انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 13 اردیبهشت1403 - 8:27am

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1801 , 1802 , 1803 , 1804 , 1805 , 1806 , 1807 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

zakari نوشته است:
سلام مهندس
موقع سنس قوی یا بالا بودن عدد ای دی از هفتاد دستگاه power off میکنه

اگر از بلندگوی معمولی استفاده کرده باشین موقع زدن بوق روی حالت تون 9 به بعد ممکنه جریانکشی زیادی پیش بیاد و در صورت ضعیف بودن باطری سبب افت ولتاژ شدید بشه. لذا حتما از بلندگوی پیزوی دو سیم قابدار استفاده کنین. ضمن اینکه هیچ دلیلی وجود نداره که این مساله به عدد تفکیک ربط داشته باشه!

جمعه 17 اردیبهشت1395 - 7:27pm
مدیر کل
مدیر کل

1426539 نوشته است:
باسلام. مهندس جان یه سوال ازتون داشتم من فلزیابتون رو بصورت smd با فیبر دورو طراحی کردم میخواستم بپرسم برای پروگرام کردن میکرو روی مدار مشکلی بوجود نمیاد؟

اگر فیبر رو بدرستی طراحی کرده باشین و تفاوت شماره پایه های میکروی نوع اس ام دی رو لحاظ کرده باشین نباید مشکلی وجود داشته باشه. طبیعتا بصورت آنبرد هم میتونین میکرو رو پروگرام کنین.

جمعه 17 اردیبهشت1395 - 7:29pm
مدیر کل
مدیر کل

persian.550bc نوشته است:
سلام مهندس حمید
آیا میشه از IRF840B به جای IRF840 استفاده کرد ؟ اگر جواب مثبته تفاوت عملکردشون در چه حدیه ؟
840 گیرم نیومد .
ممنون

بنده از نوع بدون پسوند استفاده کردم. طبق دیتاشیت تفاوت محسوسی بین این دو شماره وجود نداره. بهرحال باید اعداد 3 گانه رو بررسی کنین که اگر تفاوتی باشه در همون قسمت هست. تا جاییکه یادم میاد دوستان کیفیت عملکرد نوع بدون پسوند رو بهتر اعلام کردن.

جمعه 17 اردیبهشت1395 - 7:39pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام.ببخشید مهندس حمید ایا بین ظرفیت لوپ و دیلی که دستگاه میشناسه رابطه ای هست؟ من یه لوپ یک دریک ساختم که ظرفیتش شده 380میکرو هانری اما متاسفانه دیلی را 13میشناسه و عدد اول هم حدود 550میشناسه .نمیدونم ظرفیت را ببرم بالا تا دیلی و عدد اولم درست بشه یا ظرفیت را بیارم پایین.درکل اگه لطف کنید رابطه بین دیلی و ظرفیت و اهم لوپ باهم را توضیح بدید ممنون میشم.

جمعه 17 اردیبهشت1395 - 10:51pm

استاد من به شما و دستگاهتون سجده میکنم ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 17 اردیبهشت1395 - 11:08pm
مدیر کل
مدیر کل

behnam karami نوشته است:
سلام.ببخشید مهندس حمید ایا بین ظرفیت لوپ و دیلی که دستگاه میشناسه رابطه ای هست؟ من یه لوپ یک دریک ساختم که ظرفیتش شده 380میکرو هانری اما متاسفانه دیلی را 13میشناسه و عدد اول هم حدود 550میشناسه .نمیدونم ظرفیت را ببرم بالا تا دیلی و عدد اولم درست بشه یا ظرفیت را بیارم پایین.درکل اگه لطف کنید رابطه بین دیلی و ظرفیت و اهم لوپ باهم را توضیح بدید ممنون میشم.

بین دیلی و عدد اول گاهی ارتباط وجود داره. ولی چون پارامترهای دخیل متعدد هستن ؛ در شرایط مختلف نمیشه نتیجه گیری یکسانی داشت.
خدمت شما و سایر دوستان عرض کنم طبق تستهای انجام شده علت بالا رفتن اعداد 3 گانه برای لوپهای بزرگ مساله افزایش ظرفیت خازنی در این لوپهاست! چون لوپهای بزرگ دارای میزان سیم بیشتری هستن که ضخامتش هم بیشتر هست و هر دو فاکتور منجر به افزایش ظرفیت خازنی در حدی قابل ملاحظه میشه و اعداد رو از رنج صحیح خارج میکنه و حتی میتونه روی سنس هم اثر منفی داشته باشه. تنها راه حل ایجاد فاصله بین رشته سیمها در لوپ بزرگ هست. اگر بتونین با استفاده از چیزهایی مثل کاغذ یا پارچه یا هر چیزی مشابه اینها دور تک تک سیمها ؛ فاصلشون رو از هم بیشتر کنین میبینید که مشکل حل خواهد شد! لذا طبیعتا کابلهایی نظیر کابل فرمان بخصوص با رشته سیمهای ضخیم تر اصلا برای رسیدن به نتیجه مناسب در این زمینه جوابگو نیست.
فکر میکنم دوستان چند بار هم به اثر منفی لنت پیجی اشاره کردن. لنت بخودی خود مشکلی ایجاد نمیکنه. ولی وقتی لوپ رو لنت پیچی میکنین ؛ سیمها به هم نزدیک تر میشن و ظرفیت خازنی بالاتر میره و البته ظرفیت اندوکتانس (میکرو هانری) هم کمی بیشتر میشه. بنابراین در انواع لوپی که میسازین سعی کنین محکم کاری نهایی بوسیله لنت یا هر چیز مشابه دیگه رو بیش از اون حدی که برای محکم نگه داشتن سیمها لازم هست انجام ندین.
مقاومت لوپ زیاد اهمیتی نداره و در رنجهای مختلفی جواب میده. البته مقاومت بیشتر ممکنه اندکی دیلی رو پایین بیاره که طبیعی هست. افزایش ظرفیت لوپ هم میتونه باعث بالا رفتن دیلی و حتی اعداد 3 گانه بشه. پس حتما سعی کنین ظرفیت بین 300 تا 400 میکروهانری رو رعایت کنین.

جمعه 17 اردیبهشت1395 - 11:14pm
مدیر کل
مدیر کل

meisam121 نوشته است:
استاد من به شما و دستگاهتون سجده میکنم ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^

خواهش میکنم میثم عزیز.
اگر واقعا چنین هدفی رو با این فلزیاب سنس کردین ؛ جای خوشحالی و تبریک داره. ایشالا مبارک باشه. ولی بنده نیاز به سجده و این چیزها ندارم! لطف بفرمایین ترجیحا در بخش اپراتوری توضیح بدین داستان سنس این هدف چی بوده و با چه مشخصات سنس از نظر عمق و میتر سنس شده و اطلاعات تفکیک به چه صورت بوده؟ بیان این مطالب جدا از کمک کردن به اپراتوری دیگران ؛ شبهات احتمالی در خصوص واقعیت چنین موفقیتی رو هم برطرف میکنه!

جمعه 17 اردیبهشت1395 - 11:23pm
کاربر فعال
کاربر فعال

http://www.elmundo.es/andalucia/2016/04 ... b45f7.html

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 17 اردیبهشت1395 - 11:40pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

ممنون ارمان جان!!!

حمید جان این عکس من خیلی وقت پیش هم تو یکی از سایت های خارجی مشابه عکس بالا دیدم

بنده ، استاد حمید و تمامی دوستان از اینکه کسی به هدفی برسه واقعا خوشحال میشویم ولی خواهشا خواهشا خواهشا اطلاعات اشتباه و سره کاری ندید دوستان که همه تو اعداد سنس به اشتباه بیفتیم

سپاس گزارم

شنبه 17 اردیبهشت1395 - 12:02am
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام
اطراف یه منطقه زدم یک یه جارو نیم متر کنده بودن بیخیال شده بودن تو دو متریش سنس داشتم با لوپ 60 که 60 درصد پر شده بود عدد تفکیک 70 بود و لوپ تغییر دادم و 20 انداختم و اونم همین بود عدد سنس 70 و 60 درصد با لوپ 20 ( 1*1 نسن داشتم ولی یک جاش مرکز و بالا سنس میشد) نظر شما دوستان و مهندس عزیز میخواستم چون منطقه هیچ گونه سنس وجود نداره و بکره هست با تشکر از انجمن فلز جو

چاره ای نیست

این روزها طرح روی جلد آدمهاست

که پرفروششان میکند نه متنشان!

شنبه 18 اردیبهشت1395 - 9:05am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1801 , 1802 , 1803 , 1804 , 1805 , 1806 , 1807 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: mohammad rog و 188 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure