انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 29 اردیبهشت1403 - 1:53am

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2407 , 2408 , 2409 , 2410 , 2411 , 2412 , 2413 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

1426539 نوشته است:
koorosheparsi نوشته است:
البته 840 را که دوباره میزارم دستگاه کار میکنه 11nk هم نو خریدم

خوب خیلی واضحه که 11nk100 تون مشکل داره

جالبه یدونه دیگه نو خریدم بازم همون اتفاق افتاد دستگاه خاموش شد. بورد من فقط با irf کار میکنه

پنج شنبه 19 بهمن1396 - 8:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

alibaba-fatima نوشته است:

سلام
از بس هیجان زده و عجولم تو پاسخ ها دقت نکردم
شما ببخشید

الان اومدم یه لوپ درست کردم قطر داخلی 10سانت قطر بیرونی سیم پیچ15 سانت
1/2اهم و ظرفیت367میکروهانری و دیلی اتومات27
فرکانس100
پهنای300
دیلی دستی20
انتگرال40
گراند2
اسپید9
و ولوم سنس روی 19

یه فلز40در40 رو 160 سانت
یه تیغه فلز دایره قطر16سانت رو تو 70سانت
سکه100تومنی38سانت

اعداد سه گانه هم 250 660 770

الان لطفا راهنماییم کنید و هرمشکلی هست بیان کنید

لوپ رو دقیق و منظم پیچیدم نمره7دهم و تست ها هم تو محیط شدیدا آلوده به فلز هست(ساختمان اسکلت تیرآهنی هست)
بابت اینکه وقت شمارو میگیرم عذر میخوام
ممنون

ببین بزرگوار اگه من جای مهندس حمید بودم فقط اخراجتون میکردم :))
که البته کاملن سزاوار هستید و من اینهمه صبر و حوصله مهندس رو درک نمیکنم :-?

اینهمه هم مهندس و هم بقیه تکرار کردن که راهنما رو با دقت بخونید اونوقت شما هرکاری دلت خواست با تنظیمات کردی!!!
این تنظیمات رو از کجا میارین؟؟
البته حدسش خیلی سادست تو این گروههای تلگرامی پر شده از یه مشت نادان که خودشونو متخصص میدونن :-w

تنها توصیه ای که میشه به شما کرد اینه که کل راهنما رو با دقت بخون..

پیروز باشید @};-

جمعه 19 بهمن1396 - 1:24am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

koorosheparsi نوشته است:
1426539 نوشته است:
koorosheparsi نوشته است:
البته 840 را که دوباره میزارم دستگاه کار میکنه 11nk هم نو خریدم

خوب خیلی واضحه که 11nk100 تون مشکل داره

جالبه یدونه دیگه نو خریدم بازم همون اتفاق افتاد دستگاه خاموش شد. بورد من فقط با irf کار میکنه

نباید اینجوری باشه،اگه مدارتون بدون هیچ مشکلی با 840 بخوبی کار میکنه نباید با 11nk100 هم مشکلی بوجود بیاد.یه جای کار ایراد داره.یه عکس از پشت و روی مدارت با 11nk بذار ببینیم شاید فرجی شد

زندگی در بردگی شرمندگی‌ست

جمعه 20 بهمن1396 - 9:15am

مهرافرین نوشته است:

سلام
از بس هیجان زده و عجولم تو پاسخ ها دقت نکردم
شما ببخشید

الان اومدم یه لوپ درست کردم قطر داخلی 10سانت قطر بیرونی سیم پیچ15 سانت
1/2اهم و ظرفیت367میکروهانری و دیلی اتومات27
فرکانس100
پهنای300
دیلی دستی20
انتگرال40
گراند2
اسپید9
و ولوم سنس روی 19

یه فلز40در40 رو 160 سانت
یه تیغه فلز دایره قطر16سانت رو تو 70سانت
سکه100تومنی38سانت

اعداد سه گانه هم 250 660 770

الان لطفا راهنماییم کنید و هرمشکلی هست بیان کنید

لوپ رو دقیق و منظم پیچیدم نمره7دهم و تست ها هم تو محیط شدیدا آلوده به فلز هست(ساختمان اسکلت تیرآهنی هست)
بابت اینکه وقت شمارو میگیرم عذر میخوام
ممنون

ببین بزرگوار اگه من جای مهندس حمید بودم فقط اخراجتون میکردم :))
که البته کاملن سزاوار هستید و من اینهمه صبر و حوصله مهندس رو درک نمیکنم :-?

اینهمه هم مهندس و هم بقیه تکرار کردن که راهنما رو با دقت بخونید اونوقت شما هرکاری دلت خواست با تنظیمات کردی!!!
این تنظیمات رو از کجا میارین؟؟
البته حدسش خیلی سادست تو این گروههای تلگرامی پر شده از یه مشت نادان که خودشونو متخصص میدونن :-w

تنها توصیه ای که میشه به شما کرد اینه که کل راهنما رو با دقت بخون..

پیروز باشید @};-

سلام
ببخشید بزرگوار اگه باعث ناراحتی شما و مهندس شدم
چشم دیگه مزاحم نمیشم و پست نمیزارم
شما فرمودین این تنظیمات رو از کجا آوردم
این تنظیمات رو تو تست های مختلف بدست اوردم و در حالات و تنظیمات دیگه سنس و برد کمتربود ولی بیشترین سنس و برد و ثبات رو روی تنظیماتی که عرض کردم بدست اوردم
درحقیقت مداری که من مونتاژ کردم این بهترین حالتشه
حالا دلیلی که باعث رنجش شما و تمسخر خودم شده رو درک نمیکنم

مهندس عزیز هم صعه صدر بالا و شخصیت بالایی دارن و بلد هستن چه موقع اخراج کنن .کلا هم نیازی به اخراج نیست اگه قرار بود اخراج گزینه مناسبی باشه تا حالا خیلی ها قبل من اخراج میشدن
مهندس و مدیران عزیز اگه جوابمو ندن یا بهم بگن پست نزار خودم متوجه میشم و پست نمیزارم و نیازی به اخراج نیست

شما هم برادر عزیزم مثل من مادرزاد عالم به علوم الکترونیک بدنیا نیومدید
و یه روزی تو خوندن رنگ مقاومت ها مثل من مشکل داشتید پس کمی تو انتخاب کلمات و تمسخر دیگران تجدید نظر بفرمایید

عضو هیچ گروه تلگرامی نبودم و خبر هم ندارم تو تلگرام چه خبره
من حدود ۲سال پیش مدار رو ساختم ولی چون برد مناسب نداشتم و ثبات هم نداشتم ناامید انداختمش کنار و دنبالش نرفتم
مجددا سر زدم سایت و دیدم خیلیا راضی هستم منم اومدم قاب و باتری و صفحه کلید مناسب و قطعات اورجینال پیدا کردم و لوپ کوچیک ساختم ولی این دفعه تو ساخت لوپ دقت کردم و ثبات هم درست شد
حالاتی هم که تو پست های قبلیم عرض کردم با حدود ۱۰۰تا تست با تظیمات مختلف بدست اوردم و بهترین هاش رو تو پست قبلیم گزاشتم و انتظار کمک و راهنمایی داشتم
در مورد فایل راهنما فرمودین بله خوندمش ولی جواب و کمک مهندس نسبت به راهنما خیلی بیشتر کمک میکنه

نکته اخر اینکه نه فروشنده ام نه دلال نه اهل کلاهبرداری و فقط و فقط مدار رو رو برای خودم میخواستم
عیب نداره بازم میزارمش کنار و
دیگه مزاحمتون نمیشم و پست نمیزارم
خدانگهدارتون

جمعه 20 بهمن1396 - 7:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
ببخشید بزرگوار اگه باعث ناراحتی شما و مهندس شدم
چشم دیگه مزاحم نمیشم و پست نمیزارم
شما فرمودین این تنظیمات رو از کجا آوردم
این تنظیمات رو تو تست های مختلف بدست اوردم و در حالات و تنظیمات دیگه سنس و برد کمتربود ولی بیشترین سنس و برد و ثبات رو روی تنظیماتی که عرض کردم بدست اوردم
درحقیقت مداری که من مونتاژ کردم این بهترین حالتشه
حالا دلیلی که باعث رنجش شما و تمسخر خودم شده رو درک نمیکنم

مهندس عزیز هم صعه صدر بالا و شخصیت بالایی دارن و بلد هستن چه موقع اخراج کنن .کلا هم نیازی به اخراج نیست اگه قرار بود اخراج گزینه مناسبی باشه تا حالا خیلی ها قبل من اخراج میشدن
مهندس و مدیران عزیز اگه جوابمو ندن یا بهم بگن پست نزار خودم متوجه میشم و پست نمیزارم و نیازی به اخراج نیست

شما هم برادر عزیزم مثل من مادرزاد عالم به علوم الکترونیک بدنیا نیومدید
و یه روزی تو خوندن رنگ مقاومت ها مثل من مشکل داشتید پس کمی تو انتخاب کلمات و تمسخر دیگران تجدید نظر بفرمایید

عضو هیچ گروه تلگرامی نبودم و خبر هم ندارم تو تلگرام چه خبره
من حدود ۲سال پیش مدار رو ساختم ولی چون برد مناسب نداشتم و ثبات هم نداشتم ناامید انداختمش کنار و دنبالش نرفتم
مجددا سر زدم سایت و دیدم خیلیا راضی هستم منم اومدم قاب و باتری و صفحه کلید مناسب و قطعات اورجینال پیدا کردم و لوپ کوچیک ساختم ولی این دفعه تو ساخت لوپ دقت کردم و ثبات هم درست شد
حالاتی هم که تو پست های قبلیم عرض کردم با حدود ۱۰۰تا تست با تظیمات مختلف بدست اوردم و بهترین هاش رو تو پست قبلیم گزاشتم و انتظار کمک و راهنمایی داشتم
در مورد فایل راهنما فرمودین بله خوندمش ولی جواب و کمک مهندس نسبت به راهنما خیلی بیشتر کمک میکنه

نکته اخر اینکه نه فروشنده ام نه دلال نه اهل کلاهبرداری و فقط و فقط مدار رو رو برای خودم میخواستم
عیب نداره بازم میزارمش کنار و
دیگه مزاحمتون نمیشم و پست نمیزارم
خدانگهدارتون

ببینید دوست گرامی اینکه شما یا هرکس دیگه این مدار رو بسازه یا نه مطمئن باشید که هیچ فرقی بحال مهندس و نمیکنه جز اینکه یه عده فروشنده خوشحال بشن!
ولی اصلن موضوع این نیست!!

بلکه این حقیقت که اگه قرار باشه هرکسی بدون توجه کافی و دقیق به فایل راهنما شروع به ساخت کنه و با اولین مشکل بیاد توی انجمن و هرجای دیگه سوال مطرح کنه و در مورد خیلیها که هیچ سواد نه الکترونیک و نه تجربه کاوش دارند و یا کشش مغزی کافی ندارند شروع میکنن در فضای مجازی به تخریب معلومه که هیچ پیشرفتی حاصل نمیشه!

اگه فکر میکنید با تنظیمات خودتون برد بهتری دارید پس حالا چرا از مهندس حمید سوال میکنید؟؟

توصیه این هست که فایل راهنما با دقت و با فهم دقیق خونده بشه و نه همچون کتاب داستان! و نه یک یا دو بار..
و بعد از خوندن و فهم فایل راهنما شروع به ساخت کنید و هرجا هم به مشکل برخورد کردید باز هم دقیقتر به فایل راهنما مراجعه کنید و نه اینکه با خودتون بگید خب مهندس که هست پس بیخیال راهنما!!
(متاسفانه روش اکثریت بر این منوال هست و این دلیلی هست که خیلی از سوالات تکراری رو در انجمن میبینیم!)
و در نهایت اگر باز هم موفق نشدید میتونید از مهندس یا دیگر اعضا کمک بگیرید.

و ضمنن فک نکن که خیلی باهوشی و تنظیمات جدید پیدا کردی!!نخیر همه ی ما از این شیرین کاریها بلدیم مطمئن باش خیلی بهتر از جنابعالی!
اما خردمندی در تشخیص درست از غلط و شناخت و پیروی از کسی هست که مطمئنیم از ما باهوشتر و خردمندتر هست..!

لطفن دقیقن به راهنما توجه و حتمن هم عمل کنید تا پیروز باشید @};-

شنبه 20 بهمن1396 - 12:10am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست عزیز ،آقای مهرآفرین خواهشن یه کم ملایم‌تر.حالا این بنده خدا مبتدی هستن و تو بعضی قسمتها مشکل داره،خدا رو خوش نمیاد اینجوری برخورد کنیم،دارن با آقا مهدی معاشرت میکنن
از حق نگذریم علی بابای عزیز چجوری پهنا پالس 300 رو دادی به لوپ 15 سانتی که با سیم نمره 0.7 !!!!! پیچیدی میگی بهترین تنظیمه؟ اولا قبل از هر کاری فایل راهنما رو به دقت بخون که با مفهوم دقیق هر کدوم از تنظیمات آشنا بشی.دوما برای این سایز لوپ از سیم حداکثر 0.5 باید استفاده کنی،سوما شما که داری زحمت میکشی یه لوپ 30 سانتی اصولی بساز که بعدا توی کاووش هم به دردت بخوره.
موفق باشید

شنبه 21 بهمن1396 - 8:40am

1426539 نوشته است:
دوست عزیز ،آقای مهرآفرین خواهشن یه کم ملایم‌تر.حالا این بنده خدا مبتدی هستن و تو بعضی قسمتها مشکل داره،خدا رو خوش نمیاد اینجوری برخورد کنیم،دارن با آقا مهدی معاشرت میکنن
از حق نگذریم علی بابای عزیز چجوری پهنا پالس 300 رو دادی به لوپ 15 سانتی که با سیم نمره 0.7 !!!!! پیچیدی میگی بهترین تنظیمه؟ اولا قبل از هر کاری فایل راهنما رو به دقت بخون که با مفهوم دقیق هر کدوم از تنظیمات آشنا بشی.دوما برای این سایز لوپ از سیم حداکثر 0.5 باید استفاده کنی،سوما شما که داری زحمت میکشی یه لوپ 30 سانتی اصولی بساز که بعدا توی کاووش هم به دردت بخوره.
موفق باشید

سلام و با تشکر بابت پاسخ محترمانه شما

خدمتتون عرض کنم راجع به پهنای پالس ۳۰۰توضیح بدم

من نگفتم پهنای پالس ۳۰۰خوبه
یا نگفتم لوپ من درسته و آخر لوپه
یا نگفتم تنظیمات جدید کشف کردم
یا نگفتم من من راست میگم بقیه اشتباه میکنن

من از پهنای پالس پایین تا ۳۱۰ رو فرکانس های ۳۵و۶۰و۹۰و۱۰۰و۱۵۰و۰۰۰۰۰۰۰۰۰تست انجام دادم
یعنی برا هرفرکانس پهنای پالس پایین به بالا تست انجام دادم و تو رنج بالای۳۱۰وارد بی ثباتی و نویز میشدم
هرچقدر پهنای پالس کمتر می بود برد کمتر و هرچه بالاتر میبود بردبیشتر و نویز و بی ثباتی هم بیشتر
نهایتا تو تنظیماتی که اعلام کردم ثبات و برد بیشتری داشتم

من مشخصات لوپ و تست هام رو اعلام کردم که بتونم به کمک شما عزیزان ایراد احتمالی برد یا لوپ رو پیدا کنم ولی این بزرگوار همش به من اتهام میزنه و ولکن قضیه نیس
لوپ ۴۰هم با نمره55/.ساختم ولی برد مناسبی نداشتم اما ثبات خوب بود

اینم عکس لوپ ۴۰

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 21 بهمن1396 - 10:04am
مدیر سایت
مدیر سایت

سلام علیکم
دوستان هیچ وقت دانایی و تجاربی که سالها از مبتدی تا حرفه ای کسب کردیم رو نباید به رخ یک تازه کار کشید ! این از مرام و حس دوستی به دور هست و منطقی هم نیست ! این محیط مثل یک دانشگاه بوده برای همه ما ! اگر حوصله ندارید کاری به کار دیگران نداشته باشید و بگزارید کسی که حالش رو داره به درد دیگران رسیدگی کنه ! تا از این طریق روش و منش پهلوانانه همیشه زنده باشه که در رأس اون مهندس حمید بزرگوار قرار داره که الگوی همه ماست
جناب علی بابای عزیز ، برای لوپ کوچیک بهتره که دیگه از 20 سانتی کوچیکتر نسازید میتونید لوپ کوچیک رو با اهم حدود 2 بسازید با سیم 050 لاکی و بهتره که به روش استوانه ای درست کنی ، در ضمن پهنای پالسی که با کیفیت خوب سنس و برد خوب و مصرف کمتر باطری رو برای ما خواهد داشت از لوپ 20 سانتی تا لوپ 50 سانتی نهایت از 155 تا 170 نرمال هست که جوان منطقی و نرمال برای روی خاک میده ، حالا برای اینکه قدرت نهایی دستگاهتون رو بسنجید میتونید دیلی دستی مدار رو روی صفر بذارید و گراند هم off باشه ، قدرت نهایی لوپ و مدارتون رو روی هوا بسنجید ولی روی زمین این مورد قابل استفاده نیست فقط میشه پی به قدرت مدارتون برد ! بعضی موارد هست که تنظیمات بالای مدار نتیجه معکوس میده و فقط مصرف باطری چند برابر بیشتر میکنه باید به این نکته توجه کنید ، بهترین اهم هم 1 تا 1/2 اهم هست برای لوپ

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

شنبه 21 بهمن1396 - 11:40am
مدیر سایت
مدیر سایت

1426539 نوشته است:
موفق باشید

من از پهنای پالس پایین تا ۳۱۰ رو فرکانس های ۳۵و۶۰و۹۰و۱۰۰و۱۵۰و۰۰۰۰۰۰۰۰۰تست انجام دادم
یعنی برا هرفرکانس پهنای پالس پایین به بالا تست انجام دادم و تو رنج بالای۳۱۰وارد بی ثباتی و نویز میشدم
هرچقدر پهنای پالس کمتر می بود برد کمتر و هرچه بالاتر میبود بردبیشتر و نویز و بی ثباتی هم بیشتر

من مشخصات لوپ و تست هام رو اعلام کردم که بتونم به کمک شما عزیزان ایراد احتمالی برد یا لوپ رو پیدا کنم ولی این بزرگوار همش به من اتهام میزنه و ولکن قضیه نیس

اینم عکس لوپ ۴۰

لطف کن از مدارت یک عکس با کیفیت بذار ببینیم

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

شنبه 21 بهمن1396 - 11:43am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

1426539 نوشته است:
موفق باشید

اینم عکس لوپ ۴۰

خواهش میکنم.
ببین دوست عزیز اصولا ساخت فلزیاب ده درصد از قضیه هست ،نود درصد به اپراتوری اصولی مرتبط میشه.الان شما لوپ چهل سانتی که ساختی به نظر مشکلی درش دیده نمیشه،ولی نگفتی با چه تنظیماتی به چه بردی رسیدی که برات راضی کننده نبوده.شما اگه بهترین لوپ رو هم بسازی ولی تنظیمات رو ناشیانه وارد کنی،هیچ فایده‌ای نداره،کما اینکه بهترین فلزیاب دنیا هم دستت باشه به همین صورته.
برای همین اولین توصیه من به شما این بود که فایل راهنما رو چندین بار با دقت بخونی تا دقیقا با مفهوم پالس و پهنای پالس و دیلی و.... آشنایی کامل پیدا کنی.
برای شروع کار با همین لوپ چهل سانتی که ساختی،با تنظیمات پیش فرض،فقط گراند رو خاموش کن،ببین بردش برای سکه 500 تومنی و یه سینی استیل 40 سانتی چقدر هست

شنبه 21 بهمن1396 - 2:07pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2407 , 2408 , 2409 , 2410 , 2411 , 2412 , 2413 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: alinamy525 , mresever , odin.rad و 89 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure