انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 17 اردیبهشت1403 - 8:41pm

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1675 , 1676 , 1677 , 1678 , 1679 , 1680 , 1681 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

moj2006 نوشته است:
سلام مهندس

توی مدار شارژی که زحمتشو کشیدید آیا نیازی به استفاده از یک دیود در خروجی برای جلوگیری از دشارژ شدن باطری ها هست یا در این مدار نیازی نیست

البته جسارت بنده رو ببخشید فقط یه سوال برای خودم بود
ممنون

استاد حمید ببخشید من جواب دادم
دوست عزیز شما نباید مدار رو یکسره به باطری وصل کنید. باید یه سوکت مثل سوکت ادابتور براش بذارید وقتی که باطری شارژ شد . سوکت رو بکشید. البته تا زمانی که مدار شما به برق وصل باشه هر چند ساعت هم بمونه مشکلی نداره چون به صورت شناور شارژ میشه و باطری هم تخلیه نمیشه ولی اگه مثلا برق بره بله تا حدودی کم میکنه بهترین کار اینه که سوکت نرگی و مادگی بین دستگاه و مدار براش بذارید

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

سه شنبه 20 بهمن1394 - 7:14pm
کاربر فعال
کاربر فعال

asadof نوشته است:
moj2006 نوشته است:
سلام مهندس

توی مدار شارژی که زحمتشو کشیدید آیا نیازی به استفاده از یک دیود در خروجی برای جلوگیری از دشارژ شدن باطری ها هست یا در این مدار نیازی نیست

ممنون

استاد حمید ببخشید من جواب دادم
دوست عزیز شما نباید مدار رو یکسره به باطری وصل کنید. باید یه سوکت مثل سوکت ادابتور براش بذارید وقتی که باطری شارژ شد . سوکت رو بکشید. البته تا زمانی که مدار شما به برق وصل باشه هر چند ساعت هم بمونه مشکلی نداره چون به صورت شناور شارژ میشه و باطری هم تخلیه نمیشه ولی اگه مثلا برق بره بله تا حدودی کم میکنه بهترین کار اینه که سوکت نرگی و مادگی بین دستگاه و مدار براش بذارید

اون موقع باید این مدار داخل آداپتور قرار بگیره منظورتون اینه

سه شنبه 20 بهمن1394 - 7:56pm
مدیر کل
مدیر کل

moj2006 نوشته است:
سلام مهندس

ممنون

بله اگر مدار بخواد دائما به باطری وصل باشه که خب باید یک دیود هم در خروجی گذاشت. در این صورت نیم ولت افت ولتاژ موقع شارژ خواهید داشت که به جاش باید یک دیود دیگه هم در پایه وسط رگولاتور اضافه کنین!

سه شنبه 20 بهمن1394 - 8:22pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: چوار پارچه ی کوردستان
asadof نوشته است:
Mojtaba195 نوشته است:
ممنون از شما دست عزیز که تجربیات خودتون رو در اطلاع عموم میگذارین.
اگه ممکنه در مورد بدنه لوپ و دسته که به آن وصل میشه هم اطلاعاتی بدین.
ممنون @};-

دوست عزیز من قبلا با تصاویر دقیق راهنمایی کردم تو چندین صفحات قبل هستش دوستان اگه میدونند صفحه چند هستش شماره صفحه رو اینجا بذارند البته تو فیلم تست سکه تو 60 سانت لوپ کاملا مشخصه در مورد سیم هم که عکس گذاشتم و صفحه 1228 هم یه نگاه بندازید فکر فکنم در مورد ساخت لوپ چند صفحه عقب و جلو بتونید پیدا کنید.
در کل بهترین لوپ لوپی هستش که کلا با دسته و کامل از نظر وزنی خیلی سبک باشه و اپراتور بتونه تا چند ساعت یکسره کاوش کنه ولی خسته نشه لوپ شرکتی هم به دلیل سنگینی و ریختن رزین و درست نبودن مقدار ظرفیت و اهم اصلا به درد نمی خوره مفت هم بگیرید ارزش نداره

اسد عزیز نوع لوپ و دسته واسه منم سوال شد
1-2 ساعتی میشه صفحه ها رو میگردم اما متاسفانه مطلبو پیدا نکردم
شما گفتین این مدل لوپ دست رو خسته نمیکنه اما ظاهر لوپ طوریه انگار سمت مخالف دسته سنگینی زیادی داره
و این که زاویه دسته با لوپ باید چه مقدار باشه ؟
آیا دسته قابلیت جمع شدن داره ؟ اگه میشه توضیح بدین

@};- ~O) @};-

سه شنبه 20 بهمن1394 - 8:50pm
مدیر سایت
مدیر سایت

اسد جان کابل بنده از مارک BMB هست و داخلش یک رشته نخ سفید ابریشمی و یک لایه پلاستیک داخلی بین سیمها داره . اهم چهار مترش شده 2/4 اهم . اهمش خوبه . فکر میکنم کابل رابط مورد داره !

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 20 بهمن1394 - 9:11pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان من 5تا خازن 100uf تانتان خریدم روی یکیش 100نوشته و ا 4تا روش 107 نوشته که یکم از کوچکتر از اون یدونه هستن میخواستم بدونم این 107 که نوشته هم 100uf هستن یا نه؟
ومشکلی برای استفاده نداره که روی مدار؟
خواهشن امشب راهنمایی کنین تا امشب بتونم خرید اینترتی کنم اگه مشکل داشته باشن

سه شنبه 20 بهمن1394 - 10:20pm
مدیر کل
مدیر کل

اگر دقت میکردین در بخش لیست قطعات فایل راهنما اشاره شده که کد 107 معادل 100 میکرو هست! لذا مشکلی نداره. فقط دقت کنین ولتاژش هم 16 ولت یا بیشتر باشه.

سه شنبه 20 بهمن1394 - 10:23pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
اگر دقت میکردین در بخش لیست قطعات فایل راهنما اشاره شده که کد 107 معادل 100 میکرو هست! لذا مشکلی نداره. فقط دقت کنین ولتاژش هم 16 ولت یا بیشتر باشه.

مهندس واقعا ممنون
روشون فقط نوشته 107F و روی یه پایش +--

سه شنبه 20 بهمن1394 - 10:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اینم کابل من که خوب جواب داد
بازم ممنون از اسدف
فقط منظورتون رو از مغزی کابل متوجه نشدم که توی تی ال گفتین!
پیوست:
20160207_154535.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 20 بهمن1394 - 1:08am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نقل قول:
اسد عزیز نوع لوپ و دسته واسه منم سوال شد
1-2 ساعتی میشه صفحه ها رو میگردم اما متاسفانه مطلبو پیدا نکردم
شما گفتین این مدل لوپ دست رو خسته نمیکنه اما ظاهر لوپ طوریه انگار سمت مخالف دسته سنگینی زیادی داره
و این که زاویه دسته با لوپ باید چه مقدار باشه ؟
آیا دسته قابلیت جمع شدن داره ؟ اگه میشه توضیح بدین

@};- ~O) @};-

سلام
بله گفتم دست رو خسته نمیکنه. ولی من نمی دونم کدوم لوپ رو میگی سمت مخالف دسته سنگینی داره فکر کنم اشتباه گرفتید. لوپ من از لوله اب مشکی 1/2 هستش و دسته اش از دسته جارو برقی پلاستیکی و برای دسته هم از دسته عصا استفاده کردم کلا تو یک دقیقه باز و بسته میشه البته بعد از دادن اطلاعات لوپ وقتی رشت کالا پزشکی رفتم گفت یک نفر اومده به تعداد 50 عدد خریده و دیگه هم نمیاره چون این نوع دسته عصا قدیمی هستش هر جایی پیدا نمیشه :D البته یه مدل هم هستش گفت 80 هزار که خیلی گرون بود من قبلی رو حدود 20 هزار خریدم. فقط دارید کابل شبکه خرید میکنید نگید برای فلزیابه بگو برای شبکه میخوام تا گرون نکنند
زاویه لوپ و دسته نسبت به وضعیت خودت قابل تنظیمه فردا سعی میکنم عکس بذارم تا بتونید بسازید

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

چهارشنبه 20 بهمن1394 - 1:30am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1675 , 1676 , 1677 , 1678 , 1679 , 1680 , 1681 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: FX5 , Google , Majestic12 , vahed.m63 , zagalo16 و 96 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure