انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 31 فروردین1403 - 12:17am

پاسخ به موضوع  [ 27739 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2473 , 2474 , 2475 , 2476 , 2477 , 2478 , 2479 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

فکر میکنم اینجوری درست تر هست. نمونه گیری رو در همین شرایط مجددا انجام بدین ببینین نتیجه چه تفاوتی داره.
استفاده از پتانسیومتر برای تنظیم ولتاژ 9.5 اشکالی نداره.

پنج شنبه 4 مرداد1397 - 2:44pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
فکر میکنم اینجوری درست تر هست. نمونه گیری رو در همین شرایط مجددا انجام بدین ببینین نتیجه چه تفاوتی داره.
استفاده از پتانسیومتر برای تنظیم ولتاژ 9.5 اشکالی نداره.

انجام دادم فرقی نکرد #-o

ADC رو بررسی میکنم ببینم چی میشه شاید ایراد زمان بندی داشته باشه

پنج شنبه 4 مرداد1397 - 8:40pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خدمت مهندس حمید گرامی.مهندس ضخامت صفحه ای که سیم کویل رو به حالت عنکبوتی دورش میپیچیم باید چند میل باشه.من از صفحه ام دی اف ۳ میل استفاده کردم برای کویل ۴۵ با توجه به فایل راهنما ولی اندوکتانسش شده حدود ۵۰۰ میکرو.به نظر شما اگه صفحه ۵ یا ۶ میل باشه اندوکتانس پایینتر میاد؟ با کمال تشکر از پاسخ و فروتن شما استاد عزیز..‌

سر بلند و پیروز...سازگار با ملودی زمان...

جمعه 5 مرداد1397 - 10:16pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون. خسته نباشین.
در مورد جنس قالب کویل مهمترین فاکتور وزن سبک در عین استحکام و تاب بر نداشتن حین کاوش هست. درسته که با ضخیم کردن قالب لوپ عنکبوتی ظرفیت هم کمی کمتر میشه ولی راه کاهش ظرفیت این نیست. لذا اگر از استحکام ورق 3 میل راضی هستین دنبال ضخامت بیشتر نباشین. بنابراین درصورتیکه از صحت عملکرد سلف سنج خودتون مطمئن هستین ؛ برای رسیدن به ظرفیت 350 الی 400 میکرو هانری که برای کویل 45 سانتی مناسب هست باید حداقل 2 دور از سیم پیچ رو باز کنین.

جمعه 5 مرداد1397 - 11:15pm

با درود خدمت استاد حمید من پارسال فلزجو ساختم ولی خیلی بوق اضافه داشت طوری ک هنگام تست روی خاک نتیجه مایوس کننده بود و نسبت به طرح شما مشکوک شدم و دلسرد و کلا کنار گذاشتمش بعد از یک سال متوجه اشتباهم شدم و بعد از برطرف کردنش دستگاه ثبات خیلی خوبی داره طوری ک باورش برای خودم سخته :-BD دو تا lfخیلی قدیمی دارم مال 13 سال پیشه و یک عدد lf157فلزی که پارسال خریدم اعداد سه گانه با lfفلزی نرماله ولی با lf های قدیمی تقریبا نصفه هیچ کدوم افت برد یا ثبات ندارند حتی با اینکه اعداد سه گانه درست نیست مشکل تفکیک ندارم میخواستم بدونم آیا ممکنlf که 13سال پیشه تقلبی باشه؟

شنبه 6 مرداد1397 - 9:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

منم از اونجایی دوستان و اساتید زیادی هم تائید کردن که تو رده دیجیتال فلزجو بهترین و حرفه ای ترینه تصمیم به ساختش دارم ولی از اونجایی که لوپ هم تو کیفیت کار نقش موثری رو ایفا میکنه پیشنهاد خیلی ها استفاده از لوپ شرکتی یا شبه شرکتیه که هزینه بالایی داره مثلا لوپ 60 رو 500 میگن شبه شرکتی اونم خواستم در این مورد نظر عزیزانو بدون مخصوصا حمید عزیزو.

شنبه 6 مرداد1397 - 11:21pm
YIM
مدیر کل
مدیر کل

Morteza2222 نوشته است:
با درود خدمت استاد حمید من پارسال فلزجو ساختم ولی خیلی بوق اضافه داشت طوری ک هنگام تست روی خاک نتیجه مایوس کننده بود و نسبت به طرح شما مشکوک شدم و دلسرد و کلا کنار گذاشتمش بعد از یک سال متوجه اشتباهم شدم و بعد از برطرف کردنش دستگاه ثبات خیلی خوبی داره طوری ک باورش برای خودم سخته :-BD دو تا lfخیلی قدیمی دارم مال 13 سال پیشه و یک عدد lf157فلزی که پارسال خریدم اعداد سه گانه با lfفلزی نرماله ولی با lf های قدیمی تقریبا نصفه هیچ کدوم افت برد یا ثبات ندارند حتی با اینکه اعداد سه گانه درست نیست مشکل تفکیک ندارم میخواستم بدونم آیا ممکنlf که 13سال پیشه تقلبی باشه؟

خسته نباشین.
لطف کنین به اشتباهی که کرده بودین اشاره کنین شاید برای بعضی دوستان که احیانا مشکل مشابهی دارن کمک بشه.
آیسی 357 زیاد به قدیمی و جدید بودنش نیست! بنده هم نمونه ای که در ابتدا در نظر گرفته بودم از نوع معمولی و نسبتا قدیمی بود. نمونه های جدید هم بعضیهاشون به همون صورت جواب میدن و بعضی هم انگار کلا یک شماره دیگه هستن و خروجیشون شباهتی با ایسی اصلی نداره و با دیتاشیت هم منطبق نیست و لذا اونها رو تقلبی میدونیم. شما رنج صحیح اعداد 3 گانه رو که مطرح کردیم مد نظر داشته باشین.

یکشنبه 6 مرداد1397 - 1:00am
مدیر کل
مدیر کل

bazargardan نوشته است:
منم از اونجایی دوستان و اساتید زیادی هم تائید کردن که تو رده دیجیتال فلزجو بهترین و حرفه ای ترینه تصمیم به ساختش دارم ولی از اونجایی که لوپ هم تو کیفیت کار نقش موثری رو ایفا میکنه پیشنهاد خیلی ها استفاده از لوپ شرکتی یا شبه شرکتیه که هزینه بالایی داره مثلا لوپ 60 رو 500 میگن شبه شرکتی اونم خواستم در این مورد نظر عزیزانو بدون مخصوصا حمید عزیزو.

اولا اگر به توصیه ها در خصوص پیچیدن کویل توجه کنین و در امر ساخت دقت کافی بخرج بدین نتیجه ساخت کویل شما آنچنان با بهترین کویلهای شرکتی تفاوت نخواهد داشت که هزینه بالای خرید این کویلها اون هم در وضعیت اقتصادی حال حاضر رو توجیه بکنه!
در ثانی با توجه به اینکه سایز کویل از نظر عمقزنی مهمترین فاکتور هست و کویلهای شرکتی اغلب کوچک هستن ؛ تنها مونو لوپ 22 اینچی (55 سانتی) ساخت شرکت کویل تک که برای سری GPX مینلب هم قابل استفاده هست از نظر من میتونه مفید باشه. البته باید دقت کنین حتما از نوع مونو باشه وگرنه انواع دابل برای فلزیاب ما قابل استفاده نیست. فریم های بزرگ هم نکته خاصی ندارن و خودتون میتونین بهتر از انواع شرکتی درست کنین.

یکشنبه 6 مرداد1397 - 1:07am
مدیر سایت
مدیر سایت

با سلام و احترام خدمت مهندس حمید عزیز
بنده با لوپ مونوی اصل جی پی 5000 تست کردم برد خیلی خوبی میده ولی اگر در پهنای پالس بالای 180 کار بشه ماسفت میسوزه و بنده دوبار موقع تست ماسفت سوزوندم ( آی جی بی تی ) البته ؛ اهم لوپ مونو به زور تا نیم اهم میرسید ! برای همین مقدار کمی برد بیشتر میداد که خیلی هم تفاوتی با لوپهای عنکبوتی خودمون نمیکنه ! اگر اهمشون نیم باشه البته . @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 7 مرداد1397 - 7:52am
کاربر فعال
کاربر فعال

من هر کاری میکنم اسپایک بلندی روی خطوط تغذیه مدار می افته ولی در شکل موجهای شما نیست. البته من با منبع تغذیه آزمایشگاهی مدار رو روشن میکنم و نه با باتری. در هر صورت راهی برای حذف اشون هست چون ظاهرا میکرو رو ریست میکنه

یکشنبه 7 مرداد1397 - 4:03pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27739 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2473 , 2474 , 2475 , 2476 , 2477 , 2478 , 2479 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Ali bahman , Google و 81 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure