انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 13 اردیبهشت1403 - 6:02am

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1799 , 1800 , 1801 , 1802 , 1803 , 1804 , 1805 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

باسلام به همه دوستان الخصوص به مهندس حمید گرامی
مهندس جان ضمن تقدیر وتشکر از زحمات گرانقدر شما یه مشکلی را جهت بررسی و اصلاح خدمتتان عرض می نمایم.
بنده موقعی که کلید بالانس رو فعالش می کنم بعضی موقع ها در حدود 30 درصد از برد دستگاه کم میشه.
با لوپ 30 سانتی آزمایش شده که اطرافش هم عاری از هر گونه فلز بوده. از 10 مورد بالانس کردن حدود 4 مورد برد دستگاه را کم می کنه.
در ضمن هنگام بالانس کردن اعداد سه گانه هم درست درسته ، این مورد را بیش از 50 بار آزمایش کرده ام.
حال نمی دانم مشکل از دستگاه بنده است یا کجای دیگه . با تشکر

پنج شنبه 16 اردیبهشت1395 - 12:00pm
مدیر کل
مدیر کل

quester نوشته است:
سلام شب خوش

من یه مدار جدید ساختم اما متاسفانه میکرو و ال سی دی که روی مدار دیگه به درستی کار میکنه اینجا درست نیست .ال سی دی چهار خونه میشه . البته صدای تک تک بوق اول میکرو رو دارم .لاینها بررسی شد و قطعی نداره .ایراد از کدوم قطعه میتونه باشه .ولتاژ هم بررسی شد مشکل نداشت
ممنون

خسته نباشین.
اگر واقعا میکرو و ال سی دی روی مدار دیگه درست کار میکنه و روی مدار جدید هم بوق اولیه رو دارین ؛ پس مشکل میتونه از سیمکشی بین میکرو و ال سی دی باشه. سیمکشی رو ترجیحا باید تا سوراخ روی سوکت میکرو دنبال کنین! چون گاهی خود سوکت مشکلی داره یا پایه هاش درست به فیبر اتصال ندارن. در ضمن متوجه نشدم منظور شما از 4 خونه شدن ال سی دی چیه.

پنج شنبه 16 اردیبهشت1395 - 12:38pm
مدیر کل
مدیر کل

t555 نوشته است:
باسلام به همه دوستان الخصوص به مهندس حمید گرامی
مهندس جان ضمن تقدیر وتشکر از زحمات گرانقدر شما یه مشکلی را جهت بررسی و اصلاح خدمتتان عرض می نمایم.
بنده موقعی که کلید بالانس رو فعالش می کنم بعضی موقع ها در حدود 30 درصد از برد دستگاه کم میشه.
با لوپ 30 سانتی آزمایش شده که اطرافش هم عاری از هر گونه فلز بوده. از 10 مورد بالانس کردن حدود 4 مورد برد دستگاه را کم می کنه.
در ضمن هنگام بالانس کردن اعداد سه گانه هم درست درسته ، این مورد را بیش از 50 بار آزمایش کرده ام.
حال نمی دانم مشکل از دستگاه بنده است یا کجای دیگه . با تشکر

خواهش میکنم.
دقیقا متوجه نشدم منظورتون از فعال کردن بالانس چی هست! بهرحال برای هر بار استفاده از فلزیاب و همینطور در خیلی موارد مابین کاوش نیاز به بالانس کردن داریم که این کار در این سیستم با زدن دکمه پایین انجام میشه. اما اگر منظورتون این باشه که پس از هر بار بالانس برد فرق میکنه ؛ به چند مساله بستگی داره. یکی اینکه اگر نویز محیط اطراف شما شدید باشه احتمال این مساله هست! پس در محیط خانه ممکنه این مساله پیش بیاد هر چند باز هم خیلی بعیده و من برخورد نکردم. مورد بعدی اینه که ترجیحا باید اجازه بدین چند ثانیه از نوشته Balancing که موقع بالانس نمایش داده میشه بگذره و بعد تست بگیرین. اگر هم گراند فعال باشه ؛ درجه گراند و روش تست شما تاثیر داره. با فعال بودن این تنظیم نزدیک کردن فلز از فاصله دور میتونه هر بار برد متفاوتی بده که بستگی به سرعت نزدیک شدن فلز داره. البته هیچ یک از این موارد منجر به 30 درصد تفاوت در برد نمیشه.

پنج شنبه 16 اردیبهشت1395 - 12:46pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام و خسته نباشید مجدد

میتونم ماسفت و رگلاتور ها رو با سیم به مدار وصل کنم ؟ توی قدرت و نویز تاثیری نداره ؟

ممنون

پنج شنبه 16 اردیبهشت1395 - 1:16pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
IIII نوشته است:
سلام و خسته نباشید مجدد

میتونم ماسفت و رگلاتور ها رو با سیم به مدار وصل کنم ؟ توی قدرت و نویز تاثیری نداره ؟

ممنون

دوست من هم دارن سعی می کنند از سیم کمتری در دستگاه استفاده کنند . تا نویز کمتری داشته باشند . بهتر این کار رو نکنید

پنج شنبه 16 اردیبهشت1395 - 1:42pm
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال

نقل قول:
خواهش میکنم.
دقیقا متوجه نشدم منظورتون از فعال کردن بالانس چی هست! بهرحال برای هر بار استفاده از فلزیاب و همینطور در خیلی موارد مابین کاوش نیاز به بالانس کردن داریم که این کار در این سیستم با زدن دکمه پایین انجام میشه. اما اگر منظورتون این باشه که پس از هر بار بالانس برد فرق میکنه ؛ به چند مساله بستگی داره. یکی اینکه اگر نویز محیط اطراف شما شدید باشه احتمال این مساله هست! پس در محیط خانه ممکنه این مساله پیش بیاد هر چند باز هم خیلی بعیده و من برخورد نکردم. مورد بعدی اینه که ترجیحا باید اجازه بدین چند ثانیه از نوشته Balancing که موقع بالانس نمایش داده میشه بگذره و بعد تست بگیرین. اگر هم گراند فعال باشه ؛ درجه گراند و روش تست شما تاثیر داره. با فعال بودن این تنظیم نزدیک کردن فلز از فاصله دور میتونه هر بار برد متفاوتی بده که بستگی به سرعت نزدیک شدن فلز داره. البته هیچ یک از این موارد منجر به 30 درصد تفاوت در برد نمیشه.

سلام مهندس از جوابتون ممنونم
دستگاه و لوپ رادریک جا ثابت قرارداده و گراندهم خاموش کرده و بعداز گذشت 10 دقیقه از روشن شدن دستگاه
( جهت پایداری حرارتی) یک تکه فلز 10در10 سانتی را به آرامی به لوپ نزدیک کرده و فاصله را ثبت می نمایم و بعد کلید بالانس
(کلیدشماره 4) را فشارداده 10 ثانیه بعد فلز رو مجددا به آرامی به لوپ نزدیک کرده و با ثبت فاصله ،آن را با فاصله ثبت شده
قبلی مقایسه کرده و نتایج را بدست آورده ام . انگارنمونه برداری یک حالت بگیر نگیر داره
امازدوستان دیگر هم در خواست می کنم تست را انجام دهند تا معلوم بشه که اشکال از دستگاه بنده بوده یا از نرم افزار.
با تشکر از همه دوستان

پنج شنبه 16 اردیبهشت1395 - 4:15pm
مدیر کل
مدیر کل

t555 نوشته است:
دستگاه و لوپ رادریک جا ثابت قرارداده و گراندهم خاموش کرده و بعداز گذشت 10 دقیقه از روشن شدن دستگاه
( جهت پایداری حرارتی) یک تکه فلز 10در10 سانتی را به آرامی به لوپ نزدیک کرده و فاصله را ثبت می نمایم و بعد کلید بالانس
(کلیدشماره 4) را فشارداده 10 ثانیه بعد فلز رو مجددا به آرامی به لوپ نزدیک کرده و با ثبت فاصله ،آن را با فاصله ثبت شده
قبلی مقایسه کرده و نتایج را بدست آورده ام . انگارنمونه برداری یک حالت بگیر نگیر داره
امازدوستان دیگر هم در خواست می کنم تست را انجام دهند تا معلوم بشه که اشکال از دستگاه بنده بوده یا از نرم افزار.
با تشکر از همه دوستان

در حالت گراند خاموش ؛ بالانس به شدت به شرایط لحظه بالانس بستگی داره! بنابراین اگر نویز شدیدی وجود داشته باشه ؛ بالانس در اون لحظه تحت تاثیر نویز قرار میگیره و لذا نتیجه بالانس میتونه هر بار کمی متفاوت باشه. وگرنه هیچ بگیر نگیر خاصی وجود نداره! اگر نمونه برداری در حد میلیونیوم هم خطا داشته باشه که کلا تفکیک نمیشه داشت. شما همین تست رو باید در محیط بیرون یا جاییکه نویز خیلی کم هست تکرار کنین و نتیجه رو مقایسه کنین. بخصوص که لوپ 30 هم کمی برای تستهای داخلی بزرگ هست و در هر جایی از منزل خوب جواب نمیده. شما میتونین میزان واقعی تاثیر نویز رو در حالت دیباگ 1 و از روی میزان نوسانات عدد نمایش داده شده ملاحظه کنین. اگر بیشتر از 20 واحد نوسان مشاهده کردین یعنی شرایط نویز محیط برای تستهای دقیق مساعد نیست. البته چون بیشتر نویز داخل منزل بصورت 50 هرتز برق شهر هست ؛ تنظیم فرکانس مناسب میتونه اثرگذار باشه. مثلا فرکانسهای 100 و 200 برای مقابله با نویز برق شهر مناسب هستن.

پنج شنبه 16 اردیبهشت1395 - 5:00pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
t555 نوشته است:
با تشکر از همه دوستان

در حالت گراند خاموش ؛ بالانس به شدت به شرایط لحظه بالانس بستگی داره! بنابراین اگر نویز شدیدی وجود داشته باشه ؛ بالانس در اون لحظه تحت تاثیر نویز قرار میگیره و لذا نتیجه بالانس میتونه هر بار کمی متفاوت باشه. وگرنه هیچ بگیر نگیر خاصی وجود نداره! اگر نمونه برداری در حد میلیونیوم هم خطا داشته باشه که کلا تفکیک نمیشه داشت. شما همین تست رو باید در محیط بیرون یا جاییکه نویز خیلی کم هست تکرار کنین و نتیجه رو مقایسه کنین. بخصوص که لوپ 30 هم کمی برای تستهای داخلی بزرگ هست و در هر جایی از منزل خوب جواب نمیده. شما میتونین میزان واقعی تاثیر نویز رو در حالت دیباگ 1 و از روی میزان نوسانات عدد نمایش داده شده ملاحظه کنین. اگر بیشتر از 20 واحد نوسان مشاهده کردین یعنی شرایط نویز محیط برای تستهای دقیق مساعد نیست. البته چون بیشتر نویز داخل منزل بصورت 50 هرتز برق شهر هست ؛ تنظیم فرکانس مناسب میتونه اثرگذار باشه. مثلا فرکانسهای 100 و 200 برای مقابله با نویز برق شهر مناسب هستن.

مهندس جان از پاسخ دقیق و به موقع شما خیلی تشکر می کنم همیشه موفق باشید

پنج شنبه 16 اردیبهشت1395 - 5:53pm

سلام دوستان آمپر باطری میتونه تو برد دستگاه تاثیر داشته باشه مثلا برددستگاه با18ولت نیم امپرفرقی دارد با 18ولت2امپر؟

پنج شنبه 16 اردیبهشت1395 - 8:09pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

این آی سی رو 5 سال پیش خریدم ، دوستان ایا واقعا خوب هست ؟

و اینکه برای کانکتور دلتا پالس از این فیش استفاده کردم آیا خوب هست ؟ نویز نمیگیره ؟ برای مدار فلزجو خوب هست ؟
ممنون

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 16 اردیبهشت1395 - 9:30pm
YIM
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1799 , 1800 , 1801 , 1802 , 1803 , 1804 , 1805 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 191 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure