انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 31 اردیبهشت1403 - 10:47pm

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1935 , 1936 , 1937 , 1938 , 1939 , 1940 , 1941 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

Dark نوشته است:
hesam نوشته است:
خواهش میکنم
ممنون از توضیحت.والا این نویز بیخود دیگه خستم کرد. اصلا معلوم نیست منشاءش کجاست. این اواخر هم که بهتر شده بود با این کارم دیگه از اولش بدتر شد.
حالا بعد یه آی سی جدید میگیرم بدون کوتاه کردن پایه سریع لحیم میکنم ببینم چطور میشه

درود
شما چه اصراری دارید مستقیم روی برد لحیم کنید!! یه سوکت نظامی بگیرید و لحیم کنید و پایه ها رو تا جایی که امکان نصب راحت داره بزنید، گاهی در هنگام لحیم کاری ممکنه گرمای زیادی به آیسی وارد بشه که موجب مشکلاتی بشه واسش البته جنس های خوب مقاومت بالایی دارن.

والا کار که از اصرار گذشت :D
همون اول روی سوکت نظامی وصل بود. من اومدم برای کم کردن نویز مستقیم لحیم کنم که خوب جواب نداد. ایندفعه هم که آی سی گرفتم با همون سوکت وصل میکنم، نهایتش با همون راهی که جناب ادنیستور بیان کردن.
از شما هم ممنونم

دوشنبه 11 مرداد1395 - 11:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: ايران
از من ميشنوي سوكت نظامي بنداز خيالتو راحت كن همون جور كه حميد خان هم قبلا گفتن بيشترين نويز رو خود لوپ ميگيره و اين كار شما تاثير انچناني توي مدار نداره و قابل تامل هم نيست

ترس باعث ميشود كه بسياري از مردم به روياهايشان نرسند

دوشنبه 11 مرداد1395 - 11:41pm

Dark نوشته است:
se_rajabi نوشته است:
سلام.
از چند مدل تنظیمات استفاده کردم اعم از تنظیمات پیشفرض و تنظیماتی که دوستان در سایت قرار داده اند اما تنها دو سه سانت تفاوت برد داشتم.
هم تو خونه تست داشتم و هم بیرون از خونه(صحرا) اما تفاوتی در برد سنس فیبر مسی 10*10 نداشتم.
من دقیقا ملتفتم که فلزیاب پالسی از لحاظ تفکیک فقط میتونه فلزات مغناطیسی و غیر مغناطیسی رو از هم تفکیک بده اما تفکیک برای من چندان مهم نیست فقط و فقط برد(عمق سنس) مدار برام مهم هست.
آقا حمید میدونم سرت شلوغه اما نظری هم به ما کن که بتونم برد مدارمو افزایش بدم.
تشکر از همتون.

شما با یه سینی استیل هم تست بگیر با همون لوپ 60 که دارید و اندازه سینی رو هم بگید
لطفا تنظیمات رو هم بگید

سلام و ممنون از "dark"
در تست هوایی یک سینی استیل با قطر 31 سانتی توسط لوپ 30 سانتی در فاصله حدود 120 سانتی و توسط لوپ 60 در فاصله حدود 125 سانتی سنس میشه:
f=146
delay=auto
p W=200
ground=3
iron R=0
S=12
Integrate=46
چند مدل دیگه هم تنظیمات استفاده کردم برد کم میشه اما زیاد نمیشه ~X(

دوشنبه 11 مرداد1395 - 11:54pm
مدیر کل
مدیر کل

se_rajabi عزیز خسته نباشین.
فیبر مسی 10 سانتی با لوپ 30 باید تا حد 1 متر و با لوپ 60 تا 120 سانت قابل سنس باشه. سینی 31 سانتی هم با لوپ 30 نهایتا 170 سانت و با لوپ 60 تا 210 سانت قابل سنس هست. اگر برد شما خیلی کم بود میتونست از معیوب بودن ماسفت باشه ولی در این مورد بنظر نمیاد ربطی به ماسفت داشته باشه. همینطور ایسی 357 هم ربطی به این موضوع نداره. با این حال شما مقاومتهای اطراف آیسی 357 رو چک کنین که اشتباه نباشن وگرنه امکان افت برد از این لحاظ هست. مثلا اگر مقاومت 100 اهمی یا 1 مگا اهم اشتباه باشن برد میتونه کم بشه.
اما در مورد تنظیمات شما بنظرم بخودی خود برد در حد قابل ملاحظه ای کم میشه! گذاشتن حساسیت روی 12 توام با گراند درجه پایین در مجموع برد رو در حد زیادی کم میکنه. بخصوص اگر با روش اشتباه نزدیک کردن فلز از دور به لوپ تست گرفته باشین! اگر بهردلیل قرار هست درجه حساسیت رو کم کنین یا به این شکل خاص تست بگیرین بهتره گراند رو خاموش بذارین. در ضمن در نسخه های اخیر ما دیلی اتو نداریم! سعی کنین همیشه از نسخه نهایی برنامه استفاده کنین که تا این تاریخ 3.35 هست و عملکرد بهتری هم داره.

سه شنبه 11 مرداد1395 - 12:05am
کاربر فعال
کاربر فعال

adnistor_6 نوشته است:
از من ميشنوي سوكت نظامي بنداز خيالتو راحت كن همون جور كه حميد خان هم قبلا گفتن بيشترين نويز رو خود لوپ ميگيره و اين كار شما تاثير انچناني توي مدار نداره و قابل تامل هم نيست

ممنون از شما
حالا با همین وضعی که داره روش کار میکنم و بقیه پارامترها رو اصولی رعایت میکنم مخصوصا لوپ و کابل و کانکتور . نهایتا اگه دیدم بهتر نشد از آی سی و پایه جدید استفاده میکنم

سه شنبه 11 مرداد1395 - 12:11am

adnistor_6 نوشته است:
دوستاني كه اصرار دارن اي سي رو روي مدار لحيم كنن ميتونن از يه تكه پنبه اغشته به اب استفاده كنند بطوري كه پنبه رو طوري روي اي سي قرار بدن كه پايه هاي اي سي باهاش برخورد كنه اينجوري به اي سي اسيب نميرسه

ببخشید جسارت میکنم اما قبلا هم دوستانی بوده اند که با استفاده از پایه ایسی نظامی(بدون لحیم کردن مستقیم ایسیها روی برد) جواب خوبی گرفتن.
اما دیودها و ماسفتها که به گرما حساسن و لاجرم باید مستقیم روی برد لحیم شوند باید در عرض کمتر از دو یا حداکثر سه ثانیه(مثلا بشمارید 1001-1002-1003) لحیمکاری شود. من به شخصه برای تعدیل گرما از تکه های دستمال کاغذی خیسانده شده با آب(دستمال کاغذی خوب فرم میگیره و براحتی جدا میشه) کنار پایه های این قطعات حساس ،هنگام لحیمکاری استفاده میکنم.

سه شنبه 11 مرداد1395 - 12:34am

سلام
منم امروز میکرو را پروگرام کردم و تست گرفتم
یه لوپ معمولی داشتم با همون تست کردم قطر 20 سانت 20 دور سیم 0.8
فرکانس 75
پهنای پالس 150
دیلی اتومات 21 دیلی دستی 10
انتگرال 10
گراند خاموش
اسپید 7
حذف اهن خاموش
حساسیت 20
عدد ها به ترتیب 149 و 535 و 712
ایسی 357 فلزی هست
النگوی 8 سانتی را در 40 سانت
کاسه استیل 15 سانت را در 60 سانت
سنس میکنه
در ضمن من توی خونه تست گرفتم
مهندس به نظرتون مدارم افت برد نداره؟

سه شنبه 11 مرداد1395 - 12:47am

اینم بگم که لوپ شیلد بود
از کانکتور استفاده نکردم و مستقیم سیم رو وصل کردم به مدار
مدار توی حساسیت 20 هیچ نویزی نداشت
سیم انتن هم استفاده نکردم و سیم من دو رشته سیم معمولی بود

سه شنبه 11 مرداد1395 - 12:50am

حمید نوشته است:
se_rajabi عزیز خسته نباشین.
فیبر مسی 10 سانتی با لوپ 30 باید تا حد 1 متر و با لوپ 60 تا 120 سانت قابل سنس باشه. سینی 31 سانتی هم با لوپ 30 نهایتا 170 سانت و با لوپ 60 تا 210 سانت قابل سنس هست. اگر برد شما خیلی کم بود میتونست از معیوب بودن ماسفت باشه ولی در این مورد بنظر نمیاد ربطی به ماسفت داشته باشه. همینطور ایسی 357 هم ربطی به این موضوع نداره. با این حال شما مقاومتهای اطراف آیسی 357 رو چک کنین که اشتباه نباشن وگرنه امکان افت برد از این لحاظ هست. مثلا اگر مقاومت 100 اهمی یا 1 مگا اهم اشتباه باشن برد میتونه کم بشه.
اما در مورد تنظیمات شما بنظرم بخودی خود برد در حد قابل ملاحظه ای کم میشه! گذاشتن حساسیت روی 12 توام با گراند درجه پایین در مجموع برد رو در حد زیادی کم میکنه. بخصوص اگر با روش اشتباه نزدیک کردن فلز از دور به لوپ تست گرفته باشین! اگر بهردلیل قرار هست درجه حساسیت رو کم کنین یا به این شکل خاص تست بگیرین بهتره گراند رو خاموش بذارین. در ضمن در نسخه های اخیر ما دیلی اتو نداریم! سعی کنین همیشه از نسخه نهایی برنامه استفاده کنین که تا این تاریخ 3.35 هست و عملکرد بهتری هم داره.

سلام آقا حمید شما هم خسته نباشین.
مهندس مقاومتها رو علاوه بر اینکه هنگام نصب نوارهای رنگی رو بدقت خونده ام با اهم متر هم تست کردم همشون درستن.
اما در مورد تنظیماتی که توصیه کردین فردا باز تست میگیرم و اعلام نتیجه میکنم.
ان شاءالله همیشه سلامت باشید

سه شنبه 11 مرداد1395 - 12:51am
مدیر کل
مدیر کل

amirabbas نوشته است:
سلام
منم امروز میکرو را پروگرام کردم و تست گرفتم
یه لوپ معمولی داشتم با همون تست کردم قطر 20 سانت 20 دور سیم 0.8
فرکانس 75
پهنای پالس 150
دیلی اتومات 21 دیلی دستی 10
انتگرال 10
گراند خاموش
اسپید 7
حذف اهن خاموش
حساسیت 20
عدد ها به ترتیب 149 و 535 و 712
ایسی 357 فلزی هست
النگوی 8 سانتی را در 40 سانت
کاسه استیل 15 سانت را در 60 سانت
سنس میکنه
در ضمن من توی خونه تست گرفتم
مهندس به نظرتون مدارم افت برد نداره؟

خسته نباشین.
بازه انتگرال شما بیش از حد پایین هست! در این شرایط برد کم میشه و حساسیت 20 هم دیگه زیاد کمک کننده نیست. بهتره بازه انتگرال رو روی درجه بالاتر بذارین و در عوض درجه حساسیت رو پایین بیارین. درجه حساسیت 20 رو اصلا از ابتدا برای تست گذاشتیم! قرار نیست باهاش کاوش بشه وگرنه نتیجه خوبی بدست نمیاد.
اعداد شما هم پایین هستن که ممکنه بدلیل نامناسب بودن محیط اطراف یا استفاده از کانکتور فلزی و حتی تقلبی بودن ایسی 357 و البته نامناسب بودن لوپ باشه. اگر همه موارد رو رعایت کنین باید اون کاسه استیل رو بتونه تا 90 سانت سنس کنه. مقداری از افت برد شما هم مربوط به معمولی بودن لوپ هست که بسته به کیفیت کمی از لوپ عنکبوتی ضعیف تر جواب میده. اگر در این سایز از لوپ بخواین نوع معمولی بسازین باید از سیم 0.6 میل لاکی استفاده کنین نه ضخیم تر. ضمن اینکه تعداد دور این لوپ هم متناسب با سایز نیست! لوپ معمولی 20 سانت باید حدود 30 دور داشته باشه وگرنه از این حیث هم برد افت میکنه و این ارتباطی به نوع مدار فلزیاب نداره!

سه شنبه 11 مرداد1395 - 1:39am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1935 , 1936 , 1937 , 1938 , 1939 , 1940 , 1941 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: behzad1363 , mohammad rog و 70 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure