انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 27 اردیبهشت1403 - 2:36pm

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 827 , 828 , 829 , 830 , 831 , 832 , 833 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

kamal857 نوشته است:
b6868 نوشته است:
سلام دوستان من دیشب رفتم کاوش یه جایی بوق زد بعد که خواستم از چهار طرف حجم بگیرم فقط از جنوب به شما لوپ رو نزدیک میکردم بوق میزد و از جهات دیگه سنس نمیکرد به نظر شما دلیلش چی بود .چند بار هم تکرار کردم اینجوری بود.
بعد از روش رد میشدم دستگاه بوق یکسره میزد و به اصطلاح سوزنش گیر میکرد ،میبایست بالانس رو میزدم تا ساکت بشه.
فقط اون چند متر این عکس العمل رو داشت(مکان هم تپه با ارتفاع کمی نزدیک 70 سانت وسط یک زمین کشاورزی بود که از قدیم کلا اون مساحت کشت نشده و زمین بایر بود و نزدیک چهل متر مساحت داشت)
لطفا راهنمایی کنید

احتمال عدم بالانس، تغییر خاک باشه، یا تغییر در پوشش گیاهی.
و اینکه فقط از یه جهت گرفته، احتمال میدم اون نقطه، از یه محل صاف به یه جای شیب دار رفتی.
شما باید حداقل یک متر رو زمین رو صاف کنید بعد دستگاه بزنید. که جای شبهه نمونه.

سلام زمین که صاف بود .و اول بالانس میکردم و از چند متری به اون نقطه نزدیک میشدم.حالا خاک تا ده سانت که تغییری نداشت شاید پایین تر سنگ باشه .(با لوپ 60 و 90 هم تست کردم)
به نظر شما احتمالا اتاقک یا فضای خالی نیست که چیزی کف زمین باشه

پنج شنبه 17 اردیبهشت1394 - 6:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

b6868 نوشته است:
kamal857 نوشته است:
b6868 نوشته است:
سلام دوستان من دیشب رفتم کاوش یه جایی بوق زد بعد که خواستم از چهار طرف حجم بگیرم فقط از جنوب به شما لوپ رو نزدیک میکردم بوق میزد و از جهات دیگه سنس نمیکرد به نظر شما دلیلش چی بود .چند بار هم تکرار کردم اینجوری بود.
بعد از روش رد میشدم دستگاه بوق یکسره میزد و به اصطلاح سوزنش گیر میکرد ،میبایست بالانس رو میزدم تا ساکت بشه.
فقط اون چند متر این عکس العمل رو داشت(مکان هم تپه با ارتفاع کمی نزدیک 70 سانت وسط یک زمین کشاورزی بود که از قدیم کلا اون مساحت کشت نشده و زمین بایر بود و نزدیک چهل متر مساحت داشت)
لطفا راهنمایی کنید

احتمال عدم بالانس، تغییر خاک باشه، یا تغییر در پوشش گیاهی.
و اینکه فقط از یه جهت گرفته، احتمال میدم اون نقطه، از یه محل صاف به یه جای شیب دار رفتی.
شما باید حداقل یک متر رو زمین رو صاف کنید بعد دستگاه بزنید. که جای شبهه نمونه.

سلام زمین که صاف بود .و اول بالانس میکردم و از چند متری به اون نقطه نزدیک میشدم.حالا خاک تا ده سانت که تغییری نداشت شاید پایین تر سنگ باشه .(با لوپ 60 و 90 هم تست کردم)
به نظر شما احتمالا اتاقک یا فضای خالی نیست که چیزی کف زمین باشه

این موضوع به شکل فلز و زاویه قرار گیری ان درون خاک ربط داره .به هر حال فلزی مستطیل شکل با عرض ناچیز باید ان زیر باشد یا اینکه فلز مورد نظر به صورت مورب نزدیک به زاویه قائم در خاک قرار گرفته باشد احتمالا فلزی مفتول شکل مثل سیخ افراد معتاد باید باشد ;)

پنج شنبه 17 اردیبهشت1394 - 6:42pm

سلام دوستان.من کانکتور نظامی 3 پین استفاده کردم لوپمو که به سمت چپ حرکت میدم میتر سنسم 256 تا پر میشه این عددم کلا ثابته تغییر نداره با هر بار حرکت لوپ به سمت چپ این عدد میاد به نظرتون مشکل از کانکتوره یا چیز دیگه؟

پنج شنبه 17 اردیبهشت1394 - 8:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام مهندس حمید عزیز مهندس جان من میخوام یه لوپ 1*1 بسازم سیم افشان 1*1 گرفتم حالا مهندس جان برای لوپ 1*1 دقیق چند دور لازمه؟؟؟؟؟؟؟؟ چون مولتی متر ویکتور ندارم که اندازه بگیرم با تشکرررررر

پنج شنبه 17 اردیبهشت1394 - 8:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

saeed.jo نوشته است:
سلام مهندس حمید عزیز مهندس جان من میخوام یه لوپ 1*1 بسازم سیم افشان 1*1 گرفتم حالا مهندس جان برای لوپ 1*1 دقیق چند دور لازمه؟؟؟؟؟؟؟؟ چون مولتی متر ویکتور ندارم که اندازه بگیرم با تشکرررررر

سلام دوست من ۹ دور سیم کافیه

پنج شنبه 17 اردیبهشت1394 - 9:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: Iran
saeed.jo نوشته است:
دوست من بنده و خیلی از دوستان برای لوپ 1 مربعی ، از 11 دور سیم 1*1 افشان استفاده کردیم ، بسیارعالی هم جواب گرفتیم.شما از 11 دور استفاده کنید مقاومت لوپ+ 1.5 کابل max باهم حدودا 1.2 اهم میشه و ظرفیت چیزی حدود 450-550 میکرو هانری !
این مقاومت و ظرفیت برای لوپ های 1 متری و بزرتر مناسب تر هست و بهتر جواب داده.مخصوصا اگر بخوایم پهنای پالس رو بالاتر ببریم ;)
خودتون بدین منوال همل کنید انشاالله نتیجشو خواهید دید ;;)
پاینده باشید @};-

اپراتور باید اپراتور باشد ،
اپراتوری که اپراتور نباشد ، اپراتور نیست!
Ancient (ره)

پنج شنبه 17 اردیبهشت1394 - 9:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

از دوستان عزیز تشکر میکنم بابت جواب های مفید و کاملشون

پنج شنبه 17 اردیبهشت1394 - 9:47pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

saeed.jo نوشته است:

سلام دوست عزیز من همین الان در حال ساخت لوپ 90 هستم قبلا یکی داشتم با کابل سه رشته 1.5 درست کرده بودم که اهمش 7/. بود بردش برای یه سینی 40 سانتی 2 متر بود
الان یکی با سیم 1*1 مرغوب درست کردم که همون سینی رو در 2.8 با تک بوق و 2.4 یا 2.5 ممتد گرفت شاید هم بیشتر
سلف سنج ندارم
مقومتشو تا 1 اهم رسوندم.16 دور شد

پنج شنبه 17 اردیبهشت1394 - 9:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

b6868 نوشته است:
saeed.jo نوشته است:

سلام دوست عزیز من همین الان در حال ساخت لوپ 90 هستم قبلا یکی داشتم با کابل سه رشته 1.5 درست کرده بودم که اهمش 7/. بود بردش برای یه سینی 40 سانتی 2 متر بود
الان یکی با سیم 1*1 مرغوب درست کردم که همون سینی رو در 2.8 با تک بوق و 2.4 یا 2.5 ممتد گرفت شاید هم بیشتر
سلف سنج ندارم
مقومتشو تا 1 اهم رسوندم.16 دور شد

سلام دوست عزیز
میتونی یه عکس ازاین سیم مرغوبت بدی یا اسمش؟

پنج شنبه 17 اردیبهشت1394 - 9:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوست گرامی برای لوپ 90 آیا میشه بگی از چه پلت فرمی استفاده میکنی ممنون میشم راهنمایی کنی.

پنج شنبه 17 اردیبهشت1394 - 10:43pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 827 , 828 , 829 , 830 , 831 , 832 , 833 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 98 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure