انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 14 اردیبهشت1403 - 6:02am

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1489 , 1490 , 1491 , 1492 , 1493 , 1494 , 1495 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

n4d3r نوشته است:
سلام اساتید

خواهش کمک کنید از دست این coil error خلاص بشم. آی سی من LF357J هست که فرمودین جوابگو هست

من مدار رو ساختم ظاهرا اول مقاومت رو چک میکنه بعد سلف رو بعد شروع به کار میکنه

چند مدل لوپ ساختم نهایت لوپ 20 با مقاومت 1.1 و سلف 200 میکرو هانری

عزیزان لطف کنید راهنمایید کنید

به فلزجو خوش اومدین.
مقاومت و ظرفیت لوپ تقریبا ربطی به خطای لوپ نداره! هیچ کدوم انچنان مهم نیستن. اگر بودن تاکید میکردم. چیزی که چک میشه در واقع شکل موجی هست که در نهایت وارد میکرو میشه. بنابراین هر اشکال و ایرادی در مدار یا قطعاتش میتونه منجر به این مشکل بشه. در فایل راهنما دقیقا توضیح دادم.
در عین حال آیسی 357 که تصویرش رو گذاشتین طبق نظر دوستان ممکنه تقلبی باشه و اصلا جواب نده! پس خود این آیسی هم میتونه علت مشکل شما باشه.

یکشنبه 8 آذر1394 - 7:06pm
مدیر کل
مدیر کل

yas22 نوشته است:
سلام بچه ها من چنس رو ساختم ولی به نتیجه نرسیدم نظرتون چیه رویه این هزینه کنم یا نه ؟

به فلزجو خوش اومدین.
اینکه چنس رو ساختین و جواب نگرفتین ربطی به اصل مدار چنس نداشته! بسیاری از ما چنس رو هم ساخته بودیم و در حد خودش فلزیاب خوبی بود. بنابراین بنده متوجه منطق سوال شما نمیشم که اگر از چنس جواب نگرفتین باید روی این مدار هزینه ای بکنین یا خیر؟! این دیگه بستگی به توقع شما از یک فلزیاب و البته مهارت شما در مونتاژ داره. در عین حال بخش باطری و اسکلت و لوپ که در اکثر مدارات مشابه هست و حتی از لوپ چنس هم میتونین برای این مدار استفاده کنین. اصل مدار هم که ملاحظه میکنین نسبت به اکثر مدارات ارزانتر هست و ساده تر هم ساخته میشه. کارایی و امکاناتش هم دیگه مشخصه. پس دیگه تصمیم با شماست.

یکشنبه 8 آذر1394 - 7:10pm
مدیر کل
مدیر کل

faraj نوشته است:
با سلام مهندس حمید
ای سی lf353 در بازار هست که ان هم ورودی jfet دارد اما با دو اپ امپ آیا شما از ان استفاده کرده اید
چون در تلویزیونهای ال جی کاربرد داد و شاید بتوان اصلی آن را پیدا کرد.
با تشکر
LF353
Dual Operational Amplifier (JFET)

این شماره اولا بصورت دوال هست و طبیعتا شماره پایه هاش با 357 تفاوت داره. لذا چنین شماره هایی بطور مستقیم قابل جایگزینی نیستن. در ثانی مشخصات دیتاشیت هم نشون نمیده که حتی با تغییر پایه ها هم جوابگو باشه! اگر فقط به اسلیو ریت پایین این ایسی که 13 هست در برابر 357 که 50 هست توجه کنین کاملا واضحه.

یکشنبه 8 آذر1394 - 7:14pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

stkmelodi_20 نوشته است:
کسی هم ازت نمیپرسه واسه فلزیاب میخوای؟..... :D

این قسمت خیلی مهمتر از قطعات اصلیه =))
والا کم مونده بریم بگیم سیم افشان میخوایم بگه برا فلزیاب میخوای؟ =))
آقا جنستو بفروش به این کارا چیکار داری خوب :D

آن‌کس که نداند و نداند که نداند// در جهل مرکب ابدالدهر بماند

یکشنبه 8 آذر1394 - 7:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

استاد حمید نمیشه برنامه میکرو رو کمی تغییر داد و بجای 357 از یک قطعه دیگر هرچند گرانتر هم باشد مشکلی نداره ، استفاده کرد
الان حدود 50 تومن فقط 357 خریدم که آخرش یدونه سرامیکی با قیمت زیاد پیدا کردم که به نسبت خوب جواب داده ولی امروز متاسفانه زیر یه چیزی موند و پایه هاش شکست.
ازتون خواهش میکنم اگه چنین چیزی امکان داره بطور جدا گانه برنامه شو بذارین تا ما هم راحت بشیم.

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

یکشنبه 8 آذر1394 - 7:22pm
مدیر کل
مدیر کل

مجتبای عزیز من تا حالا چند بار به این موضوع اشاره کردم! اصولا من دهها اپ امپ رو زمانی بررسی کردم که اصلا برنامه اصلی هنوز نوشته نشده بود و صرفا بر اساس اطلاعات اسکوپ جلو میرفتم. در همون مرحله 357 بعنوان بهترین گزینه انتخاب شد و بعدا هم که برنامه اولیه نوشته شد باز هم نتایج 357 از همه بهتر بود. موضوع اصلا ربطی به برنامه نداره و اگرم کمی ربط داشته باشه فقط در بخش تفکیک هست که کاملا از بخش سنس حسابش جداست. در بخش سنس هم این ایسی بهترین جواب و بیشترین برد رو داده و به خود آیسی ربط داره. عرض کردم بین شماره های رایج به یقین بهترین شماره همین هست. اگرم بخوایم سراغ شماره های غیر رایج بریم طبیعتا کار بسیار سخت تر میشه و شاید مثلا فقط یک فروشگاه اون ایسی رو داشته باشه و نمیشه روی چنین قطعات کمیابی برای یک پروژه عمومی حساب باز کرد. پس بهترین و راحت ترین راه استفاده از همین شماره های 357 یا 257 یا 157 هست.

یکشنبه 8 آذر1394 - 7:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
مجتبای عزیز من تا حالا چند بار به این موضوع اشاره کردم! اصولا من دهها اپ امپ رو زمانی بررسی کردم که اصلا برنامه اصلی هنوز نوشته نشده بود و صرفا بر اساس اطلاعات اسکوپ جلو میرفتم. در همون مرحله 357 بعنوان بهترین گزینه انتخاب شد و بعدا هم که برنامه اولیه نوشته شد باز هم نتایج 357 از همه بهتر بود. موضوع اصلا ربطی به برنامه نداره و اگرم کمی ربط داشته باشه فقط در بخش تفکیک هست که کاملا از بخش سنس حسابش جداست. در بخش سنس هم این ایسی بهترین جواب و بیشترین برد رو داده و به خود آیسی ربط داره. عرض کردم بین شماره های رایج به یقین بهترین شماره همین هست. اگرم بخوایم سراغ شماره های غیر رایج بریم طبیعتا کار بسیار سخت تر میشه و شاید مثلا فقط یک فروشگاه اون ایسی رو داشته باشه و نمیشه روی چنین قطعات کمیابی برای یک پروژه عمومی حساب باز کرد. پس بهترین و راحت ترین راه استفاده از همین شماره های 357 یا 257 یا 157 هست.

ممنون استاد
ما شهرستانی ها واقعا واسمون معضلی شده این آی سی
از دوستان هر کس آی سی اصل داره به پیام بهم بده تا ازشون خریداری بشه.
سپاس @};-

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

یکشنبه 8 آذر1394 - 7:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان نظرتون در رابطه با استفاده از ای سی 3130 چیه ؟ اگر براتون امکان داره یه مقایسه بین ای سی 3130 و 357 از نظر برد و تفکیک انجام بدید.

خدایاااااا ساخت کل دستگاه به یه طرف و تهییه کردن 357 اصل یه طرف.

راستی مهندس از ورژن جدید چه خبر؟

اگر علم در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد. پیامبر (ص)

یکشنبه 8 آذر1394 - 8:29pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس به ایسی زیر نگاه کنید اگه بنظرتون اسلیو ریت مهمه مال 357 50 هست و برای ایسی زیر 1000
THS4271D

http://www.elevery.com/showpartdetails/746133

که من هرچقد گشتم تو کل ایران همین یه دونه فرشگاه داره.

یکشنبه 8 آذر1394 - 9:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

داش حمید دلیل کند بودن شروع به کار دستگاه چیه از پروگرامه پا چیز دیگه دخیل هستش

آخرین بار توسط moghadasi در یکشنبه 8 آذر1394 - 9:55pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

یکشنبه 8 آذر1394 - 9:53pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1489 , 1490 , 1491 , 1492 , 1493 , 1494 , 1495 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 150 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure