انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 30 اردیبهشت1403 - 12:48pm

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1287 , 1288 , 1289 , 1290 , 1291 , 1292 , 1293 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

ahamraj نوشته است:
با عرض سلام به آقا حمید عزیز و کلیه دوستان محترم
در جواب این دوستمون باید عرض کنم که لوپ کوچکی که من الان پیچیدم با مشخصات ذیل:
لوپ عنکبوتی با قطر داخلی 16 و قطر خارجی 21 با 34 دور سیم 0.8
با فرکانس 99 پهنای پالس 100 و دیلی 19+0 و انتگرال 90 و حساسیت18
یک سینی استیل 25 سانتی را در فاصله 100 سانتی و یک سینی استیل 55 سانتی را در فاصله 150 سانتی
سنس کامل دارم درواقع میدانی که سیم پیچ تولید میکند بسیار بیشتر از قطر سیم پیچ میباشد عکس العمل دستگاه
نسبت به فلز بستگی کامل به تغییرات ایجاد شده میدان توسط فلز میباشد.
تا نظر آقا حمید چه باشد.
با احترام

خسته نباشین.
در مورد لوپهای کوچک حرف شما درسته و در واقع به برد بیش از 6 برابر سایز لوپ هم میشه رسید! ولی در مورد لوپهای متوسط و بزرگ این رقم محدود به حدود 5 برابر هست. علت شاید این باشه که در لوپهای کوچکتر بواسطه تعداد دورهای بیشتر میدان در کناره های لوپ هم وسیع تر هست و در مجموع فضای بیشتری نسبت به سایز لوپ رو پوشش میده.

شنبه 7 شهریور1394 - 11:54pm
مدیر کل
مدیر کل

milad7 نوشته است:
با سلام و خسته نباشید خدمت مهندس حمید عزیز. مهندس جان امروز در حین کاوش متوجه شدم که حذف آهنم اصلا کار نمیکنه و عدد تفکیکم همش بالاست از 85 تا 99. ولی اعداد سه گانه کاملا طبیعی و عدد اول 304 بود ولی تا شماره 30 هم حذف آهن جواب نداد. با دوتا لوپ دیگه هم امتحان کردم به همین صورت بود و همچنین دوتا 357 دیگه هم عوض کردم هردو هم فلزی ولی باز جواب نداد. مهندس جان لطفا راهنمایی کنید @};-

خب این مورد عجیبی هست که برای اولین بار میشنوم! اگر اعداد شما درست باشن باید تفکیک هم درست کار کنه. حالا ممکنه چیزی در مدار شما درست نباشه. همینکه حذف آهن هم عمل نمیکنه نشون میده که مدار قاعدتا مشکلی داره. در این مورد ماسفت و کابل لوپ هم میتونن تاثیر داشته باشن.

شنبه 7 شهریور1394 - 11:56pm

سلام مهندس لطفا نظرتون رو درباره مطلبی که بیان کردم بفرمایید ایا این سنس با لوپ ۵۰ شدنی است یا نه منظورم 2/70 زیر خاک هستش مسله واقعا تامل برانگیز هستش

شنبه 7 شهریور1394 - 11:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
milad7 نوشته است:
با سلام و خسته نباشید خدمت مهندس حمید عزیز. مهندس جان امروز در حین کاوش متوجه شدم که حذف آهنم اصلا کار نمیکنه و عدد تفکیکم همش بالاست از 85 تا 99. ولی اعداد سه گانه کاملا طبیعی و عدد اول 304 بود ولی تا شماره 30 هم حذف آهن جواب نداد. با دوتا لوپ دیگه هم امتحان کردم به همین صورت بود و همچنین دوتا 357 دیگه هم عوض کردم هردو هم فلزی ولی باز جواب نداد. مهندس جان لطفا راهنمایی کنید @};-

خب این مورد عجیبی هست که برای اولین بار میشنوم! اگر اعداد شما درست باشن باید تفکیک هم درست کار کنه. حالا ممکنه چیزی در مدار شما درست نباشه. همینکه حذف آهن هم عمل نمیکنه نشون میده که مدار قاعدتا مشکلی داره. در این مورد ماسفت و کابل لوپ هم میتونن تاثیر داشته باشن.

مهندس جان خیلی وقته که اصلا مدارو باز نکردم تا به امروز که این مشکل پیش امدیه موضعی دیگه که الان چک کردم. 357 اولیه که روش بودو دوباره جا زدم دیدم اعداد سه گانه هر سه تا شده بالای 700 و بوق الکی هم زیاد میزنه. قبلا هم یبار همینجوری شد و ماسفتم سوخت البته اون ماسفت 840 بو این که الان روشه 11nk100

یکشنبه 7 شهریور1394 - 12:06am

147369258 نوشته است:
لوپ ۵۰ سانتی با مقاومت 0/9اهم و سیم لاکی 0.30 ۲۵لایه بهم تابیده شده دیلی ۱۹ اعداد سه گانه _A:300_B:699_ C:802 تفکیک از ۲۱ تا ۲۲ عالی عمل میکنه در یک تست زیر خاک به گفته خود صاحب زمین یک ظرف مسی اندازه یک کاسه بزرگ در 2/70 با فرکانس ۲۵۰و دیلی ۳۰و پهنای پالس ۲۰۰ و حساسیت ۲۰ گراند ۱و اسپید ۷و انتگرال ۴۲ سنس عالی داشتم ولی تفکیک نداشتم همین جا از مهندس حمید نازنین و گرامی تشکر و قدردانی میکنم شما کاربران عزیز انواع فرومها رو بگردین هرگز کسی با این اخلاص مداری در این حد رورایگان در اختیار کسی قرار نداده باز هم از صمیم قلب از این استاد فرزانه سپاسگذاری میکنم :x

نمره سیم 0.20 هستش اشتباهی 0.30 تایپ شده کسانی که میخوان بسازن میتونن در یک میط صاف به طول ۳۵ متر دو سر رو میخ بکوبن و با یک قرقره کامل شروع به حرکت کنن تا تعداد دوره به ۲۵ برسه در ضمن من بعد از ۲۵ لایه شروع کردم سیم رو با دریل تاب دادم البته یک بار هم میخوام بدون تاب دادن بپیچم و با هم مقایسه بکنم هر چند کار پر زحمتی هستش سیم مورد نیاز ۳۵۰ گرم هستش گرچه کمی اضافه میاد =p~

یکشنبه 7 شهریور1394 - 12:18am
مدیر کل
مدیر کل

147369258 نوشته است:
سلام مهندس لطفا نظرتون رو درباره مطلبی که بیان کردم بفرمایید ایا این سنس با لوپ ۵۰ شدنی است یا نه منظورم 2/70 زیر خاک هستش مسله واقعا تامل برانگیز هستش

خب برد 270 با لوپ 50 کمی از 5 برابر سایز این لوپ بیشتره ولی در اون حد بیشتر نیست که بگیم غیر ممکنه! تحت شرایطی و بسته به تنظیمات و کیفیت لوپ امکانش هست. طبیعتا بعضی خاکها اجازه رسیدن به برد حداکثری معادل تست هوایی رو میدن ولی اگر شرایط خاک خوب نباشه امکانش نیست و کمی برد کمتر میشه.

یکشنبه 7 شهریور1394 - 12:34am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: همه جای ايران سرای من است
سلام مهندس حمیدعزیز شب بخیر @};-
مهندس جان ی لوپ عنکبوتی 50 سانتیمتر درست کردم با 24 دور سیم 0/5. قطر خارجی لوپم 50 سانتیمتره قطر داخلیش هم 40 سانتیمتر ظرفیت و اهمشو نمیدونم ولی مدار اونو با دیلی 24 شناسایی کرد. البته تخته لوپ رو برای سیم افشان 1 میل ساختم چون برای افشان فکرکنم برای هر شیار عمق 5 cm لازم بودولی الان ازاین سیم نیم که استفاده کردم لبه های بیرونی لوپ خیلی اضافه داره. حالا اگه اضافه های لبه لوپ رو حذف کنم دقیقا میشه لوپی باقطر بیرونی 45 و داخلی 39. نظرشما چیه؟
آیا دیلی 24 مقداری بالا نیست.
ممنون وخسته نباشید

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 7 شهریور1394 - 1:57am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Linkon نوشته است:
سلام.دوستان کسی از این آی سی 357 استفاده کرده؟؟اصل هست یا تقلبیه؟؟

به نظر میاد اصل باشه

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

یکشنبه 7 شهریور1394 - 2:21am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ganbari نوشته است:
sajad p نوشته است:
سلام به همگی کسانی میخوان دستگاهشون بیشترین حساسیت رو به طلا داشته باشه باید لوپشون رو به شکل زیر درست کنن.نتیجه لوپ ترکیبی به قطر 70 این بود که دیلی رو 14 شناسایی کرد انگشتر طلا رو در 45 سانت سنس کرد در صورتی که قبلا دیلی 19 و انگشتر سی سانت سنس میشد کسانی که میخوان درست کنن باید سی عدد شیار به دور لوپ بزنن که طول 15 شیار باید دو برابر شیارهای قبلی باشه لوپ داخلی 8دور سیم یک افشان به قطر 50 سانت و لوپ خارجی باید 10دور به قطر هفتاد سانت باشه مزیت دیگه این لوپ اینه که دستگاه حساسیتش برای فلزات ریز و فلزات بزرگ یکسان خواهد بود همین لوپتون رو تغییر بدین و نتیجه رو ببینید

با سلام .
این نوع لوپ ها باعث میشه تمرکز میدان در مرکز زیاد تر بشه و اشیا ریز رو بهتر سنس کنید ولی یک عیب بزرگی داره و اون هم اینه که به ذرات خیلی حساس میشه.اگه کاوش واقعی رفته باشین منظورم متوجه میشین.
همیشه یادتون باشه تو زندگی یا هر جای دیگه وقتی می خوای یه چیزی رو بدست بیاری باید برخی چیز هارو از دست بدین. :D
یا حق

درود بر شما کاملا صحیح میفرمایید :-BD

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

یکشنبه 7 شهریور1394 - 2:35am
مدیر کل
مدیر کل

shayanii نوشته است:
سلام مهندس حمیدعزیز شب بخیر @};-
مهندس جان ی لوپ عنکبوتی 50 سانتیمتر درست کردم با 24 دور سیم 0/5. قطر خارجی لوپم 50 سانتیمتره قطر داخلیش هم 40 سانتیمتر ظرفیت و اهمشو نمیدونم ولی مدار اونو با دیلی 24 شناسایی کرد. البته تخته لوپ رو برای سیم افشان 1 میل ساختم چون برای افشان فکرکنم برای هر شیار عمق 5 cm لازم بودولی الان ازاین سیم نیم که استفاده کردم لبه های بیرونی لوپ خیلی اضافه داره. حالا اگه اضافه های لبه لوپ رو حذف کنم دقیقا میشه لوپی باقطر بیرونی 45 و داخلی 39. نظرشما چیه؟
آیا دیلی 24 مقداری بالا نیست.
ممنون وخسته نباشید

خسته نباشین.
لوپ شما مشکل خاصی نداره ولی بهتر بود از سیم ضخیم تری استفاده میکردین. لوپ 50 سیم 0.8 میل نیاز داره تا از نظر مقاومت هم خوب در بیاد. حاشیه های قالب هم اضافی هستن و باید قطر داخلی رو بیشتر میگرفتین. در واقع لوپ شما 45 سانتی محسوب میشه! دیلی 24 هم مشکلی نداره. یک مقدار بالاتر بودنش هم میتونه از جنس روکش سیم باشه ولی باز در حد قابل قبول هست.

یکشنبه 7 شهریور1394 - 2:53am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1287 , 1288 , 1289 , 1290 , 1291 , 1292 , 1293 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 54 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure