انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 15 اردیبهشت1403 - 5:14am

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1861 , 1862 , 1863 , 1864 , 1865 , 1866 , 1867 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام جناب مهندس
وقت بخیر
ببخشید یه سوال دارم شاید جاش اینجا نباشه تو یه تاپیک دیگه پرسیدم کسی جواب نداد.
برای جنس اسکلت لوپ جایی گفتید اولویت با چوبه بعد اون هم تفلون و پلکسی.
میخواستم بپرسم اگه دو تا لوپ کاملا مشابه یکی از چوب دیگری از پلکسی ساخته بشه آیا جدا از تفاوت وزن فرق محسوس دیگه ای از لحاظ فنی دارن تو عملکرد دستگاه؟آخه چوب در ابعاد بزرگ اکثرا انحراف و موج دارن و پلکسی صافتره.
ضمنا اگه جهت سبک سازی لوپ یه طرحی مثل تصویر زیر باشه با وجود فضای خالی که بین سیمها بوجود میاد آیا تفاوتی با حالت معمولی داره؟
ممنون

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 2 تیر1395 - 11:33am

با سلام خسته نباشید خدمت استاد بزرگوار حمید آقا
مهندس حمید ممنون از آپدیت جدید
بسیار عالی و بهتز از قبل است

در خصوص کاوش عرض کنم چند وقت پیش بنده توسط ورژن قبل شروع به کاوش کردم با لوپ 120*120 و لوپ 60 که در هر دو لوپ ثبات دستگاه بسیار خوب و عالی بود
فرکانس 185 - دیلی اتومات 18 دیلی دستی 20 - پهنای پالس 190
هر جا که دستگاه بوق میزد با چند بار کندن دقیقا شی فلزی خارج میشد
اولین بار با ای دی 65 یه تیکه لوله فلزی بود و دومین بار با ای دی 75 یک تیوپ خالی مربوط به خمیر دندان (جنس آلومینیوم)
جاهای مد نظر به دلیل مطمئن شدن از کار کنده شد
چند جای دیگر را هم جستجو کردم که آهنی بود و آی دی 55 میداد لذا آن را نکندیم
اما در یک نقطه با جابجای لوپ هم آی دی 55 می آمد هم آی دی 30 در اینجا بسیار شک دارم ؟؟؟ با توجه به توضیحات دفترچه نوشته شده توسط مهندس حمید ای دی 30 کمتر از 30 اشیا کم ارزش است اما من یه تست با طلا سفید انجام دادم که ای دی ان را دستگاه 30 نشان میداد ... :-? حالا شک دارم .
مهندس راهنمایی کنید به نظر شما مکان مورد نظر که با آی دی 30 نمایش داده شده است احتمال دارد با ارزش باشد یا نه ؟
چون مکان مورد نظر کندن آن مشکل است اگر صلاح میدانید اقدام به کنده آن کنیم ؟؟؟ لطفا مهندس حمید راهنمایی کنید

چهارشنبه 2 تیر1395 - 11:39am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین لاله های واژگون،لرستان
mahan2000 نوشته است:
امیر جان ممنون از کمکت . اعداد سگانه ب ترتیب a160 b280 c460 با هیچ شماره ای از آیرون رجکت حذف آهن ندارم حتی تا 30 البته این رو هم بگم که lf 357 رو از پایا الکترونیک اینترنتی دونه ای 3500 خریدم ممکنه تغلبی داده باشن و آیا ربطی به این موضوع داره ؟؟ بازم بابت کمکتون سپاسگزارم داداش @};- ~O) ~O) ببخشید چایی رو واسه افطار بزن یادم نبود رمضونه :D

درسته دوست عزیز 357 های پلاستیکی پایا این مشکل رو دارن ولی نوع فلزی اون خوبه ومشکلی نداره

آن کس که بداند و بداند که بداند*باید برود غاز به کنجی پچراند.
آن کس که بداند و نداند که بداند*به که برود خویش به گوری بچپاند.
آن کس که نداند و بداند که نداند*لنگان خرک خویش به منزل برساند.
آن کس که نداند و نداند که نداند*بر پست ریاست ابدودهر بماند.

چهارشنبه 2 تیر1395 - 12:01pm
مدیر کل
مدیر کل

مهدی نوشته است:
با سلام
مهندس حمید بزرگوار باز هم شاهد تغیراتی شدیم که واقعاً کیفیت و برتری محسوسی داره !
خیلی از تلاش شما در این مورد سپاسگذارم ؛ موارد رو بطور سطحی با لوپ 30 سانتی تست کردم کیفیت برد و ثبات خیلی بهتر شده ! بنده حتی با گراند 5 تا 7 تونستم به بردی برسم که با گراند خاموش داشتم ! چون کیفیت و نظم و زمان بندی سنس در تنظیم speed خیلی حرفه ای تر شده و باعث ثبات و سنس دقیقتر و با کیفیت تر خواهد شد ! این حرفها به زبان گفتنش خیلی راحته ! ولی کسی که به این تفکر و فن آوری رسیده و به ملت کمک شایانی کرده واقعاً بهشت رو برای خودش خریده و بزرگترین سرمایه ملی مردم محروم خواهد بود !
تا حدودی زیادی کیفیت سنس دقیق تر و متمرکز تر شده ، مخصوصاً اسپید که با اقتدار و تفکر بالا برنامه ریزی شده که خیلی به کمتر شدن سنس ذرات کمک میکنه ! و با تک بوق هایی میشه حداکثر سنس رو دونست !
به جرأت باید بگم که اگر همه دوستان گروه های تلگرام رو بیخیال بشن و اطلاعات اپراتوری رو بیشتر و بهتر در اینجا به مهندس حمید انتقال بدن تا یکسال دیگه نهایت ! یک نقطه زن شش دنگ با اقتدار و شهرت جهانی خواهیم داشت ! دوستان مقداری همکاری کنید در بیان نتایج اپراتوری :YMPEACE: @};- باز هم تقدیر و تشکر میکنم از بزرگ مرد علم برنامه نویسی کشور که باعث تحولی شگرف در فلزیاب کشور شد و دست خیلی از شرکتهای بی کیفیت رو کوتاه کرد ! @};-

خیلی ممنون مهدی جان. خیلی لطف دارین. :ymblushing: @};-

چهارشنبه 2 تیر1395 - 1:22pm
مدیر کل
مدیر کل

شیرعلی نوشته است:
تشکر مهندس جان
یعنی حالا اسپید روی4باشه فرکانس روی 100یا250سرعت سنس تعغیری نمی کنه؟

بله تقریبا بطور ثابت اسپید 4 معادل 2 ثانیه تاخیر در شروع سنس ایجاد خواهد کرد و دیگه ربطی به فرکانس نداره.

چهارشنبه 2 تیر1395 - 1:24pm
مدیر کل
مدیر کل

hesam نوشته است:
سلام جناب مهندس
وقت بخیر
ببخشید یه سوال دارم شاید جاش اینجا نباشه تو یه تاپیک دیگه پرسیدم کسی جواب نداد.
برای جنس اسکلت لوپ جایی گفتید اولویت با چوبه بعد اون هم تفلون و پلکسی.
میخواستم بپرسم اگه دو تا لوپ کاملا مشابه یکی از چوب دیگری از پلکسی ساخته بشه آیا جدا از تفاوت وزن فرق محسوس دیگه ای از لحاظ فنی دارن تو عملکرد دستگاه؟آخه چوب در ابعاد بزرگ اکثرا انحراف و موج دارن و پلکسی صافتره.
ضمنا اگه جهت سبک سازی لوپ یه طرحی مثل تصویر زیر باشه با وجود فضای خالی که بین سیمها بوجود میاد آیا تفاوتی با حالت معمولی داره؟
ممنون

در لوپ عنکبوتی چون قالب عملا لابلای سیمها قرار میگیره ؛ دی الکتریک مربوط به جنس قالب روی مقدار خازن بوجود آمده بین سیمها اندکی تاثیر داره. ولی این مساله در حدی تاثیرگذار نیست که بقول معروف فکر خودتون رو مشغولش کنین! مسائل و ریزه کاریهای فلزیابی بقدری زیاد هستن که این دیگه در بینشون چیزی نیست. بهرحال اگر مته بر خشخاش بذارین باید عرض کنم چوب بخصوص از نوع بالسا بهترین هست و بعدش تفلون و بعد پلکسی و پلاستیک قابل استفاده هستن. طرحی هم که برای سبک سازی مطرح کردین طبیعتا هم از نظر وزن و هم از نظر کاهش دی الکتریک ماده مابین سیمها ؛ تقریبا بهترین حالت هست!

چهارشنبه 2 تیر1395 - 1:32pm
مدیر کل
مدیر کل

korosh94 نوشته است:
با سلام خسته نباشید خدمت استاد بزرگوار حمید آقا
مهندس حمید ممنون از آپدیت جدید
بسیار عالی و بهتز از قبل است

در خصوص کاوش عرض کنم چند وقت پیش بنده توسط ورژن قبل شروع به کاوش کردم با لوپ 120*120 و لوپ 60 که در هر دو لوپ ثبات دستگاه بسیار خوب و عالی بود
فرکانس 185 - دیلی اتومات 18 دیلی دستی 20 - پهنای پالس 190
هر جا که دستگاه بوق میزد با چند بار کندن دقیقا شی فلزی خارج میشد
اولین بار با ای دی 65 یه تیکه لوله فلزی بود و دومین بار با ای دی 75 یک تیوپ خالی مربوط به خمیر دندان (جنس آلومینیوم)
جاهای مد نظر به دلیل مطمئن شدن از کار کنده شد
چند جای دیگر را هم جستجو کردم که آهنی بود و آی دی 55 میداد لذا آن را نکندیم
اما در یک نقطه با جابجای لوپ هم آی دی 55 می آمد هم آی دی 30 در اینجا بسیار شک دارم ؟؟؟ با توجه به توضیحات دفترچه نوشته شده توسط مهندس حمید ای دی 30 کمتر از 30 اشیا کم ارزش است اما من یه تست با طلا سفید انجام دادم که ای دی ان را دستگاه 30 نشان میداد ... :-? حالا شک دارم .
مهندس راهنمایی کنید به نظر شما مکان مورد نظر که با آی دی 30 نمایش داده شده است احتمال دارد با ارزش باشد یا نه ؟
چون مکان مورد نظر کندن آن مشکل است اگر صلاح میدانید اقدام به کنده آن کنیم ؟؟؟ لطفا مهندس حمید راهنمایی کنید

خواهش میکنم. ممنون از شما.
عدد تفکیک یا ID نشانه هدایت پذیری الکتریکی هدف هست که اون هم بیشتر به اندازه و شکل فلز و نفوذپذیری اون بستگی داره و تا حد کمتری به جنس فلز مربوط هست. لذا وقتی عدد تفکیک خیلی پایین باشه میشه گفت یا هدف کوچک هست یا خیلی نازک و یا مجموعه ای از فلزات مجزا از هم! بنابراین این بحث که طلای سفید یا زرد فلان عدد تفکیک رو داشته کلا منتفی هست. بارها توضیح دادم. مشکل اکثر دوستان در تفکیک فلزیاب ها اینه که از یک فلز فقط یک مدلش رو تست میکنن! اگر چند فلز تست از یک جنس با ابعاد و شکلهای مختلف رو تست کنین تازه قضیه تفکیک دستتون میاد. حتی در وی ال اف ها هم به همین صورته. بخصوص هر چه ابعاد فلزات از حدی بزرگتر بشه ؛ امواج برگشتی فلزیاب حاوی اطلاعات کمتری در خصوص جنس فلز خواهد بود!
فکر میکنم بنده عرض کردم عدد تفکیک زیر 20 نمیتونه چیز با ارزشی باشه! حساب 30 کمی فرق داره. با این حال یک تکه طلای بسیار کوچک مثل سکه 1 گرمی عدد تفکیک زیر 15 داره. از نظر من این هدف توی کار ما با ارزش محسوب نمیشه چون خیلی کوچک هست و طبیعتا ارزش چندانی نداره در حالیکه جنسش طلاست ولی در حد 1 گرم!
تغییر بین ایدی 30 و 55 میتونه به چند دلیل باشه. یا دو هدف کنار هم دارین که عدد تفکیکشون فرق داره و یا اینکه یک هدف هست ولی چون متقارن نیست ؛ از کنار عدد تفکیک متفاوتی به شما میده! در مورد فلزاتی که شبیه میله و دارای طول و عرض متفاوت هستن و گاها بصورت کج در زمین قرار گرفتن میتونه چنین حالتی پیش بیاد.
در عین حال بهتر هست حذف آهن رو فعال و به میتر آهن هم دقت کنین. وگرنه صرفا از روی عدد تفکیک تصمیم گیری مشکل تر میشه. بخصوص که دقت عمل حذف آهن خیلی بهتر هست و لااقل میتونین تا حدی مطمئن بشین که هدف آهن نباشه.

چهارشنبه 2 تیر1395 - 1:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان و خسته نباشی @};-
حمیدخان واقعا یه خسته نباشید ویژه خدمتتون عرض میکنم و بابت همه زحمات شما تشکر میکنم @};-
امیدوارم در امر تجاری کردن فلزجو هم به کمال موفقیت دست پیدا کنید.
من به شخصه به درستکاری شما ایمان دارم و همچنین به کاری که انجام دادید و مداری که عمومی کردید.
باید کور باشن اونهایی که کارکرد این مدار رو دیدن و ایراد میگیرند!
یا یه مدار با قطعات آبکیه چینی ساختن و انتظار معجزه از طرف خداوند دارن!حکایت شما و این مردم حکایت موسی و قوم بنی اسرائیله که از آسمان براشون نان بارید باز رفتن گاو پرستیدند!
یه عده هم که فروشندگان معلوم الحال هستند که با تجاری شدن فلزجو کک به تمبانشون افتاده :D و دیدن این عذابی که میکشن لذت بخشه :D
ممنون بابت آپدیت جدید ولی متاسفانه حین کاوش دچار شکستگی پا شدم و خانه نشین!ونمیتونم ببرم و تست انجام بدم :( بازم از همه زحماتت تشکر میکنم @};-
ممنون @};-

همه از مرگ میترسند...!
من از زندگیه سمج خودم!!!

چهارشنبه 2 تیر1395 - 2:09pm
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون از شما و همه دوستانی که به بنده لطف دارن. @};-
ایشالا شما هم سلامتی خودتون رو بدست بیارین و در ادامه کاوش به موفقیتهای خوبی برسین.

چهارشنبه 2 تیر1395 - 2:12pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

مهندس حمید عرض ادب و احترام. بنده مشکل قفل شدن روی دمو رو رفع کردم. ایراد از میکرو بود. یه میکرو جدید انداختم مشکل حل شد. فقط جالب اینجا بود که همون میکرو برای ورژن قبلی کار میکرد. و الانم انداختمش روی تستر قطعات درست کار میکنه. هدفش فقط اذیت کردن بود. بازم ممنون مهندس عزیز

شکست براي ضعيفان از دست دادن و براي قدرتمندان تجربه است!

چهارشنبه 2 تیر1395 - 3:03pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1861 , 1862 , 1863 , 1864 , 1865 , 1866 , 1867 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: IB.M.D و 149 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure