازه گیری با ابزار حرف آخر رو میزنه و خودتون باید ظرفیت رو در رنج 350 الی 400 میکرو هانری در نظر بگیرین.
در خصوص شیلد هم توصیه میکنم کلا صرفنظر کنین چون احتمال خراب شدنش بیشتر از اندک تاثیر مثبتی هست که بخواد داشته باشه!

سلام مهندس عزیز خیلی ممنون از این توضیحات عالی و کامل @};-
دقیقا فایل راهنما فوق العاده است فقط من در مورد کویل ها وقتی خوندم چیزی از اندوکتانس یا مقاومتشون در اون تعداد دوری که مشخص کرده بود نگفته بعد من اینجا عدد اندوکتانسم تو 17 دور متفاوته با عدد اندوکتانس خیلی از بچه های با تجربه اینجا همین منو به شک انداخته در حالی که هم ابزار اندازه گیریم درسته هم مشخصات ابعادی سیم و پیچیدنم همونه که نوشتم :-? :-?
دقیقا در مورد شیلد هم اول بابد تست بیرون بگیرم ببینم چطوره بعد اگر لازم داشت شیلدش کنم :|
درست میفرمایید به این نکته فرد بودن شیار ها اصلا توجه نکرده بودم :-w
بازم ممنون از توضیحات خوبتون @};-

سه شنبه 11 اردیبهشت1397 - 10:12pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
ابتدا از صحت عملکرد سلف متر خودتون مطمئن بشین و بعد اندازه گیری با اون رو ملاک قرار بدین. البته اندوکتانس دقیق اهمیتی نداره ولی سعی کنین بین 350 تا 400 میکرو هانری رو مد نظر داشته باشین.

سه شنبه 11 اردیبهشت1397 - 10:14pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2440 , 2441 , 2442 , 2443 , 2444 , 2445 , 2446 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 , Mehran*** , Reza.t , Reza8003 , zagalo16 و 135 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure