انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 28 اردیبهشت1403 - 6:20pm

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2168 , 2169 , 2170 , 2171 , 2172 , 2173 , 2174 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
Behrouzzzz نوشته است:
سلام مهندس حمید عزیز
استاد من دیشب ذوق زده شدم و دستگاه رو توی خونه تست کردم
ولی میدونم که نباید توی خونه تست میکردم :ymblushing:
لوپم ۷۰ سانتی هستش و یک سینی ۵۵ سانتی رو توی ۲۵۰ سانت سنس
کرد ولی بگم تونی خونه بود وسط حال خخخ با همون تنظیماتی که خودتون گفته بودین
نظرتون چیه ؟

نتیجه خوبی بوده. با توجه به تست داخل منزل باید در همین حدود جواب بده. در محیط بیرون این برد به 3 متر میرسه.

مرسی مهندس واقعا واژه استاد واسه شما کمه خیلی مردی که بدون
هیچ چشمداشتی این طرحو در اختیار ما گذاشتی واقعا دمت گرم
خاک پاتم استاد

چهارشنبه 30 فروردین1396 - 1:00pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم عزیز من. لطف دارین. :ymhug: ^:)^ @};-

چهارشنبه 30 فروردین1396 - 1:08pm

سلام گرم خدمت مهندس حمید
صادقانه خدمت دوستان عرض کنم که اگر بنده چنین طرحی داشتم هرگز اون رو عمومیش نمیکردم اما وقتی میبینم ادم بزرگی رو مثل مهندس حمید نظرم عوض شده و اگر روزی طرحی یا هر چیزی که به مردم سودی برسونه رو بطور رایگان بودن منت منشر میکنم
مهندس حمید با این کار که انجام دادن نشان دادن که ما ایرانی ها می توانیم

درود بر تو مهندس @};- @};- @};- @};- @};-

چهارشنبه 30 فروردین1396 - 4:24pm
مدیر کل
مدیر کل

به فلزجو خوش اومدین. خیلی ممنون.
من به نوبه خودم خوشحال میشم اگر واقعا طرحی داشتین ارائه بدین تا دوستان استفاده کنن. @};-

چهارشنبه 30 فروردین1396 - 4:29pm

با سلام خدمت مهندس گل .
سوال . اگر دستگاه کاملا درست باشه . به چه دلایلی دیلی لوپ می ره بالا ؟؟
مثلا من یه لوپ ۶۰ با سیم ۹ دهم شناوری ساختم که تخت دو لایه پیچیدم .
کابل رابطم هم ارجی ۵۹ به طول دو متره .
اهم لوپ با سیم رابط ۱.۸ و سلفی ۴۱۰. هست .
اما دیلی لوپ ۳۲ شده و اعداد به هم ریخته . البته می دونم سیم ضخیمی انتخاب کردم ولی ایا دلیلش دو ردیفه بودن لوپ هست یا صخیمی سیم .
در ضمن برای چسبیدن لوپ روی فریم از چسب دوطرفه استفاده کردم همچنین برا جدا سازی ردیف اول سیم از ردیف دوم .
باز وقتی هشت دور زدم دور نهم رو از بیرون لوپ بسمت داخل پیچیدم . یعنی به شعاع داخلی لوپ برنگشتم و از خارج به داخل پیچیدم برای جلوگیری از روی هم افتادگی سیم ها .
الان اعداد سگانم بهم ریخته . لوپای قبلیم خوب بود
تعداد دور ها هم ۱۹ دور زدم چون لوپم ۵۷ سانت هست .
لطفا راهنمایی بفرمایید.
ممنون

چهارشنبه 30 فروردین1396 - 4:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hadilg نوشته است:
با سلام خدمت مهندس گل .
سوال . اگر دستگاه کاملا درست باشه . به چه دلایلی دیلی لوپ می ره بالا ؟؟
مثلا من یه لوپ ۶۰ با سیم ۹ دهم شناوری ساختم که تخت دو لایه پیچیدم .
کابل رابطم هم ارجی ۵۹ به طول دو متره .
اهم لوپ با سیم رابط ۱.۸ و سلفی ۴۱۰. هست .
اما دیلی لوپ ۳۲ شده و اعداد به هم ریخته . البته می دونم سیم ضخیمی انتخاب کردم ولی ایا دلیلش دو ردیفه بودن لوپ هست یا صخیمی سیم .
در ضمن برای چسبیدن لوپ روی فریم از چسب دوطرفه استفاده کردم همچنین برا جدا سازی ردیف اول سیم از ردیف دوم .
باز وقتی هشت دور زدم دور نهم رو از بیرون لوپ بسمت داخل پیچیدم . یعنی به شعاع داخلی لوپ برنگشتم و از خارج به داخل پیچیدم برای جلوگیری از روی هم افتادگی سیم ها .
الان اعداد سگانم بهم ریخته . لوپای قبلیم خوب بود
تعداد دور ها هم ۱۹ دور زدم چون لوپم ۵۷ سانت هست .
لطفا راهنمایی بفرمایید.
ممنون

دوست عزیز سیمهایی که توی موتورهای شناور استفاده میشه و روکش تفلون دارن برای لوپ جواب خوبی نمیده.منم استفاده کردم ناراضی بودم.فکر کنم خلوص مسشون پایین باشه.بهتره از همون سیم لاکی استفاده کنید

زندگی در بردگی شرمندگی‌ست

چهارشنبه 30 فروردین1396 - 5:41pm

مهندس کابل رابط ۲.۵ متر کابل ار جی ۵۹ شرکت کرمان بود که جدید گرفته بودم . اونو عوض کردم دیلی اومد رو ۲۶ یه دورم کم کردم اومد رو ۲۴ .
کابل شرکت رسانا بهتر بود . واقعا چقدر تاثیر داره کابل رابط .
اگر کابل میکروفن استفاده کنم نمی دونم چقدر تفاوت می کنه .
فقط مهندس یه نکته وقتی لوپو بالانس می کنم می برم رو سکه اول میتر منفی میاد بعد که نزدیک تر می کنم بوق دستگاه شروع میشه . این قضیه با لوپ یکم چند بار دیدم یعنی وقتی جسمی تو لبه برد لوپ باشه اول منفی می زنه بعد یکم لوپو به زمین نزدیک تر کنی می زنه .

چهارشنبه 30 فروردین1396 - 8:41pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام خدمت مهندس بزرگوار که بزرگواری واقعا حق مهندس هست و افتخار ماست
مهندس من یک لوپ دستگاه ایگل که حدود بیست وپنچ پین پوینتر بود باز کردم سیم استفاده شده داخل لوپ از جنس سیم لاکی نه دهم
آلومینیوم بود مهندس حمید عزیز برای ساخت لوپ فلزجو هم میشه از سیم لاکی آلومینیوم استفاده کرد؟
با تشکر

چهارشنبه 30 فروردین1396 - 9:52pm
مدیر کل
مدیر کل

hadilg نوشته است:
مهندس کابل رابط ۲.۵ متر کابل ار جی ۵۹ شرکت کرمان بود که جدید گرفته بودم . اونو عوض کردم دیلی اومد رو ۲۶ یه دورم کم کردم اومد رو ۲۴ .
کابل شرکت رسانا بهتر بود . واقعا چقدر تاثیر داره کابل رابط .
اگر کابل میکروفن استفاده کنم نمی دونم چقدر تفاوت می کنه .
فقط مهندس یه نکته وقتی لوپو بالانس می کنم می برم رو سکه اول میتر منفی میاد بعد که نزدیک تر می کنم بوق دستگاه شروع میشه . این قضیه با لوپ یکم چند بار دیدم یعنی وقتی جسمی تو لبه برد لوپ باشه اول منفی می زنه بعد یکم لوپو به زمین نزدیک تر کنی می زنه .

خسته نباشین.
ظاهرا با تغییراتی که دادین لوپ شما دیگه مشکل خاصی نداره. البته در کنار دیلی لوپ باید وضعیت اعداد 3 گانه رو هم بررسی کنین. بهرحال بنظر من برای لوپ 60 سیم لاکی 0.7 مناسبترین گزینه هست.
کابل رابط تاثیر زیادی داره. کابل میکروفن مناسب نیست و کابل RG-58 بدون فویل در مجموع بهترین انتخاب هست.
هنگام سنس فلز دلیلی نداره ابتدا میتر منفی بیاد! این حالت در شرایط واقعی باید وقتی اتفاق بیفته که دستگاه ابتدا به حفره برخورد کنه و سپس فلز داخل اون رو سنس کنه. وگرنه در تست معمولی نباید ابتدا میتر منفی داشته باشین. با تنظیم گراند خاموش هم امتحان کنین شاید اشکال از روش تست شما در حالت گراند فعال باشه.

چهارشنبه 30 فروردین1396 - 10:09pm
مدیر کل
مدیر کل

shahram_e نوشته است:
با سلام خدمت مهندس بزرگوار که بزرگواری واقعا حق مهندس هست و افتخار ماست
مهندس من یک لوپ دستگاه ایگل که حدود بیست وپنچ پین پوینتر بود باز کردم سیم استفاده شده داخل لوپ از جنس سیم لاکی نه دهم
آلومینیوم بود مهندس حمید عزیز برای ساخت لوپ فلزجو هم میشه از سیم لاکی آلومینیوم استفاده کرد؟
با تشکر

به فلزجو خوش اومدین. خیلی ممنون. لطف دارین. @};-
اگر مطمئن هستین جنس سیم آلومینیوم بوده ؛ خیر مناسب نیست! سیم مسی بمراتب بهتره. شاید علت استفاده از آلومینیوم وزن کمتر اون بوده ولی بدلیل مقاومت بالاتر بخوبی سیم مسی جواب نمیده. اما اگر سیم نقره بوده باشه اندکی بهتر از سیم مسی هست. بهرحال سیم لاکی مسی رایج بازار هست و بهتره از همون استفاده کنین.

چهارشنبه 30 فروردین1396 - 10:13pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2168 , 2169 , 2170 , 2171 , 2172 , 2173 , 2174 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Aliavazpour , Kürşat , zagalo16 و 87 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure