انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 16 اردیبهشت1403 - 1:57pm

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2335 , 2336 , 2337 , 2338 , 2339 , 2340 , 2341 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

مهدی نوشته است:
k.irani70 نوشته است:
درود خدمت دوستان و اساتید گل علی الخصوص مهندس حمید
دستگاه فلزجو من دیروز روی یه دیوار کاهگلی قدیمی شروع به بوق زدن کرد میتر من 35 لوپ من 30 عنکبوتی و دیلی اتوماتیک 19 و اعداد سه گانه به صورت a=204 b=764 , c=879 بود بعد از اینکه یکم از دیوار رو خراب کردیم در حالی که هنوز سنس برقرار بود و دستگاه بوق میزد متوجه شدیم که ظاهرا داخل دیوار یه لونه زنبور قرمز بزرگا هست که تازه ما می خواستیم با اتیش زدن لونه زنبورها دیوار و خالی و امن کنیم که با حمله و خروج تعداد زیادی زنبود مواجه شدیم که به ناچاز محیط زو تزک کزدیم حالا سئوال من اینه ایا به نظر شما این سنس دستگاه مربوط به کلونی زنبورها بوده یا اینکه واقعا فلزی داخل دیوار هست ؟

با سلام
ببینید دوست عزیز اگر راننده فرمون ماشین رو رها کنه ماشین میره به جایی که دلمون نمیخاد ! اپراتوری نقطه زن ها و ردیاب هم همینه باید راه و روش اپراتوری و کار با نرم افزار و سخت افزار وسیله رو خوب ابتدا آموزش و تمرین داشته باشیم و بعد بریم سراغ کاوش های واقعی در میدانی بزرگ تر که انشاا... ختم به خیر و موفقیت برای همه کاوشگران باشه ، عرض کنم که تنظیمات نقطه زن کم نظیر فلزجو در شرایطی میتونه خیلی به ذرات ناشناخته حساس باشه و در شرایطی هم با کنترل و دقت در تنظیمات نرم افزاری میشه که فقط فلزات حجیم رو سنس کنه و این برمیگرد به دقت اپراتور ، مطمئناً تنظیمات مدار شما در صورت سنس لونه زنبود مقداری نامنظم بوده که انشاا... با دوتا نیش زنبور حل میشه :D ;) به نظر بنده این مورد رو باید در بخش اپراتوری نقطه زن فلزجو مطرح میکردید ، به هرحال پیشنهاد بنده این هست که دوباره با یک لوپ 50 یا 60 با تنظیمات بهتر و متعادل تر مورد رو بررسی کنید . آیا شما از پشت اون دیوار گلی خبر داریدکه چی هست ؟ اگر پشتش خالی هست ممکنه داخل دیوار فلزی باشه ( آهنی یا غیر آهنی رو با آیرون ریجکت برنامه باید درک کنید ) که اینبار با لوپ 50 هم تست کنید با دیلی دستی حدود 40 تا 44 و فرکانس 70 پهنای پالس 155 الی 160 ، این تنظیمات متعادل برای لوپ و مکان شماست ، بهتره پهنای پالس متناسب با هر لوپ رو پیدا کنید که برد مفید ولی مصرف انرژی کمتری داشته باشید ! که خیلی مهمه . موفق باشید @};-
البته من مطمئنم شما دوست عزیز این انجمن هستید ، و منظور جنابعالی نیستید ، ولی در بیرون دیدم که بعضی ها به تمسخر برای تخریب این نقطه زن پر قدرت و ارزشمند که توسط مردی محترم طراحی و برای غشر مردم محروم و کاوشگر هدیه شده ؛ که علم و آگاهی ایشون ( مهندس حمید ) از الکترونیک در حدی هست که خیلی هارو توسط علم این رشته توجیح کنه ولی جرأتش رو ندارن که در انجمن حضوری بحث کنن تا قانع بشن و میان در خارج از انجمن از همین مطالب ( کندوی زنبور رو سنس میکنه ) برای خراب کردن فلزجو بحث مطرح میکنن ! که منصفانه نیست .

درود خدمت دوستان و اساتید گرامی
یه دفعه برای همیشه این صحبت رو میکنم تا خیال همتون رو راحت کنم تا امروز چند دفعه مورد نامهربانی بعضی از دوستان قرار گرفتم که برام اصلا جالب نبود البته این رو میگذارم پای کم سن و سال بودن و کم تجربه بودن این دوستان اقا مهدی گرامی همینجوری که قبلا در پیام خصوصی با اقا حمید صحبتی داشتم و خودم تا حدودی معرفی کردم یه دفعه اینجا به صورت علنی برای شما و همه دوستان هم خودم رو معرفی میکنم من مهندس سخت افزار ورودی سال 74 یکی از دانشگاههای ایران هستم و از سال 67 با الکترونیک و کامپیوتر و برنامه نویسی و رباتیک و صد البته کلیه علومی که به علم برنامه نویسی و هوش مصنوعی مربوط میشه کار کردم و اندک سوادی در حد خودم دارم در خصوص فلزیاب و ردیاب تازه کار و مبتدی هستم هر چند در کلیه علوم حتی اونایی که به گفته دوستانم سری در سرا دراوردم هم خودم رو دانشجو میدونم دانش + جو = جوینده دانش چون اگر زمانی هر کسی خودش رو استاد دونست بدونید که اندازه یه الاغ که مقداری کتاب رو در پالونش جا کردن سواد داره از علاقه مندیهای من ماهیگیری و شکار و تیراندازی هست و اندک تجربه ای در لانگ زنج یعنی زدن اهداف در فواصل عیر معقول و خیلی دور دارم و با توجه به سن و سالم و وقت و کاری که ازش درامد کسب میکنم هیچ وقت دلیلی نمی بینم که بخوام کسی رو با حرفای خالک زنک بازی سر کار بگذارم یا تخریب بکنم به جز مهندس خمید هم ادمای زیادی هستن که در مورد فلزیباها اطلاعات زیادی دارن و پروژه های زیادی رو هم اجرایی کردن از حمله طراح مینلب و غیره و غیره اما تنها دلیلی که من برای مهندس حمید احترام قائل هستم و خیلی راحت میام و در مورد اشکالاتم ازشون سئوال میکنم اینه که احساس کردم ایشون هم خودش رو یه دانشجو میدونه و هدفش بیشتر جمع اوری و یادگیری علم هست در مورد شما اقا مهدی گرامی هم هیچ نظر خاصی ندارم و هر کسی که خواننده این مطالب باشه خودش میتونه هر جور دلش خواست در مورد شما و حرکتی که انجام دادی قضاوت کنه و اما در مورد دیواری که من بحث کردم واقعا لانه زنبور های بزرگ قرمز هست که ما بهشون میگیم زنبور هلوکی و نیش بسیار زهر الود و خطرناکی دارن و اما از اون روزی که من سئوال کردم تا امروز لانه زنبور رو کلا تخریب کردیم و دیوار رو هم مقدار حفاری کردیم و یه تیکه مسی که الان عکسش رو میگذارم پیدا شد که نمی دونم چی هست ولی باز دستگاه حساس هست هر چند دستگاه فلزجو من هنوز برد کمی داره و به نظر خودم یه اشکالی در قسمت ماسفت و تقویبت کننده اون هست هر چند چند مدل 357 هم عوض کردم و تازه 11nk100 بدستم رسیده که انشالله به زودی نصب میکنم ببینم چی میشه برای همه دانشجو ها ارزوی پیروزی و موفقیت وبرای سایر دوستان هم ارزوی روزای خوب بدون خاله زنک بازی دارم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 1 مهر1396 - 4:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت مهندس حمید
مهندس جان یه سوال ازتون داشتم،در مدار فلزجو و بقیه مدارات دیجیتال اگه کریستال مشکل پیدا کنه میتونه باعث روشن نشدن سیستم بشه و برنامه بالا نیاد؟

زندگی در بردگی شرمندگی‌ست

شنبه 1 مهر1396 - 7:23pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون.
بله اگر فیوز بیت این میکروها روی کریستال خارجی تنظیم شده باشه ولی کریستال خراب باشه طبیعتا کار نمیکنه! در واقع در چنین شرایطی شما باید کریستال رو جزئی لاینفک از عملکرد میکرو در نظر بگیرین چرا که پالس ساعت عملکرد پردازشگر توسط کریستال تعیین میشه و در تمامی سیستمهای دیجیتال عملکرد بدون وجود کلاک مرکزی بی معنی هست.

شنبه 1 مهر1396 - 9:38pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

k.irani70 نوشته است:
مهدی نوشته است:
k.irani70 نوشته است:
درود خدمت دوستان و اساتید گل علی الخصوص مهندس حمید
دستگاه فلزجو من دیروز روی یه دیوار کاهگلی قدیمی شروع به بوق زدن کرد میتر من 35 لوپ من 30 عنکبوتی و دیلی اتوماتیک 19 و اعداد سه گانه به صورت a=204 b=764 , c=879 بود بعد از اینکه یکم از دیوار رو خراب کردیم در حالی که هنوز سنس برقرار بود و دستگاه بوق میزد متوجه شدیم که ظاهرا داخل دیوار یه لونه زنبور قرمز بزرگا هست که تازه ما می خواستیم با اتیش زدن لونه زنبورها دیوار و خالی و امن کنیم که با حمله و خروج تعداد زیادی زنبود مواجه شدیم که به ناچاز محیط زو تزک کزدیم حالا سئوال من اینه ایا به نظر شما این سنس دستگاه مربوط به کلونی زنبورها بوده یا اینکه واقعا فلزی داخل دیوار هست ؟

با سلام
ببینید دوست عزیز اگر راننده فرمون ماشین رو رها کنه ماشین میره به جایی که دلمون نمیخاد ! اپراتوری نقطه زن ها و ردیاب هم همینه باید راه و روش اپراتوری و کار با نرم افزار و سخت افزار وسیله رو خوب ابتدا آموزش و تمرین داشته باشیم و بعد بریم سراغ کاوش های واقعی در میدانی بزرگ تر که انشاا... ختم به خیر و موفقیت برای همه کاوشگران باشه ، عرض کنم که تنظیمات نقطه زن کم نظیر فلزجو در شرایطی میتونه خیلی به ذرات ناشناخته حساس باشه و در شرایطی هم با کنترل و دقت در تنظیمات نرم افزاری میشه که فقط فلزات حجیم رو سنس کنه و این برمیگرد به دقت اپراتور ، مطمئناً تنظیمات مدار شما در صورت سنس لونه زنبود مقداری نامنظم بوده که انشاا... با دوتا نیش زنبور حل میشه :D ;) به نظر بنده این مورد رو باید در بخش اپراتوری نقطه زن فلزجو مطرح میکردید ، به هرحال پیشنهاد بنده این هست که دوباره با یک لوپ 50 یا 60 با تنظیمات بهتر و متعادل تر مورد رو بررسی کنید . آیا شما از پشت اون دیوار گلی خبر داریدکه چی هست ؟ اگر پشتش خالی هست ممکنه داخل دیوار فلزی باشه ( آهنی یا غیر آهنی رو با آیرون ریجکت برنامه باید درک کنید ) که اینبار با لوپ 50 هم تست کنید با دیلی دستی حدود 40 تا 44 و فرکانس 70 پهنای پالس 155 الی 160 ، این تنظیمات متعادل برای لوپ و مکان شماست ، بهتره پهنای پالس متناسب با هر لوپ رو پیدا کنید که برد مفید ولی مصرف انرژی کمتری داشته باشید ! که خیلی مهمه . موفق باشید @};-
البته من مطمئنم شما دوست عزیز این انجمن هستید ، و منظور جنابعالی نیستید ، ولی در بیرون دیدم که بعضی ها به تمسخر برای تخریب این نقطه زن پر قدرت و ارزشمند که توسط مردی محترم طراحی و برای غشر مردم محروم و کاوشگر هدیه شده ؛ که علم و آگاهی ایشون ( مهندس حمید ) از الکترونیک در حدی هست که خیلی هارو توسط علم این رشته توجیح کنه ولی جرأتش رو ندارن که در انجمن حضوری بحث کنن تا قانع بشن و میان در خارج از انجمن از همین مطالب ( کندوی زنبور رو سنس میکنه ) برای خراب کردن فلزجو بحث مطرح میکنن ! که منصفانه نیست .

درود خدمت دوستان و اساتید گرامی
یه دفعه برای همیشه این صحبت رو میکنم تا خیال همتون رو راحت کنم تا امروز چند دفعه مورد نامهربانی بعضی از دوستان قرار گرفتم که برام اصلا جالب نبود البته این رو میگذارم پای کم سن و سال بودن و کم تجربه بودن این دوستان اقا مهدی گرامی همینجوری که قبلا در پیام خصوصی با اقا حمید صحبتی داشتم و خودم تا حدودی معرفی کردم یه دفعه اینجا به صورت علنی برای شما و همه دوستان هم خودم رو معرفی میکنم من مهندس سخت افزار ورودی سال 74 یکی از دانشگاههای ایران هستم و از سال 67 با الکترونیک و کامپیوتر و برنامه نویسی و رباتیک و صد البته کلیه علومی که به علم برنامه نویسی و هوش مصنوعی مربوط میشه کار کردم و اندک سوادی در حد خودم دارم در خصوص فلزیاب و ردیاب تازه کار و مبتدی هستم هر چند در کلیه علوم حتی اونایی که به گفته دوستانم سری در سرا دراوردم هم خودم رو دانشجو میدونم دانش + جو = جوینده دانش چون اگر زمانی هر کسی خودش رو استاد دونست بدونید که اندازه یه الاغ که مقداری کتاب رو در پالونش جا کردن سواد داره از علاقه مندیهای من ماهیگیری و شکار و تیراندازی هست و اندک تجربه ای در لانگ زنج یعنی زدن اهداف در فواصل عیر معقول و خیلی دور دارم و با توجه به سن و سالم و وقت و کاری که ازش درامد کسب میکنم هیچ وقت دلیلی نمی بینم که بخوام کسی رو با حرفای خالک زنک بازی سر کار بگذارم یا تخریب بکنم به جز مهندس خمید هم ادمای زیادی هستن که در مورد فلزیباها اطلاعات زیادی دارن و پروژه های زیادی رو هم اجرایی کردن از حمله طراح مینلب و غیره و غیره اما تنها دلیلی که من برای مهندس حمید احترام قائل هستم و خیلی راحت میام و در مورد اشکالاتم ازشون سئوال میکنم اینه که احساس کردم ایشون هم خودش رو یه دانشجو میدونه و هدفش بیشتر جمع اوری و یادگیری علم هست در مورد شما اقا مهدی گرامی هم هیچ نظر خاصی ندارم و هر کسی که خواننده این مطالب باشه خودش میتونه هر جور دلش خواست در مورد شما و حرکتی که انجام دادی قضاوت کنه و اما در مورد دیواری که من بحث کردم واقعا لانه زنبور های بزرگ قرمز هست که ما بهشون میگیم زنبور هلوکی و نیش بسیار زهر الود و خطرناکی دارن و اما از اون روزی که من سئوال کردم تا امروز لانه زنبور رو کلا تخریب کردیم و دیوار رو هم مقدار حفاری کردیم و یه تیکه مسی که الان عکسش رو میگذارم پیدا شد که نمی دونم چی هست ولی باز دستگاه حساس هست هر چند دستگاه فلزجو من هنوز برد کمی داره و به نظر خودم یه اشکالی در قسمت ماسفت و تقویبت کننده اون هست هر چند چند مدل 357 هم عوض کردم و تازه 11nk100 بدستم رسیده که انشالله به زودی نصب میکنم ببینم چی میشه برای همه دانشجو ها ارزوی پیروزی و موفقیت وبرای سایر دوستان هم ارزوی روزای خوب بدون خاله زنک بازی دارم

دوست عزیز ایجا فضای مجازی متاسفانه از این سوئ تفاهم ها زیاد پیش میاد
بنده هم خوم 40 سالمه و از الکترونیک سر در نمیارم
ولی علاقه دارم
زیاد هم توهین میشه به من ولی خب یا باید عادت کنی یا باید کلا بیخیال فضای مجازی بشی
هر چند که در دنیای غیر مجازی هم احترام کم رنگ هست

خدایا در شب فقرم بسوزان
ولی محتاج نامردان مگردان

یکشنبه 1 مهر1396 - 3:10am

سلام خدمت همه
از دوستان کسی فلزجو رو از آقا مجتبی خریده؟ خصوصی پیام بده

یکشنبه 2 مهر1396 - 2:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهندس حمید یه سوال ب ام پیش اومده اگه راهنماییم کنین ممنون میشم
تو خونه لوپ رو بالانس می کنم یه فلز رو مثلا تو ۲ متر میگیره .بدون صدای اضافی بار دوم باز بالانس رو میزنم با ز دومتر میزنه ولی بار سوم که مجددا بالانس میکنم همون فلز رو ۱.۸۰ سنس می کنه نه به لوپ دست میزنم و نه فلزی کنار لوپ میارم .فقط تکرار سنسها.
ممنون میشم علت رو بفرمایین @};-

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

یکشنبه 2 مهر1396 - 7:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جناب هنرجو این مشکل برمیگرده به نویز موجود در محیط! اگه درست دقت کنید هنگام بالانس‌های پی در پی در چنین محیطهایی عدد انتگرال دیباگ ۲ تفاوت آشکاری پیدا میکنه و دیلی لوپ هم تغییر پیدا میکنه.ولی در محیط کاوش واقعی و بیابون از این مشکلات خبری نیست

زندگی در بردگی شرمندگی‌ست

یکشنبه 2 مهر1396 - 7:55pm
مدیر کل
مدیر کل

بار اول و دوم و سوم تست کردن ربطی به برد نداره! اگر هر بار یک جور بالانس کنین و یک جور تست بگیرین باید برد یکسان باشه. فقط در لحظات ابتدایی روشن کردن دستگاه بدلیل بحث ثبات حرارتی ممکنه بعد بالانس تفاوتی بوجود بیاد و برد اندکی تغییر بکنه. البته فرض بر این هست که گراند رو خاموش گذاشته باشین. وگرنه روشن بودن گراند در تستهای متداول هوایی معمولا به کم و زیاد شدن ظاهری برد منجر میشه. فعال بودن گراند فقط برای کار روی زمین و اون هم روی درجات حساسیت بالا بدرد میخوره.
در عین حال وجود نویز قوی هم که دوستمون اشاره کردن میتونه تاثیر داشته باشه. در واقع نویز قوی روی هر بخشی از عملکرد دستگاه میتونه اختلال ایجاد کنه.

یکشنبه 2 مهر1396 - 8:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام استاد حمید شب بخیر
یه لوپ ١متری جدید درست کردم‌ دیلای شد 16 بنظر شما با این دیلای رو تفکیک تاثیر داره یا نه مشکلی واسه تفکیک نداره,
10 دور سم ١ افشان
با تشکر از شما

دوشنبه 2 مهر1396 - 12:54am
مدیر کل
مدیر کل

ممنون.
برای تفکیک باید اعداد 3 گانه رو مدنظر داشته باشین. دیلی لوپ به تنهایی نمیتونه مشخص کنه تفکیک درست کار میکنه یا خیر. توضیح مفصل رو در راهنما قید کردم. دیلی پایین بخودی خود فقط باعث کمی حساس تر شدن لوپ میشه.

دوشنبه 2 مهر1396 - 1:04am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2335 , 2336 , 2337 , 2338 , 2339 , 2340 , 2341 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: zagalo16 و 185 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure