انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 11:00pm

پاسخ به موضوع  [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2456 , 2457 , 2458 , 2459 , 2460 , 2461 , 2462 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

دلیل عمده میتونه تاثیر نویز محیط باشه که بیشتر توسط کویل جذب میشه و هر چه از کویل کوچکتر استفاده کنین یا محیط عاری از نویز باشه این نوسان کمتر میشه. با احتمال کمتر هم ممکنه تریگر اسکوپ رو خوب تنظیم نکرده باشین.

دوشنبه 7 خرداد1397 - 3:00pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس خسته نباشد نماز روزهاتون قبول
یه مشکل دارم اونم اینه که توشهر ما ای سی 328 دیپ پیدا نمیشه مجبور شدم اس ام دی بگیرم حا لا موندم چطوری به دیپ تبدیل کنم چون برد اس ام دی به دیپ هم پیدا نمیشه خواهشا کمک کنید برا ش یه برد اس ام دی به دیپ درست کنم

دوشنبه 7 خرداد1397 - 4:39pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون.
برای این کار باید مدار دیگری طراحی بشه! دقت کنین نوع دیپ 28 پین داره و نوع اس ام دی 32 پین. یعنی پایه های هم شماره الزاما یک کار انجام نمیدن و تبدیل اس ام دی به دیپ برای این قطعه به این راحتی نیست. بهترین و راحت ترین کار این هست که میکروی اصلی رو بگیرین.

دوشنبه 7 خرداد1397 - 5:07pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

مهندس می تونین تو برنامه نویسی فلز جو کاری کنین بعد بالانس تا 8 سانت با بالا بردن لوپ میتر منفی نندازه؟
اینطوری به نظر بنده بیشتر سیگنالهای کاذب در بعضی زمینها حل میشه و میشه با حساسیت بالا هم کار کرد.

برای کسی که می فهمد هیچ توضیحی لازم نیست
و برای کسی که نمی فهمد هر توضیحی اضافه است
آنان که می فهمند عذاب می کشند!و آنان که نمی فهمند عذاب میدهند!
مهم نیست که چه مدرکی دارید! مهم این است که چه درکی دارید.

سه شنبه 7 خرداد1397 - 12:59am
مدیر کل
مدیر کل

مطلبی که میفرمایین بحث علمی و فنی مشخصی نیست چه برسه قابل برنامه نویسی باشه. نه 8 سانت برای یک فلزیاب قابل تشخیص هست و نه این فاصله روی همه زمینها یکسان هست و نه اصلا لزومی به این کار وجود داره. شما باید فاصله مناسب کویل نسبت به زمین رو رعایت کنین. حساسیت بالا هم جز سنس اهداف بسیار ضعیف و بدون تفکیک که اکثرا خطا هستن فایده ای نداره. فلزجو با حساسیت 12 هر هدفی با میتر سنس 10 یا بیشتر رو سنس میکنه که حتی این هم حساسیت زیادی هست! با حوصله تست کنین خودتون متوجه میشین.

سه شنبه 7 خرداد1397 - 1:38am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام
مهندس حمید یه نگاه به این عکس بندازید ببینید درست پایه هارو بستم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 8 خرداد1397 - 5:35pm
مدیر کل
مدیر کل

بله بنظر میاد درست هست. اگر پایه ها رو طبق عملکرد اون مثل همین تصویر جایگزین کنین قاعدتا نباید مشکلی پیش بیاد و نوع اس ام دی تبدیل به دیپ میشه.

سه شنبه 8 خرداد1397 - 8:03pm
کاربر فعال
کاربر فعال

اقا حمید این سوالات رو داشتم.

1) دلیل خاصی داره که شما از +12 ولت به عنوان رفرنس استفاده کردین؟ منظورم اینه که چه فرقی داره اگر رفرنس گراند باشه و با یک ماسفت کانال P مثل IRL9640 سوئیچ انجام بدیم و بعدش تقویت non-inverting با اپ امپ انجام بدیم

2) من موج خروجی تقویت کننده رو به یکی نشون دادم گفت سیگنال در قله موج میرا توسط تقویت کننده برش داده شده (تقویت کننده به اشباع رفته) و اون منحنی بعدش مال امتداد موج میرا هستش. اگر شما با ایشان موافقین این امر در اندازه گیری ها مشکلی ایجاد نمی کنه؟

پنج شنبه 10 خرداد1397 - 7:11pm
مدیر کل
مدیر کل

1- ماسفتهای کانال P ولتاژ برک داون پایین و حداکثر 200 ولتی دارن که سبب میشه نتونیم به برد نهایی فلزیاب پالسی دست پیدا کنیم. در حالیکه ماسفتهای کانال N ولتاژ برک داون خیلی بیشتری دارن. البته برای کار مطالعاتی زیاد فرقی نمیکنه و میشه کاری که گفتین رو هم انجام داد. دقت کنین تقویت کننده آپ امپ بصورت وارونگر بدلیل پهنای باند فرکانسی بیشتر و نویز کمتر معمولا ارجحیت داره.
2- فکر میکنم منطور شما از برش خوردن چیزی باشه که توسط دیودهای 4148 انجام میشه و ایرادی هم نداره. اگر این برش وجود نداشته باشه کمی دیلی پایین تر میاد و فلزیاب بخصوص به فلزات کوچک حساس تر میشه که مد نظر ما نیست.

پنج شنبه 10 خرداد1397 - 9:46pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
2- فکر میکنم منطور شما از برش خوردن چیزی باشه که توسط دیودهای 4148 انجام میشه و ایرادی هم نداره. اگر این برش وجود نداشته باشه کمی دیلی پایین تر میاد و فلزیاب بخصوص به فلزات کوچک حساس تر میشه که مد نظر ما نیست.

نه منظورم بعد از تقویت کننده هستش. وقتی دامنه ورودی بالا باشه بعد از تقویت از محدوده ولتاژی اپ امپ بیرون میزنه و سر و تهش بریده میشه. مثلا اگر سینوسی باشه قله هاش صاف میشه. اینجا هم همین اتفاق میفته و اون قسمتی که از محدوده بیرون میزنه بریده میشه. ایشونم میگه قله موج میرا بریده شده و دم اش میاد بالا قوس پیدا میکنه و بعد دامنه کاهش پیدا میکنه و به صفر میره. اصطلاحا نقطه اشباع اپ امپ یا cut off سیگنال میگن.

فکر کنم شما هم معیار اتون برای محاسبات همین قوس منحنی شکل هستش دیگه که پیشتر عکس اشو گذاشتین.

پنج شنبه 10 خرداد1397 - 10:22pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2456 , 2457 , 2458 , 2459 , 2460 , 2461 , 2462 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 121 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure