انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 29 اردیبهشت1403 - 9:49am

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 432 , 433 , 434 , 435 , 436 , 437 , 438 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

فکر میکنم راهش اینه .
60 ضرب در 3.14 تقسیم بر 15 . میشه 12.56
البته اگر اشتباه نکنم. دوستان بهتر راهنمایی کنن

چهارشنبه 6 اسفند1393 - 9:51pm

این کار کردم شد 14 تا شیار

چهارشنبه 6 اسفند1393 - 10:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: El.Dorado
hasano نوشته است:
از ایران میکرو رنج مقاومتهای 1/4 واتی نگیرید یک مشت اشغال و رنج های بدرنخور برایتان میفرسته اون هم بعد از 12 روز . چهره الکترونیک بهتره خیلی زود هم میفرسته

بنده هم از چهره خرید میکنم البته حضوری و بعد پایا فروشگاه چهره جزو بهترینهاست :ymhug:

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

چهارشنبه 6 اسفند1393 - 10:15pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

البته من خودم به این روش انجام دادم

360 تقسیم بر 15 مساوی یا 24 .
یه شعاع رسم کردم . با نقاله زاویه 24 درجه رو مشخص کردم . این روش در دستگاه برش سی ان سی استفاده میشه و دقیقتره

چهارشنبه 6 اسفند1393 - 10:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

behnam karami نوشته است:
m.m.s نوشته است:
دوستان طبق تجربیات بنده حقیر1. آی سی رگولاتور فلزی و مارک مروکو ساخت مراکش بخیرید که من متاسفانه 7805 رو پیدا نکردم 2.کریستالی بخرید که شش تا صفر بعد 20داشته باشه که دقت بالایی داره20.000000
3.خازنهای عدسی که سرشون خط مشکی استفاده کنید4.ماسفت فلزی بخرید نه پلاستیکی چون فرتی میسوزن.
البته همتون خودتون یه پا استادین @};- اینو برای دوستانی عرض کردم که مث من تازه اول راهن
موفق باشید @};- @};- :D :D :D

سلام دوست من والا من تا حالا چندتا فلزیاب و مداری که ساختم و توشون از رگلاتور و ماسفت استفاده شده نوع فلزیشا ندیدیم؟اگه منظورتون هیت سینگه رو خوده رگلاتور و ماسفت ها نصبه که اکثره جنس ها و رگلاتور ها و ماسفت ها مخصوصا 7805 این شکلی هستن .در ظمن کریستال مثلا 20مگاه هرتز همون کریستال 20 مگا هرتزه اون عددی که شما گذاشتی نشانگره همون عدد 20ملیون هستش که تو زبان علمی و الکترونیکی به ملیون میگن مگا پس در نتیجه هر کریستال 20مکا هرتزی باید این همه صفر و اون 2را داشته باشه!!سوزوندن ماسفت هم علت هایه زیادی داره اهم کم سیم پیچ بالا بودن فرکانس و اتصالی در حوالی ماسفت و سیم پیچ و... وگرنه در حالت عادی اصلا ماسفت نمیسوزه.در مورد خازن عدسی هم اگه منظرتون یه لکه سیاه نوک خازن ها هستش اون لکه سیاه مربوط به خازن هایه رنج پیکو هستش که با خازن هایه رنج نانو قاطی نشه. موفق باشی.

دوست عزیز لطفا اطلاعاتتون رو ببرید بالا و دیگران رو به اشتباه نندازید.بله میدونم مگا یعنی 10به توان 6.
ولی کریستال 20مگ بصورت20.000یا20.0000یا20.000000 هم داریم که اون صفرها نشانگر دقت فرکانسی هستند.
در مورد ماسفت هم اینکه شما از فلزی استفاده نکردید یا تو مداری ندیدید دلیل نمیشه.حتی 357فلزی اگه اگه پیدا بشه وحتی اصل هم باشه بهترین جواب رو میده.
در مورد خازنهای لکه سیاه دار هم اینو بگم که دقتشون بهتره و خازنهای رنج پیکو دو و یک رقمی نوشته میشن ولی خازنهای رنج نانو سه رقمی هستن پس دلیلی برای اشتباه وجود نداره.
من خواستم دوستان رو با توجه به اینکه رشته خودم هم الکترونیک بوده راهنمایی کنم اصلا هرکی هر قطعه ای که دلش خواست و فکر میکنه بهتره بره بخره
موفق و سر بلند باشید @};- @};- @};-

کسی که نتواند دنیا را بهتر کند پس به چه دردی میخورد

چهارشنبه 6 اسفند1393 - 11:00pm
مدیر کل
مدیر کل

mahak نوشته است:
دوستان یک تخته گرفتم (تخته معروف به سه لا) برای لوپ 60 اومدم 15 تا شیار ایجاد کنم فاصله بین شیارها رو باید چند بگیرم فکر کنم باید 11.5 باشه درسته؟

قطر لوپ رو در عدد پی ضرب میکنین و حاصل رو تقسیم بر تعداد شیارهای مورد نظر میکنین. نتیجه ؛ طول هر قطاع بین شیارها هست! اما وقتی با خط کش از قسمت بیرون لوپ اندازه گیری رو انجام بدین طبیعتا فاصله مستقیم رو اندازه میگیرین نه خود قطاع! پس باید 0.5 الی 1 سانت کمترش رو برای اندازه گیری با خط کش لحاظ کنین. پس برای لوپ 60 و 15 شیار ؛ طول قطاع بین دو شیار 12.57 سانت میشه که برای اندازه گیری با خطکش بین نقاط بیرونی شیارها بنظر من رقم 11.5 الی 12 سانت رقم درستی خواهد بود. چون طرز گذاشتن خطکش و نکات ریز دیگه مثل قطر دقیق لوپ و احیانا حتی دایروی بودن کامل قالب لوپتون همگی در اندازه دقیق تاثیر دارن ؛ لذا بهتره این محاسبه حدودی رو در نظر بگیرین و با خطکش و مداد همین رقم 11.5 تا 12 رو چند بار تست کنین طوریکه شیار اخر هم فاصلش تا اولی میزون در بیاد.
البته محاسبات دقیق تر هندسی برای این قضیه وجود داره که پیچیده تره و بنظرم با توجه به ایده آل نبودن احتمالی قالب و اندازه گیری ها و حتی علامتگذاری دقیق ؛ بهتره با مداد و چند بار ازمون و خطا و استفاده از عدد حدودی در نهایت محلهای درست رو برای شیارها بدست بیارین.

چهارشنبه 6 اسفند1393 - 11:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام
اگر ممکنه یکی از دوستان زحمت بکشه پی سی بی رو با پروتل طراحی کنه ممنون میشم واقعا بهش نیاز دارم
ممنون
^:)^ ^:)^ ^:)^

ای کاش زندگی هم دنده عقب داشت

چهارشنبه 6 اسفند1393 - 11:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

micro نوشته است:
با سلام
اگر ممکنه یکی از دوستان زحمت بکشه پی سی بی رو با پروتل طراحی کنه ممنون میشم واقعا بهش نیاز دارم
ممنون
^:)^ ^:)^ ^:)^

دوست عزیز این فیبر که نیازی به پروتل نداره خطوط به قدری پهن و با فاصله هستن که هرکسی راحت میتونه با اتو بزنه تازه مگه چند بار میخواین فیبر بزنین یه بار رو هرجوری که باشه میشه درآورد میکروی عزیز

چهارشنبه 6 اسفند1393 - 11:10pm
مدیر کل
مدیر کل

در مورد قطعات مورد بحث نظر خودم رو عرض میکنم!
1- کریستال 20 مگاهرتز و یا هر کریستالی زیاد فرق نمیکنه تعداد صفر بعد اعشارش چند باشه! قبلا بنده هم تصور میکردم مثلا 6 رقم صفر اعشار بمعنی دقت بیشتر هست اما با محاسبه دقیق روی کریستالهای مختلف توسط اسکوپ به این نتیجه رسیدم که تقاوت محسوسی وجود نداره و در هر صورت بطور متوسط 20 الی 30 ppm (میلیونیوم) ضریب خطاشون هست. در واقع مارک کریستال شاید از اهمیت بیشتری برخورداره. در هر صورت دقت کریستال در این مدار فلزیاب بی تاثیر هست.
2- ایسی 357 فلزی میتونه از نوع پلاستیکی کمی بهتر باشه کما اینکه ظاهرا دوستان هم تست کردن و فرمودن بنظرشون بهتر هست. اما قطعا تفاوت زیادی وجود نداره. نوع پلاستیکی هم اگر اصلی و مرغوب باشه جواب مطلوب رو میده.
3- خازنهای عدسی سر سیاه بهتر هستن چون دقتشون بیشتره. بشرطی که رنگ سرشون تقلبی نباشه وگرنه داستان ممکنه برعکس بشه!

چهارشنبه 6 اسفند1393 - 11:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حميدجان در رابطه با تفکيک اطلاع رسانی نميکنيد؟

خدايا مددی کن

چهارشنبه 6 اسفند1393 - 11:30pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 432 , 433 , 434 , 435 , 436 , 437 , 438 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , khani , panther1390 و 45 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure