انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 1 اردیبهشت1403 - 12:24pm

پاسخ به موضوع  [ 27739 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2626 , 2627 , 2628 , 2629 , 2630 , 2631 , 2632 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

نقل قول:
اگر نویز مربوط به خود اسکوپ باشه پس قاعدتا با دو اسکوپ متفاوت نباید عینا یک جور باشه. همینطور اگر قبل و بعد اپ امپ نویزی رو بصورت مشابه ملاحظه میکنین پس اصلا این نویز مربوط به مدار نیست! اگر با دو اسکوپ همین حالت باشه دیگه میشه نتیجه گرفت نویز رادیویی مربوط به امواج موجود در محل شماست. با توجه به رنج فرکانسی نزدیک به باند FM این نویز معمولا مربوط به امواج تلفن های بیسیم یا سایر سیستمهای رادیویی مثل تاکسی بیسیم ها هست که فرکانسی کمی پایین تر از باند FM دارن و حتی اگر یک تکه سیم هم به سر پراب وصل کنین میتونین در حالت FFT متوجه وجود این امواج در محیط بشین. در هر صورت این رنج فرکانسی اصلا روی کارکرد فلزیاب تاثیری نداره و اگر هم در مطالعه شما روی امواج اثر منفی میذاره میتونین فیلتر پایین گذر 20 مگاهرتز اسکوپ رو فعال کنین که در واقع برای همین شرایط در نظر گرفته شده.

یادمه اوایل وقتی لوپ معمولی استفاده میکردم این نویز کمتر بود پس اگر خدسم درست باشه ظاهرا لوپ عنکبوتی احتمالا بخاطر ساختارش بیشتر نویز محیطی دریافت میکنه. و بله قبل از تقویت هم این نویز هست و با اسیلوسکوپ حساس تر تونستم مشاهده کنم و اپ امپ فقط تقویت اش میکنه که بیشتر دیده میشه. فیلتر 20 مگاهرتز رو هم فعال میکنم (همون محدودیت پهنای باند) و بازم این نویز هستش. پس فرکانسش این نیست و پایینتره همونطور که گفتم با چیز دیگه اشتباه گرفتم.

ایا راهی هست بدون خروج از منزل شرایطی فراهم کرد و نویزهای محیطی را خنثی کرد؟ چون هر جای منزل میرم این هستش و کم نمیشه

جمعه 27 دی1398 - 12:00pm
مدیر کل
مدیر کل

بله همینطور هست. اگر بحث دریافت امواج از طریق خود کویل مطرح باشه قطعا کویل تخت یا عنکبوتی دریافت بیشتری داره کما اینکه از این مدل کویلها برای دریافت امواج رادیویی فرکانس پایین هم استفاده میشه.
اگر فیلتر پایین گذر 20 مگاهرتز رو فعال میکنین و باز همون نویز رو دارین پس محدوده فرکانسی اون چیزی نیست که قبلا گفتین. اگر فیلم مشخصی از اسکوپ بگیرین شاید بهتر مشخص بشه چه نویزی هست.
متاسفانه کار و تست در محیط منزل همیشه توام با این مسائل و تاثیر نویز هست و بنده این رو در پروژه های مختلف تجربه کردم. ساده ترین راه عوض کردن مکان تست در همون محدوده منزل و بررسی نویز در جاهای مختلف هست. استفاده از اسکوپی که بجای برق با باطری کار بکنه هم در مواردی میتونه کمک کننده باشه. در نهایت راه حل کامل تر ایجاد فضای آزمایشگاهی خاص بصورت نوعی قفس شیلد هست که البته کار ساده ای نیست.

جمعه 27 دی1398 - 3:27pm
کاربر فعال
کاربر فعال

درود بر مهندس حمید عزیز
مهندس اگه ممکنه درایور پروگرامر مولتی avrاز شرکتeca رو قرار بدین درضمن یکی از دوستان می‌گفت ویندوزها باید xp باشه.در حالی که ویندوز من ۱۰ هست.
دوسه مدل پروگرامر دیگه هم داشتم که فقط همون‌طور که در راهنما گفتین فقط چند بار اون هم با مشکلات کارمو راه انداختن،باز هم ممنون از شما

جمعه 27 دی1398 - 9:06pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
در این پست در پاسخ به سوال مشابهی توضیح دادم:
viewtopic.php?f=8&t=2182&p=186087#p186087

جمعه 27 دی1398 - 11:10pm

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
https://www.felezjoo.com/viewtopic.php? ... 87#p186087

ممنون بابت توضیحات وعذر خواهی بابت سوال تکراری

شنبه 28 دی1398 - 1:23pm
کاربر فعال
کاربر فعال

HOJI نوشته است:
حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
viewtopic.php?f=8&t=2182&p=186087#p186087

ممنون بابت توضیحات وعذر خواهی بابت سوال تکراری

درود،سپاسگزارم مهندس حمید عزیز

شنبه 28 دی1398 - 1:36pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
بله همینطور هست. اگر بحث دریافت امواج از طریق خود کویل مطرح باشه قطعا کویل تخت یا عنکبوتی دریافت بیشتری داره کما اینکه از این مدل کویلها برای دریافت امواج رادیویی فرکانس پایین هم استفاده میشه.
اگر فیلتر پایین گذر 20 مگاهرتز رو فعال میکنین و باز همون نویز رو دارین پس محدوده فرکانسی اون چیزی نیست که قبلا گفتین. اگر فیلم مشخصی از اسکوپ بگیرین شاید بهتر مشخص بشه چه نویزی هست.
متاسفانه کار و تست در محیط منزل همیشه توام با این مسائل و تاثیر نویز هست و بنده این رو در پروژه های مختلف تجربه کردم. ساده ترین راه عوض کردن مکان تست در همون محدوده منزل و بررسی نویز در جاهای مختلف هست. استفاده از اسکوپی که بجای برق با باطری کار بکنه هم در مواردی میتونه کمک کننده باشه. در نهایت راه حل کامل تر ایجاد فضای آزمایشگاهی خاص بصورت نوعی قفس شیلد هست که البته کار ساده ای نیست.

با توری آلومینیومی پنجره میشه این قفس رو درست کرد؟

شنبه 28 دی1398 - 5:27pm
مدیر کل
مدیر کل

بله اگر مشکل فرکانس بالا باشه تا حدودی جواب میده. هر چه توری ضخیم تر باشه و سوراخهای ریزتری داشته باشه قویتر هست.

شنبه 28 دی1398 - 6:40pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
https://www.felezjoo.com/viewtopic.php? ... 87#p186087

درود مهندس عزیز

بنده برنامه رو همون طور که گفته بودین نصب کردم و از داخل data ،چیپ وفیوز...روکپی پیست کردم ولی اتمگا ۳۲۸ داخل لیست نیست،به نظر شماکجای کار رو اشتباه انجام دادم ،ممنون میشم توضیح بدید.

دوشنبه 30 دی1398 - 5:31pm
مدیر کل
مدیر کل

توضیح همون هست و اگر درست انجام داده باشین باید 328 هم توی لیست برنامه ظاهر بشه.

دوشنبه 30 دی1398 - 6:50pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27739 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2626 , 2627 , 2628 , 2629 , 2630 , 2631 , 2632 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 102 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure