انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 14 اردیبهشت1403 - 7:45am

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1487 , 1488 , 1489 , 1490 , 1491 , 1492 , 1493 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام

سلام دوستان عزیز.
در مورد ساخت لوپ برای فلز جو میخواستم بدونم تایپیک خاصی هست که مخصوص این کار باشه.
بیشتر تایپیکای لوپ هارو مطالعه کردم.
اگه لطف کنین بگین آخرین و بهترین لوپی که برای فلز جو تایید شده کدومه
ممنون میشم
لینک نرم افزار چنس هم هر چی سرچ میکنم نمیتونم پیدا کنم.لینکش تو کدوم صفحشه
میدونم پستم به احتمال زیاد تکراریه.
ببخشید
ممنون میشم راهنمایی کنید

شنبه 7 آذر1394 - 10:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: IRAN !
ای سی TL071 رو با سیلک اسکرین به 357 تبدیل میکنن

قسمت !

شنبه 7 آذر1394 - 10:15pm
مدیر کل
مدیر کل

دوستان پیرو مطلب قبلی تصویر اسکوپ آیسی 357 اصلی و تقلبی رو قرار میدم تا شاید بهتر متوجه مساله بشین.
پیوست:
LF357_Original.gif

تصویر فوق مربوط به ورودی سیگنال حاصل از آپ امپ به میکرو توسط LF357 اصلی هست. همونطور که ملاحظه میکنین کل زمانی که طول میکشه تا موج تقریبا به حالت افقی برسه حدود 80 میکرو ثانیه هست. اعداد 3 گانه برای تصویر فوق بصورت A290 B722 C817 هستن.
پیوست:
LF357_Fake.gif

اما تصویر فوق مربوط به نوعی از LF357 تقلبی هست که بنده دارم! میبینید که موج کلا شکل و شیب متفاوتی داره و حتی پس از 250 میکرو ثانیه هم به حالت افقی نرسیده! اعداد 3 گانه برای تصویر فوق بصورت A115 B361 C531 هستن. در واقع پایین بودن اعداد نشانه پایین بودن سطح موج و شیب بسیار کند اون هست که کاملا وضعیت رو در مقایسه با 357 اصلی مشخص میکنه.
در عین حال دیلی اتوماتیک برای هر دو ایسی 18 بوده که در تصاویر مشخص هست 18 میکرو ثانیه پس از قطع پالس طول میکشه تا موج میرا شروع به صعود کنه. لذا دیلی اتومات لوپ 18 شناسایی شده.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 7 آذر1394 - 10:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام خسته نباشید @};-
آقا حامد مثل اینکه خازن 25 رو هم اشتباه زدین. :D

شنبه 7 آذر1394 - 10:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
stkmelodi_20 نوشته است:
سلام به همگی. دوستان میدونین چرا همش اذیت میشین تو ساخت و نتیجه گیری مدارشکست میخورین چون همه فقط کار خودشون انجام میدن به حرف دیگران و این صفحات توجهی ندارن. برادرمن 9ماه دارم میگم پایا الکترونیک داره قیمتشم ارزونه جنسشم اصله نیازی به فلزی و رنگش سفیدو فلان و بسان نیست برید پایا خرید کنید.3500دونه ای. جنس اصل.امجد که وارد میشی سر میبرن. هویه 8 تومنی 25 تومن قالب میکنن. چهره الکترونیک قطعاتش همه تقلبی دوستان من خودم بچه شهرستانم.سعی کنید از پایا تهیه کنید چون هم قطعاتشون جوره هم اصل و کسی هم ازت نمیپرسه واسه فلزیاب میخوای؟..... :D

من هم موافقم! دو نمونه اصلی 357 که بنده دارم از پایا الکترونیک تهیه شده. هر چند که مربوط به 2-3 سال قبل هست و الان مشخص نیست که حتما همون قطعات رو داشته باشن. ضمن اینکه شماره MAC157 فلزی که پایا داره با اینکه جواب میده ولی به خوبی 357 اصلی نیست.

درود

مهندس جان من از پایا 357 فلزی خریدم داغون بود
نمیدونم چرا دوستان میگن آی سی چهره اصل نیست ولی من خریدم هم برد دستگاه خوبه هم ثبات هم حذف آهن و هم اعداد سه گانه :-\
فکر کنم مشکل دوستان از جای دیگه مدار یا اشتباه و کیفیت پایین مونتاژ باشه و تغصیر رو گردن آی سی بیچار میندازند.
من علاوه بر آی سی چهره 4 نمونه دیگه هم با شکل و شمایل مختلف تهیه کردم دو تا از نیکو شاپ گرفتم هر دو جواب داده.یکی هم از قزوین گرفتم نمونه همین آی سی که دوستان گذاشتند با نام کره اون هم جواب داده هرچند 23 تومن بهمون انداختن ولی بازم آی سی چهره یکم بهتر از اینه. یکی هم از شهر خودم خریدم دقیقا مشابه آی سی شما هستش که وضعیت افتضاحی داشت

همونطور که گفتم به جز فلزی و اون آخری بقیه جواب قابل قبول دادن فقط آی سی چهره از نظر اعداد سه گانه کمی دقیقتر بود منم از اون استفاده میکنم :YMPEACE:

شنبه 7 آذر1394 - 10:35pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: آزربايجان جنوبي
mohammad22 نوشته است:
سلام خسته نباشید @};-
آقا حامد مثل اینکه خازن 25 رو هم اشتباه زدین. :D

بله حق با شماست و پايه منفي و مثبت خازن25 برعكس نصب شده،متشكرم. @};-
آيا امكان خرابي خازن در اين حالت وجود دارد؟

شنبه 7 آذر1394 - 10:35pm
مدیر کل
مدیر کل

حامد عزیز خواهشا بیشتر دقت کنین! مدار به این سادگی و چند اشتباه؟! خازن 25 مربوط به نور ال سی دی هست و احتمال آسیب دیدنش در صورت اتصال معکوس بسیار کمه. مقاومتهای 47 اهمی در این مدار هم نیاز به دقت بالا ندارن و لذا مشکلی در این زمینه نیست.

شنبه 7 آذر1394 - 10:49pm
مدیر کل
مدیر کل

saleh700 نوشته است:
درود

مهندس جان من از پایا 357 فلزی خریدم داغون بود
نمیدونم چرا دوستان میگن آی سی چهره اصل نیست ولی من خریدم هم برد دستگاه خوبه هم ثبات هم حذف آهن و هم اعداد سه گانه :-\
فکر کنم مشکل دوستان از جای دیگه مدار یا اشتباه و کیفیت پایین مونتاژ باشه و تغصیر رو گردن آی سی بیچار میندازند.
من علاوه بر آی سی چهره 4 نمونه دیگه هم با شکل و شمایل مختلف تهیه کردم دو تا از نیکو شاپ گرفتم هر دو جواب داده.یکی هم از قزوین گرفتم نمونه همین آی سی که دوستان گذاشتند با نام کره اون هم جواب داده هرچند 23 تومن بهمون انداختن ولی بازم آی سی چهره یکم بهتر از اینه. یکی هم از شهر خودم خریدم دقیقا مشابه آی سی شما هستش که وضعیت افتضاحی داشت

همونطور که گفتم به جز فلزی و اون آخری بقیه جواب قابل قبول دادن فقط آی سی چهره از نظر اعداد سه گانه کمی دقیقتر بود منم از اون استفاده میکنم :YMPEACE:

بله قسمتی از صحبت شما درسته. برخی دوستان مدارشون مشکل دیگری داره و این مساله رو به 357 نسبت میدن. اما توجه داشته باشین دوستان زیادی داریم که چندین مدل 357 گرفتن و نمونه های خاصیش جواب داده و هیچ مشکل دیگری هم نداشتن! در اون حالات مشخصه که مساله از خود ایسی 357 بوده.
در خصوص اینکه قطعه از کدوم فروشنده خریداری بشه بنظر من اغلب دوستان با موضوع برخورد درستی ندارن! ببینید من اصلا فکر نمیکنم اکثر این فروشنده ها تمایل داشته باشن عمدا قطعه تقلبی عرضه کنن! بلکه خودشون هم نمیتونن و قادر نیستن بطور قطع اصالت قطعات رو مورد تست و بررسی قرار بدن. وانگهی سورس تهیه قطعات اکثر فروشنده ها بلحاظ کیفی شبیه هم هست و با وجود این همه قطعات متنوعی که باید عرضه کنن فکر نمیکنم توقع معقولی باشه که انتظار داشته باشیم خودشون تک به تک قطعات رو روی مدار خاص خودش تست کنن! بنابراین هر یک از این فروشندگان گاهی قطعه درست آوردن و گاهی هم تقلبی و خراب! فروشگاه چهره هم نمونه اصلی و خوب داشته و هم تقلبی. پایا الکترونیک هم بنظرم همینطور بوده. چون هر سری که یک قطعه رو میارن ممکنه مدلش عوض بشه. هیچ هم مشخص نیست که اون واسطه ای که قطعات رو براشون میاره سر خودشون رو هم کلاه نذاشته باشه! لذا بهیچ وجه همه اعتبار اصلی یا تقلبی بودن قطعه متعلق به فروشنده نهایی نیست. ما هم اینجا فقط میتونیم اعلام کنیم بلکه در صورت پیگیری این فروشندگان متوجه بشن کدوم سری قطعاتشون مشکل داشته و دیگه اون مدل رو عرضه نکنن.

شنبه 7 آذر1394 - 11:00pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
rot نوشته است:
ای سی TL071 رو با سیلک اسکرین به 357 تبدیل میکنن

پس دوباره نویسی کردن :D گفتم آیسی نظامیه و شکل لبه ها و رنگشم درست بود . فقط به نوشته هاش شک داشتم
اینم یه نوع دیگه #:-s
مهندس جان واسه خرید اسکوپ شوخی کردم :D نمیخوام بیشتر از این خرج رو دست بچه ها بزارم .
با طراحی هوشمندانه ی شما ، همه ی عوامل مثبت و منفی ، تو مدار دستشون رو میشه :ymapplause:

لا اله الا هو

شنبه 7 آذر1394 - 11:27pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: آزربايجان جنوبي
حمید نوشته است:
حامد عزیز خواهشا بیشتر دقت کنین! مدار به این سادگی و چند اشتباه؟! خازن 25 مربوط به نور ال سی دی هست و احتمال آسیب دیدنش در صورت اتصال معکوس بسیار کمه. مقاومتهای 47 اهمی در این مدار هم نیاز به دقت بالا ندارن و لذا مشکلی در این زمینه نیست.

انشالله هم شما هم بقيه دوستان كه زحمت راهنمايي ميكشند تقصيرات حقير را به حساب ناشي گري بگذارند و اجرشان با خداوند قادر باشد چون جز دعاي خير چيز قابل داري برايتان ندارم. @};-

یکشنبه 7 آذر1394 - 12:25am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1487 , 1488 , 1489 , 1490 , 1491 , 1492 , 1493 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: vashteh و 160 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure