انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 10:04pm

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2621 , 2622 , 2623 , 2624 , 2625 , 2626 , 2627 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
برای لوپ تخت با قطر داخلی 48 سانت 18 دور سیم 0.7 مناسب هست.

سه شنبه 3 دی1398 - 4:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنونم مهندس حمید عزیز لوپ درست شد و گوشی لمسی رو تو فاصله 90 سانتی میزنه ایا بردش خوبه؟

آخرین بار توسط saeed.jo در سه شنبه 3 دی1398 - 8:42pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

سه شنبه 3 دی1398 - 8:14pm
مدیر کل
مدیر کل

بارها گفتیم گوشی و امثالهم اصلا متر و ملاک مناسبی برای تست نیستن! تست فلزیاب باید با فلزی مشخص و با ابعداد مشخص انجام بشه تا مشخص بشه برد خوبی داره یا نه. مثلا فیبر مسی میتونه گزینه خوبی باشه.

سه شنبه 3 دی1398 - 10:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

چشم استاد حمید عزیزم شرمندم حتما با یه فلز مناسب تست میگیرم و بهتون اطلاع میدم

چهارشنبه 3 دی1398 - 12:59am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام
مهندس با توجه به کوچک بودن جعبه پلاستیکی که برای مدار استفاده کرده ایم یا اینکه بزرگی اضافی نداره. ولی کانکتور پلاستیکی به خاطر اندازه جعبه خیلی نزدیک به ماسفت قرار میگیره . از خود مدار تا کانکتور هم سیم افشان دو تا سه سانت استفاده شده. من میدانم که این نزدیک بودن کانکتور مقداری عدد اول اعداد سه گانه را پایین آورده. البته علتش هم اون فیبری هست که یه ذره قسمت ماسفت و ... دستخوش تغییر شده و دومین فیبر اصلی هست. در فیبر اولین اصلی اورجینال شما یه یه سانتی فرق داشت با همین جعبه. به نظر شما اشکالی داره؟ چون من این مشکلو در مدار حس می کنم:
احتمالا مدار من به فلزات نرم یا غیر آهنی حساسیت کمی داره. باینکه سکه پانصد تومنی را تقریبا با اندازه مورد قبول و همچنین قوطی رانی را. ولی نمیدانم یه فیبر مسی ۱۰ در ۱۲ را چرا کمتر از قوطی رانی میزنه . حتی فلز آلومینیومی (به ظاهر) کیک پز که اندازه اش ۲۵ سانت دایره ای هست را از قوطی رانی خیلی کمتر می زنه؟ تنها چیزی که به نظرم می رسه ممکنه از نزدیکی کانکتور به ماسفت یا مدار باشه که جنس داخل کانکتور سه پین احتمالا برنجیه و غیر آهنی که موجب اون کاستی بشه؟
تست داخل خانه.

همیشه امید داشته باش

چهارشنبه 4 دی1398 - 2:17pm
مدیر کل
مدیر کل

بنده فقط یک فیبر اصلی قرار دادم که از نظر من تنها فیبر مورد تایید هست. اگر فیبر دیگری زدین طبیعیه که حداقل کمی مختصات کاری مدار تغییر بکنه و این ربطی به کانکتور و نزدیکی اون به مدار نداره. اگر کانکتور غیر فلزی باشه نزدیکی اون به بخش ماسفت تاثیری در کار مدار نخواهد داشت.

چهارشنبه 4 دی1398 - 2:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نه مهندس فیبر من عین این فیبره.
یه اشکالی یا در تست یا در جنس ورق و یا ... هست که احتمالا جریان بالانس نزدیکی فلزی فلز مقابل را کم سنس میکند همچین جریانی

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

همیشه امید داشته باش

چهارشنبه 4 دی1398 - 3:04pm

omidely نوشته است:
دوستان فلزجویی عزیز سلام. میخواستم یه موضوعی رو باهاتون درمیون بزارم. مطمنا خیلی از شما ها از جمله خودم بدلیل دسترسی نداشتن به ای سی اورجینال با مشکل مواجه شدیم و چه بسا ای سی های با قیمت 4الی10 هزار تومن رو به قیمت های30 الی60 تومن به عنوان اورجینال خریداری کردیم ولی بازم دیدیم که فکه،مـــن تو سایتEbuyیه سرچی زدم،ای سی اورجینال که ساخت امریکاست قیمتش7.95 دلار هست با دلار 12 هزار تومن امروز میشه 102 هزار تومن و ای سی های چینی هم قیمتش به پول ما دونه ای4.7هزار در میاد و یا مثلا داره 10 تاش رو میده 4.75 دلار که میشه دونه ای همون4الی5 تومن، پس با50 هزار تومن انتظار خرید ای سی اورجینال رو نداشته باشید و از طرفی فروشندگان بی وجدان از سادگی ما سواستفاده میکنن و ای سی فک رو بجای اورجینال به ما میفروشن . من شخصی رو توی تهران میشناسم که کارش سفارش از خارج هست و گه گاهی از خرید میکنم، بهش زنگ زدم که سفارش از خارج(از سایتEBuy) بدم ولی3هفته بعد بهم گفت شرکتEbuyنفرستاده دفترشون توی چین و گفت تعداد پایین ظاهر براش نمیصرفه بفرسته. الان خواستم با شما هم مطرح کنم که اقا اگه شما هم حاظرین این ای سی رو خریداری کنیدمن شماره دفتر اون بنده خدا رو بدم بهتون ،شماهم سفارش بدین که تعداد بره بالا و یکجا برامون سفارش بده، که هم من به ای سیم برسم وهم شما هی نرید، ای سی فک رو بجای اورجینال بخرین .منتظر جوابم!!!
لینک سایتش رو براتون میزارم که خودتون برین ببینید چون تنوع زیاده و تو ایران هرکدوم یکی رو میاره وبه عنوان اورجینال میفروشه. عکس هم میزارم ولی اگه برین تو سایتش ببینید بهتره چون عکس های من کامل نیست ...در ضمن سایت ای بای در امریکاهه و مارو تحریم کرده پس باید با فیل شکن واردش بشید.

https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R ... n&_sacat=0

خب مثل اینکه کسی حاضر نیست همکاری کنه.بسیارخب هرطور مایلین.منم یه فکری واسه خودم برمیدارم B-)

آخرین بار توسط omidely در چهارشنبه 4 دی1398 - 3:48pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

چهارشنبه 4 دی1398 - 3:39pm
مدیر کل
مدیر کل

delta2014 نوشته است:
یه اشکالی یا در تست یا در جنس ورق و یا ... هست که احتمالا جریان بالانس نزدیکی فلزی فلز مقابل را کم سنس میکند همچین جریانی

خیر عین فیبر اصلی نیست! فقط سیمکشیش تا حدی شبیه هست. به محل دیودهای 4148 دقت کنین! من میتونستم اون دیودها رو از مقاومتها فاصله بدم حتما دلیلی داشته که این کار رو نکردم! در واقع وقتی با کانفیگ آپ امپ به این صورت خاص و استفاده از کوپلاژ AC سر و کار داریم سیمکشی اون بخش اهمیت زیادی داره. متاسفانه مدعیانی که همیشه سعی میکنن روی کارهای من اظهار فضل کنن حتی ساده ترین مسائل فنی در طراحی فیبر رو هم نمیدونن ولی به طراحی ما ایراد میگیرن! بهرحال شکل موج در مدار شما کمی از موج ایده آل فاصله میگیره و علتش سیمکشی خود فیبر هست.

چهارشنبه 4 دی1398 - 3:43pm

حمید نوشته است:
delta2014 نوشته است:

خیر عین فیبر اصلی نیست! فقط سیمکشیش تا حدی شبیه هست. به محل دیودهای 4148 دقت کنین! من میتونستم اون دیودها رو از مقاومتها فاصله بدم حتما دلیلی داشته که این کار رو نکردم! در واقع وقتی با کانفیگ آپ امپ به این صورت خاص و استفاده از کوپلاژ AC سر و کار داریم سیمکشی اون بخش اهمیت زیادی داره. متاسفانه مدعیانی که همیشه سعی میکنن روی کارهای من اظهار فضل کنن حتی ساده ترین مسائل فنی در طراحی فیبر رو هم نمیدونن ولی به طراحی ما ایراد میگیرن! بهرحال شکل موج در مدار شما کمی از موج ایده آل فاصله میگیره و علتش سیمکشی خود فیبر هست.

مهندس جان شرمنده از اینکه این سوالو میپرسم قصد فضولی تو کار شمارو ندارم ولی خیلی برام سواله که چرا شما دوتا دیود4148 رو بصورت معکوس بهم وصل کردید؟ انیجوری اثر همو که خنثی میکنن!

چهارشنبه 4 دی1398 - 4:09pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2621 , 2622 , 2623 , 2624 , 2625 , 2626 , 2627 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: mnbvcxzaqwsx , Reza.t و 124 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure