انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 13 اردیبهشت1403 - 9:59pm

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1868 , 1869 , 1870 , 1871 , 1872 , 1873 , 1874 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

طراحهای بسیار حرفه ای هم داشتیم که شماتیک رو با Paint میکشیدند و خبر نداشتیم. باز فتوشاپ بهتر از اون در میومد.

همه آنچه را میبینی نصفشو باور کن و هیچ یک از آنچه را که میشنوی باور نکن

سه شنبه 8 تیر1395 - 10:28pm
کاربر فعال
کاربر فعال

novinco20167 نوشته است:
دوست عزیز مطالب بنده رو بخوانید حتما . هیچ اثر مخربی این امپ اضافی برروی مدار ندارد و اعدا سه گانه بسیار مطلوب بوده و همچنین بهتره ابتدا در عمل با آن روبرو بشید سپس یک طرفه به قاضی برید .. طراحی این مدار هیچ سود و منفعتی برای بنده نداشته و صرفا برای کارراه اندازی دوستی اینکارو انجام دادم . ولی گویا پخش شده . همه چیز با ابزارهای اندازه گیری و ازمایشگاهی بررسی شده.

درود بر شما
حرف شما صحیح هستش اما به نظر من مشکلی که اینجاست این مدار با داشتن چیپ 328 و نرم افزار خاصی که براش نوشته شده کار میکنه و وقتی نرم افزار نتونه به درستی کار کنه به عبارتی عدم هماهنگی با ورودی سخت افزاریش داشته باشه نمیشه انتظار عملکرد خیلی بهتری داشت و چه بسا شاید دچار مشکلاتی هم بشه که البته شما میگید نشده که باید دقیق تست ها به صورت عملی انجام بشه.
بازم باید خود مهندس حمید بیاد نظر بده چون قطعا ایشون توی طراحی اولیه از چندین 357 استفاده کردن وتست هایی کردن و شاید دیدن نتیجه خیلی متفاوتی نداشته که اعمالش نکردن.

سه شنبه 8 تیر1395 - 10:51pm
مدیر کل
مدیر کل

novinco20167 نوشته است:

با سلام خدمت شما

بنده طراح این مکمل برای این دستگاه فلزجو هستم . که در رزومه کاری بنده طراحی مدارات فلزیاب انالوگ / دیجیتال و همینطور سیستم های الکترونیکی و رباتیک هستش . پس بی ربط نساختم این مکمل رو .

بنده خودم زیاد به این فلزجو اعتقادی ندارم . و این بی اعتقادی بنده دلیل بر بی احترامی به شخص مهندس حمید و دست اندرکاران ایشان نمیشه . چون هیچگاه چنین جسارتی نخواهم کرد . خلاصه ایشان هم زمان و تفکر خود را گذاشته و این دستگاه رو طراحی و ساخته و بنده از همینجا به ایشان یک خسته نباشید گفته و کارشون رو تحسین میکنم کارشون رو .
اما خلاصه هر دستگاه فوق قدرتی هم خلاصه یک ضعف هایی داره . این دستگاهها ساخته دست بشر هستن و بشر هم جایز الخطاست !!
اما بنده اولا از گفته شما بسیار ناراحت هستم که فرمودید این مدار رو ساختن برای lf های تقلبی و رفع بی ثباتی مدار بعضی ها !!!

بنده از همینجا اعلام میکنم که وابسته به هیچ بنی بشر و سازمانی نیستم خودم از کار خودم برمیام و نیازی به کسی ندارم و همینطور سازنده و فروشنده این مدار و مدار های پالسی دیگه نیستم . این مکمل هم یکی از دوستان این سیستم رو داشته و برای تعمیر پیش بنده اورده بود که بعد از تعمیر و راه اندازی دیدم این مدار واقعا عذاب آور هستش بعد از سنس فلز دیگه ساکت نمیشه !!

ابتدا جا داره قدرت این مدار رو هم تحسین کنم ...

اما گویا این مدار از نظر انتگرال گیری در سورس برنامه مشکلاتی داره . و از انجا که سورس عمومی نشده از مهندس این طرح خواستار هستم که نوع و بیت انترگال گیر مداررو اعلام کنن در صورت امکان .

و اما ادامه داستان !

بنده از انجایی که رفاقت دیرینه با صاحب این سیستم داشتم بهش گفتم قضیه بی ثباتی این دستگاه و گفت در صورت امکان این مشکل رو برطرف کن .
بنده هم دست به کار شدم و بعد از 2روز بررسی متوجه به ضعف در قسمت امپ مدار شدم . که این ضعف رو با بکار گیری یک امپ دیگر برطرف کردم .
و همینطور متوجه ضریب حرارتی رگولاتور 7812 هم شدم . که با قرار دادن یک 7815 در مسیر این ضریب حرارتی و فشار رو برطرف کردم .
و همینطور یک 7805 در مسیر ولتاژ avcc یا همان ولتاژ رفرنس ترانزیستور bs170 قرار دادم . که گویا مهندس این طرح یک رگلاتور برای این ولتاژ و ولتاژ میکرو قرار دادند . درسته که امپر خاصی کشیده نمیشه اما به دلیل ضریب نویز پذیری avr همیشه باید از یک رگلاتور مجزا برای میکرو استفاده کرد .

این کل تغییراتی بود که بنده انجام دادم و ثبات دستگاه دوستمان رو به طور کامل حفظ نمودم ..
اما بزرگترین مشکل این دستگاه ضعف انتگرال گیر هستش که حساس به ذرات هستش و مجبور به استفاده از فرکانس های زیر 60 هرتز میشه اپراتور تا ذرات رو بتونه حذف کنه .

و گویا این مدار دوست من توسط یک اشنای دیگه یک حالت معکوس شده و در سطح گروههای تلگرامی پخش شده . و شنیدم که منبع در آمد برخی از دوستان هم شده !!!!!!!

از همینجا از سازنده این طرح مهندس حمید کمال عذر خواهی بابت جسارت به طرح ایشان رو دارم . عذر بنده رو پذیرا باشید .

طاعات و عباداتتون قبول حق

در پناه حق
خدا نگهدار

ممنون از شما. واقعا بابت این شاهکار خسته نباشید!
دوست عزیز فکر نمیکنم 5 پست که مشخصا هدف خاصی رو دنبال میکنه نشانه رزومه ای باشه که شما در موردش ادعا کردین. لطف کنین ابتدا گوشه ای از مدارات طراحی شده خودتون رو در انجمن قرار بدین ببینیم در چه حدی هست که حالا به این راحتی در مورد این مدار نظر میدین؟! وانگهی طرح بظاهر ساده شما کلا ادعاتون رو رد میکنه! از کی تا حالا یک آپ امپ رو با خالی گذاشتن پایه ورودی مثبت و عدم استفاده از خروجی در مدار قرار میدن که شما چنین کاری رو در خصوص آیسی دوم اپ امپ انجام دادین؟؟؟!!! دوست عزیز این دیگه الفبای کار کردن با آپ امپهاست که در صفحات اولیه هر کتاب و جزوه ای در خصوص آپ امپ میتونین باهاش آشنا بشین! پس فکر نمیکنم نیاز به توضیح بیشتر داشته باشه. بد نیست با این علم وافر شما خودتون یک مدار منتشر کنین ببینیم چه کاری صورت میده بعد تشریف بیارین مدار دیگران رو خراب کنین! من تردیدی ندارم چند تلاشی که از پارسال و توسط افرادی خاص و مشکوک برای دخالت در این پروژه انجام شد هدفی به جز خراب کردن طرح نداره. وگرنه بنده از شما بیشتر مشتاقم نتیجه از این بهتر بشه ولی مسلما نه با این شیرین کاریها و در جهت خرابکاری! حالا کسی اعتقاد داره ثبات بهتر میشه ؛ خب استفاده کنه ولی اول تحقیق کنه ببینه آپ امپ دوم چه کاری انجام میده و اصول کار این مدار من دراری چی هست بعد ازش استفاده کنه.
در خصوص انتگرال گیری هم کاری که انجام شده در سطح استادی هست. خیالتون راحت باشه. هزاران طراح دیگه هم نمیتونن با این میکرو چنین انتگرال گیری نقطه به نقطه و با تنظیم نانو ثانیه ای انجام بدن. همونطور که در قبل از این هم کار مشابهی به این شکل انجام نشده. اون بخش کاملا با زبان اسمبلی نوشته شده که مشخصا معنیش این هست که بنده به دنبال یک تایمینگ کاملا دقیق بودم و نتیجه هم با اسکوپ صدها بار انالیز شده. اگر جز این بود تفکیکی به این شکل هم امکانپذیر نبود. اگر شک دارین میتونین خودتون تلاش مشابهی صورت بدین ببینیم به کجا میرسین. واقعا متاسفم که برخی با نگاه سخیف و دانش اندک خودشون تلاش شبانه روزی دیگران رو با ذکر چند جمله ساده زیر سوال میبرن. ولی بهرحال نتیجه مشخص هست و در اختیار عموم قرار داره و گذشت زمان و نتایج مختلف نشون میده ارزش کار انجام شده لااقل در مقابل سایر کارها و بعضا ادعاهای توخالی چقدر هست.
در خصوص مساله 7812 فکر میکنم قبل از این توضیح دادم. اصولا مسائل ولتاژ و تغذیه ساده ترین چیزهایی هستن که یک طراح میتونه در نظر بگیره. پس مطمئن باشین با توجه به هدف کلی طرح و قطعات رایج ؛ تغذیه مدار بهترین و ساده ترین حالت رو داره.
در مورد avcc هم که کلا مطلب اشتباهی بود چون اون قسمت دارای فیلتر قوی هست که نویزش تا سطح 1 میلی ولت با اسکوپ تست شده و بعد نهایی شده! BS170 هم اصلا ولتاژ رفرنس نداره و یک فت هست! سوئیچ پالس هم در این مدار بصورت اکتیو لو هست و اصولا وقتی میکرو نمونه گیری میکنه نه BS170 و نه طبیعتا ماسفت در حال سوئیچ کردن نیستن که بخواد ارتباطی به نویز و این چیزها داشته باشه!!! از این گذشته از کی تا حالا کسی که در زمینه نویز گیری چنین ادعاهایی میکنه ؛ این دو اپ امپ حساس رو بدون رعایت ملاحظات نویز و زمین و دکوپلینگ صحیح به این شکل ناشیانه طراحی میکنه و توصیه میکنه با سیمکشی به مدار اصلی متصل بشه؟! دوست عزیز خودتون رو مسخره کردین یا ما رو؟ آپ امپ بمراتب حساس تر از این حرفاست که بخواد به این شکل بسته بشه! ضریب نویزپذیری اپ امپ بعنوان یک تقویت کننده با گین بالا در این مدار در حد 2000 برابر بیشتر از میکرو هست! یعنی هر تلاشی در زمینه حذف نویز برای میکرو انجام دادین باید 2000 برابر بیشتر در خصوص اپ امپ دقت کنین!!! اگر کسی فنی باشه و کمی روی حرف من فکر کنه متوجه مطلب میشه.
در خصوص فرکانس زیر 60 هم مطلب کلا غلط و در واقع یک ادعای کذب هست. بنده با عده ای از دوستان مشغول تستهای حرفه ای با این دستگاه هستیم و دستگاه حتی در فرکانسهای بالای 400 هم عالی عمل میکنه. وانگهی با تغییر فرکانس در بخش گیرنده تغییری صورت نمیگیره که شما به انتگرالگیر ربطش میدین! این مدل مشکلات مربوط به مدارات آنالوگ هست نه دیجیتال اونم این مدار.

سه شنبه 8 تیر1395 - 10:52pm
کاربر فعال
کاربر فعال

من فقط میتونم بگم شرکت های زیادی داخل ایران داریم که از مدارات کپی برداری میکنن و شاید تغییراتی میدن و شروع به ساخت میکنن با یه نام خاص دیگه و عملا از خودشون چیزی رو به ثبت نرسوندن، به نظر من کار بسیار بزرگی هستش یه شخص به تنهایی بیاد 0 تا 100 یه وسیله انجام بده، کاری که همون تیم های کپی برداری هم نتونستن بکنن چون کارشون کپی برداریه نه طراحی حالا سوای طراحی نیاز به برنامه نویسی خاص خودش رو داره باید سواد بالایی داشت در این زمینه.

سه شنبه 8 تیر1395 - 11:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

Mojtaba195 نوشته است:
مهدی نوشته است:
مکملی رو برای جایگزینی 357 تقلبی و همینطور بهتر کردن ثبات مدار بعضی ها طراحی کردن ! ( هرچند بنده تا حالا هیچ بی ثباتی چه در شهر و چه در بیابون از اصل این مدار شاهد نبودم ! ) اگر دوستان با مدار کامل این مکمل دسترسی دارن لطف کنید اینجا قرار بدید تا نظر کارشناسی شدۀ مهندس حمید بزرگوار رو در مورد این مکمل جویا باشیم و خیال بعضی ها که درگیر این مکمل شده راحت بشه ! متشکریم

سلام مهدی جان
مکمل تا جایی که بنده فهمید یک قسمت مربوط میشه به رگوله کردن ولتاز با رگلاتور 18 و 15 ولتی با خازن هایش و یک قسمت مربوط میشه به آپ آمپ 357 که بنده فایلشو پیوست میکنم.
لطفا مهندس حمید هم نظرشو بگن
در آپ آمپ 357 اون خازن 330 نانو رو برخی ها همان 5 پیکو انداختن و گفتن که ثبات بهنر شده.
بنده خودم شخصا با یک 357 پلاستیکی و یک 357 سرامیکی امتحان کردم که برد چند درصدی بهتر ولی سیستم بسیار ساکت و با ثبات تر شد حتی در خانه بنده با حساسیت 15 تا یک ساعت مدار به لوپ وصل بود و هیچ بوق اضافی هم نداشت و همینکه فلز جلوش میرفت واکنش داشت.

دوست عزیز این طرح واقعا یه چیز بی اصول و اساسی هستش که هیچ تعئیر ثباتی درش نیست بود نبود اپ امپ اصلا دخالتی در کار کرد مدار نداره جز اینکه نقش انتن نویز رو داشته باشه تغذیه u2 دکر نشده. کسایی هم که میگن رو زمین بیثباته اولا امراتوری یاد بگیرن دووم تنطیمات سوم اینکه هرکسی که یه پی سی بی بزنه با راهنمایی اینهمه صفحه قرار نیست دستکاهش با یکی که شعل و رشتش الکترونیک یکی از اب در بیاد من خودم رشتم الکترونیک و تا حالا چندین بار به بیثباتی رسیدم حتی تو جنع دکر نکردم چون میدونستم مشگل از خودمه ولی الان لوپ 1 متر و 60 من به هیچ املاحی واکنش نشون نمیده کاش فیلمشو میشد بگیرم بزارم . از دوستانی که ندارو ساختن و به هر دلیلی جز رشتشون نیست تقاضا دارم اگه ثبات نداره پول بدن دستگاه شرکتی بگیرن با 200 300 تومن دستکاه ساختین انتطارات وسیعی هم در قبال این طرح رایگان دارین. البته مهندس حنید عسان که با صبر و شکیبایی ج نیدن ادامه میدن به شخص بنده اگه من بودم تا حالا تاپیک رو قطع میکردم. دوست عزیز اگه مشگل داری ادامه نده. چون این طرح جواب خودشو پس داده.

سه شنبه 8 تیر1395 - 11:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهندس حمید بنده عاجزانه خواهش میکنم نزارید همچین نظراتی تو تاپیک مطرح بشه هرکسی یه نقاشی میکشه میاد اینحا نظر میده. خوب شماتیک نزاشتین که اینطوری دارن تحلیل میکن اگه سورس میزاشتین که کلا همه مفسر برنانمه میشدن. جنابی که از بازه انتگرال حرف زدی این بازرو جنابعالی میتونی با تغیرات بجا و محسوس خود دستکاه تغییر بدی. که نیایی رو 60 هرتز املاحت حذف بشه. اینطور که پیش میره فردا یکی دیگه میاد میگه اقا حمید نمیشه یه برنامه بنویسی دستکاه جنسو از داخل خاک بکشه بیرون بفروشه پولشو بده بهمون بعد صبا هم بره واسمون نون تازه بخره.

سه شنبه 8 تیر1395 - 11:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون از شما استاد حمید.
به هر حال من این طرح ساده رو پیاده کردم و بدور از هر گونه غرض باید بگم مدار بسیار ساکت شد حتی عدد اول هم چند واحد افزایش پیدا کرد. .
لطفا خودتون چک کنین ببینین نتیجه ای که من گرفتم درست بوده با نه.
به هر حال یک برد بسیار ساده است و در عرض چند دقیقه میشه امتحانش کرد. @};- @};- @};- @};-

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

سه شنبه 8 تیر1395 - 11:35pm
مدیر کل
مدیر کل

Mojtaba195 نوشته است:
سلام مهدی جان
مکمل تا جایی که بنده فهمید یک قسمت مربوط میشه به رگوله کردن ولتاز با رگلاتور 18 و 15 ولتی با خازن هایش و یک قسمت مربوط میشه به آپ آمپ 357 که بنده فایلشو پیوست میکنم.
لطفا مهندس حمید هم نظرشو بگن
در آپ آمپ 357 اون خازن 330 نانو رو برخی ها همان 5 پیکو انداختن و گفتن که ثبات بهنر شده.
بنده خودم شخصا با یک 357 پلاستیکی و یک 357 سرامیکی امتحان کردم که برد چند درصدی بهتر ولی سیستم بسیار ساکت و با ثبات تر شد حتی در خانه بنده با حساسیت 15 تا یک ساعت مدار به لوپ وصل بود و هیچ بوق اضافی هم نداشت و همینکه فلز جلوش میرفت واکنش داشت.

واقعا خوشحال میشم فیلمی از کارکرد مدار با این مکمل ببینم! چون مداری که شما قرار دادین کلا ایراد داره و قطعا کار نمیکنه. محض احتیاط در شبیه سازی هم بررسی کردم. در حالیکه با اپ امپ اصلی بصورت دقیق و با در نظر گرفتن پاسخ فرکانسی فیلتر بالاگذر و پایین گذر مشابه مدار واقعی همه چیز درست هست.

سه شنبه 8 تیر1395 - 11:40pm
مدیر کل
مدیر کل

persian.550bc نوشته است:
درود بر شما
بنده با دستگاههای شرکتی کار کردم و میکنم این نکاتی که جنابعال فرمودین نکات ساده ای هست و فاصله و... هم رعایت میشه.
هدفم هم فقط رفع نقص مداریه که دارم نه چیز دیگه!!!
جنابعالی که می فرمایید من اپراتوری رو یاد نگرفتم آیا خودتون میتونین با لوپتون صفحه کشی کنید؟ اینجور که دیگه فاصله ثابته پس چرا بعد یه کم جابجایی باز هم زمین رو سنس میکنه؟
در ضمن در دستگاههای شرکتی که بنده کار کردم با کاهش فاصله به صورت لحظه ای بالانس به هم میخوره و بوق اضافی هم بعد مدت بسیار کمی قطع میشه ولی در فلزجو (البته در مداری که بنده ساختم) اینجور نیست و سنس زمین با قدرت ادامه پیدا میکنه حتی تفکیک هم داره و اصلا قطع نمیشه حتی بعد از یه ساعت.
این دستگاه هم به نظر من برد فوق العاده ای داره و ثبات هم نسبتا خوبه ولی در مورد سنس زمین و ذرات هنوز خیلی کار داره.البته با عرض پوزش از مهندس حمید بزرگوار

دوست عزیز اگر دستگاه همه مثل شما بود که دیگه هیچکس نمیتونست با این فلزیاب کاری از پیش ببره! در حالیکه نتایج یکی پس از دیگری رو به بهبود داشته و موارد موفقیت زیادی گزارش شده که حتی با دستگاههای معتبری مثل لورنز هم مقایسه شده و نظر این بوده که این طرح بهتر جواب میده! ولی همیشه در ساخت دستگاه دستساز باید توجه داشت نکات بسیار زیادی در ساخت مطرح هست که گاهی حتی رعایت نکردن یکی از اونها منجر میشه دستگاه کلا بدردنخور بشه و این کاملا طبیعیه. کسانی که تجربه ساخت مدارات مختلف رو دارن حتما متوجه عرض من میشن.
شما از این تنظیمات استفاده کنین ببینین نتیجه چطور هست:
فرکانس 100 - عرض پالس 200 - دیلی 40 - اسپید 7 - بازه انتگرال 44 - گراند 5 - حساسیت 15
با این تنظیمات تقریبا عمومی نباید مشکلی در کاوش داشته باشین. اگر غیر از این باشه مدار شما ایراد اساسی داره. مثلا قفل کردن روی سنس معمولا مربوط به معیوب بودن خازنهای 11 و 12 هست و بصورت خفیف در حالت استفاده از بلندگوی معمولی هم پیش میاد که توضیحشو دادیم. وگرنه وقتی دستگاه از بالانس خارج شد و شروع به بوق زدن کرد که دیگه بحث زمین مطرح نیست و باید دوباره بالانس کنین ببینین بعدش چه اتفاقی میفته. عدم ثبات حرارتی ماسفت و مقاومتهای 2 وات هم در لحظات ابتدایی کار دستگاه میتونه منجر به بی ثباتی اولیه بشه که البته بعد از چند دقیقه برطرف میشه و در این زمینه کیفیت این قطعات تاثیر زیادی داره.
اما نکته ای رو خدمت شما و دوستان دیگه عرض کنم که اهمیت زیادی بخصوص در مورد کار روی زمین داره. باید دقت کنین عدد اول (A) شما پایین نباشه وگرنه تاثیر تنظیم دیلی در حذف اثر زمین ضعیف میشه! لذا توصیه میکنم عدد اول خودتون رو بین 300 تا 350 در بیارین تا دیلی دستی موثر تر واقع بشه و بتونین ثبات رو توام با برد خوب و تفکیک درست روی زمین داشته باشین. واقعا همه چیز در این طرح دست خودتون هست. بنده دیگه کار زیادی ندارم که انجام بدم. همونطور که در ابتدا عرض کردم این طرح با هر تغییر و تنظیمی میتونه تبدیل به یک فلزیاب جدید بشه. لذا علت جوابگیری فوق العاده برخی دوستان و عدم رضایت بعضی هم نکات پر شمار در ساخت دستگاه و تنظیمات مختلف اون هست.

چهارشنبه 8 تیر1395 - 12:00am
مدیر کل
مدیر کل

خب ظاهرا دوستان همکار و همراه جناب نابغه بلافاصله با ساخت اکانت شروع به فعالیت تخریبی کردن! :D واقعا خوشحال میشم کار حداقل در سطحی بوده که این همه حرص مدعیان و فروشندگان رو دراورده! فحاشی و اتهامات واهی هم فایده ای نداره. همونطور که شما میگین همه میتونن این مکمل من دراری رو بسازن و تست کنن که دقیقا حرف درستی هست ؛ همه هم میتونن این فلزیاب رو بسازن یا نسازن و یا از مدار دیگری استفاده کنن. خوبی یک طرح عمومی و رایگان هم همین هست. دیگه این همه حرص خوردن و جار زدن به این صورت که فلز جو نیست و خاکجو هست چه دلیلی داره؟! بابت انتشار این مدار مگه از کسی چیزی دریافت شده؟ شما و امثال شما هم اگر میتونین خب خودتون رو نشون بدین حداقل چیزی در حد BRN طراحی کنید ببینیم توانش رو دارین یا فقط بلد هستین توی همین محیطهای مجازی راه بیفتین کسی بالاتر از خودتون رو خراب کنین بلکه نردبان ترقی برای خودتون بسازین؟! اگر طراحی مدار به زعم شما کاری بچه گانست پس این حرفای شما حتی نوزادانه هم نیست! :D از این گذشته شما میتونی گوشی اپل رو هم برداری یک تغییری درش ایجاد کنی و خیلی هم پز بدی. حالا فارغ از اینکه تغییر شما چی باشه و تا چه حد مثبت باشه ؛ آیا اپل باید تعطیل بشه؟! اگر توانشو داری خب چرا یک گوشی خودت نمیسازی؟! حساب کار بنده و شما هم در حد همین مثال هست با این تفاوت که دو تا آپ امپی که شما بستی طبق اون تصویر که همه دارن ملاحظه میکنن دارای اشتباهی در سطح دانش اموزی هست! اصلا به حدی نمیرسه که بخواد جایی برای تحلیل پیدا کنه. جالبه این مدعیان فضایی هر بار یک مدار پیش پا افتاده مطرح میکنن که حتی در انالیز اولیه هم ایراد اساسی داره! تصور میکنن اینجا هم میدان ردیابی هست که هر خزعبلی رو به اسم تئوری علمی ردیاب به خورد دیگران بدن و اخرش هم ثابت نشه کی درست میگه و کی غلط! خیر در فلزیابی داستان این نیست. هر کسی شک داره میتونه شماتیک این دو اپ امپ رو بکشه و انالیز کنه و نتیجه رو بذاره توی انجمن. امیدوارم خود دوستان این کار رو انجام بدن تا جای حرفی باقی نمونه!
در خصوص سنس زمین هم که ظاهرا بصورت تلاشی هماهنگ ترجیع بند صحبتهای اخیر هست ؛ هر چند من تلاش زیادی کردم و تنظیمات واقعا مفیدی برای این مساله گذاشتم ولی اگر کسی واقعا به ماهیت فلزیاب بعنوان سنس رسانایی و نه واقعا فلز واقف باشه متوجه میشه که با افزایش قدرت و حساسیت از حدی بیشتر این مساله کاملا طبیعیه. توضیح زیادی در این مورد دادم. بد نیست فیلمهای مختلف لورنز رو هم ببینین تا متوجه بشین این اثر اونجا هم وجود داره. در سیستمهای وی ال اف یا اصطلاحا بالانس القایی هم صرفا نوع سنس حرکتی دستگاه هست که به ظاهر سبب حذف اثر زمین میشه! چون فلزیاب به حرکت افقی و رفت و برگشت لوپ از روی فلز واکنش نشون میده و طبیعتا بالا و پایین کردن لوپ دیگه تاثیر زمین رو مشخص نمیکنه. در حالیکه حساسیت واقعی اون فلزیابها به اثر زمین از پالسی ها بیشتر هست و صدها مقاله و کتاب در خصوص مقایسه این روشها در فلزیابی نوشته شده که اگر واقعا کسی بصورت فنی میخواد بررسی کنه میتونه مورد مطالعه قرار بده.
اما تهمت دیگری که زده شد این بود که این مدار کپی چنس هست! دوستی هم که به استاد الکترونیک در انجمنها مشهور بودن ادعا کردن کپی کلون پای هست! :D من به این دوستان مدعی پیشنهاد میکنم مثل برخی مدعیان کمی عاقل تر ؛ در قبال این طرح حداقل سکوت اختیار کنن و چیزی نگن چون به نفع وجهه و اعتبار خودشون هست! وگرنه بطور مثال کدوم بخش این مدار میتونه شبیه چنس باشه؟ کل سیستم آپ امپ و میکرو و پالس زنی و ماسفت و همه چیز کاملا تفاوت داره و حتی نمیشه قطعه مشابه در دو مدار پیدا کرد! نسبت به کلون پای هم تقریبا همینطور هست. اساسا این دو طرح حرفی برای گفتن در برابر فلزجو ندارن که بخواین بگین کپی اون مدارات هست! بخصوص در بخش دیجیتال تفاوت بقدری زیاده که هر کس چند دقیقه با هر 3 تا کار بکنه داستان براش مشخص میشه. وانگهی عرض کردم اگر کسی در فلزیاب فول دیجیتال بتونه ساده ترین مساله یعنی تغییر فرکانس رو قرار بده ؛ با وجود سادگی این مساله خودش کار بزرگی محسوب میشه! دستگاههای مختلف رو ببینید متوجه میشین. دیگه بیان اینکه کپی هست و امثالهم حرفای مسخره ای هست که مشخصا فقط برای کم ارزش کردن کاری با ارزش ممکنه گفته بشه. جالبه این طرح کپی هست ولی هیچ طرح دیگه ای شبیهش نیست! پس این چطور کپی هست که اصلش وجود خارجی نداره؟! :D
در نهایت عرض کنم شخص مورد نظر رو با توجه به روال کاری مشابه در گذشته و به ویژه این شکل خاص از آپ امپ بستن (!) شناسایی کردم. به موقع برخورد دیگری هم با ایشون خواهم داشت.

چهارشنبه 8 تیر1395 - 12:33am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1868 , 1869 , 1870 , 1871 , 1872 , 1873 , 1874 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: arta1987 , Google , hamid_54 , kاوه , sahar1348 و 171 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure